MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Z rowerem do autobusu przez cały rok?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 31 sierpnia 2016, 7:49
Aktualizacja: Czwartek, 1 września 2016, 8:54
Autor: ZR/MZK
Fot. Użyczone/MZK
Wszystko wskazuje na to, że jeleniogórzanie i turyści będą mogli przewozić rowery autobusami MZK także po wakacjach. – Do końca sierpnia skorzystało z takiej możliwości ponad 50 osób – mówi Jerzy Wolski, prezes Miejskiego Zakładu Komunikcyjnego. – Nie mieliśmy z tego powodu żadnych skarg. Rowery nie przeszkadzały więc innym podróżnym – dodaje.

Na początku lipca Prezydent Jeleniej Góry, w porozumieniu z zarządem MZK, wprowadził zmiany w regulaminie przewozów w miejskich autobusach. Dzięki temu w okresie wakacyjnym rowery można przewozić na wszystkich liniach, we wszystkie dni tygodnia. Cena biletu za każdy przewożony rower, równa jest cenie biletu jednorazowego normalnego.

Czy zatem można się spodziewać kolejnych zmian w regulaminie przewozu, które wydłużą okres zezwalający na transportowanie rowerów - gdy nie ma tłoku - na cały rok? Jerzy Wolski jest „za”. Nie widzi przeszkód także Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry. - To dobry pomysł - mówi. - W najbliższych dniach zajmiemy się tą sprawą.

- Bardzo się cieszę z tak pozytywnego rozwoju sytuacji - mówi Patryk Bakalarz, jeleniogórski rowerzysta, który w internecie zainicjował dyskusję na temat przewozu rowerów autobusami. - Jest to zasługą racjonalnego podejścia do problemu władz Jeleniej Góry, prezesa MZK oraz zaangażowania wielu mieszkańców. Jest to nasz mały lokalny sukces. Mam nadzieję, że jako mieszkańcy będziemy umieli to wykorzystać, zachowując przy tym zasady bezpiecznego i przyjemnego podróżowania komunikacją miejską - podkreśla.

