MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Za zaległości, wartości dwumiesięcznego czynszu, rzemieślnik stracił lokal

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 lipca 2012, 9:13
Aktualizacja: Czwartek, 26 lipca 2012, 8:53
Autor: (bc,Angela)
Fot. Angela
Pan Wojciech od lat naprawia sprzęt elektroniczny, ma zakład przy ul. Różyckiego. Kiedy jego kontrahenci zaczęli zalegać mu z opłatami, on zaczął zalegać miastu z czynszem. – Obiecałem, że wszystko spłacę, ale skończyło się eksmisją, bo nie o pieniądze chodzi, ale o to, że mój lokal komuś obiecano – mówił nam. Komornik pojawił się w czwartek (18 lipca). Kiedy dowiedział się, że właściciel serwisu przebywa w szpitalu, odstąpił od czynności.

W czwartek pod Zakładem Serwis Elektronika, przy ul. Różyckiego w Jeleniej Górze pojawił się komornik z asystą policji, żeby zająć lokal. Przyszli też znajomi pana Wojciecha i okoliczni mieszkańcy. - Jak można być tak bezdusznym i robić eksmisję zakładu pod nieobecność właściciela, który jest w szpitalu! Na dodatek sprzęt elektroniczny ma być wywożony w tragicznych warunkach, bez żadnego zabezpieczenia! - denerwował się Bogusław Michalak, który przyglądał się komorniczej akcji. - Ten właściciel to mój znajomy, przez wiele lat prowadził zakład usługowy, naprawiał sprzęt. Ludzie go tu oddawali z całej okolicy. A teraz coś takiego! Nie można było poczekać aż właściciel wyjdzie ze szpitala, wyda sprzęt ludziom i sam wpuści komornika? – pytał mężczyzna.

- No i te warunki wywozu. Telewizory plazmowe mają trafić na „pakę” ciężarówki, bez żadnego zabezpieczenia, im przecież nawet kurz szkodzi – mówili nam studenci politechniki wrocławskiej, którzy też byli na miejscu zdarzenia. - Trochę się na tym znamy – mówił Paweł Osypik, jeden z nich.

Komornik nie chciał z nami rozmawiać. Odesłał nas do Izby Komorniczej we Wrocławiu. Skontaktowaliśmy się z jej wiceprezesem Karolem Kułakowskim. - Wszystkie czynności, które podjął komornik były zgodne z prawem. 15 czerwca br. został ustalony termin eksmisji serwisu elektronicznego na czwartek, 19 lipca i w tym dniu na miejscu zjawił się komornik w celu wykonania tej decyzji. Kiedy okazało się, że lokal jest zamknięty i nie ma właściciela, zapadła decyzja o otwarciu pomieszczenia. Podczas wykonywania tych czynności komornik otrzymał informację, że właściciel eksmitowanego serwisu jest w szpitalu. Mimo, że miał prawo kontynuować eksmisję, odstąpił od niej – wyjaśniał.

- Z własnej, dobrej woli pojechał do szpitala. Sprawdził, że dłużnik rzeczywiście jest hospitalizowany i na miejscu spisane zostało porozumienie, w którym termin opuszczenia lokalu został przedłużony do 30 lipca br. - mówił nam Karol Kułakowski. - Do tego czasu dłużnik zobowiązał się dobrowolnie opuścić lokal. Przepraszał on komornika, że nie zgłosił mu swojego pobytu w szpitalu. Tłumaczył, że dostał ataku i nie zdążył. Przekazał on również klucze do lokalu swojemu pracownikowi, który ma przewieźć sprzęt w inne miejsce – podkreślał wiceprezes.
Udało nam się telefonicznie porozmawiać z panem Wojciechem, który jest w szpitalu. - Ten lokal, z którego mnie wyrzucają, miasto mi dało 10 lat temu w zamian za pomieszczenie przy ul. Groszowej, bo tamto zostało sprzedane - opowiadał.

- Przy Różyckiego wyznaczono mi ogromny czynsz – 2,5 tys. zł miesięcznie. Pisałem do prezydenta o obniżenie wysokości opłat, wielokrotnie z nim rozmawiałem, ale bezskutecznie – twierdził rzemieślnik. - Prowadzimy serwis urządzeń dla 48. producentów sprzętu. Kiedy oni mają problemy, my również. Ostatnią rozmowę z prezydentem odbyłem kilka miesięcy temu. Prosiłem o obniżenie czynszu i podatku, rozłożenie długu na raty. Mówiłem, że kiedy zamknę działalność, pięć rodzin zostanie bez środków do życia. Prezydent powiedział, że jego to nie obchodzi – opowiada pan Wojciech.

- Zatrudniamy trzy osoby niepełnosprawne, jedna z nich pracuje u nas od ponad 30. lat. Od 40. lat bezpłatnie szkolimy uczniów ZST Mechanik, których na stażach przygotowujemy do egzaminu zawodowego. Mam mnóstwo dyplomów i podziękowań z ministerstwa, ze szkół. Od miasta nigdy nie dostałem żadnej pomocy – mówił właściciel serwisu. - Pięć miesięcy temu mój dług, po interwencji przewodniczącego rady miasta, został rozłożony na raty. Spłacałem go aż do czasu, kiedy dwa miesiące temu przyszedł kolejny krach. Nie o zadłużenie tu jednak chodzi, bo ono wynosi około 5,8 tys. zł. Ten lokal jest po prostu już komuś obiecany. Ja już nie mam siły walczyć. Poddałem się – twierdził rozgoryczony.

Lucyna Januszewska, zastępca dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze: W tej sprawie zapadł prawomocny wyrok eksmisyjny, którego mu nie możemy cofnąć. W takim przypadku niezależnie od wysokości zadłużenia, to właściciel lokalu, czyli prezydent podejmuje decyzję czy kontynuuje współpracę z najemcą czy nie. My jesteśmy tylko wykonawcami tych decyzji. Mamy swoje procedury, których musimy się trzymać: najpierw upominamy dłużnika, później wzywamy do zapłaty, ponownie wzywamy do zapłaty i kierujemy sprawę do sądu. Tak było i tym razem.

- Jest to przykra sprawa, ale takie są zasady, że jeśli najemca zalega z czynszem dłużej niż przez dwa miesiące musimy rozpocząć procedurę eksmisyjną. Ten najemca współpracował z nami od lat i to nie był jedyny zadłużony lokal, który wynajmował od miasta. Nie mogę jednak mówić o szczegółach tej sprawy, bo zabrania mi tego ochrona danych osobowych. Nie proponowaliśmy najemcy innego lokalu zastępczego, bo takich nie mamy. Jak każdy przedsiębiorca może on startować w przetargach na wynajem lokali użytkowych, jednak nie może być zadłużony wobec miasta - dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koniec prac przy ul. Jagiellonów

Czyżby Andrzej Duda?

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Komentarze (183) Dodaj komentarz

