MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Z sercem dla Uli

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 2 lutego 2020, 6:10
Aktualizacja: Wtorek, 4 lutego 2020, 14:39
Autor: WAC
Fot. WAC
Mieszkańcy Sobieszowa i nie tylko znakomicie bawili się w szczytnym celu podczas wczorajszego (1.02) Festynu i Biegu Charytatywnego „Z sercem dla Uli”. Impreza odbyła się w Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 15, a celem – pomoc w leczeniu 27–letniej Uli Migacz – mamy 3–letniego Kuby.
Zorganizowaliśmy ten festyn, gdyż chcemy pomóc Uli, dodać jej sił i wiary, pokazać, że jest dla nas bardzo ważna – mówi nauczycielka wychowania fizycznego z SP nr 15 Dorota Skowron. - Chcemy być z nią nie tylko w dobre dni, ale i w te trudniejsze. Ula jest byłą uczennicą naszej szkoły. Jest wspaniałą mamą, córką, żoną, przyjaciółką, sąsiadką, naszą znajomą.

Uczestnicy festynu mogli przejechać się wozem strażackim lub gokartami przywiezionymi przez Straż Miejską, zaliczyć swój pierwszy przejazd na sankorolkach, zjeść pyszne, domowe ciasto. Dla dzieci przygotowano warsztaty plastyczne i bębniarskie. Wśród akcentów sportowych wyróżniał się bieg i marsz nordic walking, w którym mimo silnego wiatru wystartowało ponad 30 zawodników. Na szczególne wyróżnienie w tym gronie zasłużyła pani Aldona z Kowar, która 5-kilometrową trasę pokonała niosąc w chuście malutką córeczkę Dąbrówkę.

Dałyśmy radę, bo jesteśmy przyzwyczajone. Często chodzimy na spacery - mówiła tuż za linią mety pani Aldona. - Było dzisiaj przyjemnie, cieplutko, wiaterek nie przeszkadzał. Sił dodawał też szczytny cel. To bardzo fajnie miło spędzić czas i jednocześnie pomagać.

Kulminacyjnym momentem imprezy była licytacja przedmiotów, z której cały dochód przeznaczono na pomoc dla Uli. Wśród fantów znalazły się: zdjęcie z podpisem Justyny Kowalczyk, plastron z podpisami drużyny polskich skoczków narciarskich, miś przekazany przez dzieci z Domu Dziecka „Dąbrówka”, obraz namalowany przez Dariusza Milińskiego oraz vouchery przekazane przez licznych darczyńców.

Twoja reakcja na artykuł?

45
96%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Zebrali 3 tony odpadów

