MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Zabawa wśród kryształów na grecką nutę

Wiadomości: REGION
Wtorek, 23 czerwca 2009, 8:49
Aktualizacja: 10:45
Autor: Ania
Fot. ....
„Kryształowy weekend” – impreza pod tym hasłem odbędzie się w Piechowicach. Rozpocznie się już w piątek o godzinie 16.00, wernisażem pod tytułem „Ballada o szkle”. Potrwa przez sobotę i niedzielę. Gwiazdą będzie Nikos Rusketos i grupa „Orfeusz” z Grecji.

Publiczność Piechowickiego Ośrodka Kultury wysłucha ballad bluesowych w wykonaniu Henryka Hak – Kaźmierczaka. W sobotę impreza rozpocznie się uroczystą sesją rady miasta i przemarszem orkiestry OSP na plac przed dworcem PKP.

Poza tym od godziny 12.00 do 18.00 będzie można uczestniczyć w wytapianiu szkła w prawdziwym piecu hutniczym, dmuchaniu bombek oraz warsztatach grawerskich witrażu i mozaiki. Odbędzie się także pokaz czerpania papieru, Kryształowy Turniej Szachowy i wiele innych zabaw.

O godzinie 20.00 wystąpią gwiazdy wieczoru czyli Nikos Rusketos i Grecka Grupa „Orfeusz”. Później przyjdzie czas na teatr ognia, „Skarabeusz”, wieczór taneczny w sali OSP oraz dyskotekę na placu przy dworcu PKP.

W niedzielę uczestnicy zabawy mogą udać się do Kościoła pw. św. Antoniego, gdzie odbędzie się msza święta w intencji mieszkańców Piechowic. W ostatni dzień „Kryształowego Weekendu” w parku przy OSP odbędzie się także II Turniej Osiedlowy – „Sprawni jak Strażacy”. Natomiast na samym końcu uroczystości przyjdzie czas na degustację „piechowickiego specjału”.

„Kryształowy Weekend” odbędzie się w ramach obchodów „Dni Dolnego Śląska: Jesteśmy blisko Ciebie”. Patronatem objął ją Przewodniczący Sejmu Dolnośląskiego, Jerzy Pokój.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skarby Opactwa

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Politycy komentują wynik wyborów

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~mar 23-06-2009 9:42
wszystko fajnie, tylko plakat jakiś taki przeterminowany ;>
~ 23-06-2009 9:56
COŚ MI SIĘ ZDAJE ŻE DZIŚ JEST 23 CZERWCA A MOŻE NIE .?? CHYBA ŻE JELONKA MA AKTUALNE INFORMACJE Z PRZED ROKU. JEŻELI TAK TO GRATULACJE !!!!
~on 23-06-2009 12:28
plakat dostępny na www.piechowice.pl
~jecek 23-06-2009 13:16
Szykuje się fajna impreza , oby pogoda dopisała w sobote , Dni Sobieszowa były znowu porażką !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Edycja Limitowana: SEN_kartoteka improwizacje  

Czyżby Andrzej Duda?

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

O knajpach w przedwojennym Lwowie

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
720
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%