MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Za chorobę i nie swoją samowolkę mam stracić dach na głową? – pyta jeleniogórzanin

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 16 grudnia 2012, 8:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 grudnia 2012, 7:19
Autor: Mea
Fot. Mea
– To prawda, że mam ponad 4 tys. długu za czynsz, ale chciałem go odpracować. A teraz się okazuje, że mam opuścić mieszkanie. Gdzie się podzieję z córeczką i konkubiną? – pyta z rozpaczą pan Bolesław z ulicy Traugutta w Jeleniej Górze. Mówi, że wszystko zaczęło się od tego, kiedy kazano mu rozebrać w lokalu ścianki działowe, których on nie stawiał. – Powiedziałem, że nie mam za co zrobić remontu i wtedy dostałem to pismo – opowiada. – Z części dokumentów jakie posiadam wynika, że w mieszkaniu powinien być tylko jeden pokój, kuchnia i WC, na dodatek lokator przestał spłacać zadłużenie ok. półtora roku temu, stąd nakaz wydania lokalu – informuje Jerzy Lenart, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze.

Pan Bolesław (nazwisko do wiadomości redakcji) mieszka z konkubiną i czteroletnią córeczką. Pracował wcześniej jako ochroniarz. Jednak po pobiciu przez chuliganów stracił lewe oko i obecnie ma grupę inwalidzką.

– Dopóki była praca nie miałem długów. Gdy dług powstał starałem się go spłacić i prawie udało mi się to zrobić. Jednak kiedy administracja robiła rozliczenie głównych liczników za wodę okazało się, że za trzy lata musiałem zwrócić wyrównanie i znów zwiększył się mój dług, który wynosił już ok. 2 tys. zł. Zabrali mi prawo do mieszkania i dali czasowe ograniczenie na trzy lata. Złożyłem wniosek o dotację mieszkaniową, którą otrzymałem. Dług rozłożono mi na raty i powoli go spłacałem. Później okazało się, że dotacja mi się nie należała, bo nie miałem prawa do mieszkania, więc musiałem zwrócić też dotację. Odpracowałem część długu ok. 1200 zł, nosiłem meble podczas przenoszenia wydziału ZGKiM-u – opowiada pan Władysław.

Po utracie oka pan Bolesław nie może znaleźć stałej pracy. – Konkubinie komornik ściąga pieniądze za dług jej mamy, która już nie żyje. Dług wynosił ok. 20 tys. zł, a konkubina ma jedynie rentę, więc spłacając dług bankowi nie może już dokładać się do czynszu. Musimy też zapewnić dziecku odpowiednie warunki życiowe - dodał.

Pan Bolesław chciał, by ZGKiM przedłużył umowę najmu. – Odpisano mi, że przyjdzie technik by obejrzeć mieszkanie. Stwierdził, że zrobiłem w mieszkaniu samowolkę, czyli że postawiłem ściankę przedzielającą pokój na pół i w kuchni dwie ścianki, z których niby zrobiłem łazienkę. Kiedy w 1996 r. zamieniałem się z pewną panią na mieszkania otrzymałem dokumenty, w których na pierwszej stronie jest napisane ogólnie, że lokal ma pokój, kuchnie i WC, natomiast na drugiej stronie, gdzie widnieje też pieczątka Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej nr 1, Zachodniego Oddziału i podpis, jest informacja, że pokój podzielony jest na dwie części ścianką typu lekkiego, drewnianego. Nie budowałem żadnych ścianek w mieszkaniu, a wmawiają mi, że ja to zrobiłem i teraz mam je rozebrać. Nawet sąsiedzi mogą potwierdzić, że te ścianki już tu były jak ja się wprowadzałem – zapewnia.

Mężczyzna jest przekonany o swojej racji i posiada na jej poparcie dokumenty. Jednak ZGKiM twierdzi co innego. - Z części dokumentów jakie widziałem wynika, że w 1996 r., gdy ten najemca przejmował lokal, składał się on z pokoju, kuchni i WC. W 2005 r. została przeprowadzona kontrola tego mieszkania, z której wynikało, że lokal jest zgodny z dokumentami, stąd wniosek, że lokator musiał w późniejszym czasie wybudować te ścianki, które teraz znajdują się w mieszkaniu – powiedział Jerzy Lenart.
Ponadto już półtora roku najemca ten nie wpłacał żadnych pieniędzy, by pokryć dług, dlatego też otrzymał wniosek o oddanie lokalu. Jeżeli tego nie zrobi zostanie uruchomione postępowanie eksmisyjne – dodał.

Pan Bolesław może jeszcze próbować podjąć pracę np. zająć się odśnieżaniem, by odpracować dług, opłacić trzy kolejne czynsze, wtedy ZGKiM podpisze z nim ponowne porozumienie o rozłożeniu długu na raty.
- Musi być wykazana dobra wola zadłużonego najemcy, by spłacić dług, musi też regularnie płacić za bieżący czynsz – podkreślił Jerzy Lenart.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Trwa budowa punktu widokowego

To teren zapuszczony

Komentarze (99) Dodaj komentarz

~sumienie 16-12-2012 8:37
O co wielkie halo? jak jest male dziecko to się nalezy ciut wygody taka lazienka np. Zaczynają od biednych ludzi niech się wezmą za wypasione fury stojące na kopertah.
