MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Z przymrużeniem obiektywu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 7 maja 2010, 20:48
Aktualizacja: Sobota, 8 maja 2010, 23:09
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Seria ciekawych i niecodziennych zdjęć wykonanych w Dusseldorfie przez Ignacego Pilcha składa się na najnowszą wystawę w Galerii Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Zdjęcia niecodzienne i autor wystawy zatytułowanej „Z przymrużeniem obiektywu” w Jeleniej Górze jeszcze nieznany. Ignacy Pilch pochodzi bowiem z Szamotuł. Pracował jako tłumacz języka francuskiego zanim w 1983 roku wyemigrował do Niemiec. Tam połknął fotograficznego bakcyla, a robienie zdjęć stało się jego pasją. Jest samoukiem. Współpracował w Agentura Laenderpress. Fotografował m.in. we Włoszech i Francji, choć również w Polsce, przede wszystkim w Tatrach i Poznaniu.

Ignacy Pilch osiedlił się w Dusseldorfie. Tam powstały zdjęcia prezentowane na wystawie Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Autor ukazuje ironiczne i absurdalne sytuacje, a jego fotografie można zakwalifikować do podpatrzonych reporterskich zdjęć z ulicy, kategorii popularnie określanej „street”. Autor pozostaje pod wpływem zdjęć z USA i osoby Elliota Erwitta, fotografa żydowsko-rosyjskiego pochodzenia, który wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Twierdzi, że gdyby zamieszkał w Polsce, wiele satysfakcji przyniosłoby mu fotografowanie przyjęć weselnych. Chętnie także portretuje.

– Choć nie jest z Jeleniej Góry, właśnie nasze towarzystwo wybrał, aby tu zaprezentować swoje zdjęcia – powiedział o Ignacym Pilchu Tadeusz Biłozor, prezes JTF. Pełne barw i klimatów różnych niemieckich ulic fotografie to jedne z wyróżniających się prac prezentowanych ostatnio w saloniku JTF przy Podwalu 1a.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstaje galeria pod chmurką

Skarby Opactwa

Nowa wystawa w Muzeum Tkactawa

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec Miasta 8-05-2010 18:56
A to ciekawe!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Układanka na budynku ośrodka kultury

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

"Cyklon" Semczuka – premiera książki 10 czerwca

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Plakaty Lugigiego Castiglioniego w Karpaczu

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1367
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%