~Dni...i 25-07-2012 9:53
Cale szczescie dni Zawilynsa policzone..
~s. 25-07-2012 10:00
Czym mniejszy urząd, tym większa pieczątka.
~Wyindywidual 25-07-2012 10:09
Dwa miesiące zaległości czynszowej i od razu eksmisja (plus koszty komornicze)! Znam przypadek tolerowania przez ZGKiM zaległosci czynszowych w okresie 6 lat nim nastapiła eksmisja na mieszkanie zastępcze. Oczywiście lokal użytkowy a mieszkalny to dwie różne rzeczy, ale dług jest długiem i egzekwowanie jego winno być dla wszystkich równe i niechybne. W/g uznania urzędników są równi i równiejsi!
~Ryś z Klanu 25-07-2012 10:09
W ten sposób realizowany jest program wspierania lokalnej przedsiębiorczości.Gratulacje!
~B. 25-07-2012 10:10
To jest polityka państwa polskiego , łapami lokalnych kacyków zniszczyć obywatela
~ira 25-07-2012 10:11
Super przykład na wspieranie mikroprzedsiebiorców przez miasto.... A Pani Januszewska lubi eksmisje, choć nie wszystkie dochodzą do skutku niestety :) Ale kobieta czuje się całkeim pewnie i co najwazniejsze awansuje...
~... 25-07-2012 10:27
Powiem tak... Daliby facetowi i dłuższy czas. Ba! Nawet by się zgodzili na niższy czynsz... gdyby nie fakt, już wspomnianego przyobiecania lokalu komu innemu... Jak do tej pory uważałam, że ludzie przesadzają z tymi nagonkami na pana Zawiłę, tak teraz muszę przyznać im rację. Nie jest to dobry człowiek, niewrażliwy na krzywdy ludzkie. Ale wierzcie mi, to się zmieni. Kiedyś przyjdzie czas zapłaty...
~gg 25-07-2012 10:32
to jest ta p* POLSKA
~ira 25-07-2012 10:37
..no właśnie, obiecany lokal, obiecane mieszkanie i eksmisja. Pamiętam sprawę, kiedy lokatorzy dostali pismo w sprawi eksmisji a następni przyjechali oglądać mieszkanie i fotografować. Dziwnym sposobem ludzie wiedzili, gdzie będą mieszkać choć nie mieli przydziału lokalu... Oczywiście do eksmisji nie doszło bo są sytuacje, których osławionej w eksmisjach pani przeskoczyć sie nie da...
~! 25-07-2012 10:48
ale hamówa! jak można to zrobić komuś? wstydzcie się!
~jejcam 25-07-2012 10:50
róbmyreferendum odwołac kompleksa słuze pomoca d* musi skończyc marnie
~asia_JG 25-07-2012 10:50
prezydenta to nie obchodzi?? a co by było jakby to jego rodzina znalazla sie w takiej sytuacji? tez bylby taki cwany? ma cipłą posadke za pieniądze podatnikow więc cwaniakuje ;/ oby a posadka jak najszybciej mu wystygła! i mysle,że takim postepowaniem dązy do tego w szybkim tempie!
~uzi 25-07-2012 10:54
Aż się człowiekowi nóż otwiera w kieszeni. Niech się Januszewska z Zawiłą zajmą porządną pracą, a nie utrudnianiem ludziom prowadzenia działalności. Mam pytanie do Marcinka Z., czy po przegranych wyborach będzie czekał na Ciebie ciepły stołeczek w bibliotece, czy też wystartujesz w uczciwym konkursie na stanowisko?!
~xxx 25-07-2012 10:55
Kondycja naszych stróży prawa jest do bani!!!!!!!!!! Dowód??? Zdjęcie nr 4!!!!
~ZAWIEDZIONY 25-07-2012 10:56
TEN TEKST GDZIE ZAWIŁA MÓWI ŻE JEGO TO NIE INTERESUJE TO PRZERAŻAJACE. ZAWIŁĄ WON Z TEGO STOŁKA. NIE CHCEMY TAKIEGO PREZYDENTA. ŻYCZĘ CI ZAWIŁA ABYŚ DOCZEKAŁ SIĘ NAJGORSZEJ BIEDY I ZERO WSPÓŁCZUCIA OD LUDZI. TO MIASTO JESZCZE NIGDY NIE MIAŁO TAKIEGO ZŁEGO PREZYDENTA.
~MONICA 25-07-2012 10:59
Co za bzdury!I Zawiła i Januszewska spokojnie mogli by z tej sytuacji wyjsc po LUDZKU!Totalna bzdura z tymi procedurami itp.2miesiace zadłuzenia to najkrotszy termin jaki mozna wymyslec do eksmisji.Bywaja tacy co maja zadluzenia kilkuletnie i nadal siedza na swoim.A sprawa była by prosta; obnizyc czynsz (pana prezydenta nic to nie kosztuje), dac kolejny czas na splate, rozłozyc na raty i wszystko by zaczeło grac,... TYLKO TRZEBA CHCIEC!Ktos ewidentnie ma interes w tym lokalu (i to nie mały).Super antyreklama panie prezydencie-GRATULACJE!
~Maniut 25-07-2012 10:59
Człowiek sam zapier**** tyle lat zeby cos osiagnac Panstwo przyjdzie i oskubie ze wszystkiego.
~ 25-07-2012 11:06
Banda łapówkarzy i płatnych oprychów.
Niggers™ 25-07-2012 11:13
A CO PREZYDENTA TO OBCHODZI ! LUDZIE ! TO STRASZNE ! SAMOSĄDU TRZEBA !
~alli 25-07-2012 11:16
ODWOŁAĆ TAKIEGO PREZYDENTA NIE CHCEMY GO CHCEMY PRZEPROWADZIĆ REFERENDUM BO JUZ MAMY TEGO WSZYSTKIEGO DOSYĆ!!!!!
~kurak 25-07-2012 11:19
PANI JANUSZEWSKA ŁŻE JAK P...... WYROK EKSMISYJNY PRAWOMOCNY ZOSTAŁ COFNIĘTY PEWNEJ PANI ZALEGAJĄCEJ Z GRUBYMI TYSIĄCAMI NA LOKALU MIESZKALNYM PRZY ULICY KIEPURY...A MIESZKANIE KUPIŁA CÓRKA ....działalności ZGL-u powinna zająć się CBA i prokuratura............
~ 25-07-2012 11:25
JG to nie W-wa, tam Gessler zalega 22 mln za lokal i nic..., a u nas urzędasy sie wykazały, człowieka, który nie dośc, że zatrudnia ludzi, szkoli uczniów, któremu moznaby pomóc, dług na raty rozłożyć, czynsz zmniejszyć , po co ? na bruk po chamsku! To jest WSPIERANIE LOKALNEJ PRZEDSIEBIORCZOSCI . Ale prezydenta stac przecież na zasiłki dla bezrobotnych no to powiększa ich grono, brawo!!!! Pytanko tylko mam: komu spodobał sie ten lokal ?
~ 25-07-2012 11:29
Szpital zalega i jest dobrze. Partia zalega i nic. Dziki kraj!
~ 25-07-2012 11:30
Ludzie, jesli macie konkretna wiedzę na temat machlojek w/w urzędników to najprościej jest złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienie przestępstwa. Oni musza zająć sie zgłoszeniem i dupy przetrzepią, spadnie ten i ów ze stołka, trzeba oczyścić to miasto, bo inaczej się nie da. To nie my jesteśmy dla urzędników tylko oni dla nas, jak dbają o swój interes to won !
~ 25-07-2012 11:41
Chamstwo w państwie , urzędnicze ś*w niczym nie pomagają tylko ludzi gnębią, szczególnie panie z podatkowego od nieruchomości.
~mm 25-07-2012 11:53
załosne komentarze, klient nie płaci, jest wyrok sądu to jaki on pokrzywdzony? Mógł wziąść kredyt i spłacić zadłużenie, ciekawe czy jeśli nędznym komantatorom ktoś by zalegał 6 tysięcy to byliby tacy pobłażliwi.
~Obywatel 25-07-2012 12:08
Czy UM nie widzi że zamykając ten zakład robi całemu miastu krzywdę! Przecież w tym zakładzie kształciła się praktycznego zawodu przyszła inteligencja Jeleniogórska z profilowanych średnich klas technicznych nie mówiąc już o niepełnosprawnych pracownikach który mogą pracować w zakładzie zgodnym z profilem ich wiedzy a nie być zepchnięci do roli ciecia piłującego przez 12 godzin budowy tylko dlatego że mają przewlekłe kłopoty ze zdrowiem! Czy naprawdę w UM nie widzą że wykształcenie praktyczne nielicznej wykształconej młodej kadry oraz wykorzystywanie bogatej wiedzy praktycznej etatowych pracowników którym ciężko jest znaleźć prace w zawodzie z przyczyn fizycznych niezależnych od nich samych jest ważniejsze niż chęć łatwego zysku?
~ 25-07-2012 12:14
RZUĆMY W KOŃCU GRANATA POD BRAMĘ PARLAMENTU, pewnie tam będzie następny salon tel. kom. albo bank
~murek 25-07-2012 12:15
zescie takiego osla wybrali to teraz nie placzcie
~Gość 25-07-2012 12:18
Piszecie, jakby to było jakieś krzywdzące, czy coś. Ale przecież to jest w 100% normalna sytuacja. Nie płaci - wylatuje. Co z tego, kto, co i jak? To niby właściciel (wynajmujący) ma tylko szmal liczyć? Nie. Właściciel ma dopilnować, klient płacić, a posiadacz lokalu pilnować właściciela... To jest śmieszne. Normalna sytuacja a tu się robi z tego cyrk. W Polsce jest wiele rzeczy godnych pożałowania i opisania (proponuję porównywać się z Niemcami, gdzie ceny takie same, płace x10, a ludzie uprzejmi i mili jak nigdzie). W wielu miejscach i sytuacjach w Polsce to jest dopiero zero sprawiedliwości. Ale ten artykuł to jakaś pomyłka. NORMALNA SYTUACJA, a Wy czego się spodziewacie? SPONSORINGU!?
~marx 25-07-2012 12:22
Kiedy complex (specjalnie z małej litery) kończy kadencję?
~ 25-07-2012 12:25
Nie, nie sponsoringu, tylko zwykłej ludzkiej życzliwości. Człowiek w szpitalu i robią mu eksmisję, kto odpowie za uszkodzenia sprzetu, który nie jest zabezpieczony ?
~99999999999 25-07-2012 12:32
A Gesler w Warszawce winien jest 30,000,000 i eksmisji nie dostał.
~ 25-07-2012 12:38
