MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Za brudy zapłacą wszyscy

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 23 października 2007, 0:00
Autor: JEN
Fot. Archiwum
Ważne referendum w sprawie opłat za wywóz nieczystości.

Kowarzanie przy okazji wyborów do Parlamentu zdecydowali, że wszyscy mieszkańcy miasta nad Jedlicą poniosą koszty opróżniania nieczystości z pojemników. Referendum, które odbyło się w Kowarach, jest ważne. Wzięło w nim udział 37 procent uprawnionych, z których 70 procent było „za” poniesieniem dodatkowych kosztów.

Do tej pory mieszkańcy komunalnych bloków płacą 6 zł, a lokatorzy wspólnot mieszkaniowych i podmioty gospodarcze 8 zł za opróżnienie jednego pojemnika na śmieci. Jednak nie wszyscy podpisali umowy w tej sprawie.

Jak wynika z przeprowadzonej kontroli, nie zrobili tego m.in. właściciele 17 sklepów. Co dzieje się z ich śmieciami? Nie wiadomo. Najprawdopodobniej, by uniknąć opłat, właściciele sklepów podrzucają je sąsiadom, lub wywożą do lasu, na pobocza dróg.

Władze liczą, że gdy za śmieci będą płacić wszyscy, bez względu na to, czy mają pojemniki czy nie, skończy się problem dzikich wysypisk. Podrzucanie odpadów innym nie będzie się już opłacało.

Podobne rozwiązanie z powodzeniem zastosowano w Karpaczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

W czwartek spotkanie z Elżbietą Jaworowicz

Klasyki zjechały do Kowar

Miejsca spotkań (na razie) zamknięte

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~xxxl 23-10-2007 10:40
A co zrobić z tymi, którzy wybudowali sobie domki, a śmieci przywożą dobrymi autkami na pobliskie Zabobrze? Tak lepiej niech płacą f...rzy, którzy muszą zapłacić w czynszu za wywóz śmieci.Nie mają wstydu, robią to najczęściej w godzinach wieczornych.
~PrYk 23-10-2007 11:06
sam mieszkam w domku i place grzecznie za wywoz smieci a takich co wynosza na "cudze" smietniki to bym za jaja wytargal !
~aga 23-10-2007 12:08
no właśnie problemem są "podrzucacze śmieci" bo nawet to, że i tak płaca za wywóz swoich śmieci to podrzucają do wspólnych kontenerów a swój kontener zgłaszją do wywozu kilka razy rzadziej niż powinni faktycznie... może rozwiązaniem by było ogrodzenie "wspólnych" śmietników i tylko mieszkańcy bloku mieli by klucz do wejścia do boksu ze śmietnikami...
~niunia 23-10-2007 14:38
I prawidłowo, niech wszyscy płacą za swoje brudy, jedyny sposób aby nie wywoził śmieci poza swoje posesje. Znam takich co przywozili śmieci do Zakładu pracy i wkładali do pojemników.Nie tylko w Karpaczu ale również w Miłkowie jest ryczałt od osoby i jest święty spokój nikt nikomu nie podrzuca śmieci. Najgorsze brudasy są ci co mają piękne wille i bryki, zaśmiecają wszystkie okoliczne rowy i laski, taki gość wywozi ( bo ma czym) gruz pomieszany ze śmieciami bo zakład komunalny nie pozwala wysypywać gruzu do pojemników.
~spd do AGA 23-10-2007 15:33
Masz całkowitą akcję z zamykanymi na klucz śmietnikami!! Nie tylko nie dałoby się podrzucać odpady ale też byłby porządek.
~r.m. 24-10-2007 0:12
Był kiedyś już dawno program w TV jak prosto to rozwiązał burmistrz czy wójt gminy w olsztyńskiem– każdy właściciel nowego domu nie dostał odbioru budynku,jak nie podpisał umowy z MPO na wywóz śmieci.Cała filozofia–proste jak drut.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Zamknęli przedszkole z powodu koronawirusa

Stalowe rumaki w Karpaczu

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
487
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%