MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Z prezydenta na posła

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 31 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 31 lipca 2007, 17:43
Autor: TEJO
Fot. Agnieszka Gierus
Marek Obrębalski do parlamentu?

Możliwości kandydowania w ewentualnych przyspieszonych wyborach do Sejmu i Senatu RP nie wyklucza prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski.

Przypomnijmy, że już raz szef miasta startował w wyborach parlamentarnych jesienią 2005 roku z listy Platformy Obywatelskiej. Przegrał wówczas rywalizację z obecną posłanką Beatą Sawicką.

Co by było, gdyby prezydent zdecydował się teraz na walkę o głosy?
– Gdyby wygrał, musiałby wybrać między sprawowaniem funkcji posła albo prezydenta miasta. Jeśli wybierze Parlament, na prezydenta Jeleniej Góry zostaną rozpisane nowe, przedterminowe wybory – wyjaśnia Janina Nowakowska, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze.

Gdyby jednak zdecydował się pozostać w ratuszu, posłem zostałaby druga osoba na liście, która uzyskała największą liczbę głosów.
Z kolei, jeśli prezydent Obrębalski startowałby z listy do Senatu, w przypadku jego zwycięstwa i jednoczesnej decyzji o pozostaniu na stanowisku szefa Jeleniej Góry, wyborców czekałoby kolejne głosowanie w okręgu, z którego zwycięzca kandydował – usłyszeliśmy od Janiny Nowakowskiej.

Sam Marek Obrębalski zapewnia, że zawsze działa dla dobra Jeleniej Góry, niezależnie od tego, czy jest w ratuszu, czy byłby w Warszawie na ulicy Wiejskiej.

<b> Oświadczenie prezydenta miasta </b>
Szanowny Panie Redaktorze,
W związku z pojawieniem się artykułu na portalu Jelonka.com pt. &#8222;Z prezydenta na posła&#8221;, oświadczam, że sam fakt stwierdzenia przeze mnie, że zawsze będę działać dla dobra Jeleniej Góry bez względu na to czy urzędując jako prezydent czy jako poseł, nie pozwala Panu Redaktorowi informować mieszkańców, że myślę o startowaniu w wyborach parlamentarnych.
W chwili obecnej jestem Prezydentem Jeleniej Góry i pracuję na rzecz Miasta i mieszkańców. Wyznaczyłem sobie wiele zadań do wykonania i to jest dla mnie najważniejsze. Dlatego artykuł Pana Redaktora jest daleko idącymi spekulacjami nie mającymi odzwierciedlenia w rzeczywistości oraz wprowadzającymi w błąd mieszkańców Jeleniej Góry, wywołując zbędną polemikę.
Marek Obrębalski

<b> Odpowiedź autora </b>
Szanowny Panie Prezydencie,
Nie napisałem, że Pan Prezydent myśli o kandydowaniu w wyborach, tylko "że nie wyklucza takiej możliwości". Reszta, co oczywiste, to tylko spekulacje, bo przecież jeszcze nie wiadomo, czy przyspieszone wybory będą.
Nie sądzę, abym w ten sposób wprowadzał w błąd kogokolwiek. Nie sądzę też, aby jakakolwiek polemika była zbędna. Dyskusje i polemiki zawsze są potrzebne.
Zresztą, jak to mówili starożytni, verbum bonum super datum optimum (dobre słowo jest lepsze od jakiegokolwiek daru), a złe słowo ode mnie nie padło. Może to kwestia interpretacji?
Z szacunkiem
Konrad Przezdzięk

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Podgórna zarośnięta!

