MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Za pomyślność, zdrowie i szczęście jeleniogórzan

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 5 stycznia 2009, 14:16
Aktualizacja: Środa, 7 stycznia 2009, 8:15
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Niezapomnianym koncertem jazzowych standardów, życzeniami, lampką szampana i obfitym bufetem jeleniogórskie osobistości powitały Nowy Rok na tradycyjnym spotkaniu zorganizowanym w salach hotelu Mercure. Wszyscy życzyli sobie pomyślności kosztując specjałów hotelowej kuchni.

Prezydent miasta Marek Obrębalski – jak co roku – zaprosił szefów instytucji miejskich, dyrektorów szkół, placówek ochrony zdrowia, pracowników kultury, przedstawicieli szkół wyższych oraz innych gości - w tym radnych. Największą niespodzianką była oprawa muzyczna spotkania. Przyzwyczajeni do brzmienia stonowanych kwartetów smyczkowych przybyli, zostali mile zaskoczeni fantastycznym występem Big Bandu z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze.

Młodzi muzycy zagrali wiązankę hitów z repertuaru orkiestry Glenna Millera. Zabrzmiał temat z filmu „Różowa pantera” Manciniego oraz „Lady be good” Gershwina. – Gratuluję wam tak wspaniałego wyczucia muzyki – mówił do uczniów Stanisław Dąbrowski, znany podróżnik, który także uczestniczył w spotkaniu.

Po koncercie prezydent Marek Obrębalski przypomniał osiągnięcia roku minionego, w tym obchody 900-lecia legendarnego założenia Jeleniej Góry i najważniejsze ich wydarzenia. Miasto podziękowało sponsorom pamiątkowymi dyplomami i nagrodami.
Głos zabrał też dziekan jeleniogórski ks. Bogdan Żygadło. – Nie wiemy, jaki będzie to rok. Oby był jak najlepszy. Niech Duch Święty oświeca tych, którzy podejmują decyzje – mówił kapłan nawiązując do słów piosenki, która wzywa do jedności w działaniu. – Wciąż jeszcze żyjemy obchodami świąt Narodzenia Pańskiego. Życzę wam życzliwego spojrzenia na każdego człowieka – dodał proboszcz parafii św. Erazma i Pankracego. Przekazał też pozdrowienia od biskupa ordynariusza legnickiego ks. Stefana Cichego, który nie mógł przyjechać.

– Za szczęście, za zdrowie, za radość waszą w tym nowym, 2009 roku – tymi słowami prezydent Obrębalski wzniósł toast noworoczny dając sygnał do wzajemnego składania sobie życzeń i skorzystania z bogatego poczęstunku. A hotelowa kuchnia przygotowała sporo smakołyków: smaczne tartinki, galantyny, pasztety, wędliny, pieczyste oraz kilka dań gorących w tym zawijane boczkiem gołąbki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Rusza przebudowa ulicy

