MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Z Shadorą orientalnie u Kurzaka i Zamorskiego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 22 marca 2011, 14:41
Aktualizacja: 14:42
Autor: Agrafka
Fot. Organizator
W nadchodząca środę, 23 marca, o 18.00 w Szkole Tańca „Kurzak i Zamorski” odbędzie się spotkanie z Shadorą, tancerką, choreografem, instruktorem oraz reżyserką, zajmującą się tańcem orientalnym.

Shadora jest Polką węgierskiego pochodzenia, ale dzieciństwo spędziła w Libii. Tam po raz pierwszy zetknęła się z tańcem arabskim. Jako nastolatka przyjechała do Polski, gdzie postanowiła kształcić się na profesjonalną tancerkę. Poznawała tajniki tańca współczesnego u Anny Krych oraz baletu pod okiem Waldemara Staszewskiego. Wciągnął ją także taniec hinduski i bollywood, w którym Shadora wytańczyła Miss Bollywood Polski. Ostatnim odkryciem Shadory stał się hawajski taniec hula. – Trudno było się go nauczyć, bo to w Polsce wciąż mało popularna technika – tancerka. W 2004 roku założyła własny zespół Teatro del Oriente, gdzie realizuje teatr ruchu. Taniec brzucha uważany za najstarszy taniec świata. Dzięki temu tańcowi kobiety odkrywają, jak można cieszyć się własną cielesnością oraz doceniać swoje indywidualne piękno, obecne w każdej kobiecie.

W Szkole Tańca „Kurzak i Zamorski” Shadora poprowadzi kursy 4 egzotycznych tańców.
* Taniec brzucha fitness jest ukierunkowany dla kobiet, które chcą wzmocnić i ukształtować swoje biodra, brzuch i pośladki.
* Taniec brzucha belly dance jest kursem idealnym dla osób, które pragną zasmakować arabskiego tańca brzucha i nauczyć się przykładowej choreografii.
* Boollywood to zajęcia, podczas których uczestniczki uczą się różnych styli tańca orientalnego, klasycznych choreografii oraz tańca z rekwizytami.
* Hawajski taniec hula, który jest tańcem rytualnym, tańczony jest do oryginalnych, historycznych pieśni hawajskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowa rektor w KPSW

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Wakacje czas zacząć!

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~tuluk 22-03-2011 19:03
a tańczyła dla Muammara K. ?
~sana 22-03-2011 21:17
Pani Ela jest najlepsza!Odchodzą z tej szkoły po kolei ze względu na brak atmosfery delikatnie mówiąc!Mam nadzieję,że nie będziemy musieli się na ten temat rozpisywać??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pszczeli projekt KPN

Szansa na remont "zameczku"

Koderzy ze Ścięgien

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
484
Tak
46%
Nie
39%
Nie wiem
14%