Szanowni mieszkancy Jelonki, takie zachowanie glowy miasta to SKANDAL !!! Proponuje zrobic referendum i nieudacznika prezydenta, calkowicie nie nadajacego sie do tego urzedu jak najszybciej ODWOLAC ! Jedyna funkce jaka obecnie spelnia ta osoba to nie pomoc mieszkancom czy ratowanie upadajacego mista a wspieranie nepotyzmu, kolesiostwa i znajomych firm wygrywajacych przetargi za kosmiczna cene w stosunku do jakosci wykonanej pracy. Szkoda mi tego biednego czlowieka - ofiary, ktory stracil lokal jak i jego pracownikow nie mowiac juz o stracie dla mlodziezy, ktorej pomagal :( Moze znajdzie sie ktos, kto wynajmie mu niedrogi lokal na kontynuowanie swojej misji. Pozdrawiam i zycze powodzenia a complexa na taczke i wywiezc za rogatki miasta bo na wiecej nie zasluzyl !!!
~patryk 25-07-2012 12:43
Ten bibliotekarz nienadaje się na stanowisko prezydenta, to co zrobili z tym facetem to jest jakis absurd jak sobie o tym mysle to szlak mnie jasny trafia
~ 25-07-2012 12:43
Proponuje tez zglosic sytuacje do mediow i prasy bo zadko sie zdarza, zeby prezydent miasta niszczyl mieszkancow, szczegolnie tych, ktorzy zajmuja sie czyms pozytecznym a co do dlugu to inni jakos moga miec go rozlozonego na raty i spalacaja mimo, ze kwota przekracza czasami 10 tysiecy i nikt ich nie eksmituje... Ten lokal jest dobrze polozony wiec na 100% jest juz nabywca. Niech cala POlska wie, jakigo macie milego i dobrego prezydenta !!!
~ 25-07-2012 12:44
PRZECIEZ JAK NA ZAWILE SIE PATRZY TO OD RAZU WIDAC ZE DBA TYLKO O SWOJE INTERESY I O WŁASNA KASE ON JEST TAKI SAM JAK STRAZ MIEJSKA JEDNYCH I DRUGICH DO DOŁU I ZASYPAC WAPNEM
~bankier 25-07-2012 12:46
Dzisiaj tylko f...r i filantrop pracuje na własny rachunek czy prowadzi małą firme bo dostarcza podatkow martwi się o nastepny dzień jak przeżyc , szarpie się z drapieżcami czynszowymi , urzedem skarbowym , strażą miejska , terminami zapłat za wszystko itd - obecnie należy się zadekować na posadzie budżetowej , mundurowej , politycznej i wydłubywać co miesiąc pobory , chulać na urlopy , zwolnienia lekarskie , sanatoria a głupki tacy jak pan od elektronki wypracuja i dostarczą podatkow aby obdzielić wszystkich by żyło sie beztrosko i dostatnio, zwłaszcza tym co biorą forsę z posady urzędowej. Na całe szczęście to niebawem sie skończy , bo wyrżną tych do ktorych nie doplacano tylko od nich otrzymywano a ich jest coraz mniej , wówczas zaczną sie redukcje , szalejaca inflacja itd
~Remirt 25-07-2012 12:53
Ciekawe ile biorą miesięcznie pani policjantka i strażnik miejski za tak ciężką obserwacyjno-stojacą robote jak na zdjęciu. Czy ten Pan prowadzący sklepik miał możliwośc kiedykolwiek zarobić i widzieć takie pobory jakie maja dzisiaj mundurowi - czy w tym kraju nie pomerdało sie komuś w kolejności porzteb rozwojowych miasta ? - bo przedsiębiorcę najdrobniejszego sie dobija a urzednikow za publiczne pieniądze różnej maści mnoży i napędza inflacje.
~Joannak 25-07-2012 12:55
To jakaś masakra, człowiek tyle lat płacił czynsz bez żadnych problemów, a dwa miesiące zwłoki stają się wielkim problemem.Mimo, że wszystko chciała spłacić ale w ratach nikogo nie obchodziło, zatrudniał ludzi czy to do cholery nie przemawia do prezydenta? No tak biednego bogaty nigdy nie zrozumie, albo prezydencik zostawił lokal dla swojego asystenta albo rodzinki.Trzymaj się Panie Wojciechu.
~lifeisbrutal 25-07-2012 12:59
Może to zabrzmi okrutnie ale w biznesie jest takie powiedzenie-jeżeli nie jesteś w stanie zarobić na opłaty(czytaj zus,us,czynsz) daj sobie spokój i zajmij się czymś innym.
~ 25-07-2012 13:00
Cyt: "to właściciel lokalu, czyli prezydent podejmuje decyzję czy kontynuuje współpracę z najemcą czy nie."Ale Pana Panie Zawiła to przecież nie obchodzi.Mnie natomiast nie obchodzi,że "Miasto" nie ma pieniędzy i nie może uregulować zobowiązań dla wspólnot mieszkaniowych.Trwa to znacznie dłużej niż dwa miesiące.Czy w takiej sytuacji my- mieszkańcy Jeleniej Góry czyli Pana pracodawcy powinniśmy zażądać eksmisji Pana i RM z ratusza?
~12sqandal 25-07-2012 13:03
a ja mam swój imtymny mały swiat...... a tu tylko pazernośc w tym świecie , przepisy , skubanie ludzi brak perspektyw , jak życ panie prezydencie , jak żyć
~ja 25-07-2012 13:24
O prezydenta to nie obchodzi, że kilka rodzin straci środki do życia. Ważne że On ma co miesiąc kasę na koncie ponad 10k.
~s. 25-07-2012 13:45
A jak tam kary umowne za targowisko "Kiliński" ?
~ 25-07-2012 13:45
2 miesiące ??? Mam nadzieję że ten żenujący wszystkich prezyDĘCIAK odejdzie najdalej za dwa miesiące
~heheha 25-07-2012 13:51
Za to lumpów, którzy nie płacą za mieszkania to jeszcze mopsik pogłaszcze :-)
~xyz 25-07-2012 13:58
masakra ktos napisał o uczciwych konkurasch na rozne stanowiska .... heheh moze ione uczciwe ciekawe tylko czemu o tym kto gdzie bedzie dyrektorem trabi juz cała jelenia 2 miesiace wczesniej :/ farsa a nie uczciwosc. Sam nie wierzyłem dopóki te plotki nie okazaly sie prawda po rozstzrygnieciu tych "uczciwych konkursłow" :/ a słowa, ze pana prezydenta to nie obchodzi to juz przegiecie masakryczne ...
~mom 25-07-2012 14:06
WON ZAWIŁA
~olo 25-07-2012 14:09
Widzę piękny Michał odszedł na chorobowe i odrazu sklep zamykają. Prorokuje, że zaraz pewien pan lekarz otworzy sobie tutaj skromny gabinecik. To jest Polska właśnie pan doktor ze znajomościami chciał lokali to mu zona załatwiła. Ludzie stracili pracę, jeden człowiek dorobek całego życia ale co tam. Będziemy zdrowsi!
~sklepikarz 25-07-2012 14:34
Zawiła miej honor chlopie i odejdz!!!! co ty robisz z tym miastem
~rumcajs54 25-07-2012 14:59
No właśnie, a jak tam z karami umownymi za Kilińskiego, a i roszczenia dzierżawców, którzy stracili źródła dochodów przez, m.in. niejakiego Józefa P., są nie bez znaczenia ?
~GOŚC 25-07-2012 15:31
naszego prezydenta nigdy nic nie obchodziło pilnuje tylko swego nosa a mały przedsiębiorca rzemieślnik skazany sam na siebie czynsz 2,5 tyś to lekka przesada
~wyborca 25-07-2012 16:04
Skandal
~chipo 25-07-2012 16:07
umowy są po to aby się z nich wywiązywać. to jest bezsporne. niezrozumiałym jest dla mnie fakt, że tak samo traktuje się człowieka z ulicy jak i tego, który w tym samym miejscu prowadził działalność już 10 lat. Widać, że Zawiła ani chwili nie pracował na swoim, bo wiedziałby co to znaczy pozyskać choćby złotówkę z pracy własnych rąk. Przecież najemca chciał wybrnąć z tej trudnej dla niego sytuacji, proponował ugodę. Wystarczyło zaproponować mu rozłożenie na raty zaległości... nawet banki potrafią restrukturyzować zadłużenie klientów... Obecny prezydent do wymiany, dość rządów absolwenta KUL-u
~Stefan 25-07-2012 16:28
Jak słyszę urzędnika, mówiącego: "takie są przepisy, nic nie możemy zrobić, decyzja odgórna, ja za to nie odpowiadam" - to mam ochotę iść i go strzelić w pysk jesiotrem drugiej świeżości. Durny urzędniku: ani ty, ani twój szef, ani szef twojego szefa nie generujecie PKB, ale jesteście jego konsumentami. To tacy ludzie jak opisani w artykule tworzą przychód tego państwa. A waszym zas...ym obowiązkiem jest temu człowiekowi w jak największym stopniu pomagać, bo to leży w waszym zas...ym interesie. To z płaconych przez takich drobnych przedsiębiorców podatków biorą się wasze pensje! Jeśli jakiś przepis jest koślawy, to wykażcie się inicjatywą, aby go zmienić, zamiast się nim zasłaniać. To na tym między innymi powinna polegać wasza praca. W innym przypadku jesteście wyłącznie pasożytami.
~... 25-07-2012 16:46
a może miasto miało dopuścić do zadłużenia w tysiącach? No tak już jest w sklepie też mi nie dadzą chleba jak powiem, że kiedyś zapłacę. No niestety tak już jest... Płacić należy i nie ma od tego odstępstw dla nikogo. Smutna sprawa bo co raz więcej osób zubożeje ale od rachunków nikt się nie wymiga ;/
~... 25-07-2012 16:51
Pan zawiła już za swojej kadencji ustawił się do końca życia,możecie go nawet wywalić na zbity ryj a i tak będzie żył w luksusie,wąsaty buc!
wilhelmstrasse 25-07-2012 17:08
Prymityw intelektualny, który rządzi tym miastem jest porażająco głupi. Zwyczajność, jaka cech...je wodza i jego pomocników jest tak bardzo wyraźna, że oślepia, a mimo to, paradoksalnie jest manifestowana jako "mądrość" i "słuszność". Wy, rządzący, jesteście nikim nadzwyczajnym - a...lizując wasze "osiągnięcia" i "pomysły" można nie grzesząc uznać, że jesteście mniej niż zwyczajni. Podludzie, którzy decydują o ludziach. Dojście do władzy we współczesnej polityce nie jest wynikiem doskonałości intelektualnej i mo...lnej kandydata, a podstępnie i przebiegle zaplanowanym działaniem mającym na celu zapewnić wygodę egzystencjalną swojemu najbliższemu otoczeniu. Reszta to improwizacja. XXI wiek będzie w przyszłości postrzegany za absurdalny tak, jak my dziś postrzegamy epokę kamienia.