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (56) Dodaj komentarz

~ago od kosmosu 5-01-2009 14:47
<i> oszuście, nie podszywaj się pod innych użytkowników! to bardzo źle świadczy o Tobie - z poważaniem - moderator </i>
~parenetyk 5-01-2009 15:44
Znowu popijawa, znowu bara-bara z "obfitym bufetem"...
~agitator 5-01-2009 15:50
Jeszcze nigdy tylu sukcesów nie było w historii Jeleniej Góry. Jest wielu, którzy ich w ogóle nie widzą i dlatego prezydent chciał opowiedzieć, przybliżyć, zapodać, zaprezentować. Są jednak tacy, którzy nadal co innego słyszą, co innego widzą i dla nich był bufet, aby im, niedowiarkom, oko zbielało z wystawności i zasobności miasta, które zrealizowało już wszystkie inwestycje i zaspokoiło wszystkie potrzeby mieszkańców i teraz pozostały tylko rauty. W tej kadencji skończyły się już niezliczone ubawy i można przejść do zabawy.
~kucharka 5-01-2009 15:52
Panie prezydencie czekamy na przepis na "zawijane boczkiem gołąbki" zamiast innych Pana wystąpień.
~editka 5-01-2009 16:07
się państwo bawi,ale muszą jakoś wykorzystać budżet z 2008 roku!!!!!
~Obserwator miejski 5-01-2009 16:19
"Po koncercie prezydent Marek Obrębalski przypomniał osiągnięcia roku minionego..." Może Jolonka przyblizy ten fragment wystąpienia, bo osiągniec jakoś nie widzę. ...chyba że "ciągłe ucztowanie z okazji..."
~http://kwiatkowski-marek.blogspot.com/ 5-01-2009 16:28
Prezydent organizuje sobie imprezkę w hotelu za budżetowe pieniądze. Gdyby to miało jaki sens, ale po co to wszystko? Bezsensowny wydatek i to wydatek podatników. Może mnie ktoś przekona do słuszności tego spotkania? Zapraszam na mojego bloga: http://kwiatkowski-marek.blogspot.com/
~R2 5-01-2009 16:31
Dlaczego tylu malkontentów. Ludzie zastanówcie się co wy zrobiliście może nie dla Jeleniej Góry ale dla swoich najbliższych, przyjaciół, kogoś obcego komu warto było pomóc. Zanim zaczniecie oceniać zróbcie własny rachunek sumienia. Życzę wszystkim malkontentom samych radości w Nowym Roku i wiecej wiary we własne możliwości.
~Lamia 5-01-2009 16:34
Proszę podać ile kosztowała ta impreza.
~... 5-01-2009 16:41
25. wymiata...
~mieszkam w JGA 5-01-2009 16:52
A pieniędzy na bankrutująca chlubę Jeleniej JKS SPARTAKUS (KS SUDETY) niema!! ŻAL PANIE PREZYDENCIE!!! Ludzie podsumują wasze rządy...
~ago od kosmosu 5-01-2009 17:06
:-)
~wiarygodny 5-01-2009 17:14
Czy w tym kraju nie może ,odbyć się jakaś uroczystość bez udziału urzędników koscioła katolickiego????Chyba to zostanie pytaniem retorycznym. Obłuda ,fałsz,hipokryzja w kraju szczycącym się katolickim przekracza wszelkie formy dobrych manier i zasad człowieczeństwa. Pan Obrębalski wraz ze swoimi pupilkami urządza przyjęcie na koszt podatników.I kogo my tu mamy na zdjęciach:Karbowski,Gałka,Filipczuk,Czernow,Zawiła Grochala,Korzeniowski,Mróz,Sarzyński,Łojek,Jakubiec,Kusiak,Ładziński,Miłosz,Włodyga nawet Oliwer Kubicki się załapał itd.W tym czasie mieszkańcy dostają kolejne podwyżki za śmieci,ciepło,czynsz za lokale komunalne a od drugiego półrocza prawdopodobnie podwyżka wody.Przez dwa lata sprawowania władzy ekipa Obrębalskiego nie odniosła żadnych sukcesów gospodarczych,chyba że za sukcesy uznamy coroczne podwyżki.Czy na tak uroczystym przyjęciu pomyślał ktoś przez chwilę o bezdomnych żyjących na działkach,osobach biednych żyjących z nędznych zasiłków wypłacanych przez ośrodek pomocy społecznej?Chyba nie bo byli w tym czasie zajęci pałaszowaniem darmowej wyżerki zafundowanej przez prezydenta na koszt mieszkanców. Życzymy obłudnikom smacznego i do następnej za rok wyżerki.
~_hahaha____:) 5-01-2009 17:33