Ogłoszenia

Czytaj również

Udany Piknik Strzelecki

Burza wokół Tomaszewskiego

Motocykliści dla Niepodległej

Komentarze (44) Dodaj komentarz

~ 31-08-2016 7:59
Dajcie jeszcze prawo przewozu wózków ze złomem bo biedni muszą ciągnąć ulicą o..ani cykliści rower jest jeżdżenia a nie do wożenia
~luk 31-08-2016 8:49
Chciałbym przewieźć krowę z Maciejowej do Sobieszowa .Chyba mogę bo na plecach nie będe jej niósł
~szok! 31-08-2016 8:55
hahaha! sama idea posiadania roweru polega na tym zeby to wlasnie na nim sie przemieszczac! Bedzie tak: Z domu na przystanek rowerem ok.50-100metrow, potem autobusem pare przystankow, powiedzmy ok.5kilometrow, i z przystanku do pracy nastepne 100metrow! hehehe! i jest szpan w firme na ekologiczny dojazd do pracy? Jest! Patryczku Bakalarz: Chyba ci sie sufit na leb spier... Chcesz jezdzic autobusami, to rob to bez bagazu w postaci rowerka!
~gr 31-08-2016 9:37
Rower można przewozić koleją, często również PKS'em. Dlaczego nie miałoby to być możliwe MZK? Jeżeli rowerzysta przebije koło na trasie albo złapie go deszcz, powrót do domu MZK jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
~deszcz 31-08-2016 9:44
Jazda rowerem koszt zero bilet 3 zł kto bedzie płacił ALE JAK LEJE TO DO BASU
~uzi 31-08-2016 9:46
Aż 50 cyklistów-pozerów? Rowerem taniej, szybciej i ekologicznie. No chyba, że na podwójnym gazie, to i warto wrzucić jednoślad do autobusu za 3 zł.
~deszcz 31-08-2016 9:57
Jazda rowerem koszt zero bilet 3 zł kto bedzie płacił ALE JAK LEJE TO DO BASU
~masakra 31-08-2016 10:25
rowerzyści na ulicy, rowerzyści na chodniku, rowerzyści w autobusie. niedługo wyskoczą z lodówki....
~dj 31-08-2016 10:35
Co wam rower przeszkadza,przecież te autobusy i tak jeżdżą puste.Dzisiaj każdy się wozi sam,nawet ostatni nierób bierze od broszki pińcet plus i kupuje sobie szrocika z niemiec.
~Vvvvhdsjgx 31-08-2016 11:03
Jak to się stało się coś.
~Yrezi Rewor 31-08-2016 11:07
Autobusy puste?No kolega chyba nie korzysta z MZK.A jeżeli chodzi o rowerek w autobusie podczas deszczu -no ja bym nie chciał koło niego stać i zostać ubrudzonym błotkiem.
~ 31-08-2016 11:18
Na deszcze bierze się kurtkę, a na ewentualne awarie dętki, klucze i łyżki do opon. Nie jeździłem nigdy autobusem z rowerem, bo czułbym się źle musząc znosić niezadowolone spojrzenia i komentarze pasażerów. Niestety polski naród nie jest uprzejmy względem takich osób. Już mi wystarczy jak kiedyś pasażerom w pociągu przeszkadzało, że mam za dużą torbę. Wyobrażam sobie co by było, gdybym do autobusu wniósł rower. Wolę się przemęczyć i dojechać do domu nawet 40km na kapciu wypchanym trawą.
~ 31-08-2016 11:29
Do luk. a czy krówka jest zaszczepiona i ma kaganiec
~do 10:35 31-08-2016 11:51
nie każdy wozi d...ę złomem za którym niemiec płakał tak jak ty, a rowerem się jeżdzi a nie wozi go, a jak już koniecznie musisz to 3 dodatkowe bilety na rower bo rower zajmuje taką powierzchnię że 3 osoby obok siebie mogłyby stanąć
~ 31-08-2016 12:39
Czemu jelonka kasuje prawdę ,reklamy niech se na budynku zawieszą a nie tu dobrą kasę dostajecie aż odpadniecie
~balbinka 31-08-2016 13:50
bardzo dobry pomysł, że w końcu ktoś się tym problemem zajął.
~Rudy 31-08-2016 14:00
Patryk Bakalarz jesteś wielki dzięki
~zdziwiony 31-08-2016 14:15
Jestem zdziwiony bo zdjęcia pokazują tylko tabor z zewnątrz. W tle nie widać żadnego nawet roweru. Czy MZK czymś chciało się ... ale wyszło jak wyszło
~Bik 31-08-2016 15:37
Dzięki! Świetny pomysł!
~rs7 31-08-2016 15:39
Patryk,tez mi postac! Nieudacznik na dwoch kolkach :-) Biedna postac, szkoda gadac! Niedlugo do kina bedzie chodzil z rowerem! Udanego seansu, ps.Podjedz sobie autobusem lini nr.8!
~ 31-08-2016 17:01
Patryk jesteś Wielki ..tylko małego masz małego........
~ 31-08-2016 17:21
Ludzie, przecież latem autobusy są mniej zatłoczone, bo nie ma w nich młodzieży szkolnej, a od września z powrotem zaczną się tłoki w MZK. Tak trudno to zrozumieć pomysłodawcom? Nikt z tych osób nie jeździ autobusami, to ma słabe wyobrażenie o rzeczywistości. Znaleźli się pasażerowie autobusów z Bożej łaski - prezydent miasta i jego zastępca, jeżdżący samochodami osobowymi własnymi lub służbowymi.
