MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Za nami pierwsza edycja Łysogórek

Wiadomości: Dziwiszów
Poniedziałek, 31 maja 2010, 16:08
Aktualizacja: 16:13
Autor: Michał Rażniewski/arec
Fot. Michał Rażniewski
Na terenie mikrostacji na Łysej Górze została wczoraj rozegrana pierwsza edycja zawodów „Łysa Góra – Dziwiszów”.

W pierwszych Łysogórkach wzięli udział zawodnicy z całej Polski. Startowali kolarze z Jeleniej Góry, Wrocławia, Lubawki, Legnicy, Łodzi, Złotoryi, Legnicy, Polkowic, Kamiennej Góry, Żar, Karpacza, Piechowic, Mysłakowic i Stanisławowa.

Wyścig rozgrywany był w trudnych warunkach. W dolnych partiach masywu Łysej Góry płynie woda, a na drogach błoto i jeszcze raz błoto. Komfortowe warunki do jazdy miały tylko najmłodsze kategorie wiekowe.
Dzieci jeździły po małej pętli w okolicach schroniska na Łysej Górze. Kilkanaścioro małych bikerów bez większych kłopotów zaliczyło swoje okrążenia. Jak zwykle byli bardzo mocno dopingowani przez swoich rodziców. Pozostali jeździli na dużej pętli - trudnej trasie, gdzie musieli wykazać się dużymi umiejętnościami technicznymi, siłą i wytrzymałością. Tym bardziej, że koła rowerów momentami zapadały się po osie w błotnistej mazi, wytworzonej podczas rekordowo mokrej wiosny.

W niedzielnych zawodach w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Jakub Gniadek, Weronika Mikołajczyk, Agnieszka Szwinta, Szymon Zagórski, Karolina Cierluk, Łukasz Pihulak, Anna Kuniej, Grzegorz Wybraniec, Aneta Adamek i Andrzej Hernik. Szczegółowe wyniki znaleźć można na stronie internetowej www.aesculap.com.pl. Głównymi nagrodami dla zwycięzców całego cyklu Łysogórek są bilet wolnej jazdy wyciągami narciarskimi na Łysej Górze oraz bezpłatny pobyt w Szkole Narciarskiej Aesculap w sezonie 2010/2011.

Euroregionalne Zawody Rowerowe "Łysa Góra - Dziwiszów" to cykl wyścigów cross-country rozgrywanych w każdą ostatnią niedzielę letnich miesięcy - od maja do września. Zawody te organizuje Szkoła Narciarska Aesculap. Projekt pod nazwą: Euroregionalne Zawody w Narciarstwie Alpejskim i Zawody Rowerowe "Łysa Góra - Dziwiszów" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za Pośrednictwem Euroregionu Nysa - Przekraczamy Granice.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To grozi tragedią  

Ruszył proces sprawców tragedii drogowej

Zadecydował bilans setów...

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Chcą powtórki wyborów!

Siatkówka dla każdego

Hania Kobylska mistrzynią Polski!

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
575
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%