MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Z szafy… alternatywne paliwo

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 4 sierpnia 2017, 6:26
Aktualizacja: Sobota, 5 sierpnia 2017, 7:40
Autor: MPGK
Fot. Użyczone/MPGK
Jest środek lata. Jeleniogórzanie robią w mieszkaniach remonty i wyrzucają niepotrzebne rzeczy. Przy kubłach ustawiają stare szafy, łózka, fotele, drzwi, biurka, stoły, lodówki… Czasami stoją one później przez wiele dni, aż zabierze je MPGK.

- Wyrzucane sprzęty stanowią dla miasta kłopot wizerunkowy - mówi Włodzimierz Stasiak, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze. - Dobrze by było, żeby jeleniogórzanie śledzili terminy wywózek przedmiotów wielkogabarytowych z ich okolic, które są wywieszane między innymi na naszej stronie internetowej i starali się wyrzucać niepotrzebne rzeczy tuż przed odbiorem. Odpady nie będą wówczas zalegały i szpeciły podwórek.

Spółka komunalna odbiera tak zwane odpady problemowe w różnych częściach miasta raz w miesiącu. Odbywa się to w ramach złożonych przez mieszkańców deklaracji śmieciowych. Jeśli ktoś nie chce czekać, może za darmo dostarczyć wyrzucane przedmioty do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który mieści się w siedzibie MPGK przy ul. Wolności. Jest on czynny nawet w soboty. Gdy osoba remontująca mieszkanie, czy zmieniająca jego umeblowanie nie ma czym sprzętów do PSZOK przewieźć, może odpłatnie poprosić o to MPGK. Pokryje wówczas wyłącznie koszt transportu.

- Szafy, lodówki, kredensy zalegają okolice śmietnikowych boksów nie dlatego, że MPGK nie chce ich zabierać na bieżąco, ale dlatego, że do zwykłej śmieciarki się nie mieszczą. Spółka musi wysłać po nie pojazdy specjalnie przystosowane do ich przewozu – informuje rzecznik MPGK Zbigniew Rzońca.

- Zebrane odpady dostarczane są później do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Tam rozdrabniane są i przerabiane na paliwa alternatywne – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~YetiZdalekiejKamczatki 4-08-2017 9:26
Paliwo alternatywne? Czyli do pieca ze wszystkimi lakierami klejami i żywicami? Ciekaw jestem kto odbiera takie alternatywne paliwo?
~9ok 4-08-2017 15:39
Polakom wiele brakuje rozsadku,uczciwosci.Parszywy brud ,niechlujstwo,aby od siebie.Znieczulica,brak szacunku dla siebie samego.Ale jest nadzieja ze za parè pokolen narod sie OBUDZI.
~` 4-08-2017 15:55
Jedź do Paryża zobacz jaki tam porządek. Tam dopiero są zwyczaje jewropejskie.
~Iza 4-08-2017 15:56
Z drugiej strony patrząc, jeśli ktoś kupił sobie nową szafę, kanapę czy lodówkę, to nie ma gdzie trzymać starej przez parę tygodni - standardowe mieszkanie nie ma 200 m2. U mnie w bloku dostępne są na ten cel stare pomieszczenia zsypów, ale pewnie nie wszędzie tak jest. Więc może to raczej MPGK powinno przemyśleć swoją politykę zbierania dużych gabarytów podczas "sezonu remontowego"? Ewentualnie dodać każdemu po choćby 30 m2 powierzchni życiowej na takie okazje, o!!! :D
~owsianka 4-08-2017 16:54
dokładnie 9ok, zawsze możesz się wyprowadzić, a Paryż to takie piękne miasto....było.
~ 4-08-2017 17:00
Takie paliwo to używa większośc mieszkańcow z powodu biedy
~do Iza 4-08-2017 22:01
Które miesiące wg Ciebie są remontowymi? Pomyśl zanim napiszesz coś nierozsądnego.Ja np.remontowałem w zimie.bo miałem kasę.Klient ma swoje prawa,ale też obowiązki.Klient nie zawsze jest PANEM.Pozdro zadufana klientko.
~vgbhj 4-08-2017 23:50
Czyli palą śmieciami !?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Ratunek ze śmigłowcem

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Elektroniczny kontakt z klientem już działa

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%