~ 31-08-2016 17:35
Zakazać używania rowerów!
~lm 31-08-2016 18:39
Panie JERZY WOLSKI,,a czy bedzie pan zwracal ludziom za czyszczenie ich ubran autobusy nie sa od rowerow tylko dla ludzi ktorzy wracaja z pracy i ze szkol ,nie wyobrazam sobie gdzie pada rowery sa przwozone i na dodatek w godzinach szczytu,,niech pan sobie tak jedzie ,,juz starczy ze sa wozki roznego kalibru ,,i smierdzacy pasazerowie co sie nie myja..POLECAM PANU WIELKI NIE POWAZNY PREZESIE NIECH PAN SAM W TAKICH WARUNKACH SOBIE KORZYSTA Z TEGO ,,MZK,,,
~lato lato 31-08-2016 18:50
Rowery w autobusach to najmniejszy problem proszę pana! Problemem jest brud i smród facetów w przepoconych marynarkach! To zeszłonocny chuch gorzały i najbardziej nieznośny smród nikotynowy jest problemem w autobusach! Tak więc panowie najpierw umyjcie zęby, wyrzućcie ślubne marynarki i umyjcie się!!! Pan Jerzy Wolski niestety nic nie poradzi na te smrody! Wózki i rowery są sterylne przy was!
~Yrezi Rewor 31-08-2016 19:39
Ktos wpisem 11:07 podszywa sie pod moja osobe... No coz, to z jednej ciekawe iz ktos sledzi moje wpis... Niestety to tez cholernie smutne, poniewaz prawie pewne, iz to jakis maly psycholek z wielkimi kompleksami... Tak czy inaczej, rowery w autobusach... Rewelacyjny pomysl:-)
~ 31-08-2016 19:43
@ 31-08-2016 18:50 | ~lato lato | - szanowny panie, autobusami podróżują także kobiety, one nie chcą mieć ubrań pobrudzonych smarem od roweru, nie wziął pan tego pod uwagę? To są nauczycielki, pracownice bibliotek, teatrów, banków. One muszą być czyste, bo mają taką pracę, która od nich tego wymaga. Nie zawracajcie kota ogonem, że mężczyźni są brudni, bo pan pewnie też jest taki sam. I proszę umyć zęby, jak również lustro, bo dawno się pan w nim nie przeglądał.
~ 31-08-2016 19:45
rowerem się jeździ, a nie go wozi dla parady w autobusie, bo się nie umie na nim jeździć
~Yrezi Rewor 31-08-2016 20:10
Jesli chodzi o mnie, to nikomu nie pozwalam dotykac swojego roweru... Wiec jesli kiedys cis Musi mnie (mam nadzieje, ze nie) do przewiezienia roweru w MZK, wasze ubrania sa bezpieczne;-) Zawsze znajda sie takie postaci, ktorym przeszkadza wszystko i wszyscy... Tak dla zasady, po zlosliwosci...Ech...
~Znajomy 2 31-08-2016 20:10
Skorzystałem dwa razy. Dojechałem do Podgórzyna a stamtąd autobusem nr 4 do Borowic. Byłem sam w autobusie! Innym razem spod kościółka w Jagniątkowie do Borowic. Było kilka osób. Nikomu nie przeszkadzałem. To dobra decyzja. Zapewniam, że nigdy nie wsiądę, gdy będzie tłok. Rowerzyści wolą swoje dwa koła, jednak czasami (deszcz, defekt, lub np. trudności z podjazdem) chcą skorzystać z uslug przewoźnika.
~ 31-08-2016 20:23
Ja nie jestem tak całkiem przeciw rowerom, po prostu wszystko mieć rozwiązanie korzystne dla wszystkich. Jeśli byłoby więcej autobusów i byłyby one bardziej przestronne, jak np. przegubowy autobus 17, to mógłby tam wejść człowiek z rowerem, mógłby stać właśnie w miejscu tego przegubu. Powinny być również autobusy z przyczepkami lub wydzielonymi miejscami dla rowerów, tak jak w tramwajach we Wrocławiu. Nie rób Yrezi z ludzi kretynów. Chodzi o to, że teraz wyraźnie zmniejszyła się wielkość autobusów, bo zakupiono takie malutkie, że naprawdę ludziom z wózkiem ciężko się pomieścić, a co dopiero z rowerem.
~ 31-08-2016 20:24
Wszystko powinno mieć rozwiązanie korzystne dla wszystkich.
~taki sobie 31-08-2016 21:04
Jestem z Zabobrza.Mam trochę lat.Chciałabym rowerem podziwiać Cieplice.Nie jestem ,,kolarką''.Fajnie dotrzec do Cieplic autobusem,wyjąć rower i pojeździc po uroczych zakątkach.Jestem ZA.A jak pełny autobus...to kto sie z rowerem wepcha???!!!naturalne wycofanie.
~Yrezi Rewor 31-08-2016 21:12
do 20:23 co chcesz ja mam malutki rowerek i nikomu go nie daję dotykać :D
~ 31-08-2016 21:29
Przy prędkości 50km/h podczas gwałtownego hamowania autobusu rower zastępuje siekierę. Miłej podróży!
~ 31-08-2016 21:44
