MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Za rozbój w autobusie staną przed sądem

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 3 listopada 2015, 8:05
Aktualizacja: 8:08
Autor: P–O
Fot. Archiwum
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do sądu okręgowego akt oskarżenia przeciwko 19–letniemu Hubertowi C. oraz 22–letniemu Jarosławowi L., którym zarzuca napad rabunkowego na pasażera z użyciem noża.

- Do rozboju doszło 22 lipca wieczorem. Pokrzywdzony wraz ze swoją dziewczyną wracali autobusem MZK z Jeleniej Góry do Mysłakowic. Tym samym autobusem jechał Jarosław L. Kiedy dotarli na miejsce i wysiedli, Jarosław L. zaczął wyzywać pokrzywdzonego i dziewczynę. Ci jednak nie reagowali na jego zaczepki. Pokrzywdzony odprowadził koleżankę do domu, po czym wrócił na przystanek. Tam czekał Jarosław L., a także Hubert C. z czterema kolegami. Kiedy pokrzywdzony chciał wsiąść do autobusu środkowymi drzwiami, Jarosław L. kopnął go w klatkę piersiową. Młody mężczyzna wsiadł więc do autobusu przednimi drzwiami, informując kierowcę, że został napadnięty, ale ten nie zareagował. Pokrzywdzony usiadł na jednym z przednich siedzeń – informuje prokurator okręgowy Ewa Węglarowicz-Makowska.

Do autobusu wsiedli również napastnicy. Jeden z nich podszedł do pokrzywdzonego i polecił mu, aby przeszedł z nim na tył pojazdu, gdzie przebywali koledzy oskarżonego. Ten początkowo nie chciał się zgodzić, ale ze strachu spełnił żądanie. Jarosław L. polecił mu, aby dał mu telefon komórkowy grożąc, że jeśli tego nie zrobi, to go pobije. W tym czasie drugi z napastników, Hubert C., wyjął nóż, więc pokrzywdzony oddał telefon.

W pewnym momencie młodemu mężczyźnie udało się uciec do kierowcy autobusu i poinformować, że został napadnięty. Jarosław L. niczego się nie obawiając również podszedł do kierowcy. Ten powiedział mu, że jeśli nie zwróci telefonu, wezwie policję. Jednak sprawca nic sobie z tego nie robiąc otworzył drzwi awaryjnie i wraz z Hubertem C. wysiadł z autobusu.

- Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze miejscowy Sąd Rejonowy zastosował wobec obu sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Obaj oskarżeni byli już karani sądownie. Za zarzucaną im zbrodnię grozi kara od 3 lat do 15 lat pozbawienia wolności – dodaje Ewa Węglarowicz-Makowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaatakował i pobił bez powodu

Teraz lepiej widać

Pożegnali Słońce

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~Schengen 3-11-2015 8:19
Obóz pracy ! nie pracujesz - nie jesz. I minimum 10 lat dla chwastów. Ale się rozmarzyłem.... Będzie niestety po EUROPEJSKU. 2 lata w zawieszeniu i dopiero jak kogoś pozbawią życia to państwo zafunduje im niezłe warunki za nasze pieniądze.
~ 3-11-2015 9:02
wy po ormo tacie tak macie.... do wyzej
~ 3-11-2015 9:08
Polskim prawem karnym mozna sobie podetrzec D. Dopuki porzadku strzegla komunistyczna milicja, czlowiek byl spokojniejszy o wlasne bezpieczenstwo. Spalowali cholote i potem taka szumowina czula respekt przed badyctwem. Dzisiaj, na pierwszy rzut jako zanetea powinien stawac rzecznik praw obywatelskich, kiedy by obito mu facjate za brak 5 zl, moze prwo zostalo by nagiete do realiow zycia.
~Koniu_P-ce 3-11-2015 9:17
Można wysłać na adres MZK paczkę pieluchomajtek dla kierowcy?
~dryblas 3-11-2015 9:24
Jakby na mnie trafili, dostaliby taki w..l, że napisałby o nich "NY Times".
~ 3-11-2015 9:34
acha, i to ty byś miał wyrok-pomyśl
~zaboberek 3-11-2015 9:36
Za nieudzielenie pomocy,powinien również odpowiadać kierowca MZK
~zgred 3-11-2015 9:46
zaboberek pomysl ... a potem pisz normalnie to usiadłby na pierwszym siedzeniu z dziewczyną i gdyby cos sie działo to pojechałby dalej lub wysiadłby na innym przystanku a dziewczyna napewno ich znała dziwne ze go potem pusciła .........
~vg 3-11-2015 12:03
Monitoring w autobusach po co jak Kierowca nic sobie z tego nie robił co się działo w autobusie, zabiliby Chłopaka i nic by nic nie wiedział :{{{
~duży 3-11-2015 15:03
Frajerskie paznokcie i wszystko w temacie
~s. 3-11-2015 15:36
Policja to się skończyła na granatowych, przedwojennych.
~ 3-11-2015 15:59
byli już karani.... i.... tylko im grozi, widać jaki nasz wymiar sprawiedliwości skuteczny i jakie resocjalizujące jest hodowanie chwastów za pieniądze podatników
~Schengen 3-11-2015 21:08
do komentującego mój post - jeśli nie denerwuje Cię, że takie parchy żyją w pierdlu na koszt podatnika lepiej niż emeryci to znaczy, że jesteś bezpośrednio zainteresowany taką formą spędzania wolnego czasu (między jedną a drugą wycieczką autobusem). W temacie mojego Ojca... to Twój internetowy poziom odwagi wywołał mój uśmiech...
~ 4-11-2015 6:35
tym 2 geją min 10 lat!!!!!
~ona 4-11-2015 7:12
kierowcy nie dziwie ze sie nie odzywal... ale mimo tego mogl wezwac pomoc . co za gnoje wszystko im wolno jak\ w tym kraju zyc i wychowywac spokojnie dzieci. porazka
~temawa 4-11-2015 9:46
Panowie Kierowcy - wstyd - jesteście Służba na Służbie. Wiem- strach, obawa, a co będzie jeśli sprawa dotyczyć będzie Waszych dzieci, a tak zachowają się Wasi koledzy Kierowcy na Służbie ?. Brawo Organy Odpowiedzialne, ale czy nie można podać nazwisk zamiast inicjałów ?, może potępienie przez Społeczeństwo zadziała !
~Kk 5-11-2015 19:10
Takie ... od razu do piachu a nie ich karmic jeszcze w wiezieniu
~Geri 5-11-2015 22:09
o czym Wy ludzie marzycie dostana zawiasy i dalej będą robić to co robili tak działa nasze prawo NIESTETY. Może gdyby policja miała takie prawa jak za komuny na którą tak chętnie się teraz pluje to nie było by tylu rozbojów, a tak to się sami boją wysiadać z radiowozu wiec jak maja ludzi przed czymkolwiek chronić???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odpowie za usiłowanie kradzieży rozbójniczej i napaść

Studium na początek

O rozpadających się górach

Uszkodzony dach szpitala

Potrącenie na Wojska Polskiego

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
100
Tak
63%
Nie
35%
Nie wiem
2%