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Podgórna zarośnięta

Komentarze (34) Dodaj komentarz

komentarz usunięty
~XxX 2-02-2020 15:15
odpowiedź na usunięty komentarz
Człowiekiem... Jakbyś był w takiej sytuacji co Ula i potrzebował takich pieniędzy na leczenie też byś szukał na wszelki możliwy sposób... PS. Pamiętaj że dobro wraca z podwójną siłą :)
~. 2-02-2020 21:39
odpowiedź na usunięty komentarz
Przede wszystkim młodą kobietą, matką i żoną. Kobietą, którą zanim dopadła ta parszywa choroba ciężko pracowała. Kobietą, która teraz ze wszystkich sił walczy o życie swoje i swojej rodziny. Na szczęście jej bliscy i przyjaciele pomagają jej w tym ile tylko mogą... A co do Ciebie żenująca przedmówczyni życzę Ci, abyś niby nie musiała sprawdzać ile Twoi bliscy są w stanie zrobić dla Ciebie, a całą zawiść zachowała do kieszeni.
~Masakra 4-02-2020 10:33
odpowiedź na usunięty komentarz
Ktoś ci każe coś wpłacać? Nie. To z czym masz problem polaczku?
~1979 2-02-2020 14:00
Bzium... I znowu Czernow
~ 2-02-2020 14:52
ta zolto kurtkowa to sie wszedzie wepcha...
~bobas 2-02-2020 15:12
I ta CZERWONA w zoltej kurtce tez tam polazla
~... 2-02-2020 16:10
Szanowni wpisujący, tak krytykujecie ... przyznajcie się , czy Wy sami osobiście pomagacie? Wielki wstyd w takiej sytuacji pisać bzdury , to tylko świadczy o Was ! Możecie kogoś nie lubić, ale te osoby były i pomagały, tak jak wiele innych. Zapamiętajcie, że dobro wraca podwójnie, a nienawiść do innych, to Was zabija. I nie życzę Wam byście musieli kiedykolwiek z takiej pomocy korzystać. Wielkie brawa dla organizatorów, brawa dla darczyńców i brawa dla kupujących i licytujących. A Pani Uli, życzę dużo siły w walce z chorobą i powrotu do zdrowia, mały synek pani potrzebuję.
~zdziwienie nagłą potrzebą 3-02-2020 17:45
do: ~... (16:10)
"Pytanie" zadało konkretne pytania i ma kilka wątpliwości. Każdy by je miał, jeśli osoba tak chora: jest opalona, zrobione paznokcie, świetne włosy nie będące peruką, konto na Mamę, opaska ze szpitala jakaś nie dzisiejsza, teraz mają kody kreskowe. Na zrzutce informacja że Pani choruje od 2017 r., i nagle taka potrzeba. Powrotu do zdrowia życzę każdej chorej czytającej osobie.
~Do tego dzbana 5-02-2020 19:44
do: ~zdziwienie nagłą potrzebą (17:45)
To akurat jest peruka... Ula ma Ci sie pokazac bez niej zebys uwierzyl? Badania tez moze przeslac. Podaj namiary- ale pewnie na zywo nawet sie slowem nie odezwiesz, albo udajesz i ja wspierasz na duchu.
~... 8-02-2020 13:16
do: ~Do tego dzbana (19:44)
ludzie, to przykre czytać takie posty, są jednak osoby . które są w szoku popierwsze możliwością tak ciężkiej choroby , po drugie w tym okresie choroby podanej na się pomaga pracowały z P. Ulą. Zajęcia komorniczę kont też budzą wątpliwości. Warto zweryfikować zaistniała sytuację, jeżeli faktycznie wymieniona osoba potrzebuje pomocy, pomagajmy , ale pamiętajmy . dobro powraca, ale dobrzy ludzie bywają również zbyt ufni.
~Pytanie 19-02-2020 19:50
do: ~... (13:16)
Jak to możliwe że pracowała w czasie tak ciężkiej choroby? A zajęcia komornicze, wyjaśniają konto na Mamę.
~Koleżanka z pracy 19-02-2020 20:07
do: ~Do tego dzbana (19:44)
Peruka na którym zdjęciu?, w roku 2017 /2018 pracowałyśmy w jednej firmie nie ma szans aby Ula chorowała w tym czasie.
~mieszkaniec Jeleniej Góry 20-02-2020 10:06
do: ~Do tego dzbana (19:44)
Czytając te komentarze można odnieść wrażenie że coś tu jest nie tak. Zrzutka, festyn mogłoby się wydawać na zbożny cel. Ale najdziwniejsze są obraźliwe komentarze w odpowiedziach do osób które mają wątpliwości.
~Anilux 2-02-2020 16:20
Znowu Jonasz a nie to Zofia.
~Pytanie 2-02-2020 18:35
