Zalogowanych: 19

Jelenia Góra: Za słabe na Lotos

Sobota, 24 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 24 marca 2007, 23:26
Koszykarkom AZS Kolegium Karkonoskie nie udało się wygrać choćby jednego meczu w I rundzie play-off z Lotosem Gdynia. W trzecim pojedynku obu zespołów jeleniogórzanki uległy, po meczu bez historii aktualnym wicemistrzyniom Polski 51:88.

Podopieczne trenera Rafała Sroki podeszły do meczu z Lotosem jakby bez wiary w zwycięstwo, zaś w ich grze brak było waleczności i zadziorności znanej z innych ligowych pojedynków. Wiele do życzenia pozostawiała także skuteczność jeleniogórzanek, zwłaszcza w rzutach za 3 punkty, wynosząca zaledwie 15 % (3 trafione na 19 prób). W KK najkorzystniej zaprezentowała się Natalia Małaszewska.

Mecz od początku toczył się pod dyktando gdynianek, które z każdą minutą gry budowały sobie coraz wyraźniejsza przewagę punktową. Wyjątkowo słabo funkcjonowała jeleniogórska obrona łatwo ogrywana przez dynamiczne zawodniczki z Gdyni. Znakomitą partię rozgrywała zwłaszcza Amerykanka Betty Lennox, która w całym spotkaniu zdobyła 23 punkty, w tym aż siedmiokrotnie trafiając do kosza zza linii 6,25 m. Właśnie po jej celnej trójce w 16 minucie Lotos wygrywał już 16:33. Do przerwy przewaga gdynianek wynosiła 22 punkty - 45:23.
Po zmianie stron gdynianki w pełni kontrowały wydarzenia na parkiecie a dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami rósł z minuty na minutę. Kibice mogli się przekonać jak wielki jest potencjał kadrowy zespołu gości, gdyż liczne zmiany jakich dokonywał w składzie trener Lotosu nie miały żadnego wpływu na grę jego drużyny. W 37 minucie po rzucie Magdaleny Leciejewskiej Lotos wygrywał już 86:45 , by w całym meczu triumfować 88:51.

Po meczu odbyła się niezwykle przyjemna i wzruszająca uroczystość pożegnania dwójki „jeleniogórskich” Amerykanek Jocelyn Penn i Keili Beachem. Obie te koszykarki zamierzają za oceanem wziąć udział w dniach od 28 marca do 15 kwietnia, w testach do zawodowej ligi WNBA. Doceniając wkład Keili i Jocelyn w wywalczenie przez AZS awansu do play-off i jednocześnie ligowe utrzymanie, zarząd jeleniogórskiego klubu pozwolił im na wcześniejsze rozwiązanie kontraktu i wyjazd z Polski. Już bez nich AZS zmierzy się 31.03 o godz. 15.00, w pierwszym meczu w walce o miejsca V-VIII z ŁKS – em Łódź.

<b>AZS KK – Lotos Gdynia 51:88 (11:22, 12:23, 12:20, 16:23)</b>
<b>AZS KK:</b> Małaszewska 17, Penn 14, Beachem 11, Scott 3, Bogdan 3, Wójcik 2, Kret 1, Gawrońska, Dłutowska, Arodź, Myćka.