Do ...16:41 | ~... |....Fotoreportaż rzeczywiście nakierowany na "złapanie" jak najzabawniejszej postaci. Dla mnie najlepsze, to z perspektywy kotleta (nr 35) ;)
mieszkancy 5-01-2009 17:39
~Jazzy 5-01-2009 17:39
Zamiast tak wszystko krytykować moglibyści się zastanowić co naprawdę zrobiono dla Jeleniej Góry. Ludzie siedzą całymi dniami w domu przed tv i potem tylko krytykują że to i to jest źle. Jeśli wam tak strasznie tutaj to ruszcie się i sami coś zróbcie. Goście, którzy odopowiedzieli na ten artykół w większości nawet nie wiedzą co się tam działo. Ja tam byłam i akurat wiem przez ile czasu Pan Prezyden wymieniał osiągnięcia naszego miasta. Uważam że warto było uczcić tamten rok. Mam nadzieję że 2009 rok przyniesie jeszcze więcej sukcesów i tego życzę gościom portalu Jelonka.com, urzędnikom naszego miasta i sobie. ;)
~>Tomek 5-01-2009 17:44
Bosz, co Sarzyński zrobił z włosami... Dla jego stylisty pała :)
~Greg 5-01-2009 17:45
Wstyd mi że głosowałem na Obrębalskiego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Trzy grosze... 5-01-2009 17:51
...to, co najbardziej rzucilo sie mnie w oczy to...w wiekszosci fatalne krawaty panow...albo zbyt agresywne kolorystycznie albo zbyt smutne...brak im finezji i nie tylko...
~j24 5-01-2009 17:55
jakie to wszystkie brzydkie gęby
~-/- 5-01-2009 17:58
Szanowni państwo można wiele zarzucić panu Prezydentowi ,ale akurat w tym przypadku zachował się odpowiednio.Bo jako Prezydent Miasta powinien przynajmniej raz w roku spotkać się na takiej nie roboczej spotkaniu ze wszystkimi strukturami społecznymi. Jest to po prostu w dobrym tonie .I tak robią wszyscy Prezydencji miast nie tylko w Polsce ,ale w każdym demokratycznym państwie.To się nazywa dyplomacja szanowni postowicze.I tak powinno być . .
~ 5-01-2009 18:00
i wszyscy wrocili piechota lampka szampana i samochod to sprrecznosc
~Rafal 5-01-2009 18:17
Po co wy wszyscy narzekacie juz nikogo to nie powinno dziwic Zamiast narzekac pomyslcie o zalozoeniu nowych partii o przejeciu wladzy jesli macie lepsze pomysly i checi a nie tylko zlodziejskie zamiary! WYBORY coraz blizej a partie i ich sklady od wielu lat sa te same! te same osoby rzadza tyle ze pod przykrywka marionetek... ehh szkoda komentarzy A dla ludzi narzekajacych polecam obejzenie takich reportazy jak END GAME oraz ZEITGEIST Poswieccie 6h na te reportaze a sami bedziecie mogli powiedziec do czego to wszystko zmierza!
~JJA 5-01-2009 18:30
Olu, brawo gratulacje. Miło patrzeć na Ciebie :) Mama Oli J.
~Jacky 5-01-2009 18:31
Ale jaja.. - towarzystwo wzajemnej adoracji. Połowa powinna już być dawno na emeryturze. WPUŚCIE TROCHĘ ŚWIEŻEJ KRWI. Młódych ludzi z otwartą głową i świeżymi pomysłami.
~Rachmistrz 5-01-2009 18:34
Moze i wypada zorganizowac raz w roku takie spotkanie , ale niech nie przeważaja ludzie z kregu znajomkow prezydenta , prawie wszyscy widoczni to utrzymankowie budżetu lub spólek miasta , kratorium lub tez ludzie z państwowych posad jak muzea,albo narybek politykierstwa i poiltykierzy z gruba dietą- niestety z przykrościa należy stwierdzic że wiekszość to niudaczniki którzy nie wypracowali samodzielnie zlotówki dochodu ani 10 groszy podatku. Dlatego nasuwa sie pytanie - gdzie są glownie Ci ludzie ktorzy tworzą dochod narodowy , niosa na barach ciężar i rozwój gospodarczy , być może jest ich coraz mniej ale jeszcze niektórzy sa , zwlaszcza Ci od tych znaczących zakladow produkcyjnych czy nawet Ci od ciekawych drobntch firm eksportowych.Wyglada na to że Pan prezydent to jakby spólka - Sami swoii" i mamy sie dobrze to na nas róbcie.
