MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Z przodu uzdrowisko, z tyłu – śmietnisko

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 5 października 2011, 8:32
Aktualizacja: 13:13
Autor: Agrafka
Fot. RED
Z jednej strony europejska jakość nowo otwieranych SPA, z drugiej – brud i smród. Takie są wrażenia po przejściu ulicy Marysieńki Sobieskiej w Cieplicach.

Kuracjusze zdecydowanie powinni to miejsce omijać, choć leży ledwie kilkadziesiąt metrów od obiektów uzdrowiskowych. Smród rozkładających się śmieci z nieopróżnionego kosza, odrapane kamienice i ogólny nieporządek są tu normą. Te bliskie reprezentacyjnej części zdroju zakamarki aż proszą się o rewitalizację, tym bardziej, że przepływająca obok Kamienna dodaje wiele uroku temu miejscu. Na kompleksowe remonty nie ma jednak pieniędzy. Te tymczasem nie są aż tak bardzo potrzebne do bieżącego utrzymania czystości, choćby regularnego wywożenia odpadków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

"Artysta" słono zapłaci

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~pogo 5-10-2011 9:14
Jeśli chodzi o zamiatanie ulic... zamiatarka sprząta tylko ul. Marsieńki Sobieskiej. Pozostałe: Źródlana, Plac Zdrojowy, Kryniczna nie są wcale sprzątane, jeszcze piach po zeszłorocznej zimie leży...
Ryba 5-10-2011 11:41
Na odwrot ma byc?
~sqandal 5-10-2011 11:43
nic dziwnego, smród i smrodek to od pewnego czasu specjalnośc całej kotliny , była Celwiskoza smrodziła i wszystkie niedbałości na nią zwalano , teraz ten smród no to już władza nie ma na kogo zwalić , śmierdzi panowie i panie z magistrATU , Wstyd!
~janosch 5-10-2011 11:46
Nie omijać,nie omijać ,tylko wlaśnie tamtędy przemies...ć się z ciężkimi walizkami zdążając do wód. Ulica Staromiejska bardziej nadaje się na pokazy Monster Trakow niż do ciągnięcia naładowanej walizy.Kółeczka odpadają już kolo wypożyczalni kaset.Co za k...n wykonal nawierzchnię ze starej ,nierównej kostki? Powinien za to beknąć : założyć damskie czułenka i przejść z cywilizowanej części ,z lewobrzeżnych Cieplic ,do Placu Piastowskiego,oczywiście ciągnąć torbę z ciuchami na 2 tygodnie pobytu.I tak kilka razy dziennie!! Nie ma gorszej kary..
~jhhj 5-10-2011 15:30
no faktycznie, to straszne ze stoja śmietniki żeby ludzie mieli gdzie wyrzucac odpady... widzę ze po mału niektórzy zapominają ze są tam równiez MIESZKAŃCY a nie tylko kuracjusze
Piipi Jelonkowa 5-10-2011 15:30
~RYBO ! .. czekasz na wodę zródlaną .. z Kamiennej ?
~Baca 5-10-2011 16:12
Pipo Jelonkowa!!! Nie marudź, bo ruszyłaś dwie palące Ciepliice sprawy: płynące do potoku SMIERDZIAWKI wody mineralne i lenistwo!!! Czy naprawdę nie można napełniać butelek mineralna, od chociażby do Marusieńki! Podobno choprowało sie biedacze na chorobę wstydliwą, której się nabawiła we Francyji i przywiozła z nazwą... A byłyby pieniązki na remont nie tlko kwiatka przy kożuchu czyli Smiedziawki, ale i KOŻUCHA CZYLI UROKLIWEGO BULWARU NADRZECZNEGO!! Wystarczy popatrzeć na zjęcie ila tam urokliwych i fotogenicznych miejsc!!! Wystarczy Panu na Śmieciach czli KASZTELANOWI ( uf ale arystokratyczne nzwisko) wysłać samochów do usuwania śmieci a mieszkańcom sąsiednich byudynków perzypopmnieć o konieczności zamknięcia pokenika
~Baca 5-10-2011 16:23
Ale jest jeszcze jeden problem: Niszczejący cgyba od 15 lat pod poozrem rozbudowy cały kompleks budynk ów sanatorych przy ul. Marusieńki!. Wprawdzie od strony Massarni i Kosmeetykarni jest brama wjazdowa(?( ze strgim napisem ' NIE ZASTAWIAĆ BUDOWA" ale chwaty świadczą same za siebie, że tanm jest NIEEEZŁAAA PIJALNIA Eppffff !!! i ktoś nadal bierze niezła foprse za NIC. A ostatnio jak przy[padkowo byłem w Cieplicach to pytakli mnie ludzie co to za glaca świci na słupie przez Zielona Zabką o zbiegu Cieplickiej i Cervi? Przyjrzałem sie!!! Ta przecież to mondra glaca niedoszłego kandydata na Prezydenta Jeleniej Góry. Ot zamienił stryjek siekierę na kijek a jelenia Lenia Obrębalskiego ( ( wkrótce rocznica wywieszenie platat) na Zawilego członka Rządu Miasta.
Ryba 5-10-2011 19:06
Pipka.Tak. Czekam az mi przyniesiesz wiadro wody... z Kamiennej ;)
~Ala 5-10-2011 19:32