CН.W.D.P. 25-07-2012 17:23
może miasto miało dopuścić do zadłużenia w tysiącach? No tak już jest w sklepie też mi nie dadzą chleba jak powiem, że kiedyś zapłacę. POPIERAM I WSPIERAM. SKORO SIĘ GOŚCIU NIE POTRAFI OGARNĄĆ W BIZNESIE, A NIE MA NA TYLE ROZSĄDKU, BY DAĆ SOBIE SPOKÓJ, TO TRZEBA MU POMÓC. ZRESZTĄ NA NIEGO JUŻ I TAK NADESZŁA PORA, BOWIEM PRZENIÓSŁ SIĘ W POBLIŻE PROSEKTORIUM. OGÓLNIE KRĘCIĆ Z NIM JAKIEKOLWIEK LODY JEST RYZYKIEM, I GŁUPI CI LUDZIE, KTÓRZY ODDAJĄ MU JESZCZE WARTOŚCIOWY SPRZĘT DO NAPRAWY-PEWNIE SPRZEDA I OGŁOSI NIEWYPŁACALNOŚĆ, JAK TE BIURA PODRÓŻY...
~ 25-07-2012 17:30
Moze będzie gabinet ? odchudzania z kasy ?
~...piotr 25-07-2012 17:34
Spokojnie przyjdzie taki czas że te wszystkie antyludzkie ,złodziejskie skorumpowane pasożyty skończą w pasiakach
wilhelmstrasse 25-07-2012 17:38
do CН.W.D.P. - Pewne? Myślę, że pewniejsze jest to, że jesteś zwyczajnie głupi. Tak głupi, że pewnie jak byś podszedł do krawędzi końca świata to byś zwyczajnie spadł, jak te głupie co w to kiedyś wierzyły.
~Tromk 25-07-2012 17:44
prezydenta nic nie obchodzi tylko ksiazki a od problemów jest 5 albo moze juz wiecej doradcow................
~KRECIK 25-07-2012 17:49
a co z tymi milionowymi karami co mał miastu zapłacić inwestor za plac na kilińskiego co ówczesny prezydent gadał żeby go nie straszyć bo się zawinie i ci się zawinął i sladu nie ma a Prystrom dobrze gadał żeby dowalić mu kary za nieprzestrzeganie terminów a miasto straciło na tym grube miliony- teraz oni powinni to do miejskiej kasy oddac. RANY KTO ICH WYBRAŁ??????? Przeprowadzić referendum i wywalić ich wszystkich albo po prostu zgłosić to wszystko do NIK albo CBŚ bo to już są szczyty-nie widzicie ludzie co się dzieje ślepi jesteście???
~Kierownik 25-07-2012 17:49
Dziwne że Januszewska razem z Zawiłą jakoś nie potrafią eksmitować meneli z centrum, którzy zalegają całe lata z czynszem. No ale od nich dostaliby po prostu po mordzie. Łatwiej wywalić takiego, co nic nie może zrobić, nie? Szczególnie, jak się dziwnym trafem ma już nowego najemcę. Tylko patrzeć co się tam otworzy i jak to powiązane z "władzą". Wsparcie lokalnego biznesu że hoho. A w ogóle to co Januszewska nadal tam robi?? Przyrosła do ZGLu już na stałe czy co? Czy nie ma innych ludzi? Od lat te same gęby się nami karmią.
~lysy 1 25-07-2012 18:15
do postu 25-07-2012 11:19 | ~kurak. mógłbyś nieco bardziej naświetlić tą sprawę?
~pytajnik 25-07-2012 18:17
Co na to Zofia Czernow?
CН.W.D.P. 25-07-2012 18:31
wilhelmie ze strasse, CZYLI PO PROSTU ULICZNIKU, NA TEMAT PROSZĘ, NA TEMAT!! A TEMATEM JEST DZIAD, NIE UMIEJĄCY OGARNĄĆ SIĘ W BIZNESIE I W DODATKU NARAŻAJĄCY SWOICH KLIENTÓW, ZWYKŁYCH LUDZI, KTÓRZY POWIERZYLI MU WARTOŚCIOWY SPRZĘT, NA UTRATĘ TEGO SPRZĘTU. JAK SIĘ NIE MA PALIWA, TO SIĘ NIE JEDZIE!!!! I NIE PODSKAKUJ MI TU, BO CIĘ WYMODERUJĘ I WIECEJ CIĘ TU NIE BĘDZIE...
~kiki 70 25-07-2012 18:42
REFERENDUM !!!!!!!!!!!!!!!!!! TO TEN D* NIE MA NA TYLE KLASY ŻEBY SAMEMU SIĘ USUNĄC
~ander 25-07-2012 18:47
za zajmowany lokal trzeba płacić
~ten 25-07-2012 19:04
Beznadziejny serwis fuszerka jakich mało zamknąć ten pseudo serwis
~ 25-07-2012 19:04
Dwa głupki się przegadują.
~Gery 25-07-2012 19:04
Zgadzam się ze ~`Stefanem. Do CH.W.D.P. -Jesteś pospolitym CHAMEM!!! -Człowiek jest tyle wart, ile jest w stanie dać siebie innym.........!
CН.W.D.P. 25-07-2012 19:25
ZE STEFANEM TRZEBA SIĘ ZGADZAĆ!! JA CHAM JESTEM, WIĘC SIĘ NIE ZGADZAM... DZIAD NIE PŁACIŁ, TO WYNOCHA!! WY TO JESZCZE TROCHĘ, A NA STACJĘ BENZYNOWĄ POJEDZIECIE I DARMO SE PALIWO WEŹMIECIE, JAKO ŻE AUTO MACIE PONAD DZIESIĘĆ LAT, WIĘC SIĘ NALEŻY... HEHE... CIOŁKI.
~Gery 25-07-2012 19:28
Do CH.W.D.P. >>>>>>>>>Widzę , że się domagasz aby ''KTOŚ ''sprawdził jakie Ty podatki Płacisz........?!
ebee 25-07-2012 19:33
Nie starczy palców wielu rąk, aby wyliczyć tych do ktorych komornik nie przychdzi gdy zalegają z czynszem. A są to rodzaju wszelkiego pijaczki, bezrobotni z wyboru, ktorzy z jednej strony nie płacą, a zdrugiej nie trzeźwieją. Ale takich miasto bez protestu toleruje i utrzymuje. Co innego gdy ma do czynienia z przedsiębiorcą. Nie ważne, czy z dużym, czy maluczkim. Ten zawsze był, jest i bedzie śmieciem i dojną krową zarazem. Takiego można wyeksmitować, upokorzyć, pozbawić środków dożycia i nadziei zarazem. Temu panu radzę po dojściu do zdrowia przejść w szarą strefę i......robić swoje. Za uczciwość nikt nie podziekuje ani w tym mieście, ani w tym kraju. Tak jest od zawsze i nic nie wskazuje na to, że coś się zmieni. Pozdrawiam serdecznie, EBEE
~Jel.. 25-07-2012 19:35
to świństwo w moim bloku 2 lokatorów nie płaci od lutego i nikt ich nie wypierniczył.To jasne że chodzi o lokal - ktoś sobie go upatrzył ...banda łobuzów
CН.W.D.P. 25-07-2012 19:43
SZANOWNY PANIE Gery, OTO TRAFIŁ PAN W SEDNO PROBLEMU, CHOĆ JEDNAKŻE ZNACZNIE OD D* STRONY. BOWIEM WŁAŚNIE PODATKI, TO JEST COŚ, CZEGO NIE AKCEPTUJĘ I TYMŻE SAMYM UNIKAM, JAK MOGĘ. SPRAWA WIĘC WYGLĄDA TAK, ŻE NIE UMIEM UNIKNĄĆ PODATKÓW TYPU VAT I AKCYZA, LECZ ZDECYDOWANIE ODMAWIAM ODDAWANIA MYCH PINIĘDZY W FORMIE PODATKU DOCHODOWEGO I NIE CZYNIĘ TEGO. O TYMŻE FAKCIE URZĄD SKARBOWY DOSKONALE WIE, LECZ POZA WYZWANIEM MNIE DO ZŁOŻENIA WYJAŚNIEŃ, KTÓRE IGNORUJĘ, NICZEGO WIECEJ NIE MOŻE ZROBIĆ. A WY GŁUPIE LUDZIE, DALEJ ODDAWAJCIE PAŃSTWU SWOJE PIENIĄDZE... :-)
~pero 25-07-2012 19:45
jestem przerażony postawą władz jak i jelonkowiczów. Za kilka lat okaże się, że nie mamy punktów naprawy. Nie każdego stać na zakup nowego sprzętu.
~fanjelonki 25-07-2012 19:46
ludzie! płacicie swoje rachunki za czynsz prąd wodę gaz inne???? nie ma nic za darmo, takie życie kosztuje i boli
~ 25-07-2012 19:57
fanie jelonki! nie opłaciłeś abonamentu nie ma komentaży! precz z f...rami co płacą za nic!!!
~xxx 25-07-2012 20:00
po prostu g*
CН.W.D.P. 25-07-2012 20:07
Elektronik, WÓJCIK DOBRZE MÓWI-TEJ FIRMY NIE MA OD 20 LAT. PO PROSTU TA DRUGA FIRMA KUPIŁA OD TAMTEJ FIRMY JEJ LOGO I TERAZ POD TĄ NAZWĄ KLEPIE TANIE, BYLEJAKIE MONITORY. CIESZ SIĘ, ŻE TWÓJ CHODZI CI AŻ TRZY LATA!! PEWNIE UŻYWASZ GO RZADKO, JAKOŚ RAZ NA TYDZIEŃ PRZEZ PÓŁ GODZINY.
~ 25-07-2012 20:12
za Kilińskiego sie nie wezmą bo za duża kasa wchodzi w grę więc się boja ruszyc ale maluczkiego wykonczyć - no problem.
~mały 25-07-2012 20:20
zawiła na prezydenta
~OLO 25-07-2012 20:21
Jeleniogórski komornik to kawał chama!
CН.W.D.P. 25-07-2012 20:22
Elektronik, WÓJCIK DOBRZE MÓWI-TEJ FIRMY NIE MA OD 20 LAT. PO PROSTU TA DRUGA FIRMA KUPIŁA OD TAMTEJ FIRMY JEJ LOGO I TERAZ POD TĄ NAZWĄ KLEPIE TANIE, BYLEJAKIE MONITORY. CIESZ SIĘ, ŻE TWÓJ CHODZI CI AŻ TRZY LATA!! PEWNIE UŻYWASZ GO RZADKO, JAKOŚ RAZ NA TYDZIEŃ PRZEZ PÓŁ GODZINY.
~OLO 25-07-2012 20:27
Nikogo bardziej nienawidzę od Tuska i Zawiły! Jeden wykańcza Państwo - drugi wykańcza miasto. Nepotyczne pachołki. Byle ustawić żonę, siebie , dzieci i dalszą rodzinę, Radnym lizodupom załatwić ciepłe posadki i do przodu! Mam nadzieję że spadniesz boleśnie ze swojego stołka. NIKT W TYM MIEŚCIE NIE ŻYCZY CI DOBRZE!
~do CHWDP 25-07-2012 20:41
jesteś szurnięty, lecz bryłe!
CН.W.D.P. 25-07-2012 20:41
HALO, OLO,!! BEJBE, JAK MASZ NA IMIĘ?? MÓW TY GAMONIU ZA SIEBIE, A NIE MÓW ZA MNIE, BO JA AKURAT ZAWIŁĘ LUBIĘ I CENIĘ ZA OPERATYWNOŚĆ ŻYCIOWĄ, IŻ WIE, JAK GŁUPICH LUDZI WYKORZYSTYWAĆ DLA SWEGO POWODZENIA. ALE ROZUMIEM TWOJE GŁUPIE OBURZENIE, PANIE OLO... U GŁUPICH LUDZI TO NORMALNE ZACHOWANIE. MĄDRZY LUDZIE Z INNYCH MĄDRYCH BIORĄ PRZYKŁAD I CZERPIĄ INSPIRACJE, NATOMIAST GŁUPI LUDZIE NA MĄDRYCH PAŁAJĄ GNIEWEM I ŻYWIĄ DO NICH NIENAWIŚĆ ZA TO, ŻE SAMI TACY NIE SĄ I TYLE NIE MOGĄ. ŻYCIE...
~hd 25-07-2012 20:48
nieprawdą jest że za brak czynszu za dwa miesiące eksmituje się z zajmowanego lokalu czy mieszkania.Znam ludzi swoich sąsiadów ,którzy nie płacą kilka lat i pomimo eksmisji nikt ich nie rusza,Mieszkania należą do ZGL i p,Januszewska nic nie robi,a tu człowiek zalega za dwa miesące i Go wyrzucają PARANOJA WSTYD
~ 25-07-2012 20:50
