MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Z „Żeroma” do Włoch i z powrotem

Wiadomości: Jelenia Góra/ Palermo
Niedziela, 30 kwietnia 2017, 23:58
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 maja 2017, 8:35
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze, trenująca na co dzień w klubie MKS Paulinum – po raz kolejny reprezentowała Jelenią Górę i Polskę w szkolnych Mistrzostwach Świata w biegach na orientację. Impreza odbyła się we włoskim Palermo.

Młodzi biegacze trenują pod okiem Romualda Ożarskiego i Daniela Jończego, a do Palermo polecieli z nauczycielami wychowania fizycznego z „Żeroma”. Tradycyjnie, przed imprezą szkolna społeczność musiała wykonać dodatkową pracę, a więc zebrać środki na wyjazd, bowiem Szkolny Związek Sportowy (w zarządzie związku jest nawet jeleniogórzanin Ireneusz Taraszkiewicz – dyrektor MOS) nie finansuje udziału najlepszych polskich biegaczy w mistrzostwach świata. - SZS jest organizatorem tego wyjazdu, natomiast nie finansuje w ogóle tego wyjazdu. Nie mamy środków z Ministerstwa Sportu, nie mamy z SZS – mamy zapłacić 100 proc. za udział, a prezes związku z tłumaczką praktycznie jadą na nasz koszt – wyznała Sylwia Żelazna.

Zawodnicy z „Żeroma” po raz trzeci z rzędu wywalczyli krajowe mistrzostwo, które było przepustką do zawodów międzynarodowych – wcześniej wyjechali do Turcji i Portugalii (impreza odbywa się co dwa lata). - W dobie, kiedy jest moda na maratony i ludzie biegają po asfalcie – nie jest to takie zdrowe. Tutaj alternatywą są lasy, miękki, szutrowy teren, przefiltrowane, czyste powietrze, jeszcze połączone z czytaniem mapy – wymienia zalety biegów na orientację Sylwia Żelazna.

Biegacze przyznają, że bieganie na znanym im terenie może stać się nudne. - W kółko te same drzewa, te same rzeki – lepiej jest czasem gdzieś wyjechać, dlatego często jeździmy do Czech na zawody – przyznała Gabriela Piwko. W zawodach w Turcji (2 lata temu) najlepszy wynik spośród jeleniogórzan osiągnął Bruno Pawłowicz, który był ósmy. W kwietniowych zmaganiach w Palermo poprawił swoje osiągnięcie zajmując siódme miejsce w kategorii M2. - Jak wróciliśmy z Turcji obiecałem, że postaram się poprawić wynik, aczkolwiek przeciwnicy są mocni – w niektórych krajach to sport narodowy – mówił przed wyjazdem do Włoch mierzący 194 cm wzrostu, Bruno Pawłowicz.

Wyniki poszczególnych kategorii dostępne na stronie organizatora: www.isfsports.org/wsc-orienteering

Ogłoszenia

Czytaj również

Ostatnia prosta kandydatów

Kto do Senatu?

Szachowy turniej Jelonka Open

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~bolek 1-05-2017 18:59
Gratulacje dla was i waszych uczniów za sukces i trud włożony w organizację wyjazdu.
~sr 1-05-2017 20:20
nie ma to jak rodzice z kasą .Na wszystko starcza-korki, wyjazdy itp
~Tomasz M. 2-05-2017 8:39
A po co jedzie prezes związku? Tłumaczka wiadomo, aczkolwiek sądziłbym, że młodzież licealna posługuje się j. angielskim. Tak tylko pytam...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

IV Mistrzostwa Czerwonego Pantofla – Downhill Derby  

Zwycięstwo PiS

Stop marginalizacji średnich miast

Tłumy we dworze

Kto do Sejmu?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
601
Tak
13%
Nie
65%
Nie wiem
21%