~pikuś 16-12-2012 8:41
No cóż, pan Jerzy Lenart zapewne nie ma problemów z opłacaniem czynszu! W końcu funkcjonuje za nasze pieniądze. I dla własnego dobra. Niepłacący czynszu lokator jest zagrożeniem dla jego "13-ki", "14-ki", premii kwartalnej, rocznej, nagrody Prezydenta, itd.
~ 16-12-2012 8:58
"Z części dokumentów jakie widziałem wynika, że w 1996 r., gdy ten najemca przejmował lokal, składał się on z pokoju, kuchni i WC. W 2005 r. została przeprowadzona kontrola tego mieszkania, z której wynikało, że lokal jest zgodny z dokumentami, stąd wniosek, że lokator musiał w późniejszym czasie wybudować te ścianki, które teraz znajdują się w mieszkaniu – powiedział Jerzy Lenart." PAN LENART JAK ZWYKLE * BZDURY I NIE MA POJĘCIA, CO SIĘ DZIEJE W RÓŻNYCH LOKALACH. TYCH, KTÓRZY KRADLI Z KLATKI PRĄD, NIE PŁACILI CZYNSZU LATAMI I ROBILI AWANTURY PO PIJAKU, Z WIELKĄ ŁASKĄ EKSMITOWAŁ DO PIĘKNEGO, CZYSTEGO MIESZKANIA. A TU TAKA RODZINA, KTÓREJ NALEŻAŁOBY POMÓC, A ON MA TO W DU....A JEŚLI CHODZI O DOKUMENTACJĘ ZGL TO JEST TO JEDNO WIELKIE KŁAMSTWO TWORZONE NA POTRZEBY TYŁKÓW NA STOŁKACH.
~Ryś z Klanu 16-12-2012 9:03
Panie Lenart,może by tak w akcie dobrej woli przekazał by Pan swoja 13 pensję na pokrycie długu tych biednych ludzi.Ot, taki gest przed Świętami.Te pieniądze i tak ma Pan za darmo, i które się Panu nie należą bo i niby za co?Czepianie się o jakąś marną ściankę z dykty zakrawa na kpinę.Dług za licznik główny zużycia wody w kwocie 2 tyś zł też jest naciągnięty.Wypadałoby też dać temu człowiekowi pracę.Dać mu szansę dźwignięcia się z i tak trudnej sytuacji życiowej.
~ 16-12-2012 9:07
W ZGLACH KRADLI I PREPAROWALI DOKUMENTY. JEDEN WIELKI SYF. DWA PRZYKŁADY: PRZEZ ROK JAKO WSPÓLNOTĘ PROWADZIŁ NAS ZGL I OKAZAŁO SIĘ, ŻE PIENIĄDZE Z NASZYCH CZYNSZÓW I OPŁAT ZA WODĘ NIE DOTARŁY NIGDY DO WODNIKA A WSZYSCY LOKATORZY MAJĄ POTWIERDZENIA WPŁATY DO ZGL-DŁUG NA DZIEŃ DZISIEJSZY 6000 ZŁ. OCZYWIŚCIE, ŻEBY COKOLWIEK ZROBIĆ W TYM TEMACIE NALEŻY GO NAJPIERW SPŁACIĆ. DRUGA SPRAWA TECHNICZNA-WIDZIAŁAM DOKUMENTY I SŁYSZAŁAM WRAZ Z INNYMI LOKATORAMI SŁOWA TECHNICZKI KTÓRA MÓWIŁA ŻE STRYCH I DACH BYŁY ROBIONE. GOŁYM OKIEM BYŁO WIDAĆ, ZE TO KŁAMSTWO ALE DOKUMENTY I ZAPEWNIENIA BYŁY. A JAK TYLKO POWSTAŁA WSPÓLNOTA OKAZAŁO SIĘ, ŻE WSZYSTKO JEST REMONTU I MÓWIŁA TO DO NAS LOKATORÓW TA SAMA PANI.
~ 16-12-2012 9:17
OTO PAŃSTWO tuska I MIASTO zawilca , DALEJ ICH WYBIERAJCIE
~Ewa 16-12-2012 9:20
Najlepiej bić słabego?Może należałoby pomóc tej biednej rodzinie , która wcale nie jest odosobniona w tym chorym kraju.Siedzą przy korycie to nie mają pojęcia co się tu naprawdę dzieje.Kogo tak naprawdę dotknął kryzys.To jest dla mnie masowa eutanazja "ekonomiczna"wszystkich Polaków
~ 16-12-2012 9:37
Jaka ta Polska, wredna macocha jest. Tylko łupić, komornikami szczuć i kopać leżącego. Co ojczyzna daje w zamian? Rachunki, rachunki, rachunki. Pazerny kraj bezlitosny.
~teza 16-12-2012 9:38
Konkubinat nie jest wspieraną i popieraną przez popierającą kościół katolicki władzę komórką społeczną! Należy do gołej ziemi wypalić zło ogniem i mie(ć-cz)em! Życie w grzechu jest niewybaczalne, jak nie wniesienie opłaty za udzielenie ślubu. I do tego dziecko z z nieuświęconego związku! Zgroza! Utrzymywanie bandy darmozjadów na urzędniczych synekurkach jest zgodne z Racją Stanu obecnej władzy. Topienie milionów w bezsensowne inwestycje też. Tacy ludzie jak w/w nigdy nie skorzystają z nowego stadionu, Term Cieplickich, nie pojadą własnym "megane" po obwodnicy, nie zobaczą "chaty wiejskiej" w odremontowanym Muzeum Regionalnym, nie zjedzą loda z dzieckiem na ławeczce przy wspaniałej fontannie, nie odwiedzą biblioteki miejskiej-super-cyfrowej itd. Po co tacy żyją?
