MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Zabawą pomogli chorej dziewczynce

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 17 lutego 2010, 8:40
Aktualizacja: 8:41
Autor: Ania
Fot. Organizartor
Sudecki Klub Szefów Kuchni zorganizował bal charytatywny. Podczas niego odbyła się aukcja, w ramach której zbierano pieniądze na rzecz sześcioletniej Natalii Nowotniak z Kowar, cierpiącej na zespół Retta. Udało się uzbierać prawie 2 tysiące złotych. Wpłacono je na konto Fundacji „Zdążyć z pomocą”. Ostatecznie zostaną przeznaczone na cele związane z leczeniem dziewczynki.

Informacje na ten temat przekazała nam mama niepełnosprawnej Natalii, Agnieszka Nowotniak.
– Chciałam podziękować członkom Sudeckiego Klubu Szefów Kuchni za zorganizowanie balu. Oboje z mężem jesteśmy im bardzo wdzięczni. Z chorobą Natalii zmagamy się każdego dnia, córka nie ma szansy na całkowite wyleczenie, ale liczymy chociaż na poprawę jej stanu zdrowia. Wiąże się to jednak z dużymi kosztami, dlatego też tego typu pomoc ma dla nas ogromne znaczenie – mówi Agnieszka Nowotniak.

- Bal miał na celu podziękowanie sponsorom za pomoc w przygotowaniu ostatniej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli za produkty dane ze szczerego serca na rzecz OŚP– mówi Mariusz Tkaczyk Specjalista ds. Gastronomii - SKS ma na celu pomagać za dobre słowo i dlatego też zdecydowaliśmy się pomóc Natalii Nowotniak. Odbyła się więc licytacja rzeczy danych z dobrego serca przez szefów SKS-u oraz sponsorów. Uzbieraliśmy dokładnie 1970 złotych – dodaje.

Na balu bawili się zarówno członkowie Sudeckiego Klubu Szefów Kuchni, jak i sponsorzy. W trakcie odbyła się aukcja, dzięki której udało się uzbierać pieniądze. Można było nabyć butelkę dobrego wina, gadżety związane z gastronomią, zaproszenia do restauracji i wiele innych ciekawych rzeczy.

- Historię Natalii opowiedział mi jej tato. Dowiedziałem się, że potrzebne są środki na szkolenie rehabilitacyjne i zależało mi na tym, żeby pomóc. Cieszę się, że zabawa się udała i zaowocowała konkretnym efektem – mówi Marcin Iwański, członek Sudeckiego Klubu Szefów Kuchni.
Impreza odbyła się w Chacie Opałkowej, znajdującej się przy trasie Jelenia Góra – Karpacz.

Zespół Retta występuje głównie u dziewczynek i kobiet. To ciężkie, neurologiczne schorzenie, a osoby cierpiące na nie są uzależnione od pomocy innych ludzi przez całe życie. Objawy pojawiają się bardzo wcześnie. Ograniczenia mowy i ruchów zauważalne są już pomiędzy dziewiątym, a trzydziestym miesiącem życia. Charakterystyczne dla zespołu Retta są także zaburzenia oddychania, chodzenia, wzrost napięcia mięśniowego z wiekiem i inne. Około połowa chorych zmaga się również z epilepsją.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mobilizacja przed II turą

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~wiadomo 17-02-2010 13:09
bardzo miło z ich strony piękny gest "szefowie"
~lu 17-02-2010 17:20
super sprawa
~sowa 17-02-2010 21:47
są najlepsi na swiecie więcej takich ludzi

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podgórna jest nadal zarośnięta

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Krakowska w budowie

Trwa budowa punktu widokowego

Konkurs dla seniorów

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2228
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%