Popieram pomaganie. Ale dlaczego potrzebuje aż tak dużych pieniędzy i co to za leczenie że musi za nie płacić. O tym nikt nie pisze, pieniądze na konto Mamy a nie osoby potrzebującej. Wiele dziwnych niewiadomych.
~Domino 5-02-2020 23:59
do: ~Pytanie (18:35)
A pomysleliscie o tym że jak będzie leżeć w szpitalu to kto wybierze pieniądze na leczenie z konta? Oba sama gdy nie może się poruszać, mąż który będzie przy niej? Trochę myślenia ludzie a nie krytyki
~Domino 6-02-2020 0:03
do: ~Pytanie (18:35)
NFZ Cię wyleczył? Bo mi narazie pobiera a pomóc nie potrafi więc każdy może jak oze a pomyslales o leczeniu na własną rękę poza granicami tego państwa?
~ 6-02-2020 15:19
do: ~Pytanie (18:35)
A czytaliście np na zrzutce na co są pieniądze??? To przeczytajcie!!!! Jełopy
~Ja 2-02-2020 19:33
Tak jak pisalem pare dni temu w.tej sprawie , i nic sie nie pomylilem . Sa ludzie dobrego serca beawi im za pomoc i swój czas poswiecony . I tak jak myslalem sa prostaki co krytykuja i dla czego w takiej sytuacji jak by byli sami by szukali i bylo by ok
~do pytanie 2-02-2020 21:57
Z czytaniem ze zrozumieniem mamy kłopoty . Na oficjalnej stronie zrzutka , było dokładnie wszystko napisane co, ile i dlaczego. Zbiórka była osobista pod daną osobę , tylko tam nie wolno zbierać było w walucie innej niż zł. Dlatego utworzono specjalne konto , tylko dla osób wpłacających z zagranicy. Wszystko zgodnie z prawem. Nie jest to wielka kwota przy kosztach leczenia. Każdy wie, że musi się z tych pieniędzy rozliczyć. Jest to za poważna sprawa , a pani Ula nie wymyśliła sobie choroby. Bardzo jest przykro na pewno czytać to pani Uli , że ktoś pomyślał, że chce niby wyłudzić pieniądze. Z drugiej strony najbardziej tym interesują się osoby, które nie pomagają, tylko podejrzewają innych o złe zamiary, a może tak piszą , bo same by tak robiły lub robią. Być może, to jest jakaś forma zazdrości , tylko czego ... choroby. Młoda piękna kobieta z malutkim dzieckiem, zamiast żyć pełnią życia musi wszystkimi siłami walczyć o życie, bo ma dla kogo żyć. Pocieszające jest to , że jednak jest wiele osób , które pomagają i nie zazdroszczą. Powinniśmy też pomyśleć, że dodając taki wpis, czy czasami nie zrobimy komuś tym wielkiej krzywdy. Złe słowa mogą też ranić :(
~Pytanie 2-02-2020 23:18
do: ~do pytanie (21:57)
Dokładnie opisane. Nie przeczę. O koncie utworzonym przez Mamę też, ale dlaczego nie na konto potrzebującej to już nie. Tylko że na wpłaty z zagranicy. Nie poddaję w wątpliwość tego co jest napisane i celu. Jedynym zdjęciem informującym o chorobie jest opaska ze szpitala, mam trzy ostatnie swoje i zupelnie inne dają. Ale co szpital to inny obyczaj..... Pozostałe zdjęcia przedstawiają szczęśliwą rodzinę. I życzę Pani Uli zdrowia. A forma wyjaśnienia i ataku za pytania, stosowana przez Twoją osobę jest po prostu histeryczna. Ale jednocześnie bardzo dziwne jest to że tak zaciekle tlumaczysz.
~do Ela 2-02-2020 22:24
Wszystkim osobą posiadającym dzieci jest wypłacane 500 + obojętnie , czy pracują , czy nie. Nie słyszałam, by ktoś zrezygnował dobrowolnie z ich pobierania, nawet dużo zarabiając. Czy pamięta pani, jak wiele osób wyjeżdżało do Niemiec, UK, Norwegi itd..., aby tam rodzić dzieci, bo tam wypłacają o wiele większe sumy na dzieci. Te 500 + wcale nie jest jakąś mega sumą. I tylko jednostki tymi pieniędzmi nieodpowiednio dysponują, ale tacy znajdą się wszędzie i tam też. Mimo tego 500 + nie jest u nas odnotowany mega przyrost naturalny. Dlatego nie popadajmy w paranoję. Prawdą jest, że brakuje pieniędzy na wszystko i smutne , że człowiek musi być zmuszony o wszystko prosić i jak poprosi, to się jeszcze z tego tłumaczyć. Jeśli nie chce się pomagać , to nikt nikogo do tego nie zmusza . Nie pomagam, to nie rozliczam i nie piszę bzdetów. Bo takimi wpisami się ośmieszamy i wychodzi się na zazdrośnika.