~Bezrobotny 16-12-2012 10:25
Tak naprawdę nazywa się Lenard.To uwaga do redaktora piszącego tekst,więcej staranności przy redagowaniu.Został dyrektorem z nadania politycznego Grzegorza Schetyny.Kompletnie nie przygotowany do zarządzania JST,brak wiedzy i kompetencji.
~j23 16-12-2012 10:43
Taki stan rzeczy jest nie dopuszczalny w krajach rozwiniętych. Ta rodzina otrzymałaby wszelką pomoc z naszego odpowiednika MOPS-u. Ale tutaj jest zaścianek,kolesiostwo itd itd. Odrobina serca i dobrej woli panie Lenard, i chęć pomocy takiej rodzinie nie złamałaby Pańskiej kariery.
~sumienie 16-12-2012 10:55
A gdzie jest osławiony Caritas? Pleban ma do dyspozycji400m2 ,kler nawołuje do "dzietności " zaraz będzie cieplicki opłatek ,życzenia ,cóż to za obłudny kraj .Wśród plemion dzikich ludzi panują ludzkie odruchy ,jak tu żyć w tym katolandzie.
~wer 16-12-2012 11:02
lenart to wspanialy czlowiek kradni jest madry jak wodz plemiona plexa nadaja sie do utylizacji.BY ZYLO SIE LEPIEJ
~pola 16-12-2012 11:09
Urzędasom się w dupach przewraca!!! Co takiemu zależy czy ma dwie ścianki czy jedną!!! to jest nie do pomyślenia!!! w dupach im się przewraca!!! Jedź urzędasie na delegację do Niemiec, zapytaj się podobnego do ciebie, czy masz racje i pokaż jak ludzie mieszkają dzięki Twojej ciężkiej pracy!!! Niemiec i inny w krajach UE spadną z krzesła! tam byś ze swoim durnym prawem nie podskoczył!!!
~wisław 16-12-2012 11:14
ta rodzina to patologia.oko stracił nie w pracy w ochronie ale podczas libacji w domu.ich dziecko obecnie przebywa w domu małego dziecka.ta rodzina jest zmorą sąsiadów.skoro mają pieniądze na alkohol to mogli opłacać czynsz.mieszkanie jest bardzo zaniedbane,smród wydobywający się z mieszkania zwala z nóg.bardzo dobrze że ZGM zajął się tą rodzią
~Miś 16-12-2012 11:20
wracając do meritum sprawy. Jego praca to chyba dawno temu jakieś zleconka. Nie znam takiego ochroniarza. Wszystkie usługi od lat ma na nasz rachunek, łacznie z pomocą MOPS-u. A gdzie dziecko?
~Miś 16-12-2012 11:24
Faktycznie odór z mieszkania okropny, gdyby nie otwarte non stop okienka to sami by się podusili.
~tato 16-12-2012 11:48
mam sasiada ktory zrobil lazienke nad moim pokojem i mnie zalewa to ZGL ma to w dupie i nikt sie tym nie przejmuje a tu afera jak z TU154 pod smolenskiem.
~Wild men 16-12-2012 11:49
Czy pan Jerzy Lenard ma coś wspólnego z niejaką, Ewą Lenard, która pochodzi z Wojcieszyc i jest właścicielką byłego zakładu Polsport przy ulicy Karola Miarki?
rymcycymcy 16-12-2012 12:11
Jakby tak ZGL wziął się za POmoc bieddnym, a MOps za zarządzanie nieruchomościami !:) ...to by był DObrobyt ! :) ...PRoste !
~grabie na PO 16-12-2012 12:56
Niestety, ale tusk stworzył system kiencki o bardzo szerokim zasięgu. Liczy się tylko lojalność, jak w mafii. Proszę sobie policzyć ile taki system generuje ludzi uzależnionych , w którym nawet posada palacza w szkole podstawowej jest reglamentowana wg. powyższego kryterium. To wraz z rodzinami do kilku milionów potencjalnych wyborców. A brak kompetencji tych ludzi jeszcze bardziej wiąże ich z tą mafią. I nic nie da apelowanie czy udowadnianie nieudolności, błędów itd
~ 16-12-2012 14:14
Tak nadeci biurokraci powinni byc rozliczeni z wlasnych domowych poczynan, czy sa tak zasadniczy? watpie ! Taka lekka scianka nie obciaza stropu, a ile daje pozytywnych walorow mieszkancom. Jest male dziecko, wiec dlaczego jakis zapasiony za FRE urzedowy FIUT pokazuje swoja Glupote wynikajaca z jakiegos kierowniczego stanowiska? Niedosc ze czlowiekowi sie nie przelewa, to jeszcze taki świnski gad chce pokazac jaki to ON jest wazny PIONEK w tej POsranej komedii mydlanej
~wędrowniczek 16-12-2012 15:27
Ludzie kochani,litujecie się nad jedną wielką patologią. Zwalacie winę na p. Lenarda, człowieka który doskonale zna sytuację , bo mieszka ulicę dalej. W tym artykule nie ma ani słowa prawdy. Pan Bolesław przedstawia się jako osoba poszkodowana, olana przez państwo- niestety prawda jest zupełnie inna. Pan Bolesław nie stroni od alkoholu, codzienne libacje ,wizyty policji ,bójki. Właśnie podczas takiej "imprezki" stracił oko , nie pracował nigdzie jako ochroniarz. Wybraniają się dobrem dziecka ,a tak naprawdę córeczka jest w domu dziecka, rodzice zostali pozbawieni praw, od roku małej nie ma z rodzicami. Nie dbają o nic,smród na kilometry czuć . Bardzo dobrze,że dostali eksmisję. Co jak co ,ale sprawiedliwość musi być . Ta rodzina jest gehenną dla sąsiadów,!
