MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

„Z Ziemi Czerpane” czyli finał Art Skweru

Wiadomości: Szklarska Poręba
Sobota, 19 sierpnia 2017, 4:55
Aktualizacja: Niedziela, 20 sierpnia 2017, 6:49
Autor: WAC
Fot. WAC
W słowiańską wioskę wytwórców różnych przedmiotów zamienił się na kilka dni Skwer Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie podczas ostatniej odsłony wakacyjnych warsztatów Art – Skwer: „Z Ziemi Czerpane”.

Wszyscy, którzy podczas końcowej części Art - Skwerowych kreatywnych spotkań ze sztuką, przyszli na Skwer Radiowej Trójki mogli zobaczyć pokazy wytopu różnych metali, kowalstwa oraz wypalania wyrobów ceramicznych. Sami też mogli stać się twórcami wykonując własnoręcznie mydło, odlewając cynowe ozdoby czy też układając obrazki z zasuszonych roślin. Na smakoszy czekało stoisko ze słowiańskim jadłem.

Art – Skwer, ze swoimi atrakcjami czeka na małych i dużych jeszcze dziś (19 sierpnia) w godzinach 14.00 – 18.00. O godz. 18.00 na finał zaplanowano widowisko „Eunika w Krainie Cyrku” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego oraz Happening Pianowy.

Przypomnijmy, że podczas wcześniejszych części tegorocznego, wakacyjnego Art – Skweru na Skwerze Radiowej Trójki odbywały się między innymi: warsztaty rzeźbiarskie, fotograficzne, florystyczne, robienia kiszonek, giełda minerałów połączona z pokazem szlifowania kamieni, płukanie minerałów, warsztaty tworzenia biżuterii z kamienia oraz koralikowe.

Organizatorem całego cyklu, który już od kilku lat na dobre wpisał się w kalendarz wakacyjnych atrakcji Szklarskiej Poręby jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Weekend w Małej Japonii z Radiem Eska Summer City  

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Skok w Blok 2020 – teraz to już historia  

Czytelniczka: drogo i brudno

Bardzo słabe wyniki matur

"Skarb Templariuszy" – powstało słuchowisko

Rzeźby dla Kowar

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
880
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%