MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Z przyrodą i matmą za pan brat

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 13:44
Aktualizacja: Wtorek, 28 kwietnia 2009, 8:06
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Chwile „egzaminacyjnego” stresu przeżyli dziś uczniowie szkół podstawowych, którzy przystąpili do IX Konkursu Matematyczno–Przyrodniczego. Zmagania zorganizowała tradycyjnie jeleniogórska „trzynastka”.

– Sam fakt, że zakwalifikowaliście się do tego konkursu już bardzo dobrze świadczy o waszej wiedzy – witała uczestników Barbara Jaśniewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13. Podziękowała też nauczycielkom, które już po raz dziewiąty organizują te zmagania.

Kilkudziesięciu uczniów podstawówek z Jeleniej Góry, a także z Jeżowa Sudeckiego i Podgórzyna z niecierpliwością czekało na zadania testowe. Dziewczęta i chłopcy musieli odpowiedzieć na różne pytania: od banalnych po dość skomplikowane. Trzeba było wykazać się znajomością zagadnień z zakresu meteorologii, symboli oznaczających promieniowanie ultrafioletowe. Warto było też mieć wiedzę o parkach narodowych, którym poświęcono kilka pytań na teście.

Młodzi ludzie mieli godzinę na rozwiązanie zadań. Pierwsi kończyli już po 40 minutach. – Nie było źle. Pytania ułożono od prostych do trudnych – powiedział nam Paweł Myćka z „siódemki”. Czas oczekiwania na wyniki umilili im uczniowie SP nr 13 pokazem mody ekologicznej.

Wszyscy napisali test bardzo dobrze. O ostatecznej kolejności zdecydowała niewielka różnica punktów. Najlepiej poszło Pawłowi Osińskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 6. Trzy drugie miejsca zajęli: Bartosz Powązka (SP nr 2), Filip Sudenis i Ewelina Janiec (oboje z „jedenastki”). Na trzecich lokatach uplasowali się Paweł Markowski z „szóstki” i Dawid Bieniecki z „trójki”. Aleksandra Gradowska (SP nr 3), Kornel Koźbiał (SP nr 10), Katarzyna Sadecka (SP nr 11) oraz Wiwiana Wirbuł z „piętnastki” zdobyli wyróżnienia.

Dyplomami i ołówkami nagrodzono pozostałych uczestników. Organizatorzy podziękowali też nauczycielom za przygotowanie dzieci do biologiczno-matematycznych zmagań. To ważne doświadczenie dla wielu uczniów, którzy już teraz mogą oswoić się z atmosferą czekających ich w przyszłości wielu testów i egzaminów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zatrucie czadem w Małej Kamienicy

Most grozi zawaleniem

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 27-04-2009 16:44
Gratuluję wszystkim uczestnikom ;] Ja brałam udział w tym konkursie dwa lata temu i faktycznie nie było za łatwo ;p
~do piipi 27-04-2009 20:53
piipi, a Ty co miałas z matmy w szkole?
piipi 27-04-2009 23:53
..do - [~postz z godz.20:53..]..zle mialam,bo uczyl mnie...*wiadomo*.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Spotkania z Beatą Kempą

Areszt za brutalne pobicie

KD: powrót pociągów międzynarodowych

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
950
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%