MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Za nami IX Taneczna Olimpiada Przedszkolaka

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 15 marca 2015, 7:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 marca 2015, 7:57
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Już po raz dziewiąty podopieczni miejskich placówek przedszkolnych spotkali się w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze, by zaprezentować swoje taneczne umiejętności. Tradycyjnie, każdy uczestnik został nagrodzony, bo to jedna z takich imprez, gdzie wszyscy są zwycięzcami.

W tanecznej zabawie, która odbyła się w sobotę (14.03) wzięły udział wszystkie miejskie placówki przedszkolne z Jeleniej Góry. Każda z drużyn miała za zadanie zaprezentować dwa tańce (przedszkolny i dowolny). Miejskie Przedszkole nr 19 zatańczyło „kalinkę” oraz układ do piosenki „Ona tańczy dla mnie”, MP 13, które jest organizatorem imprezy, postawiło na wisielaka oraz szokoladę, MP 2 – krakowiaka i „hamtor dance”, MP 10 – owczarzaka i „kalinkę”, MP 14 – poleczkę i sambę, MP 27 – owocowy karnawał oraz waka waka, MP 11 – siedmiokroczka i współczesne krasnoludki, a Miejskie Przedszkole nr 4 zaprezentowało polkę oraz kankana.

Maluchy wykazały się nie tylko zdolnościami tanecznymi, ale również zachwyciły pięknymi strojami, które przygotowali z pomocą opiekunów. Przy gorącym dopingu rodziców i najbliższych dzieci każda z grup prezentowała swoje umiejętności przed jury, które również miało okazję na wspólną zabawę. Swój kunszt w „kaczuchach” i „belgijce” pokazali m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Wrotniewski, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Paweł Domagała czy radna Anna Ragiel.
- To było pełne zaskoczenie, ale nawet człowiek o tak drewnianych nogach jak ja, też się lubi pobawić – powiedział Leszek Wrotniewski.

Każdy uczestnik został uhonorowany medalem, a przedszkola otrzymały pamiątkową statuetkę. - Nasze przedszkole wymyśliło sobie taką formę dla wszystkich miejskich przedszkoli i od 9. lat realizujemy to bardzo sukcesywnie. - powiedziała Ewa Dudziak - dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 13, które jest organizatorem imprezy.

Tańczyłam siedmiokroczka i krakowiaka. Bawimy się bardzo fajnie – stwierdziła Zosia Krystek z MP 11. - W przedszkolu ćwiczymy taniec prawie codziennie, bardzo to lubimy – powiedziała z kolei Łucja Smaduj z MP 13, która wraz kolegami i koleżankami tańczyła szokoladę i wisielaka. Jest bardzo fajnie, lubię tańczyć w przedszkolu i w domu – dodał Kuba Bobowski z MP 2.

Już za rok odbędzie się kolejna, jubileuszowa edycja Tanecznej Olimpiady Przedszkolaka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mobilizacja przed II turą

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~lama 15-03-2015 8:53
nie prawdą jest, że to jedyna impreza, na której wszyscy są zwycięzcami. Chcę przypomnieć, że wszystkie imprezy organizowane dla przedszkolaków przez miejskie przedszkola nagradzają wszystkich uczestników.
~Wincent 15-03-2015 9:05
Dziękujemy organizatorom Miejskiego Przedszkola Nr 13 w Jeleniej Górze za wspaniałą imprezę taneczną.
~do lamy :D 15-03-2015 9:19
Czytanie ze zrozumieniem się kłania :D "jedna z takich imprez", a nie jedyna :) super impreza, dołączam się do podziękowań :)
~obserwator1 15-03-2015 14:20
za mało zdjęć...
~Andrzejek 15-03-2015 15:06
Dzieci dały radę, fajna frajda dla maluchów, emocje. Organizacyjnie też ok.
~gluś 15-03-2015 15:43
same słodziaki i wielkie podziękowania dla wszystkich od organizatorów, uczestników i widowni :)
~ 16-03-2015 14:53
świetna impreza, dzieciaki bardzo ładnie tańczyły, widać pracę nauczycieli ze wszystkich przedszkoli podziękowania dla organizatorów za perfekcyjnie przygotowaną olimpiadę . wdzięczny rodzic

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Wakacje czas zacząć!

Pszczeli projekt KPN

Finał na lawecie

Podgórna jest nadal zarośnięta

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
14
Tak
57%
Nie
36%
Nie wiem
7%