Dla rowerów są ścieżki, a nie autobusy. Cyklistycznemu terrorowi mówimy nie
PatrykB 31-08-2016 22:40
Witam Na początku chciałem polecić wszystkim krytykującym zapoznanie się z regulaminem przewozu MZK Jelenia Góra w którym dobrze opisane są zasady przewożenia rowerów będzie się nam lepiej dyskutować :). Nie jesteśmy pierwszym i ostatnim miastem, które na to zezwoliło od dawna owe regulacje obowiązują już np w Warszawie (bezpłatnie) i Wrocławiu (gdzie za przewóz dwóch kółek płaci się bilet ulgowy). Podczas okresu wakacyjnego było 50 przewozów rowerów to nie jest dużo i nie zanotowano żadnych incydentów o których piszą przedmówcy (najlepszy jest "rower podczas hamowania leci jak siekiera" :) dobrze, że nie tak szybko jak elektron walencyjny.. Wracając do tematu powyższe uregulowania mają służyć osobom, które np. z racji wieku, turystom, rodzicom z dziećmi którzy wybiorą się na wycieczkę
~ 31-08-2016 22:42
"Przy prędkości 50km/h podczas gwałtownego hamowania autobusu rower zastępuje siekierę. Miłej podróży!" - dziękuję :) Powiadasz, że bedzie siekierezada? ;) A jak się zachowuje opite piwskiem 100-kilogramowe chłopisko??? ;)
PatrykB 31-08-2016 22:52
...i zacznie padać deszcz lub gdy zdarzy nam się w trasie coś nieprzewidzianego. Sam jeżdżę na rowerze ale ani razu nie wiozłem go w autobusie bo po co??. Pomijając wcześniejsze nic nie wnoszące wpisy, których nie da rady w żaden sposób skomentować zapraszam te osoby do dyskusji na moim profilu, wykażcie się odwagą podpisując się imieniem i nazwiskiem pod waszymi pomysłami, pozdrawiam. Patryk
~MariuszPie 31-08-2016 23:43
Nie jestem z Jelonki ale uważam że tym zapisem wychodzi z średniowiecza, jak już kolega napisał, zapoznajcie się z regulaminem MZK, a dopiero później hejtujcie. Jeśli kolega sprzed kilku postów woli to może sobie wypchać oponę trawą i d..ać 40km, ja będąc w takiej sytuacji (oczywiście w zgodzie z regulaminem) na pewno skorzystam z usług MZK. Mało tu merytoryki, a z gimbazą szkoda pisać. Jak powiedział niedawno pan Kowalski. Nigdy nie warto uprawiać zapasów ze świnią, bo my się utytłamy w g..wnie a ona jedynie będzie się dobrze bawić
~Yrezi Rewor (orginał;) 1-09-2016 6:51
Do 21:12 Ktoś podszywa sie pod Yrezi Rewor... Jednak jakoś mi to nie przeszkadza:-) Ja czyli oryginalny Yrezi nigdy nie umieści wpisu anty rowerowego... Tak wiec nie pomylą mnie z tym kimś;) W dodatku ktoś podszywający sie pod moja osobę wydaje sie byc zbyt tepy, aby potrafić mnie naśladować w sposób umożliwiający pomyłkę;) 🚴 Tak wiec naśladuj i baw sie dobrze... Tyle twojego👏
~🚴 1-09-2016 6:57
No i o to chodzi;)
~mieszkaniec jeleniej. 1-09-2016 10:35
Ejta z now problem i to wymaigowanym. Co za ludzie?. Toz to jest proste wyjscie z tymi rowerami w autobusach. Otóż. Bo. do zderzakow busow podoczepiac linki do nich rowery a na nich. kolarzy. Brac oplate 50 procent jak normalny bilet- bo jazda poza busem. W czasie deszczu sprzedawac dla kolarzy foliowe plaszczyki z kapturami ala PRL. Dzięki temu mamy pozalatwiane sprawy! I rower podróżuje kolarz, jego sprzet, kazda za poldarmo, i pozostali pasażere nie beda ponrudzeni przez rowery
~MariuszPie 1-09-2016 13:09
Nie jestem z Jelonki ale uważam że tym zapisem wychodzi z średniowiecza, jak już kolega napisał, zapoznajcie się z regulaminem MZK, a dopiero później hejtujcie. Jeśli kolega sprzed kilku postów woli to może sobie wypchać oponę trawą i d..ać 40km, ja będąc w takiej sytuacji (oczywiście w zgodzie z regulaminem) na pewno skorzystam z usług MZK. Mało tu merytoryki, a z gimbazą szkoda pisać. Jak powiedział niedawno pan Kowalski. Nigdy nie warto uprawiać zapasów ze świnią, bo my się utytłamy w g..wnie a ona jedynie będzie się dobrze bawić

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O rozpadających się górach

Odszedł Stanisław Pelczar, przed laty naczelny "Nowin Jeleniogórskich"

Radni KO przeciw kupcom?

O krok od tragedii

Porozmawiaj o tym z notariuszem

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
826
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%