Śmietniki są opróżniane w każdy wtorek , ale jak pół cieplic tam wywozi gruz , opony i nie wiadomo co to nie dziwota , że jest syf śmieciarze też sie nie rozdwoją...
Piipi Jelonkowa 5-10-2011 20:17
~RYBO ! .. masz *kaca ! ~Podejrzewałam Ciebie .. o *to .. ! ~WIADOMO ..
Piipi Jelonkowa 5-10-2011 20:44
...do - [~Baca ] .. przypominasz mi księdza,który narzeka na swoje owieczki ! ... to już widac,że nie chodzisz do Bio Baru w Ciepicach i nie chcesz się zaprzyjażnic z Panem Jerzym Niczyporukiem ! .. *ale jeszcze nie jest za pózno,aby ratowac Matkę Naturę ! ~Baco .. pomyśl o *niedzieli !
~Zylo 6-10-2011 8:29
Cała Jelenia to śmietnisko i to nie z powodu smodu od pojemników(te śmierdzą ,bo w XXI wieku kmioty nie stosują worków na śmieci) ale dlatego ,że rozplemiły się tu takie szczury jak większość komentujących.Wam faktycznie nie zależy jak żyjecie,w normalnych warunkach ,czy na śmietniku? Z czego robicie idiotyczne żarty? Ilu w tej malej Jeleniej G dzórze mieszka k...nów? Kto naplodzil takich idiotow?
~Marcin73 6-10-2011 9:01
Jeden z pierwszych wniosków Rady jednostki pomocniczej Uzdrowisko Cieplice do planowanego budżetu na rok 2012 dotyczy właśnie środków na uporządkowanie i obudowanie śmietników na terenie naszej dzielnicy. Natomiast sam budynek basenu będzie straszył jeszcze 2 lata - w/g zapewnień osób związanych z Uzdrowiskiem, budowa nowego obiektu na tym miejscu planowana jest na lata 2014-2015. Pozdrawiam, Marcin Kaflik "Miłośnicy Cieplic"
~ 6-10-2011 10:52
A wszystkiemu winna Piipi, ze ja tu redakcja podstawila oraz druga wojna swiatowa. SMUTNE***####&&&&&%%%%%%§§§§§§
Piipi Jelonkowa 6-10-2011 15:41
~Vikuśia ! .. jestem tylko skromną czytelniczką tego tygodnika.która będzie bronic swoich praw .. nawet przed P.......... ~Wiesz ? .. ale wierzę tak, jak Guido Westerwelle: - " NIE mam wątpliwości,że polski naród w bardzo dużej większosci ceni przyjaźn z Niemcami"
~ 7-10-2011 8:46
Piipi, temat wojny/Holocaustu ci sie wyczerpal, zeteraz juz poruszasz niemiecka polityke? (=o ktorej nie masz pojecia). Wiesz co ja cenie? ludzka inteligencje, dobre serce dla slabszych oraz szacunek do przyrody. Nie wycieraj sobie gebusi Westerwelle, bo to jest bardzo niepopularny polityk, na ktorego odejscie czekaja cale Niemcy. Wersji, ze jestes podstawiona @ -redakcyjna trzymam sie , jak pijany plotu.......
Piipi Jelonkowa 7-10-2011 10:48
~Vikuśia, .. przytoczyłam słowa G.Westerwelle,gdyż po "ataku" J. Kaczynskiego na Niemców to właśnie ON wypowiedział te słowa,aby obronic słabnącą przyjazn polsko-niemiecką / art."Blizkrieg Kaczynskiego" - str,01 z dn.06.10.2011 - zródło "Gazeta Wyborcza" ~Wiesz ? .. nie można zapomniec II Wojny Światowej,bo to własnie ta tragedia bardziej przybliza oba narody !
~ 7-10-2011 12:31
No to Piipi, przytoczylas faktycznie dwoch "politykow", ktorzy nigdy nie mieli byc politykami. A ze nimi zostali-wielki pech dla obywateli. Nie pisz bzdur, ze wojna zblizyla narody polski i niemiecki. To sa puste slowa. Nie wiem, gdzie je wyczytalea(-es). Wojna nigdy nikogo nie zbliza. NIGDY. Kto mysli inaczej jest durnowaty.
~ 7-10-2011 13:06
Przeczytalam ten artykul i powiem tylko: szkoda, ze Polska dopuszcza do polityki takich ludzi, jak Kaczynski. Na Ruskich szczeka, na Niemcow chyba jeszcze bardziej. Uzywa jezyka brukowo- uposledzonego. To juz chyba pan Lech W. przemawial zgrabniej.....szkoda slow. I przestan zajmowac sie wojna i niemiecka polityka, panie/pani piipi. Szkoda werwy i energii. Rzucanie slow na wiatr boli czytelnika i uwlacza autorowi. Na swiecie jest jeszcze tyle do zrobienia...a na pewno w Polsce. A juz bardzo na pewno w Cieplicach. Ja jestem owszem- za poprawnymi stosunkami niemiecko-polskimi, ale o wielkim "zblizeniu narodow poprzez tragedie wojny" nie ma mowy.Chyba bierzesz jakies mocne srodki odurzajace...
Piipi Jelonkowa 7-10-2011 18:50
~Vikuśia, .. wojna zbliza narody,bo .. ofiary tej tragedii idą do tego samego Boga ! Wierzę ! .. wierzę również w tego żyjącego człowieka,który jest kandydatem do Sejmu,to Pan Jerzy Niczypurk ! ~FAJNIE ! .. bo Zielony !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Sadzą las

Maseczki... pamiątką?

Świętowali złote gody

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
787
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%