MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Z zabawą przez świat nauki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 7 marca 2011, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Nietypowy klown zajmujący się pedagogiką cyrku bawił dzieci w Akademii Nauki (Bankowa 8) w minioną sobotę. Najmłodsi poprzez zabawę mogli poszerzyć swoją percepcję i techniki szybkiego czytania.

Dzieci zawsze uczą się poprzez zabawę. Najlepszą formą nauki z tego działu jest żonglowanie, ponieważ wpływa na współdziałanie dwóch półkul, i dzieci, które opanowały technikę żonglowania potrafią łatwiej skupić się np. w szkole, łatwiej też się uczą i szybciej czytają.

- Zaprosiliśmy do Akademii Nauki klowna, który wystąpił przed dziećmi, pokazując ciekawe sztuczki. Rozbawiał także dzieci żartami, śpiewem, muzyką, tańcem, żonglerką oraz robieniem zwierzątek z baloników. Do zabawy wciągnął nie tylko dzieci, ale również rodziców. Klown ten zajmuje się pedagogiką cyrku i prowadzi także warsztaty dla dzieci i rodziców – powiedziała Beata Brzozowska właściciel Akademii Nauki.

Nauczyciele z Akademii Nauki prowadzą kursy szybkiego czytania dla dzieci w wieku od 3 lat. 10 marca zostanie utworzona nowa grupa dla dzieci 9 i 10-letnich, która będzie miała zajęcia nie tylko z technik szybkiego czytania, ale również z technik pamięciowych, umiejętności sporządzania notatek, odkrywania zasobów wewnętrznych, a wszystko obudowane „Galaktyczną przygodą Jedi”.

Dzieci wcielają się w rolę Galaktycznych Strażników Pokoju. Dostają listy, w których wypisane mają zadania do wykonania i doświadczenia z różnych dziedzin. Opanowują techniki radzenia sobie z własnymi emocjami i wykonują ćwiczenia karate. Koncentracja, cierpliwość, dobra pamięć, sprawność czytania, a także myślenia są cechami każdego rycerza Jedi, dlatego dzieci przez cały kurs szlifują te umiejętności.

26 marca w sobotę o godzinie 16.00 oraz w każdy czwartek prowadzone są zajęcia teatralne z aktorem jeleniogórskiego Teatru Norwida Tadeuszem Wnukiem, który czyta dzieciom bajki.

W najbliższym czasie będą prowadzone również zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, podczas których dzieci będą mogły np. malować rękami. Wkrótce ruszą także zajęcia dla mam z dziećmi w wieku od urodzenia do 4 lat, oparte na wierszykach, rymowankach, śpiewankach, co też bardzo stymuluje rozwój dziecka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pożegnanie starszaków

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 7-03-2011 10:15
Komercja. Nauka czytania od 3 lat!!!!!
~CLOWN 7-03-2011 18:50
Jeden cyrk w tej jelonce .Niedługo w tym przedziwnym miejscu na Ziemi jeszcze nie narodzone dzieci będą geniuszami z wszyskich dziedzin nauki.
~ 8-03-2011 9:28
na zachodzie to norma, jedynie polacy potrafia wszystko i wszystkich krytykowac sami gnusniejac w swojej madrosci
~mama2 9-03-2011 10:19
Bardzo dobrze, że jest wreszcie coś ciekawego dla maluchów. Oprócz szkoły muzycznej i kilku sal zabaw - Jelenia dla przedszkolaków nie ma nic do zaoferowania. Nie ma nawet tak powszechnych klubów malucha.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mobilizacja przed II turą

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Finał na lawecie

Nowa rektor w KPSW

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2153
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%