~@ 16-12-2012 15:39
16-12-2012 13:30 | ~do 12.56 | *.adsl.tpnet.pl (83.27.*.*) Skąd ja znam ten kretyński tekst "To winaKaczora". Pisałem ci już wczoraj lemingu. Nie słuchaj co ci wtłaczają do łba gazeta wyborcza, TVN. Myśl samodzielnie. To nie boli. Nie daj sobą manipulować
~@!4;14 16-12-2012 15:45
Jaki jest naprawdę antypisowiec? Otóż z grubsza rzecz biorąc to ... zdolny jedynie do mało twórczego rozwinięcia sms-a z kancelarii wodza. Nie trzeba używać TV - wystarczy zajrzeć na S24, by dowiedzieć się, co tam dzisiaj "leciało na pasku TVN". O ile lud pisowski drąży, docieka, snuje (czasem dość fantastyczne, trzeba przyznać) teorie, o tyle lud antypisowski powiela oficjalny przekaz, niewiele go wzbogacając, jako że wrodzona tępota nie pozwala na zbyt twórcze rozwinięcie "przekazu". Owszem, czasem, z rzadka, ludowi antypisowskiemu uda się złośliwość wykraczająca ponad standard, ale to rzadki ptak. A ponieważ przedstawiciele ludu pisowskiego, w postaci różnych "gadających głów" potrafią się wyjątkowo "podłożyć" w mediach, owa rzadkość celnej riposty, trafnej szydery potwierdza
~ 16-12-2012 15:48
potwierdza tezę, że lud antypisowski to w zasadzie młotki, sterowane "paskiem" na dole ekranu telewizora.
~pero 16-12-2012 16:14
... to nie wina Tuska ani Kaczyńskiego. To kapitalizm kt ory dał ci wolność a ma cię daleto z tyłu. Liczy się tylko mamona i wraca okres między wojenny gdzie bogacze żyją wesoło a całe chamstwo zdycha z głodu ciężko harując.
~coś jest zle 16-12-2012 16:17
Bolek, Bolkiem, może to i patologia. Ale druga patologia jest w ZGKiM co parę lat pod pretekstem zmian (niby na lepsze) jest jedynie zmieniana nazwa tej instytucji. Brak nadzoru nad pracownikami, samowole, pijaństwo w godzinach pracy, kradzieże materiałów budowlanych, paliwa. Przecież ludzie to widzą, czemu nikt kompetentny nie chce tego zobaczyć ??? To jest pytanie do pana, panie Zawiła. Pracownik rano podpisuje listę obecności, i to jest najważniejsze, a co pózniej się z nim dzieje, tego już nikt nie wie. Totalna prywata, wykorzystywanie aut do prywatnych celi, również przez pion techniczny (przecież zrobione zakupy trzeba zawieść do domu) Narzędzia, drogie narzędzia kupowane przez firmę krążą z rąk do rąk między ludzmi poza godzinami pracy, przecież trzeba czymś fuche zrobić.
~ 16-12-2012 16:26
widac ze to ... a mieszkanie melina
~Stasiek 16-12-2012 16:30
Pewnie to wina Zydow , proponuje wiec wystawic przedstawienie Jaselek przedszkola Promyczek w mieszkaniu pana Bolka . Przeciez jak jakis uzytkowinik napisal , dzieci sa takie madre to pewnie madra rade dadza panu Bolkowi .
~swercru 16-12-2012 17:49
Ja tylko czekam na jeden ruch w moją stronę i ja ich załatwię bo też mam problem z nimi już byłem u prawnika który stwierdził że jestem na prawie jelonko jak coś się ruszy to dam znać to będzie hit na pierwszą stronę
~dde 16-12-2012 19:12
kontrola z ZGKiM? czy ktoś kiedyś widzaił jak taka kontrola wygląda? otóż wygląda to tak, że pracownik tej instytucji wirtualnie "odwiedza" mieszkanie i na tej podstawie wystawia dokumenty!!! TAK WŁĄŚNIE PRACUJĄ W ZGKiM- ŚMIECH NA SALI mają tam taki bałagan w papierach jak nigdzie indziej - współczują ludziom, którzy mają doczynienia z pracownikami ZGKiM !!!!!!!!!!! to ...
~Obserwer 16-12-2012 19:18
Od kiedy scianki dzialowe sa samowolka , Moze jakis urzedas sie zagalopowal zburzenia sciany dzialowej lub postawienie nie wymaga zezwolenia na budowe lub rozbiorke . Mozna ta informacje sprawdzic w Nadzorze Budowlanym na Wojskka polskiego , pracuja tam ludzie z Ludzkim podejsciem do Czlowieka . Pozdrawiam
~upss 16-12-2012 20:00
LENARD!!! "dziennikarze" Jelonki jak zawsze rzetelni...
~ 16-12-2012 20:02
Politycy, władza, prokuratorzy, sędziowie i media - Breivikoroby
~gość II 16-12-2012 20:40
Witamy w Tuskolandii.