~zwykla_baba 2-02-2020 23:13
Piękny cel, wspaniała akcja. Choć nie znam pani Uli trzymam mocno kciuki 😘
~do pytanie 3-02-2020 14:34
Nie histerycznie, tylko jestem osobą , która ta choroba zabrała bliskich i wiem jak te osoby, to przeżywają i jakie to jest trudne. Obyś nigdy nie musiał/a się o tym przekonać. Co do fotografii - może lepiej pamiętać taką jak się było. Pani Ula osobiście uczestniczyła w festynie i można było z nią bezpośrednio porozmawiać. I mimo przeciwności losu, walczy całymi swoim siłami. I cieszy fakt, że tak dużo osób ją w tym spiera.
~Do 17:45 3-02-2020 23:49
Byłem na festynie i widziałem panią Ulę i jej rodzinę .Uczestniczyłam w licytacji i nie tylko Czytałem wpisy i nie rozumiałem, dlaczego są dziwne pytania. Weszłem na tą stronę i dopiero zrozumiałem , o co wam chodziło . Dziwię się , że nie rozumiecie kobiety To jest młoda osoba i chce być zapamiętana , taką jaką była przed tą parszywą chorobą .Mam nadzieję , tak jak wielu tu pomagających , że wygra tą walkę będzie piękną kobietą , żoną , mamą. Niech nasza moc będzie z panią Ulą. Brawa dla organizatorów , wszystko sprawnie zorganizowane .
~Mąż Uli 5-02-2020 16:42
Zdjęcia są przed choroba, chyba każy z nas nie chcialby dodawac zdjęć w trakcie choroby. Do osoby, ktora ma problem z Pazokciami i opalenizną mojej zony powinna doskonale wiedzieć, ze podczas przyjmowania chemioterpii jest zakaz opalania i innych zabiegow estetycznych. Opaski? Zapraszam do Szpitala w Zgorzelcu.
~ 5-02-2020 17:30
do: ~Mąż Uli (16:42)
Brak mi słów, dla tych wątpiących w chorobe Uli.Tolek ,Ula jestem z Wami calym sercem i wielu ludzi dobrego serca.Dziekuje wszystkim poma gajacym.Ula , to moja siostrzenica.Usciski dla Ciebie Ula,miej silną wolę...EDWARD KALMUK
~Sebastian Andrzejewski 6-02-2020 3:10
do: ~Mąż Uli (16:42)
Hejka Tolek 😊 Skup się na rodzinie i na żonie to jest teraz najważniejsze a nie na buractwie którego w koło wszędzie pełno i wkładają nosy aż do dupy innym ludziom. Trzymam kciuki za was i oczywiście wsparłem na zrzutka. pl😊 Pozdrawiam i wspieram modlitwą 😉kupę lat jak żeśmy się jeszcze w Walecznych widzieli. 😊
~Domino 5-02-2020 17:17
Ludzie nie chcecie nie pomagajcie, Ci co wierzą ze choroba nie jest kłamstwem pomogą za was, tylko nie wpieprzajcie się z buciorami w jej życie nie wierzysz twoja sprawa nie szukajcie spisków bo jest to daremne. Zazdrościsz.? Nie masz czego nie życzę Ci tego co przechodzi Ula tyle w temacie, zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz
~ 5-02-2020 17:32
do: ~Domino (17:17)
Dziękuję, bardzo za szczerą wypowiedz. EDWARD KALMUK
~Domino 5-02-2020 17:56
do: ~ (17:32)
Znam Ulę od małego, wiem jaki jest rozwój choroby i nie zostawię bez krytycznie głupich wpisów jeżeli nie wierzą niech zamkną dzioby a nie klepią na prawo i lewo
~Bea 5-02-2020 17:56
Ludzie zamiast psioczyć to poczytajcie na temat choroby i jakie efekty powodują nie które leki, zabarwieniem skóry na mulata to reakcja na leki, wiem to z własnego doświadczenia, a to że dziewczyna miała zrobione pazurki nie znaczy że nie potrzebuje pomocy, każda kobieta nawet w trakcie choroby chce dobrze wyglądać. Skoro nie chcecie pomóc to chociaż zamilczcię zamiast sprawiać innym przykrość. Tolek nie znam Twojej żony ale mocno trzymamy za Was kciuki, ten koszmar się wreszcie skończy . .
~Domino 5-02-2020 18:43
Śniegu nie ma a BAŁWANÓW nie brakuje!!!
~Krzysiek129 5-02-2020 19:37
W takich sytuacjach zawsze znajdą się ... komentujące coś o czym nie mają bladego pojęcia, zamiast udzielać się tutaj idźcie zrobić coś pożytecznego, jeżeli wogóle macie coś w tych kopułach. Szybkiego powrotu do zdrowia Ulcia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Szansa na remont "zameczku"

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%