A co w przypadku, gdy panstwo zalega cos obywatelowi? Wtedy milcz czleku i czekaj,czekaj, czekaj, a panstwo ma Ciebie w d...
~Elektronik 25-07-2012 20:52
Co do firmy to jesteś blisko ale nie do końca. Zdradzę tylko, że tę firmę można porównać z Rolls-Royce-m, a ty możesz pomarzyć o takim sprzęcie który działa bez zarzutu w takich warunkach, że twój padłby po roku i gwarancji by nie uznali. Wyschły by Tobie elektrolity przy tych upałach, nawet jakbyś go nie używał.
~Gość 25-07-2012 20:58
A co obchodzi naszego Zawiłe ,żona usadowiona w pięknym muzeum za pokaźną pensyjkę ,sam Zawiła na stołku władzy tej co to obecne taśmy pokazują ,korupcja ,kolesiostwo i załatwianie wszystkiego za przysłowiowe znajomości ,a jak w PIS ktoś śledzia kupił to afery końca nie było a PO wolno kraść ,łapówki brać i żonom stanowiska załatwiać ,a tu gość zakład miał czynsz jak za apartament na wyspach zielonych jak to Tusk mówił i ledwo dwa miesiące nie zapłacił i na bruk ,Zawiła a gdzie twoje wspieranie drobnych przedsiębiorców lokalnych ,chyba w tych drewutniach na placu ratuszowym coś je postawił ,żenada ,ale wybory już niedługo i myślę że ludzie ci człowieku podziękują za te brednie w kampani wyborczej ,ale Zawiła się nie martwi posadke w ksziążnicy karkonoskiej ma dożywotnio .
CН.W.D.P. 25-07-2012 21:24
ZAWIŁA, ZAWIŁA... MĄDREGO CZŁOWIEKA KRYTYKUJECIE, A GŁUPIEGO DZIADA, KTÓRY SIĘ NIE OGARNIA I ZA WYNAJEM NIE PŁACIŁ WSZYSCY CHWALĄ. CIEKAWE, CZY JAKBY OD WAS WYNAJMOWAŁ I WAM NIE PŁACIŁ, TO BYLIBYŚCIE TACY MILI DLA DZIADA??
~Zawiedzona 25-07-2012 21:26
Czy ktoś podejmie sie działan i zrobi to referendum aby panow Papajów,Zwiłowych itd... wywiezc na taczkach,nie piszmy tylko działajmy miało byc referndum i co??? dupa nikt nic nie zrobił!!!Panowie przykleili sie do stołków za nasze podatki. Markety,banki to ma byc miasto dla turystów, coz AQParkiem , tez Prezydenci dali ciała , Fontanna za 900 tys ktory to kolega wygrał przetarg-chore itd.... Ruszmy sie i wyrzućmy tych panosów -nieudaczników. BYł ekonomista to mieszkańcom przeszkadzło ale był ludzki i normlny nie miał tylu dziwnych dordców co nasz historyk.
~do-21:24 25-07-2012 21:57
A może to CH.W.D.P poluje na ten lokal wraz z dziwną nienawiścią do "dziada"? Nawet komornik miał więcej życzliwości...
~farfoclowa 25-07-2012 22:07
od 6 lat mieszkam w Wielkiej Brytanii i każdego dnia marzę by móc znowu zamieszkać w mojej kochanej Jeleniej Górze, ale - niestety - każda w niej wizyta coraz bardziej sprowadza mnie na ziemię.
~antyPOd 25-07-2012 22:17
POwiem tak zabrakło dobrej woli.UM nie raz umażał lokalne POdatki i opłaty róznica POlega na tym że musi byc to firam(osoba) POwiązana a umozenie nie na jakies 6tys tylko konkretna suma aby wystarczyła kogo trzeba
CН.W.D.P. 25-07-2012 22:32
HEHE... KOMORNIK MIAŁ WIECEJ ŻYCZLIWOŚCI... HEHE... BO JA NIE ZNAM KOMORNIKA I NIE WIEM, O CO MU CHODZI?? HEHE... ROBIĆ MU SIĘ NIE CHCIAŁO, A DOKŁADNIEJ RZECZ UJMUJĄC, PRÓBOWAŁ UNIKNĄĆ TEJ CZĘŚCI PRACY, ZA KTÓRĄ I TAK BIERZE PIENIĄDZE. TO SIĘ NAZYWA W JĘZYKU PROFESJONALISTÓW: "CIĘCIE WYDATKÓW". ALE CO WY B*, MOŻECIE O TYM WIEDZIEĆ. WY PRZECIEŻ POTRAFICIE TYLKO WYDAWAĆ...
~ 25-07-2012 23:23
no i pewnie tam teraz będzie następny salon telefonów komórkowych lub bank
~do chwdp 25-07-2012 23:23
jesteś chory człowieku wracasz z roboty i sprwdzasz komentarze co pół godziny. Lecz się
~Oj ludki... 25-07-2012 23:27
A to wiele trzeba, żeby następca padł po miesiącu? Trochę dobrej woli i solidarności... Zero klientów = zero przychodów = zaległości czynszowe. A po dwóch miesiącach - komornik i eksmisja. Przecież tak się robi w tym mieście, no nie? Bez żadnych wyjątków, ustępstw, negocjacji itp. itd.
CН.W.D.P. 25-07-2012 23:32
JESTEM CHORY, CZŁOWIEKU!!!! NIE CHODZĘ DO ROBOTY, BO NIE MOGĘ-LEŻĘ W SZPITALU I SPRAWDZAM KOMENTARZE CO PÓŁ GODZINY. LECZĘ SIĘ... A WY GAMONIE, SPAĆ, BO RANO DO ROBOTY!!!!
~gość II 25-07-2012 23:42
CH.W.D.P ile Ratusz ci płaci za komentarze?
~Anty 26-07-2012 0:08
A kto to jest Icek Zawiltz ? Zgadujcie ?
~*** 26-07-2012 0:14
Biednego schorowanego można eksmitować a Księdza z Karpnik nie !!!!!!!!!!!!! PARODIA !!!!! To tylko Polska BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Matix123 26-07-2012 0:51
PANIE ZAWIŁA Strzelił pan sobie GOOLA TUŻ przed następnymi wyborami ale my wyborcy takie gesty doceniamy i będziemy pamiętać pozdrawiam zrospaczony Wyborca ..
~J€DAj 26-07-2012 3:56
dzikie i zawiłe prawa w Jeleniej Dziurze wyczuwam. Wali tu tak że już nie długo ten folwark się zawali. IDĘ PO WAS WSZYSTKICH ...... a wiem o wielu waszych szwindlach.
~ALL 26-07-2012 5:48
DO CHWDP - JESTES DARMOZJADEM I ZŁODZIEJEM ŻYJESZ NA NASZ KOSZT PRZESTAN SYMULOWAC I WEŹ SIĘ ZA ROBOTĘ UCZCIWA LENIU
~Gery 26-07-2012 7:20
Ch.W.D.P. Warto mieć własne zdanie....! ,lecz brak szacunku dla innego człowieka jest przejawem agresji i rozpaczy.-Któż Cię tak strasznie skrzywdził, iż próbujesz zemsty na wszystkim i na wszystkich........?
~jeżozwierz1 26-07-2012 8:13
W końcu lokal do kogoś trafi. Szanowna Jelonko sprawdź za jaki miesięczny czynsz. Panie Wojciechu, może spróbuje Pan u innego zarządcy wynająć lokal. Na Gminie świat się nie kończy. Życzymy zdrowia i powodzenia.
~smerfolud76 26-07-2012 8:13
ja też dawałem tam swój sprzęt do naprawy i zawsze dobrze zrobił i mało pieniążków wzioł.szkoda by było aby ten niewielki zakład w pobliżu nie funkcjonował.gdzie ja teraz będę oddawać sprzęt do naprawy.komornicy to hieny chodzące po tej ziemi.
~Look 26-07-2012 8:19
To że prezydent powiedział jak powiedział - to mu się chyba pomyliły funkcje, bo właśnie za to bierze kasę, żeby go obchodziło. Z drugiej strony mam propozycję do wszystkich oburzonych - dajcie lokal i symboliczny czynsz i niech się facet rozwija... . Bo taki skrzywdzony, bo nie płaci a go wyrzucili... . Jak ja nie płacę, dziękują mi po miesiącu. Pieniądze miasta są NASZE, wszyscy się na nie zrzucamy. Więc chociaż my nie oddawajmy ich lekką ręką...
~"z" 26-07-2012 9:00
do CН.W.D.P. wpis z 17:23 i 23:32 Z treści twoich wypocin widać że jesteś na prochach podnoszących bojowy nastrój... A tak na marginesie... też blisko ci do prosektorium...
~dde 26-07-2012 9:14
Komornicy i Zawiła to jedna materia -są bezduszni, mają wszystko w du..e, i sprawia im ogromną satysfakcję możliwość zmieszania kogoś z błotem, poniżyć, zniszczyć.
CН.W.D.P. 26-07-2012 9:33
PANIE Gery, RZEKNĘ KRÓTKO JEDNYM SŁOWEM W ODPOWIEDZI NA TWE SZEROKO POJĘTE PYTANIE: SPOŁECZEŃSTWO. NATOMIAST TOBIE, MRÓWKO "z" OPOWIEM, IŻ BARDZO JESTEŚ WNIKLIWIE SPOSTRZEGAWCZA I UMIEJĄCA PODDAWAĆ RZECZY I SPRAWY a...lIZIE... FAKTYCZNIE, VENLAFAXINUM CZYNI CUDA I DAJE NIEZŁEGO KOPA DO ŻYCIA. NIEZMIERNIE MNIE TO CIESZY, JEDNAKŻE WSZYSTKO TO NIE ZMIENIA FAKTU, ŻE DZIADYGA NAPRAWIAJĄCY SPRZĘTY ELEKTRONICZNE MOŻE UMI TO ROBIĆ, LECZ JAKO BIZNESMEN SIĘ NIE OGARNIA, WIĘC NIE POWINIEN PROWADZIĆ BIZNESU, LECZ NAJWYŻEJ PRACOWAĆ DLA KOGOŚ, JAKO NAJEMNIK. A SKORO NIE POTRAFI TO DO NIEGO DOTRZEĆ, BO MA ZABURZONE POSTRZEGANIE WŁASNEJ OSOBY, TO TRZEBA MU POMÓC... NO I MIASTO POMOGŁO. I CHWAŁA ZA TO PREZYDENTOWI ZAWIŁEMU!! HIP-HIP!! HURA!! HIP-HIP!! HURA!! HIP-HIP!! HURA!! HURA!! HURA!!
~pfff...haha 26-07-2012 10:21
jakiej Wy oczekujecie pomocy od prezydenta naszego?? przecież to skończony o* i z*, który zapychając swoje kieszenie, nie będzie patrzył na to jak komuś pomóc, tylko jak jeszcze więcej na nim zarobić... ceny lokali należących do miasta są najczęściej "psu z dupy wyjęte". Nie ma mowy o jakichkolwiek obniżkach czynszu, bo przecież każdy z lokali jest w "doskonałym" miejscu.. nawet jak nie jest. W tym roku sam byłem świadkiem pazerności naszych władz. Za jeden z prywatnych lokali(70m2), kawałek poza centrum, znajomy płacił 1500zł. Gdy prywaciaż zakończył działalność i miasto przejęło lokal, znajomy już miał płacić 3500zł. Mimo, iż ogrzewanie, wodę i prąd trzeba było podłączać na własną rękę. Wyjedźmy stąd wszyscy by złodzieje sami w tym "burdlu" zostali i nie okradali nas już..
~ALI 26-07-2012 11:44
CO TO ZA p...nY KRAJ TA ŚMIESZNA POLSKA?? Banda urzędasów ,mafia białych tuskolandów KTO ZROBI PORZĄDEK W TEJ DZICZY ŁAPÓWKARSKIEJ ?????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Allach 26-07-2012 11:59
