MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zabawa w wielkanocnym klimacie

Wiadomości: Region
Środa, 28 marca 2018, 6:34
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
W Stajni Rybnica w miniony weekend odbył się Jarmark Wielkanocny. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w tym miejscu.

Do Stajni Rybnica zjechali wystawcy ze zdrową żywnością i rękodziełem z całego regionu. Można było zobaczyć, kupić, spróbować wielu lokalnych produktów, także tych związanych ze Świętami Wielkiej Nocy.

- Mam nadzieję, że będzie to cykliczna impreza. Robiliśmy już Jarmark Bożonarodzeniowy, a teraz mamy Jarmark Wielkanocny. Chcielibyśmy aby każdej organizowanej w naszej stajni imprezie towarzyszył taki kiermasz, szczególnie z produktami ekologicznymi. Chcemy budować swoją markę w oparciu o lokalne wyroby – zapewnia Robert Obaz, organizator.

Na pobliskiej Ekofarmie przygotowano zajęcia dla najmłodszych, które pozwalały puścić wodze artystycznej fantazji. - Na tych zajęciach przygotowywaliśmy koszyczki wielkanocne. W czasie zabawy w kuchni dzieci ozdabiały babeczki, robiąc zajączka i króliczki, a w drugiej części zajęć robiły koszyczki wielkanocne. Oczywiście później wszystko mogły zabrać ze sobą do domu – mówi Barbara Choma-Hamowska z Ekofarmy.

W tzw. międzyczasie uczestnicy zajęć mogli odwiedzić mini-zoo. Pierwszy Jarmark Wielkanocny jest już za nami, w planach są kolejne wydarzenia. 1 i 2 maja w Stajni Rybnica odbędą się wyścigi hartów z kiermaszem produktów regionalnych.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

GIS Day w szkole

O rozpadających się górach

Radni KO przeciw kupcom?

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Dwa dni mega rabatów w salonie i serwisie Volkswagen, Audi oraz SEAT w Lubinie podczas Black Friday

Remont tarasu Karczmy Sądowej

Marcin Wyrostek patriotycznie w Jeleniej Górze

Stoi kolej na Kopę

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
908
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%