~Jel... 16-12-2012 21:17
ale bzdety- Janosiki :dają zabierają....teraz sami niech pokryją a nie zabierają
~ 16-12-2012 21:58
Czytalem artykol i komentarzep. Boleslaw i pan Lenard to diably
~fffgf 16-12-2012 22:03
Pracownicy Zgm w latach '90 ukradli z naszej kamienicy piece witraze dzwi i sztukaterie. Wiec mozna uznac ich za sitwe
~agata 16-12-2012 22:16
biednemu zawsze wiatr w oczy
~2 16-12-2012 22:42
bandycki kraj , bandyckie urzędnicze miasto.
~NIKE 16-12-2012 23:21
Ustawodawca daje narzędzia urzędnikowi, ale urzędas musi mieć coś takiego jak mózg, poza tym winien każdą kontrole odbywać a nie tworzyć np. dokumenty w biurze a zaoszczędzony czas prywatnie pożytkować. Dowodem są kontrole sanepidu, gdzie dokumenty za pośrednictwem poczty przesłane opieczętowane wracają reszta telefonicznie uzgadniana. Kary nakładane też bywa,że urągają zasadom współżycia społecznego ale i zasady lamią prawo przyznane tym urzędnikom? I w tej sytuacji postawa urzędasów budzi oburzenie! Tym ludziom los płata figle, a urzędnicy zamiast pomocnej ręki fundują horror - no cóż, dowartościowują swe słabości
~nooooooooooo 16-12-2012 23:42
popieram przedmowcow!bandycki kraj , bandyckie urzędnicze miasto!Sprzedac Polske niemcom!
~ 17-12-2012 0:47
LENART hahaha ale nazwisko ciekawe....
~KUSIAKI 17-12-2012 3:53
kazał bym tym z zgmu i tej całej bandzie przezyc wogle z miesiąc za taką rente.
~dżizas 17-12-2012 5:09
Czytam i nie wierzę - Lenart wywala gościa z dzieckiem z domu, mimo tego, że facet stara się oddać dług i jeszcze zapewnić jako taki byt dziecku. A Lenarta bym tak wrzucił do tego mieszkania, ciekawe jakby wtedy wyglądał. Napiszmy jakąś petycję, wniosek, prośbę do ratusza - przecież musi byc jakieś wyjście z tej sytuacji. Trzeba chłopu jakoś pomóc. Fakt, nie znam gościa, ale artykuł przedstawia go bardzo pozytywnie, warto człowiekowi pomóc. A Lenart i spółka niech się na gościem pochylą, bo po takiej akcji to powinni zostać od razu wykopani z cieplutkiego ratusza.
~szyper 17-12-2012 6:57
ja mam gożej przyszlo mi dwa mandaty za swjatla na sobjeskiego w sumie 600 zl a emerytury mam 700 na swjęta zostalo mi 100 zl jusz tamtędy niepojade bo przyjdzie mi trzeci tam sie nieda przejechac czerwone miga za plecami i następny
~ 17-12-2012 7:43
Kiedy ten gospracował jako ochroniarz ? Chyba ze 20 lat temu!A dziecko ta parka wychowuje tylko od święta ,bo im opieka społeczna zabrała dzieciaka, bo to ... .Wiem bo ich znam .Mydli oczy nielegalną scianką , a głównie chodzio to , że nie płacą za mieszkanie, jakby płacili to mieli by dodatek mieszkaniowy. Całe lata żyją pasożyty na koszt państwa czyli nas wszystkich , a my na nich musimy tyrać !
~ 17-12-2012 8:45
Ktos napisal:"Jaka ta Polska, wredna macocha jest. Tylko łupić, komornikami szczuć i kopać leżącego. Co ojczyzna daje w zamian? Rachunki, rachunki, rachunki. Pazerny kraj bezlitosny. " Wiec mam pytanie: czemu ciagle piszecie do mnie, ze jestem tchorzem, bo opuscilam ten kraj? ( majac 8 lat....).Ze Niemcy to taaaakie szajsowate, a Polska piekny kraj??? Patrzac na te zdjecia zdaje sie, ze sa robione w Rumunii albo jeszcze gorzej. Ktos najezdza na kapitalizm, ze to przez ustroj kapitalistyczny tak ludzie mieszkaja. Rozumiem, ze ten pan (i wielu innych) zylo w komunie luksusowo. Uciekajcie z tego burdelu, poki nie jest za pozno, a ostatni niech gasi swiatlo.
~do Miś 17-12-2012 8:55
Panie o IP *.dialog.net.pl (78.10.*.*), co komentarz to podszywasz się pod inną osobę... masz problem z tożsamością?
~ 17-12-2012 9:49
Piszecie, ze rodzina patologiczna. Byc moze. Ale co robi to wspaniale panstwo polskie i jeszcze wspanialsze miasto Jelenia Gora w kwestii zwalczania nalogow? Otwiera kolejny sklepy nocne? Nalogowe picie jest w tym kraju brane z przymruzeniem oka, wiele dzieci musi wychowywac sie w takich warunkach. Pije sie na kazdym szczeblu. Nie ma komunii (!!!) bez wodki, na weselu liczy sie pol litra na glowe plus piwo. Nie piszcze wiec takich "oburzonych" postow, ze rodzina patologiczna. Takich jest w J.G. tysiace i nikt sie nie dziwi. To jest pijacki kraj.
~ 17-12-2012 10:07
"Polska jest w grupie krajów o najwyższym spożyciu czystego alkoholu na dorosłego mieszkańca. Przy średniej światowej 6,13 litra, w Polsce wypija się 13,3 litra - wynika z opublikowanego w piątek raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Co więcej, konsumpcja napojów wyskokowych w naszym kraju stale wzrasta." I CO POLSKI RZAD ROBI, BY TEMU ZARADZIC???????