ŻYWE TRUPY POLITYCZNE z POMAGIERAMI decydują o losach Jeleniogórzan
Vikusia z Niemiec 26-07-2012 15:59
Kim ze wiec sa ci jeleniogorzanie, jesli nimi rzadza trupy?? Ach, polska to jest smutny kraj i ludzie tu sa smutni... Nie to co Niemcy!! U nas w Niemczech takie rzeczy sa nie do pomyslenia, bo Niemcy to jest porzadny narod i ludzie tu sa porzadni. Nie to co polska... Bo polska to jest smutny kraj i wiecej tu nie przyjade. I tyle!!
~maxiu 26-07-2012 16:09
taki prezydent jaki to całe miasto wszyscy jesteście siebie warci samo go wybraliście i teraz narzekacie - no ale cóż Polak mądry po szkodzie hehehe
~trzeźwyumysł 26-07-2012 16:12
tzn. teraz wszystkich lumpów exmitują na bruk w mieście tak??? bo przecież oni nie płacą a i do odrobienia czynszu nie ma chętnych, dobry pomysł dużo ludzi w mieście potrzebuje mieszkań............
~do chwdp 26-07-2012 16:17
Jeżeli twierdzisz że DZIAD jak go nazywasz nie ogarnia tematu i sobie nie radzi i zasługuje na exmisje to co powiesz na naszego prezydenta tzw COMPLEXA miasto też ma długi i to potężne więc może trzeba je zrównać z ziemią i posadzić kukurydzę i jeszcze jedno szpital w którym sie leczysz tez ma długi i nie ogarnia tematu więc też go trzeba zamknąć a ty przestań symulować i weź się do roboty.
CН.W.D.P. 26-07-2012 18:46
PRZEDMÓWCO MÓJ I ADWERSARZU, KTORY NIE RACZYŁEŚ SIĘ PRZEDSTAWIĆ O GODZINIE 16:17. NIE CHCE MI SIĘ Z TOBĄ GADAĆ, BOŚ COŚ NIECOŚ GŁUPI, ALE POWIEM CI, ŻE RZĄDZĄCY MIASTEM JELENIA GÓRA ZAWARLI UMOWĘ, NA MOCY KTÓREJ WPUŚCILI MIASTO W DŁUGI, I TERAZ Z TEJ UMOWY UCZCIWIE SIĘ WYWIĄZUJĄ. NATOMIAST DZIAD PROWADZĄCY SERWIS NIE UMAWIAŁ SIĘ Z WYNAJEMCĄ LOKALU, CZYLI MIASTEM, ŻE NIE BĘDZIE MU PŁACIŁ ZA NAJEM, LECZ WEDLE UMOWY ZOBOWIĄZAŁ SIĘ PŁACIĆ. SKORO Z UMOWY SIĘ NIE WYWIĄZAŁ, WIĘC STRACIŁA ONA WAŻNOŚĆ. TAK MÓWI PRAWO!! Z KOLEI SZPITAL, W KTÓRYM SIĘ LECZĘ, NIE POSIADA ZADŁUŻENIA WOBEC NIKOGO, BOWIEM ZADBAŁ O TO OBROTNY, NIEZMIERNIE SIĘ OGARNIAJĄCY GOŚĆ, BĘDĄCY OBECNIE PREZYDENTEM TEGO MIASTA, KTÓRE RÓWNIEŻ WYCIĄGA NA WIERZCH, NA POWIERZCHNIĘ... I TYLKO BIEDASZYBY KAŻE ZASYPYWAĆ. BO W TYM MIEŚCIE C
~gość II 26-07-2012 18:48
Vikusia z Niemiec i CH.W.D.P to podstawieni jurgieltnicy z ratusza, celowo odwracają uwagę.
CН.W.D.P. 26-07-2012 18:48
> BO W TYM MIEŚCIE CZAS SKOŃCZYĆ Z BIEDĄ!!
~Powrót J€DAj 26-07-2012 20:22
Do Was urzędnicy, już niedługo pikantne szczegóły z waszego marnego i cwanego biurowego życia na światło pokażą się szczególnie 50+ wiekowo bać się powinny lecz nie tylko, wasze nasienie też. Tajni agenci rebelii krążą już po waszych biurowych gwiazdach śmierci i dowody winy zbierają. MOC JEST Z NAMI.........
~za 1%. 26-07-2012 23:04
Kto właściwie "dyrektoruje" temu ZGKiM, Pan Lenart czy Pani Januszewska? Pani Lucyno! Gmina Jelenia Góra z powodu Waszej indolencji i lenistwa traci wymierną kasę na lokalu mieszkalnym przy ulicy Wyczółkowskiego 55 m. 1. !!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 26-07-2012 23:09
Coraz więcej mundurowych różnych formacji w tym naszym "wolnym" kraiku.
~do JEDAJ 27-07-2012 0:17
Prawda prawda jest grupa 5 osób chodząca od urzędu do urzędu i załatwiająca różne sprawy urzędowe wszyscy posiadają mikrokamery w okularach (koszt 300zł na allegro) rejestrują wszystkie zachowania i zagrania urzędników więc za kilka tygodni na koniec tego programu dopiero będzie ubaw, wszyscy będą mogli zobaczyć za co idą pieniążki z naszych podatków na ich wypłaty-no i chyba skończą się nagrody heheh za nic nierobienie :-)
~jasnosc 27-07-2012 5:10
Cytat.....Od początku: lokal przy ul. Różyckiego, o którym mowa i z którego został eksmitowany został objęty przez Włodzimierza Ć. 22 czerwca 2005 r. i ani przez jeden miesiąc czynsz nie był regulowany zgodnie ze zobowiązaniami. Pierwsza dokonana wpłata czynszu za ten lokal nastąpiła dopiero w grudniu 2005 (ok. 1.300 zł) i zniwelowała do kwoty ok. 7.000 zł istniejące tam zadłużenie. Historia wpłat czynszu nie odnotowała ani jednego miesiąca w okresie 2005 - 2012, kiedy lokal ten nie miał długów w spłacie czynszu. Ze względu na notoryczne zadłużenia i bezowocność (udokumentowanych) starań Miasta o podpisanie i respektowanie ugód w spłatach czynszu wypowiedziano Wojciechowi Ć. W lipcu 2007 r. umowę najmu. Zadłużenie na tym lokalu sięgało wówczas kwoty 24.678 zł + odsetki ok. 2.600 zł
~aziz 27-07-2012 10:42
Sami, kochani jeleniogórzanie, wybraliście sobie tych panów do ratusza. Chcieliście \\\"europejskiej, inteligentnej, wykształconej\\\" PeŁo, to macie.
~PowrótJ€DAj2 27-07-2012 11:06
Dziwi tylko że żadna z tych bab haziajek wygadanych tutaj nic nie napisze i nie sprostuje ewentualnych oskarżeń a takie toto wygadane i obeznane z prawem u siebie w biurze jak trzeba coś załatwić to jak z dupy sierp wyjąć. Ale dla siebie, rodziny, dzieci, znajomych wszystko łącznie z wymianą okien i dachu można za pieniądze miejskie zrobić a następnie za 1 % wykupić. Dla niepoznaki od czasu do czasu zmienić nazwę "żeby był większy BURDEL" A może by tak jakaś kontrola rzetelna. Tylko niech kontrolujący będą z poza magicznego kręgu znajomych miejscowych.
~J€DAj 28-07-2012 23:05
Mistrz YoDa twierdzi że jak go namierzą Mrocznego Imperium szpiedzy to będzie kapował na "lokalówkę" aż miecz zwiędnie świetlny. A ON już stareńki i bardzo dużo mocy i wiedzy w NIM jest.
~staszek wi 29-07-2012 13:38
panie prezydencie ----- morz załatwi pan prace tym biedakom z Elektrpniki w urzedzie pracy tak jak pani radnej przeciez to takie proste dla Po pani radna ma diete i prace a oni nic a rodziny trzeba WYZWIC wi
~staszek wi 29-07-2012 13:57
kiedy ZGKIM wystawi faktury dla Elektroniki i pozwoli odebrac nalezny mu WAT a jest tego sporo Powinny się tym zając odpowiednie słuzby a morze CBA bo pani ksęgowa twierdzi ze wykonuje polecenia odgórne ponie prezydencie co pan na to a
~= 29-07-2012 16:31
Nie broniąc krasomówcy prezydenta Zawiły istotnym jest jak z-ca dyr.pani .Januszewska z ZGKiM przedstawiła Zawile tę sprawę skoro swoje działania (skierowanie sprawy o eksmisję do komornika) uzależniła od decyzji tegoż włodarza Miasta. Tajemnicą poliszynela jest iż pani Januszewska jest osobą nad wyraz stronniczą żeby nie nazwać "rzeczy" bardziej dobitnie.
~zenon wici 29-07-2012 22:53
mysle ze to dopiero początek góry lodowej worek się dopiero rozsypie i pan prezydent przejży na oczy co wyprawiają jego podwładni z wydziału lokalowego ----- kumoterstwo-----i układziki przydała by się kontrola z zewnątrz morze --- nik --albo cba bo kontrole wewnętrzne to sfoi itez potrzebują cos załatwic dla śiebie
~zenon wici 29-07-2012 23:16
słyszałem od ludzi ze tą sprawą zajmują się reporterzy śledczy z tvn zobaczymy co ma do powiedzenia pani naczelnik wydziału lokalowego oraz pan dyrektor zgkim po niszczy to miasto i ich mieszkańców w latach piędzieśiątych robiła to bespieka a pan prezydent ponoc walczył o wolną i sprawiedliwą polskę morze zapomniał co obiecywał wyborcom
~staszek wi 30-07-2012 6:46
Pańie Prezydeńcie kiedy zacznie Pan dotrzymywać obietnic wyborczych narażie doprowadza Pan miasto imieszkańców do ruiny czy to jest cel wyborczy PO
~Pacia 30-07-2012 10:04
Dlaczego się na to godzimy!!! Te ciu.. obiecują , my jak barany na głosowanie , a potem - bez komentarza !! zamiast na wybory to z taczką wypełnioną gnojem pod drzwi tych wszystkich przy korycie!!! Dlaczego nie możemy się zebrać i powiedzieć nie!!! to z nas żyją jak pijawki panie i panowie urzędnicy , radni , prezydenci i inni . Ja p... dolle!!! Jelenia umiera dzięki takim decyzją! niech hieny pomyślą , bo jak nie będzie pracy dla ludzi to nie będzie płacenia zusów i podatków i z czego się nażrecie!!??
~zenon wici 30-07-2012 13:30
panie Prezydenćie kiedy PO przestanie oszukiwac pana podwładni powinni prztgotowywać żetelne materjały a nie wpus...ć pana w rozgrywki i kumoterstwa przećiez ma pan tylu doradców za których my podatńic płacimy ---------i co dalej Jezeli dalej chce pan żerować na judzkich krzywdach to koniec pana kadencji jest bliski ludzie wkyjdą na ulice i zacznie się rozliczanie wie pan coś na ten temat
~310712. 31-07-2012 7:27
No i temat z...ł. Mam nadzieję że ta cała solidarność kolesi też z...hnie niebawem.
~staszek wicz 31-07-2012 7:37
