MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Za i przeciw kolejnej inwestycji

Wiadomości: REGION
Środa, 7 października 2009, 8:43
Aktualizacja: 8:44
Autor: Ania
Podczas najbliższej sesji radni Karpacza będą głosować w sprawie zmiany studium zagospodarowania przestrzennego. Ich decyzja będzie miała wpływ na rozbudowę Osiedla Skalnego.

W planach jest wybudowanie między ulicami Skłodowskiej-Curie i Staszica obiektów hotelarskich oraz apartamentów. Burmistrz Karpacza, Bogdan Malinowski chciałby, żeby Osiedle Skalne stało się równie atrakcyjne jak centrum miasta.

Rozmowy na ten temat toczyły się już w ubiegłym roku i wywołały ogromną burzę. Inwestycja ma bowiem wielu przeciwników. We wrześniu dyskusja na ten temat rozpoczęła się ponownie. Na spotkanie radnych i inwestora przyszli również mieszkańcy oraz przedstawiciele stowarzyszenia SOKiAS. Wiele ze zgromadzonych wówczas osób zarzuciło włodarzom Karpacza, że informacji na temat przeprowadzanej prezentacji nie zamieszczono na stronie internetowej miasta. Nie przekonały ich także argumenty inwestora, który porównywał Karpacz do miejscowości Cortina d’Anpezzo we Włoszech. Podkreślili, że ma ona nieporównywalną ilość wyciągów i tras narciarskich.

Przeciwnicy zabudowania Osiedla Skalnego chcieliby, żeby w ich mieście najpierw zainwestowano w infrastrukturę, która pozostawia wiele do życzenia. Samorządowcom zadawali także pytania o bilans wody i energetyczny Karpacza. Burmistrzowie przekonują jednak, że już w tym roku rozpocznie się pierwszy etap budowy obwodnicy miasta, dzięki której w centrum Karpacza zmniejszy się ruch samochodów.

Według nich wody w Karpaczu nie brakuje. Natomiast niezbędne inwestycje już zostały przeprowadzone i planowane są kolejne. Starają się między innymi o pozyskanie środków na modernizację największego zbiornika wody Majówka z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Kwota, którą chcieliby otrzymać to cztery miliony złotych. Tłumaczą również, że z prądem nie powinno być problemów, ponieważ na jego sprzedaży zależy firmie EnergiaPro S.A.

– Główne media są zabezpieczone. Przy każdej nowej inwestycji podnoszone są te same argumenty, przykład hotelu Sandra Spa pokazał, że budowa tego obiektu nie wpłynęła w znaczący sposób na jakość działania miasta. Należy wiedzieć, że nowe inwestycje w znaczący sposób wpływają na rozwój miasta i nie powinno się ich blokować z powodu problemów z wiązanych z infrastrukturą drogową, która już wkrótce powinna się znacznie poprawić – mówi Ryszard Rzepczyński, zastępca szefa miasta.

O wszystkim zdecydują radni podczas głosowania nad zmianą w studium zagospodarowania przestrzennego. Wiadomo jednak, że niezabudowanych działek pod Śnieżką jest coraz mniej. Planowana inwestycja może być jedną z ostatnich, bo na kolejne ogromne budowle może po prostu zabraknąć miejsca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie ws. fotowoltaiki

Jest kapliczka św. Anny

Spacer do Źródła Łaby

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~grisza 7-10-2009 10:51
Ktoœ komuœ coœ obiecał a teraz zonk.
~bang 7-10-2009 13:45
zamiast sie cieszyć że tyle inwestycji w takich czasach to ludzie jeszcze marudzą...chore główki
~ 7-10-2009 14:24
CBA będzie miała dużo do sprawdzaniu w Karpaczu.
~ 7-10-2009 14:24
powinienem napisać: Rysiu< nie martw się, załatwimy... :O)))))))))))
~jupijajej 7-10-2009 15:35
Najciekawsze, że władze SOKIASu to są właściciele pobliskich hoteli. Im wolno było budować, jednak już konkurencji nie wolno.
~Grendal 7-10-2009 15:52
jupijajej ale waść głupiś!!! A był Waść na którymkolwiek ze spotkań SOKiAS'u? Nie ale brat Pana słyszał od szwagra, że sasiad był i stąd ma Pan kompletną wiedzę na temat działalności tego stowarzyszenia. Gratuluję. Mam też dla Ciebie kolejną rewelację: Park miejski w Karpaczu urządzany za 4mln publicznej kasy przylega bezpośrednio do pensjonatu kierownika Referatu Gospodarki Nieruchomościami i Gospodarki Przestrzennej tutejszego urzędu. Gość będzie miał wyjście z knajpki bezpośrednio do tego parku. O czym to Twoim zdaniem swiadczy? Pewnie zaraz powiesz że w tej inwestycję podnoszącej wartość nieruchomości pana kierownika ktoś miał prywatny interes. Paranoja.
~sir alex 7-10-2009 17:10
No coz kazdy sobie rzepke skrobie i p.burmistrz z kierownikiem tez,wszyscy o tym wiedza i milcza a pozniej narzekaja
~xxx 7-10-2009 17:30
w karpaczu dzieją się różne ciekawe rzeczy a to miasto kupi od kogoś kawałek działki za zawyżoną cenę aby póżniej tą nadwyżkę .....??
~ 7-10-2009 23:39
betonowanie Karkonoszy, chorzy umysłowo ludzie !!!!
~ 15-10-2009 1:18
"chciałby, żeby Osiedle Skalne stało się równie atrakcyjne jak centrum miasta" chciec nie znaczy móc
~ 15-10-2009 1:21
gosc z 14:24 jest moim idolem. Powiem Ci ze masz Ty chłopie racje, oj masz :D
~ekonom00 19-10-2009 22:03
Proszę zobaczyć jak wygląda ulica M.skłodowskiej,Wilcza,Sarnia.W górnej części Wilcza Poręba jest regularny brak wody jeden dwa dni w tygodniu. Pan Burmistrz dużo chce,jeszcze więcej planuje,ale jak pokazuje życie większość pomysłów jest hybiona. Kto z mieszkańców Karpacz korzysta z Sandry i za ile? Drodzy mieszkańcy Karpacza obudzicie się z palcem w ......... .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Otwarcie siłowni zewnętrznej w Lubawce

Lokator celowo podpalił mieszkanie

Stalowe rumaki w Karpaczu

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Wypadek na "trójce" w Kaczorowie

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
772
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%