MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zabawa receptą na spokój

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 21 stycznia 2009, 13:38
Aktualizacja: 14:26
Autor: Ania
Fot. Ania
Dzieci z Jeleniej Góry bawiły się na balu karnawałowym zorganizowanym przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Zabawa odbyła się dzięki inicjatywie studentek z Kolegium Karkonoskiego, które w tej instytucji odbywają praktyki zawodowe.

Dzieci świetnie się bawiły podczas karaoke, konkursów i tańców, w których towarzyszyły im praktykantki i rodzice. Organizowanie tego typu imprez nie należy do zadań statutowych ośrodka, pracownicy organizują je dla rodzin, które korzystają z pomocy psychologiczno-terapeutycznej -Angażujemy się w pracę ośrodka i wspólnie z interwentami realizujemy wiele pomysłów- mówiła wczoraj jedna z praktykantek i jednocześnie współorganizatorka balu.

-Staramy się niwelować agresywne zachowania w rodzinie i uczyć rozwiązywania problemów w sposób konstruktywny. Swoje działania bezpośrednie i pośrednie kierujemy przede wszystkim w stronę rodzin, w których dzieci cierpią najbardziej z powodu rozstania rodziców. Należy uświadamiać również członkom rodziny, że kryzys może mieć pozytywne oddziaływanie w funkcjonowaniu rodziny i dokonywania w niej zmian, które będą korzystne dla wszystkich. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że kryzys dotyka każdego człowieka i rodzinę, a zadaniem Ośrodka jest aktywizowanie osób i rodzin do wychodzenia z sytuacji kryzysowej– mówi Maria Karpińska, dyrektor instytucji.

Formy pomocy oferowane w ośrodku to: terapia indywidualna lub rodzinna, poradnictwo psychologiczne, całodobowy telefon interwencyjny, grupy wsparcia, sprawowanie opieki nad osobami dorosłymi całkowicie ubezwłasnowolnionym i inna kompleksowa pomoc jak współpraca z instytucjami i organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób i rodzin będących w kryzysie. W tym roku placówka we współpracy z urzędem miasta zorganizuje euroregionalną konferencję na temat interwencji kryzysowej i form pomocy dla osób i rodzin będących w sytuacji kryzysowej.

Z Ośrodkiem można skontaktować się osobiście lub telefonicznie od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 20.00 (tel. 075 6439100. Telefon interwencyjny czynny od poniedziałku do piątku od 20:00–08:00 natomiast w soboty, niedziele i święta całodobowo: 607-550-484.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zbudują sortownię

Bestie... są spoko!

Takie schronisko

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~portier 21-01-2009 13:42
a zdjęcia praktykantek? JELONKA pochwalić się dziewczynami!
piipi 21-01-2009 23:07
*Fajne DZIEWCZYNY..ktore dzieciom radosc daly !.
~portier 22-01-2009 9:57
pewnie że fajne, tylko co takie smutne :P
~pepa 22-01-2009 13:01
brawo dziewczyny ;D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

KOD czeka na prezydenta Dudę

Robert Biedroń w Jeleniej Górze

Sto twarzy sybiraków  

Drogowe światełko w tunelu

Kierował bez uprawnień

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
182
Tak
54%
Nie
41%
Nie wiem
5%