~bieda 17-12-2012 10:16
Alarmujący raport UNICEF: Polskie dzieci żyją w biedzie Milion polskich dzieci żyje w ubóstwie, 1,3 mln - nie ma dostępu do podstawowych dóbr, niezbędnych do prawidłowego rozwoju - alarmuje UNICEF. Ta międzynarodowa organizacja opublikowała właśnie raport o ubóstwie wśród najmłodszych w krajach rozwiniętych. Polska w głównym rankingu znalazła się na 24. miejscu, wyprzedzając jedynie pięć krajów - między innymi Bułgarię i Rumunię. I PO CO TEN JAZGOT, ZE TEN PAN PIJE I DZIECKO ZYJE W PATOLOGII I W BIEDZIE. JESTESCIE NIEDALEKO RUMUNII. KOCHAJCIE DALEJ WASZ KRAJ ....
~ 17-12-2012 10:51
Ten artykuł jest do niczego -wystarczy żeby piszący popytał się sąsiadów o tego pana,ile razy w tygodniu policja przyjeżdża do niego,bo urządza pijackie burdy, dziecko mu zabierają . Na czynsz to niema grosza ,na chlanie to ma, i tylko żebranina, jaki to on biedny i nieszczęsliwy i tylko takim się u nas pomaga. Ten naprawdę biedny i uczciwy nie pójdzie do mediów bo mu wstyd i z nikąd pomocy .
~ 17-12-2012 11:00
Helga, powinnaś swoje posty zebrać w książkę i opublikować. Mam nawet propozycję tytułu: Mein Kampf 2
~08:55 17-12-2012 11:21
słaby z ciebie detektyw kimkolwiek jesteś nie masz racji udaj się do rodziny w JG posiadającej dostawcę dialog i sprawdz informatyku za dychę
~Wyrzutek 17-12-2012 11:27
Poszukuję PRAWNIKA który nie boi się walki z oszustwem i niesprawiedliwością i pomoże mi uzyskać odszkodowanie od U. M. Jelenia Góra za bezprawnie dokonaną eksmisję za 50% uzyskanej kwoty. Dowody 100/100. Prawniczym kretom z urzędu miejskiego dziękuję. xyzet@interia.eu
~ 17-12-2012 11:45
Nie, nie. Ja nie bede pisac. WY piszcie. Najlepiej pod tytulem" Moje zycie w pijackiej ojczyznie, ktora kocham albo jak wypijam pol litra wodki juz na sniadanie".To bedzie hit i bestseller. Obiecuje.
CН.W.D.P. 17-12-2012 12:04
A POWIEDZ MI, Helga, CZEMU TY TAK "JEDZIESZ" Z TYMI POLAKAMI...?? Z POLSKĄ, OGÓLNIE...
~ 17-12-2012 12:05
Nie wiem tylko Helga, co jest lepsze: pijany Polak, czy trzeźwy Niemiec. Poza tym nie wszyscy tutaj piją, znam jednego który nie pije, poważnie. Chodzi trzeźwy i żyje. Nie wiem jak on to robi.
~ 17-12-2012 13:40
Po pierwsze: statystyki i biedota mowia za siebie, a po drugie: Jak ci Niemcy- nawet trzezwi- sa tacy szajsowaci, to czemu pomagaja polskim rodzinom i czemu wy- WSPANIALI I NIEPIJACY ta pomoc przejmujecie? (czyt. artykul o pomocy na 5.000 euro). Powiedzcie tym Szwabom, Helgom i Helmutom: nein, danke. I bedzie okej...........
~ 17-12-2012 13:46
Jak wynika z badania firmy Euromonitor International, Polacy piją więcej piwa niż jakikolwiek inny naród w Europie Wschodniej. Szacuje się, że w tym roku przeciętny mieszkaniec tej części Europy wypije 75.6 litr piwa, podczas gdy Polacy – 88 litrów. Z raportu Euromonitora wynika także, że nasz przeciętny rodak wypije w tym roku 7.1 litrów wina. NA ZDAROWIE, TAWARISZCZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 17-12-2012 13:50
IAR: Niemal co czwarte polskie dziecko jest biedne – to więcej niż średnia unijna – wynika z danych udostępnionych przez Komisję Europejską. Bruksela podkreśla, że bardziej na ubóstwo narażone są dzieci z rodzin wielodzietnych i oferuje wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego. Według Komisji, zagrożenie ubóstwem w Polsce dla rodziny z trójką lub większą liczbą dzieci jest niemal dwukrotnie wyższe niż dla rodziny z dwójką dzieci. – Prawie 37 proc.
~ 17-12-2012 13:56
Helga nie bądź śmieszna. 7 litrów wina na rok to daje mniej niż jedną butelkę 0,75 na miesiąc, czyli lamkę wina do obiadu raz na tydzień. Znam kraje gdzie pije sie dużo więcej wina i jakoś cywilizacja tam nie upadła, a nawet ma się całkiem nieźle. Nie panikujcie więc towarzyszko Helga zbytnio :)
~na zdrowie! 17-12-2012 13:56
Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych PARP alarmuje, że alkohol jest jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za choroby (w tym przede wszystkim wątroby i układu krążenia) oraz urazy. Ponadto - jak wynika z danych policji - w 2007 r. 80% sprawców przemocy w polskiej rodzinie było właśnie pod wpływem alkoholu, to osoby nietrzeźwe są też odpowiedzialne za ponad połowę zabójstw, jedną trzecią gwałtów oraz jedną czwartą bójek i pobić.