Wszyscy którym obecne władze miasta przez nieudolnosci i brak kompetencji kumoterstwa stworzyła dramaty rodzinne powinni się zorganizować i zacząc rozliczanie PO naczele z panem prezydentem puki jest na to czas i jego podwładni w ramach rozgrywek osobistych ni zdązom krzywdzic następnych PO gdzie twoje obietnice wyborcze następne wybory bez was konec oszukiwania i ogłupiańia WYBORCOW
~kuzminski 31-07-2012 20:10
Czlowiekiem trzeba sie urodzic.Placzacy Prezydent wiecznie prowadzony za raczke potrzebuje matki.Brak umyslu perfidia i brak wyobrazni Prezydenta spowodowala niesmak tysiecy mieszkancow. jest to karygodne zeby "Czlowiek" na takim stanowisku byl tak nieodpowiedzialny.Mysle ze sam Pan zlozy rezygnacje ze swojego stanowiska i pozwoli w Jeleniej Ludziom zyc.W tym miescie dzieje sie wszystko oprocz sprawiedliwosci i uczciwosci jak normalnosci.Czyzby w domu rodzinnym niemial Pan nigdy nic dopowiedzenia jak i w malzenstwie???Dlatego wyzywa sie Pan na zwyklych smiertelnikach!!!Ktorzy niemoga nic Panu zrobic.WSTYD WSTYD Zawzial sie Pan na ta Cala Rodzine ale kij ma dwa konce niech Pan o ty niezapomina Katolik ma Pan czelnosc wejsc do Kosciola???A moze Modli sie pod Figura.Ludzie Pana nienawidza.
~zenon wici 31-07-2012 22:07
TEMAT NIE z...ł JEST TO TEMAT KTÓRY WYBORCĄ DAJE MORZLIWOSC JASNEGO SPOJZENIA NA BAGNO KTORE ROBI PO W NASZYM MIESCIE BEZ ZADNYCH SKRUPUŁÓW WYBORCO PRZEMYŚL WYBORY NIE DŁUGO ????????
~J€DAj 1-08-2012 0:24
Czernow, Dzika, Januszewska,Janocha, Jankowska-Witek. Te osoby trzęsą lokalówką to one wspólnie i w porozumieniu rozdają nieuczciwie karty to one mają władzę nad szarym ludkiem i pod pozorem prawa robią jak im się opłaca i co im się podoba. To taki dzisiejszy W.O.L.F. z ostatniego odcinka serialu z Hansem Klossem Lenart i Zawiła to zwykli figuranci.
~staszek wicz 1-08-2012 5:26
Pańie Prezydencie czy podległy panu wydział lokalowy potrafi przedstawić liste podmiotów które zalegają miastu ogromne kwoty chyba nie bo pańi naczelnik wraz ze sfoją switą przyboczną i ZGKIM przetrzyma te sprawy i w odpowiednim momęcie daje sfoim bo trzeba z czegoś życ i miec poparcie u sfoich nie liczą sią skrzywdzeni ludzie i dramaty rodzinne bo co to kogo obchodzi wydział jest beskarny pod pana patronatem a wyborcy widzę to i powinni to docenic przy najbliższych wyborach ale bez PO
~iga 1-08-2012 12:18
Prezydenta na taczce wywieżć
~zenon wici 1-08-2012 23:59
CZY KTOS POWIE CZY PANIE Z LOKALÓWKI I ZGKIM ZA BRAK NADZORU NEKOMPETENCJE ROZGRYWKI OSOBISTE KTÓRE POWODUJĄ OGROMNE STRATY FINANSOWE DLA MIASTA ZOSTANĄ WKONCU ROZLICZONE CZ PO DALEJ BĘDZIE TO TOLEROWAĆ A WYBORY NEDŁUGO
~kopia 2-08-2012 10:48
Czernow, Dzika, Januszewska,Janocha, Jankowska-Witek. Te osoby trzęsą lokalówką to one wspólnie i w porozumieniu rozdają nieuczciwie karty to one mają władzę nad szarym ludkiem i pod pozorem prawa robią jak im się opłaca i co im się podoba. To taki dzisiejszy W.O.L.F. z ostatniego odcinka serialu z Hansem Klossem Lenart i Zawiła to zwykli figuranci.
~witek 2-08-2012 23:15
pani naczelnik wydziału lokalowego która od lat sprawuje piecze nad tym wydziałem wie dobrze jak trzeba ze by pewne sprawy nie wyszły na światło dzienne bo kolesiostwo jest najwazniejsze A MIASTO NIECH TONIE W DŁUGACH bo takie są wytyczne pana prezydenta i kto się wychyli to do ODSZCZELENIA BO PO GÓRĄ ALE DO WYBORÓW JUŻ NIE DŁUGO I MORZE COS ZOSTANIE W KASIE MIEJSKIEJ ----- NAPEWNO ----TYLKO DŁUGI KOLESI MORZE PAN PREZYDENT JESZCZE ZDĄZY UMOZTC ODSETKI BO KAMPANIE CZAS ZACZĄC BRUTALNA ZECZYWISTOSC
~staszek wi 3-08-2012 7:07
czy ZGKIM wraz z lokalówką skcodawonczył już sabat czarownic nad małymi pracodawcami a pani naczelnik lokalówki jako osoba odpowiedzialna za nadzór ustaliła z panem dyrektorem ZGKIM jak doszło do takich zaniedban najlepiej jak tym się zajmie CBA a morze NIK i sprawdzi jak działa machina niszczenia małej przedsębiorczosci a ksęgowośc w ZGKIM jest PROWADZONA NIEZGODNIE Z ZASADAMI FISKUSA I WSZYSTKO POZORNIE GRA A PANI NACZELNIK LOKALÓWKI PRZEKAZUJE PREZYDENTOWI FAŁSZYWE INFORMACJE MORZE JEDNAK JEST POTRZEBNA BARDZO PILNA KONTROLA Z ZEWNĄTRZ CO PAN NA TO PANIE PREZYDENCIE CZAS ROZLICZYC BRAK KOMPETENCJI PONA POAWŁADNYCH I KOLESIOSTWO
~Barabasz53 3-08-2012 11:36
To coś co się nazywa burmistrzem zawiłą nie ma sumienia i życzę żeby jego spotkały takie krzywdy jakie on wyrządza swoim wyborcą ludzie zróbcie referendum i odetnijcie * od koryta jemu jak i tej pani januszewskiej
~J€DAj 3-08-2012 12:48
Dzikie i Zawiłe prawa w Jeleniej Górze. Wały różne tam szczytów najwyższych sięgają. A nikt tej stajni Augiasza sprzątnąć nie potrafi. Boją się wszyscy od kontroli czy jak?.
~witek 4-08-2012 4:41
czy pani naczelnk wydziału lokalowego wraz ze sfoimi układzikami i brak iem nadzoru nad zas obami lokali w miescie poniesie w koncu odpowiedzalnosc wraz ze sfoją kliką czy władze tego miastwa i komisja gospodarki komunalnej która składa się z radnych wybranych przez mieszkanców tego miasta w większosci z PO będzie dalej tolerowac kumoterstwo MIESZKANCY-----WYBORCY NIEDAJMY SIĘ DALEJ OSZUKIWAC PROGRAMY WYBORCZE BYŁY BARDZO KONKRETNE ALE TYLKO NA ZEBRANIE ODPOWIEDNIEJ ILOSCI GŁOSÓW DOSYC OSZUKIWANIA WYBORY NIE DŁUGO ILE JESZCZE ZŁA NAS CZEKA OD TEJ EKIPY KTÓRA ZAPOMNIAŁA KTO JĄ WYBIERAŁ I NISZCZY TO NASZE PRZEPIĘKNE MIASTO CO NATO RADA MIASTA KTÓRA NIC NIE ROBI BY MIESZKANCĄ ZYŁO SIĘ LEPIEJ BEZROBOCIE W MIESCIE OGROMNE MIEJSC PRACY BRAK LOKALNE MAŁE ZAKŁADY SĄ NISZCZONE A MŁODZI UCEKAJĄ
~staszek wi 5-08-2012 9:05
rada miasta wiekszosc PO i wszystkie przekrety przechodza CO NATO OPOZYCJA dosc beskarnosci tej wladzy chcemy zeby miasto tetnilo zyciem a mieszkanca zylo sie dostatnio .brak miejsc pracy niszczenie malych przedsebiorcow przekrety w magistracie lokalowka geodezja ZGKIM oczywiscie za zgoda wiekrzosci radnych bo PO JEST W WIEKRZOSCI A OPOZYCJA BEZSILNA CZAS SKONCZYC TEN PROCEDER I PUKI JESZCZE NIE ZNISZCZYLI CALKIEM NASZEGO PIEKNEGO MIASTA ODWOLAC CWANIAKOW I OGLOSIC WOTUM NIEUFNOSCI DLA PREZYDENTA I JEGO CALEJ EKIPY WYBORCO MASZ TAKIE PRAWO PO NIE MORZE NISZCZYC DOROBKU TEGO MIASTA BUDOWANEGO PRZEZ WIELE LAT
~WIARUS 6-08-2012 5:16
KTO ROZLICZY ZGKIM I LOKALOWKE ZA KORUPCYJNE DZIALANIA PRZYNOSZACE STRATY DO KASY MIEJSKIEJ A NAPYCHAJACE KOSE SPONSORA PO JAK DO TEJ PORY TO WSZYSCY MILCZA A PAN PREZYDENT TO TOLERUJE BO LEPIEJ NIE ZACZYNAC Z KOLESIAMI Z PO MOGA SIE PRZYDAC W GLOSOWANIACH A TRZEBA MIEC WIEKSZOSC
~znam ja... 8-08-2012 22:12
Lucyna Januszewska z ZGL,jest temu winna. Pan Lenard nie zna tej KOMBINATORKI- Powinien ja odstawic od ''koryta''...
~J€DAj 9-08-2012 1:23
Toż w tej instytucji SOLIDARNOŚĆ prężnie działa. I solidarnie sami siebie nie wywalą, ich się nie da bo to przecież kombinatanci. Są dobrze zabezpieczeni nawet BHP-owca mają. Z tych około 120 pracowników 70% to nieroby.
~witek 9-08-2012 9:53
panie prezydencie czy pan jako prezydent tego miasta morze powstrzymac działania panskich podwładnych działających nie zgodnie z prawem i krzywdzących niewinnych ludzi czy woli pan miec zbrukane ręce krwią niewinnych ludzi czy taka ma byc władza w wolnej polsce
~YoDa 9-08-2012 11:04
Proszę nie mieszać do tego polityki. Ten cały stan rzeczy ma swój początek w latach 50-tych XX w, zaczęło ewoluować na początku lat 90 ubiegłego wieku i dzisiaj po 23 latach zaczyna osiągać apogeum dewastacji, kompletnego braku poszanowania praw lokatorów i ekonomicznego idioctwa. Wszystkie ekipy (polityczne) które zmieniały się przez ten cały okres robiły tylko jedno: Zmieniały nazwy firmy i teoretycznie strukturę- zamiana stołkami czyli "pani Zosia z tego pokoju do tego,a pan Mieczysław na ten stołek". A teraz zagadka: Ile i jakie nazwy nosiła firma która powinna zajmować się zasobami lokalowymi miasta Jeleniej Góry? Nagroda przewidziana. To właśnie tym którzy rządzą mają ciepłe posadki zależy aby "prosty ludek" mieszał do tego politykę, przecież wtedy będzie większy chaos i bałagan...
~witek 9-08-2012 16:12
zgadzam się w całosci z wypowiedzią przedmowcy jest tylko jeden problem ze to co się dzieje teraz ---TO jest tylko ułomnosc tej władzy-i JEJ AROGANCJA wstosunku do sfoich wyborcow
~wiarus 10-08-2012 11:06