~erg 5-01-2009 18:50
Panie "wiarygodny" - a nie widzisz Pan tam "urzędników" innych wyznań?Ślepawyś Pan?
~historyk do 17.58 5-01-2009 19:01
Masz rację, że takie spotkanie raz w roku powinno być. Za prezydentury Zofii Czernow też były - tylko że w sali nr 13 Urzędu Miasta na ul. Sudeckiej były jedynie życzenia i tradycyjna lampka szampana. Wszystko trwało kilkanascie minut i do pracy. A dziś robi sie wystawne bankiety, jedzeniu i piciu nie ma wprost końca - czułe pogawędki do zachodu słońca...
~Jo Jo 5-01-2009 19:01
Zanim zobaczyłem zdjęcia pomyślałem kto będzie, no i nie pomyliłem się. Caly czas te same twarze, niektóre jeszcze z mienionej epoki. Słusznie ktoś zuważył wcześniej ,że to towarzystwo wzajemnej adoracji. A gdzie są Ci, co faktycznie coś robią dla JG? "Bywanie" już dawno powinno wyjś z mody.
~do Marka 5-01-2009 19:02
Pij bracie, pij - niedługo torba i kij
~Jędruś z Jelonki 5-01-2009 19:10
Przeczytałem, pooglądałem zdjęcia, poczytałem wpisy Czytelników i stwierdzam: - WSPANIAŁA IMPREZA! Czy ktoś powie, ile to kodsztowało? Ile kosztował cały "Jubel" i jakie sa jego efekty? Najbardziej interesują mnie te gospodarcze. Podobno nowa oczyszczalnia przestała smierdziec, i jak (narazie) nie pękła żadna rura. Ale wszystko przed nami. Ponieważ dzisiaj dopiero 5 dzień stycznia to chyba jeszcze moża: - Dosiego Roku! Możemy w nim świętować 1000 i 4 lata (albo i 5) od założenia miasta, przez samego Chrobrego. PS A ta Pani w białęj bluzce nad kotletami jest supppper! Z jakiej ONA instytucji?
~cyniczka 5-01-2009 20:11
Czy prezydent w dzisiejszym podsumowaniu powiedział, ile w skali roku kosztują organizowane przez niego balangi i czemu one służą, jakie dają korzyści ????
rymcycymcy 5-01-2009 20:39
Szkoda, że nasz prezydent nie umie zagrać na saksie ! Była taka fajna okazja ...;) A był taki co potrafił i na saksie i przypalił jak trzeba, a nawet udzielił stażu pewnej zagubionej stażystce ;)
~w13 5-01-2009 21:06
jak widac wszystkie opcje w radzie i te co rzadza /po/ i te co bronia mieszkancow/wspolne m/ czy tez radny bezkompromisowy --mróz..mogli sie spokojnie najesc i napic...ale jedli w naszym imieniu nie? ps. wole zdecydowanie oszczednosc prezydent zofii czernow z przed lat
~Matysiak 5-01-2009 21:36
Bardzo mnie ciekawi kto tym razem "robił" za Nikodema Dyzmę. Może powymyślajmy i ogłośmy konkurs. Oj było by ciekawie. Pozdrawiam
~ago od kosmosu 5-01-2009 22:19
Nie wszyscy radni brali udział w tej fecie. Widać niektórzy bardziej dbają o własny wizerunek. A przedsiębiorcy, jak widać, też się pojawili. Np. taki jeden "wysoki inaczej", bardzo medialny ;-)
~ago od kosmosu 5-01-2009 22:32
Niektórym mężczyznom nikt nie odważy się oznajmić, że czas już pofarbować odrosty, potem opłakane tego skutki widac na zdjęciach... Bez farby wyglądali nawet interesująco, a tak.... "ozdobnie".
~mc kwadrat 5-01-2009 22:57
Patrzeć się nie da na te wypicowane stare baby i kolesi emerytów.... Rauciki rauciki, tak samo było na uroczystej inauguracji otwarcia roku akademickiego - studenci won do domów, szlachta się bawi !!!!!!!!!! Skandal !!!!!!!!!!!!!!! A Sajnog słucha, co mu Oliwer szepcze, hehe, jednak WM + PiS + DŚ XXI = NIC, powtarzam, NIC !!!!!!!!!! I nie wygrasz Sajnog tych wyborów, nie tylko dlatego, że sie obżerasz jak prosiak. No, koniec....
~do erg 5-01-2009 23:03
na którym zdjęciu są "urzędnicy" innych wyznań? nie każdy zna ich blisko
~do w 13 5-01-2009 23:08
po co ta pani wydała 100 milionów na remont Domu Towarowego przy ul Długiej , a można było sprzedać , chętni byli na kupno i sami za swoje by wyremontowali. Wię nie p.........