~lamka wina 17-12-2012 14:00
....lamke wina............lamke......lameczke..ups! winka..............STATYSTYKI MOWIA ZA SIEBIE...............................winko? a WÖDY ILE CIAGNA???????????????????????????????????????????????????????????
~lamka wina 17-12-2012 14:04
Polska jest w grupie krajów o najwyższym spożyciu czystego alkoholu na dorosłego mieszkańca. Przy średniej światowej 6,13 litra, w Polsce wypija się 13,3 litra - wynika z opublikowanego w piątek raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Co więcej, konsumpcja napojów wyskokowych w naszym kraju stale wzrasta. TO TYLE!!!!! PRAWDA W OCZY KOLE, WIEM.
CН.W.D.P. 17-12-2012 14:10
"...konsumpcja napojów wyskokowych w naszym kraju stale wzrasta." WSPÓŁCZUJĘ, Helgo, ŻE TAK TAM U CIEBIE PIJĄ...
~na zdarowie 17-12-2012 14:12
Ja osobiście tą średnią sporo zaniżam. A inni, cóż? wolny kraj. Mówi się ze są małe kłamstwa, duże kłamstwa i jest statystyka. Dam ci przykład: W Niemczech co drugi dzień jest ktoś zabijany na tle rasowym (żródło tvp info) - to też statystyka. Tu się pije, tam się zabija. Normalka, chciałoby się rzec. Wyluzuj pośladki Helga :)
~ 17-12-2012 14:18
„LOT od lat zmaga się z problemem pijanych pasażerów, szczególnie często podczas rejsów transatlantyckich. Teraz posłowie chcą wprowadzić zakaz picia alkoholu na pokładzie samolotów. John Godson z Platformy Obywatelskiej wysłał w tej sprawie interpelację do Ministerstwa Infrastruktury. W kwietniu dwóch pijanych, awanturujących się Polaków w drodze ze Stanów Zjednoczonych, doprowadziło do przymusowego lądowania na Islandii. Zdarza się również, że już w USA wzywane są służby emigracyjne, aby zająć się polskimi pasażerami, którzy ze względu na zbyt duże spożycie alkoholu zakłócili porządek na pokładzie. Oskarżeni są oni potem o spowodowanie zagrożenia lotniczego.“
~do 14:12 17-12-2012 14:23
Te, lamka wina- poprzyj twoj wpis z godz.14:12 jakim tekstem na poziomie, bo twoje wypociny sa dla mnie niczym. Lamka wina najwyzej......................albo pstaraj sie nie pic, jak tu piszesz. Bo jedno z drugim koliduje.
~ament 17-12-2012 14:27
Pijany ksiądz przyjechał autem na pogrzeb Policjanci zatrzymali księdza, który prowadził samochód po pijanemu. Jak się okazało, duchowny spóźnił się na uroczystość pogrzebową w jednej ze wsi pod Ostródą, a jego zachowanie wzbudziło niepokój jednego z parafian - podaje Radio Olsztyn. Już po uroczystościach pogrzebowych jeden z mężczyzna powiadomił policję o zdarzeniu i podał funkcjonariuszom markę oraz numery rejestracyjne samochodu. Policjanci zastali duchownego na terenie parafii. Podczas badania alkomatem okazało się, że ksiądz miał ponad 1,7 promila alkoholu. Duchownemu zatrzymano prawo jazdy.
~ 17-12-2012 14:39
"Koń, jaki jest, każden widzi." - czytamy w XVIII-wiecznej encyklopedii „Nowe Ateny” "Alkoholizm, który powoli, ale regularnie prowadzi do coraz większego ubóstwa. Prowadzącego w skrajnych przypadkach do utraty rodziny, mieszkania i wylądowaniu na ulicy. Nadużywanie alkoholu sprawia, że osoba uzależniona przestaje racjonalnie myśleć i funkcjonować. Na drugi plan schodzą najbliżsi i relacje z nimi. Niebezpieczne, jednak bardzo powszechne, stają się sytuacje, kiedy pijani rodzice zapominają o swoich podopiecznych. Często słyszy się o poparzeniach, wypadnięciach z okien, kiedy rodzice w tym czasie pili alkohol, albo nie zdążyli jeszcze wytrzeźwieć. Tak więc alkoholizm należy uznać za jeden z głównych problemów polskiego społeczeństwa."
~trolololol 17-12-2012 14:46
popieram Helge! Pijacki Kraj! Nawet Rzad nie musi niszczyc ten Kraj bo ludzie sami sie niszcza z alkoholem. A wy myslicie ze Rzad ma duzo do gadania?! tylko ci co kase maja ,maja do powiedzenia. A na Alkoholu jest taki zysk,ze ohohohohoTe wszystkie kraje sa sterowani od Bankow a Banki steruja swoje Firmy. Pijcie dalej to bede mial mniej Konkurenc i wiecej Kasyyyyji!!wydymam wszystkie Polki z Hivem,jak to wszyscy obcokrajowcy robia.
~ 17-12-2012 14:53
Prawda zawsze w oczy kole. I potem sie gada, ze dane statystyczne klamia. Ale..."Koń, jaki jest, każden widzi."KAZDEN, ALE NIE POLAK..................................
~ 17-12-2012 14:53
zacznij od Helgi, masz blisko....
