MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zabezpieczą most na Radomierce

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 9 kwietnia 2010, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: Angela
Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry za kwotę 597 tys. zł wykona przebudowę łącznika pomiędzy ulicami Wrocławską i W. Witosa na rzece Radomierka. Wyłoniono wykonawcę na to zadanie. Prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Przetarg na wykonanie projektu i robót mostu łączącego ulice Wrocławską i Witosa w Maciejowej został rozstrzygnięty w minioną środę. Na ten cel miasto planowało przeznaczyć niewiele ponad 614 tys. zł. Wyłoniona oferta opiewała na 17 tys. zł mniej.

W zakres robót budowlanych tej inwestycji wchodzą: przebudowa dojazdu od ulicy Wrocławskiej do ul. W. Witosa oraz przebudowa istniejącego mostu ramowego o długości 9 m, o rozpiętości przęsła 8,25m i szerokości jezdni na moście 5 m, żelbetowego z pomostem w kształcie łuku, z murami oporowymi z betonu 90 m3.

– Jest to ostatni w tej części miasta obiekt inżynieryjny, który wymaga przebudowy. Tym samym zamkniemy problem przeciwpowodziowy w odniesieniu do obiektów na Radomierce – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Pieniądze na to zadanie będą pochodziły z budżetu miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wizyta gości z Chin i... wpadka

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Seniorzy w akcji

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 9-04-2010 10:58
To chyba żart.Problem przeciwpowodziowy na tym odcinku,to nie tylko most.Wypadałoby wyregulować rzekę na odcinku między Witosa 8,a Wrocławską 10.Całe zakole rzeki nie widziało regulacji.
~Anonim P 9-04-2010 13:02
no i bardzo dobrze... jest tam jeden most przy którym jest urwisko asfaltu.... rozpieprzyłem tam podwozie w samochodzie...
~s 9-04-2010 18:46
Sudeckie.... Jak zwykle za małe pieniądze ucierpią pracownicy. Ciekawe czemu tak schodzi z cen i to bardzo.???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wizyta w Bambergu

Piknik Kasztelański

Pożar pustostanu

Rok inwestycji w kowarskiej podstawówce

"Czyste Powietrze" – nabór wniosków  

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
689
Tak
80%
Nie
15%
Nie mam zdania
4%