MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Za mało pieniędzy na nowe boisko

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 18 sierpnia 2011, 7:54
Aktualizacja: 7:54
Autor: Angela
Fot. Angela
Jeszcze w tym roku przy Szkole Podstawowej przy ul. Paderewskiego ma powstać wielofunkcyjne boisko, a także bieżnia i plac do skoku w dal. Na ten cel miasto przeznaczyło jednak mniej pieniędzy, niż zaoferował najtańszy wykonawca.

Nowe boisko przy Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze ma powstać do końca października br. Kiedy otwarto oferty i okazało się, że najtańsza oferta złożona na przetarg przez firmę ROBTENIS z Warszawy opiewała na kwotę około 519 tys. zł. Miasto na budowę boiska w budżecie zabezpieczyło natomiast 216 tys. zł. Teraz władze miasta muszą podjąć decyzję, co dalej z budową boiska i skąd wziąć brakującą kwotę.

- W związku z tym, że Szkoła Podstawowa nr 8 przy ul. Paderewskiego ubiega się o status szkoły sportowej, lekkoatletycznej, wstrzymałam wcześniejszy projekt zakładający budowę boiska bez bieżni i placu do skoku w dal. Biorąc pod uwagę fakt, że szkoła ma małą salę gimnastyczną, tak ograniczony zakres budowy uniemożliwiłby uczniom rozwój w kierunku lekkoatletyki. Zakres zadania jest więc obecnie większy. Zdajemy sobie sprawę, że koszt tych prac będzie wyższy niż pierwotnie szacowany, ale jesteśmy dobrej myśli i mamy nadzieję, że uda nam się znaleźć brakującą kwotę – mówi Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Nowy teren sportowy o wymiarach 42 x 22 m ma mieć nawierzchnię z trawy syntetycznej, dwa boiska siatkówki (9x18), dwa boiska do koszykówki (15 x 20m) i jedno boisko do gry w piłkę ręczną o wym. 20 x 40 m. Powstanie też czterotorowa bieżnia do biegu na 60 m, oraz rozbieg i zeskok do skoku w dal. Całe boisko zostanie odwodnione. Przy szkole powstanie też plac zabaw dla najmłodszych uczniów w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Działa rada seniorów

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~EX nauczycie 18-08-2011 10:15
A może pomyśleć o miejscowych budowniczych ? Paweł Bajorny buduje świetne boiska, jest z Jeleniej i na pewno wystawi lepszą ofertę :)
~MP 18-08-2011 10:31
Mam dziecko w SP 8, bardzo fajna szkoła z jedym ogromnym mankamentem: MAŁA SALA GIMNASTYCZNA. Niektóre klasy ćwiczą na korytarzach. Uważam, że priorytetem w przypadku tej szkoły powinna być dobudowa drugiej, większej sali gimnastycznej, z której dzieci mogą korzystać przez cały rok, w której mogłyby sie obywać swobodnie uroczystości szkolne (szkoła nie ma auli). Boisko? Super! Ale w nastepnej kolejności. No i sale dla klas "0" pozostawiają wieeeeele do życzenia.....
~autor_ai 18-08-2011 10:33
Nie ma czegoś takiego, jak P. Bajorny, który zrobi lepsze boisko i wystawi lepszą ofertę. Z czego zrobi? Z żużla, czy z asfaltu? A może komuś zapłaci, żeby jego oferta była "lepsza"?
~Broniewski 18-08-2011 13:06
Oj chodziłem do tej szkoły ile razy się kolano zdarło na bosiku asfaltowym.....
~x 19-08-2011 20:51
a gdzie bajorny byl w czasie przetargu? Na PIWIE?
~fela 21-08-2011 20:19
jak nie wiecie skąd wziąć pieniądze? może władze przez pół roku nie wezmą pensji i akurat się nazbiera na resztę boiska!
~sp8 16-09-2011 7:27
zdjecia z placu budowy boiska: WWW.SKS8.PRV.PL Pozdrawiam pł

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Krzysztof Wiśniewski wiceprezesem DOT

Zygzakiem po ulicy

Wandale kontra naukowcy

Chcą uchronić architekturę sudecką od zapomnienia  

Oczyszczalnia w Szklarskiej Porębie do rozbudowy  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
592
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%