~trolololol 17-12-2012 14:55
a ja wam powiem co jest nie tak z tym Krajem!!Ludzie nie maja Pieniedzy zeby sie ta gospodarka wyrobila! Jak bym byl Prezydentem,to wszystkie mieda zrobil bym panstwowe! Prad,Woda,Gazpodatki nawet Paliwo zostalo by tak tanie ze ludzie zaczeli by konsumowac! Firmy zaczli by budowac!!tym bardziej wiecej Pracy! itd. a co zrobil tusk do tego czasu?!i komorowski?!nic!!! tylko blaaahblaaah blaaah a to nas dalej nie popcha!!
~ 17-12-2012 14:58
Już taki jeden był co robił wszystko państwowe, Lenin się nazywał.
~ 17-12-2012 15:06
Kon jaki jest=kazden widzi. Ale "niektoren" przymyka oczy i twierdzi, ze caly swiat jest szajsowaty, wszyscy inni pija wiecej, maja wiecej biedy, sa rasistami, a POolak jest fajny i ma fajnie. Jezdze duzo po swiecie i nie przymykam oczu na nic. I....widze, jaki jest polski kon. Na pewno nie jest bialym rumakiem.
~ 17-12-2012 15:07
Helga, nie nudź, bitte
~ 17-12-2012 15:09
Jesteś jak golonka z piwem - ciężkostrawna
~klamka wina 17-12-2012 15:24
Powiedz mit to po niemiecku- bezblednie, to sie zamkne.Albo napij sie lamke wina.
~ 17-12-2012 15:26
przetłumacz sobie w googlach jeśli nie rozumiesz...
~ 17-12-2012 15:37
W googlach to fajne statystyki zapodaja, z ktorych lubie korzystac. Ale statystyki to klamstwa. Swoje sie wie, tak samemu z siebie. Ni ma bidy, ni ma pijanstwa, ni ma homofobii, ni ma obszczanych klatek schodowych...nic ni ma.Lamka wina jest.
~ 17-12-2012 15:48
Niepokoi również fakt, że w naszym kraju jest bardzo mało abstynentów, a w ciągu ostatnich pięciu lat przybyło osób deklarujących regularne spożywanie alkoholu. Trunki same w sobie nie są groźne, pod warunkiem, że pijemy je z umiarem. Co więcej kieliszek czerwonego wina do obiadu poprawia kondycję naszego serca i układu krążenia. Problem w tym, że Polacy nie przepadają za winem. Preferujemy wódkę, choć z roku na rok przybywa amatorów piwa. Niestety, alkoholizm to jeden z najczęstszych nałogów. Nie tylko w naszym kraju, szacuje się, że z powodu uzależnienia i nadużywania trunków rocznie ginie na świecie ponad 2.5 mln. osób. Szczególnie narażeni są ludzie młodzi. Co dziesiąty zgon osoby w wieku 15-29 lat jest spowodowany alkoholem.
~ 17-12-2012 15:54
z automatami nie dyskutuję, adieu
~ 17-12-2012 15:55
(zwłaszcza z automatami niemieckiej produkcji)
CН.W.D.P. 17-12-2012 16:00
chello, TOŚ TY DOPIERO TERAZ SIĘ SPOSTRZEGŁ, IŻ Z TYM CZYMŚ NIEMIECKIM NIE SPOSÓB NAWIĄZAĆ DYSKUSJI??
~ 17-12-2012 16:03
chwdp :) - nabrałem się, myslałem że po drugiej stronie jest człowiek
CН.W.D.P. 17-12-2012 16:04
Vikusia z Niemiec SŁUŻY WYŁĄCZNIE DO TEGO, BY SOBIE Z NIEJ CIĄGNĄĆ ŁACHA... CZĘSTO NAWET NIE TRZEBA JEJ PROWOKOWAĆ!! SAMA SIĘ BŁAŹNI...
~ 17-12-2012 16:07
pewnie pochodzi z rodziny alkoholickiej i odreagowuje tutaj....
CН.W.D.P. 17-12-2012 16:16
NIE TYLKO, chello!! NIE TYLKO... MĄŻ TEŻ ALKOHOLIK... W DODATKU JĄ BIJE... I SPAĆ MUSI SAMA...
~ 17-12-2012 16:17
"Koń, jaki jest, każden widzi."A ci Niemcy, te szajsowate automaty organizuja polskim dzieciom Mikolaja. A wspaniali Rodacy? Ci niepijacy? przyjmuja datki i dalej jazgocza.Ech, zycie...........
~ 17-12-2012 16:19
Tatuś z tego co czytałem też za kołnierz nie wylewał... biedna dziewucha, a my się tu śmiejemy, aż mi głupio...
CН.W.D.P. 17-12-2012 16:23
MNIE NIE GŁUPIO... PRZECIEŻ Vikusia OD TEGO JEST, BY SIĘ Z NIEJ ŚMIAĆ...
~ 18-12-2012 15:53
Takie słowa się cisną na usta... Panie Lenart Wesołych Swiąt :(
~EWA 20-12-2012 15:23
JESTEM ZA PANEM BOLKIEM JAK MIAŁ PRACE TO PŁACIŁ.DAJCIE JEMU DOTACJE I DA RADY SPŁACAC DŁUG A MOŻE ODROBIC A NIE ZARAZ NA ULICE. EWA
~:) 21-12-2012 23:32
Witam pani Ewo. Widze ze murem za sasiadem.
~ary 5-01-2013 15:34
niech mniej pija

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Absolutorium dla bolesławieckiego zarządu powiatu

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Mobilizacja przed II turą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2155
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%