czy pani poseł Zofia CZernow zapomniała kto ją wybierał bo dostanie się do jej biura poselskiego zwykłym wyborcą potrzebujących pomocy i wsparcia jest nie mozliwe oczekuje się mesiącami a sprawy nie mogą czekac natomiast PANI POSEL ma czas na pokazywaniu się wgronie sfoich kolesi z PO czy o to chodz wyborcą były piękne obiecanki przed wyborami A TERAZ jest tylko arogancja wobec wyborcow czas z tym skonczyc i pomyslec o problemach mieszkancow a nie traktowac ich jako zło konieczne
~J€DAj 11-08-2012 23:02
Była YoDy prośba mój młody przyjacielu witku wiarusie bez polityki.
~~ad 12-08-2012 14:46
Mogę temu człowiekowi podnająć lokal/lub odstąpić/ za 30 procent czynszu,który płacił do Urzędu Miasta.Lokal również na Zabobrzu po kapitalnym remoncie.Kontakt:605464568
~witek 12-08-2012 23:03
pani naczelnik wydziału lokalowego doprowadziła sfoim postępomaniem i brakiem nadzoru do tragedi rodzinnej eksmitowanie inwqalidy z lokalu w ktorym mieszkał 48 lat a obecnie przebywa w szpitalu i walczy o zycie jest nie godne i nezgodne z zadnymi prawami chyba ze z prawem ignorancji tego wydziału w stosunku do osob poszkodowanych CIEKAWE CO NATO PROKURATURA
~J€DAj 13-08-2012 11:49
Każąca ręka sprawiedliwości spadnie niedługo na tą stajnię Augiasza. Armagedon jest coraz bliżej. Stare wygi szykujcie się. P.S. Serdeczne podziękowania dla zespołu młodych pracowników z ulicy Podgórnej i tych którzy fachowo załatwiają interesantów.
~jakub 13-08-2012 15:55
panie prezydencie kiegy ogłośi pan długl jakie istnieją wobec kasy miejskiej i wskaze pan jaki okres jest ich spłat wyborcy chętnie by zapoznali się z ich realizacją pana rzecznik milczy chyba jednak boi się o stołek bo opluwanie innych wskazanych przez pana idzie mu bardzo dobrze
~jakub 13-08-2012 21:10
panie prezydencie dzięki pana niszczycielskim działaniom wraz z pana podwładnymi to jest ZGKIM i WYDZIAŁEM SPRAW LOKALOWYCH zostalismy pozbawieni dalszej morzliwosci nauczania i zaliczania praktyk zawodowych w firmie w ktorej od lat odbywały się to profesjonalne i bespłatnie na zecz miasta my młodzi wyborcy uważamy ze pozbawianie nas mozliwosci dalszego kształcenia jest niezgodne z żadnymi zasadami a zdobycie opiekuna do odbycia praktyk w roku 2012/2013 bedzie nie morzliwe i co dalej z naszymi egzaminami czy o to chodziło panu prezydentowi naszego miastu zeby nas młodych wywalic za burtę
~witek 14-08-2012 7:19
młodzi widzicie co wyprawia ta władza w tym miescie ktora tak zabiegała o wasze głosy wyborcze obiecywano miejsca pracy lepszy start w nowe zycie a pozostało tylko wiac z tego miasta i szukac dalszego zycia na obczyznie czy o to chodziło PO do konca kadencji PO W TYM MIESCIE ZASTANĄ TYLKO DŁUGI W KASIE MIEJSKIEJ I ROZGORYCZENI MIESZKANCY
~ 14-08-2012 9:38
Jestem na urlopie w Polsce mam prowadzę działalność w Wielkiej Brytanii dokładniej w Szkocji , Glasgow w dzielnicy Castle Milk ,wynajmuje w pasażu handlowo-usługowym dość duży lokal i w zeszły roku miałem problem ten sam co pan z servisu RTV ,tez kontrahenci się opóźniali z wpłatami co spowodowało ponad dwu miesięczne opóźnienie z mojej strony w opłatach za czynsz. Ale jakie było moje zdziwienie jak poszedłem się wytłumaczyć i wpłacić choć kawałek czynszu. Dostałem ulgę w postaci 15% upustu w wysokości czynszu na następne 3miesiące wraz z możeniem odsetek i kasacją jednego miesiąca który wisiałem.Tak więc nie dosyć że umorzono mi jeden miesiąc to jeszcze upust na ten trudny czas jaki przechodziłem. Ja zostałem oni mają wiernego najemcę i pewność że będę u nich w dzielnicy prowadził biznes
~BEZDOMNY 15-08-2012 10:29
A tu nic tylko Muzea ( Matejki ) ok 14 milionów zł i pałace sprawiedliwości (Norwida) 35 milionów o fontannie i "rewitalizacji" parku miejskiego za grubą kasę nie wspomnę. Banda Panie, BANDA !!!!!
~jakub 15-08-2012 13:57
szanowny przedmowca zWIELKIEJ BRYTANII POKAZUJE JAK W INNYCH WIEJSCACH W EUEOPIE GDZIE SĄ NORMALNE PRZEPISY A WYKONUJĄCY WŁADZE NIE SĄ SKORUMPOWANI JAK NASZ ZGKIM I WYDZIAŁ LOKALOWY MOŻNA PROWADZIC DZIAŁALNOSC I ZAWSZE LICZYC NA BEZINTERESOWNĄ POMOC ZE STRONY URZĘDU NIESTETY U NAS TYLKO WIELKA AROGANCJA I KUMOTERSTWO A PAN PREZYDENT ------TO ---TOLERUJE BO PO JEST GORĄ I MA WIĘKRZOSC W RADZIE
~wiarus 15-08-2012 22:08
panie prezydencie marze z okazji tak wielkiego swięta zaprowadzi pan w urzędzie dzien łaski i pozwoli odejsc wszystkim krętaczom bez wyciągania konsekwęcji a MIESZKANCY ODETCHNA z ULGA
~witek 17-08-2012 15:35
panie prezydencie kiedy pozwoli pan panu rzecznikowi powiedziec prawde o zaległasciach w stosunku do miasta ile zalegają jak długo jakie są odsetki i co robią podległa panu organy w celu egzekwowania tych zaległosci bo ZGKIM i podległy panu wydział lokalowy kryje te sprawy rozgrywają te sprawy po sfojemu a morze trzeba CBA bo pan ni morze się narazac a miszkancy chcą znac prawdę pan rzecznik potrafi tylko szkalowac innych na pona zlecenie bez sprawdzenia faktow
~jakub 19-08-2012 11:35
panie prezydencie czy skonczy pan wrescie z oszukiwaniem wyborcow obiecywał pan nowe miejsca pracy lepszy start dla młodych konczących uczelnie i szkoły srednie niestety wszystko to tylko gra wyborcza a bieda w miescie az piszczy za to likwiduje się małe zakłady ktore funkcjonowały od lat brak jakiegokolwiek wsparcia od miasta zniszczy pan wraz z PO to co budowano przez lata a bezrobocie rosnie morze pozałatwia pan prace młodym po wyzszych uczelniach tak jak pani radnej przecież jest pan przewodniczącym rady bezrobocia w tym miescie p PROPONUJE aby pan pospacerował po miescie i zobaczył na własne oczy ile jest pozamykanych lokali TO JEST NIEUDOLNOSC IBRAK WSPARCIA od rozgrabianego miasta czy tego oczekiwali WYBORCY-----------------
~witek 20-08-2012 9:50
panie prezydencie szpital tonie w długach mieszkancy nie mają dostępu do swiadczen medycznych brak przyjęc na zabiegi planowe a pan lekką reką sponsoruje z naszych podatkow dyrekcje szpitala ktora udziela sobie premie za niszczenie tego szpitala morze PO się wkoncu OPAMIETA chyba są jakies kryteria przyzwoitpsci w rozdawaniu naszych pieniędzy cekawe co na to pan MARSZALEK odpowiadający za nasz szpital szesciu dyrektorow niezle zarabiających w tak małym szpitalu to ogromna przesada albo kolesiostwo PO i kumoterstwo kosztem pacjętow------
~natalka 21-08-2012 21:00
panie prezydencie czy panu podległe wydziały takie jak wydział lokalowy wydzidł inicjatyw gospodarczych sygnalizowały ponu że likwidując serwis przy ulicy RORZYCKIEGO pozbawia pan miszkancow dostępu do usług rtv i agd szczegulnie osoby starsze liczące się z kazdym groszem oczywiscie kogo to obchodzi przeciez pana pracownicy zarabki mają wysokie imają to w nosie o strategja tego miasta jest tylko jedna niszczyc co się da i układac się z kolesiostwem czy ktos ponu powiedział ile podmiotow gospodarczych zostało zniszczonych za pona władzy w tym miescie a to jeszcze nie koniec niszczycelskich działan PO wtym miescie chyba ze WYBORCY SIE OBUDZA i powiedzą dosc takich działan w stosunku do małych firm I MIESZKANCOW TEGO CORAZ UBOZSZEGO MIASTA SPADAMY NA SAMO DNO CZY PO TEGO NIE WIDZI --
~wicia 24-08-2012 20:13
dziłanie podległego panu prezydentowi wydziału lokalowego są sadystyczne w stosunku do ich interesantow a załatwianie spraw nie zgodnie z przepisami to zasada tego wydziału i jego beskarnosc ktorą tolerowana jest przez komisje przy radzie miejskiej poniewaz większosc członkow to PO i niema na to siły i wszystkie szfindle przechodzą jednogłosnie morze ktos to kiedys rozliczy ---tylko co z krzywdą ludzką morze czas powstrzymac tych krętaczy wyborco głos należy do ciebie---puki czas
~Wacenty 27-07-2013 18:25
Ale z drugiej strony.. 2,5 tys to tyle ile w miare uczciwe wynagrodzenie jednego pracownika brutto. To nie jest bardzo duzo jak na czynsz za lokal stanowiacy podstawe dzialalnosci. I jest takie staropolskie przyslowie: "z cudzego konia zsiada sie i na srodku drogi". To tylko jakies takie nasze przyzwyczajenia, ze "sie nalezy" i juz, najlepiej darmo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejne roje pszczół

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Bobry na Zabobrzu

Przebudowa ul. Papieża Jana Pawła II

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%