~Yogi28 5-01-2009 23:28
Best wishes to the New Year from Germany
~Do ~Matysiak 6-01-2009 0:15
Ale trafne określenie do Nikodema Dyzmy. Ten ktoś pojawia się na tych komicznych zdjęciach TEJO i to kilkarotnie. Nie powiem kto to, bo kryty jest przez hetmana (figura w szachach) i mocne obecnie układy polityczne.
~Ryszard 6-01-2009 0:42
A mnie jako przedsiębiorcy płacącego rocznie ciężkie lokalne podatki nikt nie zaprosił :( Ale tam pewnie była sama "śmietanka towarzysko - biznesowa". Lubie pojeść i ten obfity bufet pewnie by mnie zadowolił :) Najlepszego w Nowym Roku. Wracam do ciężkiej harówki. Właśnie szykuję nowe oferty handlowe mojej firmy.
~Gap'a 6-01-2009 9:14
Prosba do redaktorów - Jestem ciekaw, kto jest kto a nie wiem. Czy nie możnaby w przyszłosci podpisywać, kto jest na danym zdjęciu?
~Mat 6-01-2009 10:14
ciekawe czemu nie zaprosili zwyklych szarych ludzi na ta impreze, tylko same skor osoby co sa przy kasie ? a praktycznie nie maja pojecia co robia. tylko biora kase za nic, (nie wliczajac w to mundurowych) smiech na sali.
~wielbicielka 6-01-2009 12:57
Miłosz I love You!
~tutejszy 6-01-2009 13:09
@z 23:08!Ty p.... Nie było wtedy chetnych na kupno i remont Domu Dziecka przy Długiej! A decyzje o tym zeby przystapic jako miasto do remontu podjeła Rada Miejska i za tym głosowali nawet Ci którzy w najblizszych wyborach atakowali za ten remont panią Czernow! Dzisiaj łatwo sie krytykuje, a wtedy gdy ten budynek był w strasznym stanie...
~Klaudia.a 6-01-2009 17:13
i księży nie brakowało (24 fot.)
~arystokrata z jeleniem w herbie 6-01-2009 18:24
Na 100 % Nikodem Dyzma jest na fotografii nr 33 i to wcale nie blef !!!
~emigrant 6-01-2009 19:30
A dlaczego dziewczynek-saksofonistek nie podpisaliście na tych zdjęciach? One tam jedyne niewinne istotki o czystych duszyczkach!
~hehehehe 6-01-2009 19:42
@wielbicielka --------------- czy to ty sajnog sam sobie?? buahahahahahahahhahahhahahahahahahahahahahahahahaaa.... daj sobie spokój, nic cie nie uratuje :D
kazimierzp 6-01-2009 20:05
@ do arystokraty! Czyżby nie podobał się "wybitny działacz" PSL i od Dyzmy Go wyzywał!?!?!
~Do ~arystokraty z jeleniem w herbie 6-01-2009 22:13
Jestem pod wrażeniem!!! Naprawdę!!! Brawo!!! Widzę, że już Nikodem Dyzma stał się rozpoznawalny! A więc jest prawo i sprawiedliwość (nie mylić z PiS-em)? I najsmutniejsze jest to, że on podaje się za...wierzącego. Ale jest zachęta dla tych, którzy odczuli negatywne skutki działąń Nikodema Dyzmy. Pozwolę sobie wskazać fragmenty w Biblii, ku przestrodze dla wierzących chrześcijan, zachowujących nadzieję wejścia pewnego dnia do „ miasta niebieskiego”. Tak mówi Jezus do swoich uczniów w Ewangelii Mateusza 5,20 - "Albowiem powiadam wam: Jeśli sprawiedliwość wasza nie będzie obfitsza niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do Królestwa Niebios". Tak więc zostawcie go Temu, który go osądzi po śmierci cielesnej
~ago od kosmosu 6-01-2009 23:45
ciekawe na czyje zaproszenie przyszedł ten "wysoki inaczej" bardzo medialny działacz ludowy..., pewnie kogoś tak "wybitnie mądrego" jak zaproszony "gość"...
~ależ to 7-01-2009 18:04
Nikuś to prawdziwy salonowiec i bywalec.Teraz przeniósł się na fot.14
~ago od kosmosu 18-01-2009 18:52
To spotkanie na pewno było zamknięte, zatem aby tam wejść, trzeba było być zaproszonym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ćwierć wieku Teatru Maska

O bezpieczeństwie

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

70 drzewek na jubileusz

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
304
Tak
42%
Nie
48%
Nie wiem
11%