MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Z rowerem do autobusu

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 26 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 26 czerwca 2007, 9:38
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Ułatwienia dla cyklistów z dojazdem do ścieżek.

W wakacyjne soboty, niedziele i święta do 26 sierpnia Miejski Zakład Komunikacyjny proponuje rowerzystom przewóz jednośladu specjalnie przystosowanymi do tego autobusami.

Już tradycyjnie na wycieczkę ku rowerowym ścieżkom można pojechać czwórką do Borowic i Przesieki. Bilet za przewóz roweru u kierowcy kosztuje 4 złote (oprócz tego pasażer płaci za przejazd).

Specjalne autobusy odjeżdżają sprzed dworca głównego o godz. 10:15 do Borowic i o godz. 11.58 do Przesieki.

Oferta, którą MZK wprowadził już kilka lat temu, nie cieszy się jednak zbytnim zainteresowaniem rowerzystów, dlatego kursów jest tak mało.

Po likwidacji lokalnych połączeń kolejowych do Szklarskiej Poręby cykliści nie mogą dojechać wraz z jednośladem w góry, gdzie sieć ścieżek rowerowych jest bardzo gęsta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Materiały wybuchowe przejęte przez CBŚP

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~anka 26-06-2007 10:53
"Specjalne autobusy odjeżdżają sprzed dworca głównego o godz. 10:15 do Borowic i o godz. 11.58 do Przesieki. Oferta, którą MZK wprowadził już kilka lat temu, nie cieszy się jednak zbytnim zainteresowaniem rowerzystów, dlatego kursów jest tak mało." Kursów jest tak mało i dlatego zainteresowaniem się zbytnio nie cieszą! Przydałby się transport dla rowerzystów do Jakuszyc!!!!!
~cyklista 26-06-2007 11:48
nie cieszy sie powodzeniem...bo 6 zl to sporo..a rowerem do Borowic to tylko 1,5 godziny, milego p...lowania
~Zbigniew Leszek 26-06-2007 13:17
CYKLOBUS – tak nazywa sie bus do wożenia ROWERÓW. polecam stronę WWW.cyklobus.cz/ >fotografie. Kowary już prowadzą rozmowy, aby uruchomić takie CYKLOBUSY Jelenia Góra – Karpacz – Kowary – przełącz Okraj. Co sądzą turyści rowerowi o tej formie transportu rowerów – proszę o opinie Głównym inicjatorem uruchomienia CYKLOBUSÓW na tej trasie jest Bartek Lipiński, który już zorganizował w poprzednim tygodniu konferencję z Czechami na ten temat – życzę udanego pomysłu Z kolarskim pozdrowieniem Zbigniew Leszek ,,I–KTK,,
~rowerzystka 26-06-2007 16:58
do Przesieki czy Borowic mozna spokojnie dojechac rowerem dla przyjemnosci,a nie tluc sie autobusem,gdzie trzeba jeszcze slono zaplacic za taki przejazd. I w dodatku w takich godzinach...jak juz proponujecie autobus to moze z rana...
~irek 26-06-2007 19:38
popieram ankę
~cyklista 26-06-2007 21:07
jechalam PKS–em z rowerem do Jakuszyc–KOSZMAR MZK daje 1 autobus i po PROBLEMIE i JELONKA ma być miastem turystycznym(Czesi potrafią)
~Daniel do cyklista 26-06-2007 22:30
Średnio raz, a nawet 2 razy w tygodniu jeżdżę PKS do Jakuszyc, nie widzę w tym żadnego koszmaru. Co do dalszej części wypowiedzi zgadzam się, Jelenia Góra przy swoich walorach powinna wykorzystywać mocen strony ale niestety je traci. Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest spore szczególnie w okresie letnim kiedy do naszego regionu zjeżdżają się miłośnicy ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego i nie tylko. Także mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic także chętnie jeżdżą PKSem (z rowerem) do Szklarskiej i Karpacza. Smutne jest coś innego, w Czeskiej Republice na rowerzystach w górach robi sie pieniądze, wyciągi przystosowane są do przewozu rowerów, a u nas .... wszystko jest zabronione. Pozdrawiam rowerowy.com
~Agatka 27-06-2007 7:43
to chyba żenada znowu chcą zarobić na rowerzystach hehe 6 zeta skandal w zyciu nie wsiądę dla relaksu wolę się pomęczyć
~turysta rowerowy 27-06-2007 7:57
do cyklista – jeśli nie PKS poczuje interes, aby uruchomić cyklobusy to może znajdzie sie inny przewoźnik. Może Krycha ? Pożyjemy zobaczymy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

Czyżby Andrzej Duda?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%