MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Za sprawą pendolino głośniej w Polsce o Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 1 maja 2016, 11:24
Aktualizacja: 14:03
Autor: UM
Fot. UM
Pierwszym składem pendolino, który przyjechał 29 kwietnia do Jeleniej Góry przybyła też grupa dziennikarzy gazet ogólnopolskich oraz periodyków turystycznych, którzy odwiedzają właśnie Jelenią Górę w trakcie kilkudniowego pobytu. Długi weekend majowy i inauguracja jazdy tego pociągu były dobrą okazją do takiego zaproszenia.

- Chodzi nam o to, by regularne kursowanie pendolino – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry – wykorzystać optymalnie, to znaczy także w obszarze praktycznej promocji i zachęty do przyjazdu turystów z Warszawy i z tych okolic, z których ze względu na uciążliwość dojazdu do tej pory mieliśmy relatywnie mniej gości. Promocja walorów Jeleniej Góry w ogólnopolskiej prasie może się do tego przyczynić.

Dziennikarze zobaczą m.in. Jeleniogórski Trakt Śródmiejski, Termy Cieplckie, Długi Dom, Muzeum Karkonoskie, odwiedzą charakterystyczne dla miasta lokale gastronomiczne (np. „Czekoladziarnię”), zwiedzą zabytki Doliny Pałaców i Ogrodów (Paulinum, Wojanów, Łomnicę, Karpniki, Bukowiec,) będą mieli szansę skorzystać z zaproszenia na koncerty muzyczne.

Z kursami pendolino wiążą się zmiany w komunikacji, m.in. miejskiej. Pociąg ten będzie obsługują autobusy linii „N2”, jadące z kierunków Sobieszów i Zabobrze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybory uzupełniające w Kowarach

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~dziwnyjestenkraj 1-05-2016 12:49
We Włoszech to samo Pendolino pokonuje podobny dystans jak z JG do W-wy w 2 godziny zamiast 5,5.Więc po jakiego ... kupili takie lokomtywy bez uprzedniej wymiany średniowieczych torów.Bezsens i strata milionów,skoro to nie może pojechać szybciej jak 160km/h.
~ 1-05-2016 16:32
no właśnie kiedy wymienią tory aby te pociągi zaczęły jeździć po 200km/h kiedy zmodernizują w Polsce tory aby pociągi mogły jeździć szybciej przez ostatnie 26lat pseudo polskie rządy rozkradały Polskę
~prawnik 1-05-2016 22:11
Będzie głośno, jak CBŚ i CBA posadzą jednego prezesa od szamba. Trza było uważać, prezesie, z kim i o czym się gada, hehehehe.....
~bb 2-05-2016 8:04
W normalnych krajach takie pociągi to normalność, a u nas sensacja bo pociąg przyjechał.
~Tobi12345 2-05-2016 9:37
Sami jesteście nienormalni, zapominajcie że przez 50 lat nasz kraj był grabiony przez komunistów, lata 90te też nie należały do najlepszych. Potrzeba następnych 50 lat aby dorównać do bogatszych krajów europejskich, zobaczcie na naszych sąsiadów z południa, tak jak my powoli idą do przodu. Narzekaniem niczego nie zbudujecie.
~ 2-05-2016 10:19
do 01-05-2016 16:32, może zacznij korzystać z kolei zanim się będziesz o nich wypowiadał, zamiast komentować rzeczy, których na oczy nie widziałeś. Akurat trasa z JG do Wrocławia jest przez ostatnie lata jest remontowana i wymieniane są tory czego efekty mogą zobaczyć nawet ci co nie jeżdżą pociągami tylko siedzą przed komputerami i komentują, porównując rozkład jazdy sprzed kilku lat i teraz. Wciąż trwa wymiana, a po niej pociągi, które się zatrzymują na każdej stacji powinny jeździć poniżej 2h co jest najlepszym wynikiem. Natomiast na tej trasie nie da się dojść do prędkości jak na nizinach. Wystarczy spojrzeć na mapę fizyczną i trasę. By znacznie przyśpieszyć przejazdy trzeba by połączenie do Wrocławia poprowadzić inną trasą niż przez Wałbrzych i Świebodzice.
~aktywna 2-05-2016 12:07
Czy dozyje czasow kiedy o Jeleniej Gorze bedzie glosno z powodu jakiejs imprezy na poziiomie,jakiegos wydarzenia kulturalnego,czy atrakcji turystycznej?A tak wladze otwieraja markety,czcza pendolino,przecinaja wstegi na rajdach rowerowych.Owszem bylo glosno -afera z termami,zabojstwo w filharmonii itp.ZENADA.
~Do aktywna 2-05-2016 12:25
Jelonka to lokalna gazeta i informacje internetowe, a więc relacjonują o wydarzeniach z miasta, okolicznych gmin i powiatów. Informacje o wydarzeniach kulturalnych znajdują się pod rubryką "będzie się działo". O ważniejszych wydarzeniach, dziennikarze również piszą artykuły. Nikt nie czci Pendolino. Większość cieszy się, że istnieje bezpośrednie połączenie z Warszawą, Krakowem, Białymstokiem, Łodzią, Gdynią i innymi miastami, a tacy malkontenci i narzekający, jak Ty niech siedzą w domu i biadolą, że w Jeleniej Górze coś pozytywnego się dzieje :P
~do 12:49 2-05-2016 13:24
rozdmuchana machina urzędnicza w naszym kraju do dopiero straty milionów a nawet miliardów
~ 2-05-2016 14:11
Do TOBI : Czesi ida do przodu i to lepiej niz Polska. Oni od razu odsiali komunistyczne mety od koryt, ci ludzie mysla !!!!! A Polacy ? , dalej borykaja sie z fermentem typu uleczony z komunizmu , ale kradnie dalej, co gorzej, wciaz te same kreatury sa przy korytach pod przykrywa patriotow, ale zlodziejstwa. Polskim gospodarzem, jako dobrrym i ostatnim byl JAGIELLO, potem to juz szlo z gorki i tak dzisiaj rzadza jakies klerykalne pacholy, udajac madre umysly, trwonia majatek panstwa bez logiki, ladu i p7otrzeb. Ten kraj stal sie szambem!
~kolumb 2-05-2016 15:49
czy ktos z piszacych żył kilka lat w krajach europy zachodniej? więc po co te durne komentarze skoro nie powąchaliście zachodnioeuropejskiego powietrza i nie wiecie jak to odbywało się na zachodzie europy? pisać trzeba z głową powinnismy się cieszyć z tego co jest bo mogło zostać po staremu i byłoby jeszcze gorzej - malkontenci.
~kolumb 2-05-2016 15:52
chcę jeszcze podkreślić że w pociągach linii "virgin" wi-fi jest dodatkowo płatne a miejsca w samych przedziałach np. na nogi jest mniej , tak samo na bagaże wielkogabarytowe.
~kolumb 2-05-2016 15:56
do tego co pisał do tobi. to wyjedź człowieku na zachód nikt cie tu nie trzyma na siłę. tam zobaczysz co to życie a nie polskie szambo jak to nazwałeś
~By happy-) 3-05-2016 6:52
Dziennikarze odwiedzają Jelenia Górę...To tak jak powojnie, gdy przyłączone te ziemie i mówiono o nich w filmach (pociąg do Jeleniej Góry, do Szklarskiej) czy kronikach filmowych aby zaistniały w świadomości Polaków:P Miejmy nadzieję, że idzie "zmiana na lepsze";)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Tablica przy szlaku

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Droga rowerowa w budowie

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1418
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%