Komentarze (48) Dodaj komentarz

~grzegorz 31-07-2007 10:09
Na bank nie będzie chciał startować, tu ma ciepłą posadkę a tak musiał by wydać sporo na kampanie wyborczą i nie wiadomo czy by się dostał.
~misio 31-07-2007 10:12
Już na niego zagłosuję, aż się zdziwi. Nie doś że niespełnia się jako Prezydent to jeszcze w posły... A tak wogołe to zwróćcie uwagę, że nasi posłowie to albo spoza naszego regionu – patrz Schetyna lub Szmajdziński albo cichociemni niewidoczni – Machałek i Sawicka. Pomijam okres wyborów bo wtedy ich wszędzie pełno. To samo (drugie) dotyczy naszych "ukochanych" senatorów.
~nicpoń 31-07-2007 10:18
No szlag mnie trafi ....
~;–) 31-07-2007 10:22
Niech kandyduje, pozbedziemy sie go z JG i moze wreszcie zaswieci sloneczko nad naszym biednym miastem!
~Uhaha 31-07-2007 10:33
Mareczek nawywijal i do parlamentu, fajny prezydent, ktory tylko marzy zeby sobie odjesc ze stanowiska. Gratuluje wszystkim, ktorzy na niego glosowali
~Znawca 31-07-2007 10:41
Od początku było wiadomo,że prezydentura Jeleniej Góry jest dla M.O. jedynie "przystankiem autobusowym".Oby został wybrany i jak najszybciej odszedł.
~zatroskany 31-07-2007 10:45
Ale się chłopina napracował.Teraz rozumiem dlaczego miał taki stosunek do spraw i ludzi – po prostu przycupnął na chwilę,by kandydować dalej.Cienki prezydent – prawdziwy strateg.
~Pysio 31-07-2007 10:45
Grzegorz Schetyna dużo zrobił dla Jeleniej Góry, zobaczcie ile razy on w ciągu ostatnich miesiecy byl w naszym mieście praktycznie co miesiąc, były konferencje, spotkania itd a ile razy był tutaj Szmajdziński czy Lipiński?? KTOś PAMIęTA?? W przypadku wygrania wyborów przez PO to jest szansa dla Jeleniej Góry aby mieć tam takiego przedstawiciela który będzie dbał o swój okręg wyborczy i swoich mieszkańców A co zrobił? Jako opozycja duzo nie można zrobic i niech nikt nie liczy na przystanek Włoszczowa bo to PIS takie numery robi, Z TEGO CO WIEM to w przypadku wygrania powstanie inwestycja i droga szybkiego ruchu BOLKóW (OBWODNICA) DO JELENIEJ GóRY a następnieOBWODNICA SZKLARSKIEJ Kto mi powie co zrobił dla Jeleniej Szmajdzinski (jak był posłem rządzącej koalicji?? Wyprowadził jednostkę z Jeleniej?? Lipiński?? Jakoś nic mi nie przychodzi do głowy Jeśli wygra G Schetyna i Platforma to jest niepowtarzalna szansa że pierwszy raz w demokratycznej Polsce będziemy mieli swojego przedstawiciela tam gdzie zapadają kluczowe decyzje i to miasto odżyje
~karolak 31-07-2007 10:46
o,przepraszam,ale pan Szmajdzinski duzo dobrego zrobil dla Jeleniej i oby takich poslow,ktorzy tak dzialaja na rzecz miasta bylo jak najwiecej...
~wyborca 31-07-2007 10:57
Jestem z innej opcji politycznej,ale mimo tego będę głosował na posła Obrębalskiego,aby jak najszybciej odszedł ze stanowiska prezydenta.
~Ewa 31-07-2007 10:57
Podpisuję się obiema rękami za tym żeby odszedł z Jeleniej Góry!Panie Prezydencie naprawdę nie sprawdza się Pan tutaj, może lepiej sprawdzi się Pan w parlamencie. A ja już się cieszę – może będzie lepiej jak przyjdzie ktoś inny.
~kum 31-07-2007 10:59
Już dziś proponuję szwagierkę na dyrektora Biura Zespołu Poselskiego
~co do posłów 31-07-2007 11:08
a wiec to tak Panie Marku...ale jeśli Pa to czyta to napiszę jedno DNO– przez takich jak Pan PO idzie na dno w tej kotlinie WSTYD
~DIABLO 31-07-2007 11:12
Do Karolak Co zrobił Szmajda?Zlikwidował WOSR?......To dużo? to ja dziękuje za takie działania.
~bondziorno 31-07-2007 11:15
no tak tak teraz narzekacie a wczesniej pisaliscie jaki to idealny i kompetentny kandydat wstyd na maxa a teraz chcecie go sie pozbyc a macie swojego kandydata i te 4 latka niech porzadzi sami mu na to przyzwoliliscie swoimi glosami....a PO to podsyf na maxa Schetyna tak tak grunt si epali pod nogami to do jg przyjezdza... a ty pysio nie siej propagandy wiem ze maniakalnie popierasz PO ile zaplacili ci za to....puknij sie w czolo
~urzędnik 31-07-2007 11:35
Niby wszystko zgodne z prawem,ale jednak arogancja w najwyższym stopniu...
~Ob. Szaraczek 31-07-2007 11:39
Marek do parlamentu, komisji europejskiej, ONZ–u, byle dalej od Jeleniej!
~Analityk 31-07-2007 11:45
Czytam od pewnego czasu te wiadomości,obserwuję,co się dzieje na Wysokim Urzędzie,a...lizuję komentarze i stwierdzam,że rzadko się zdarza,by ktoś tak metodycznie kształtował negatywną opinię o sobie i powierzonym stanowisku,jak to robi obecny miłościwie nam panujący.
~PO 31-07-2007 11:56
Wystarczy prezydentowania – ludzie wyobrażacie sobie coby było gdyby prezydenciunio został posłem.
~do Pysia 31-07-2007 12:06
Czy teraz nie mamy posła PO z naszego terenu p.Sawickiej. Co mamy z tego?????????
~Barbara 31-07-2007 12:18
Pan Prezydent pokazał nam przez osiem miesięcy swoje zaangażowanie i skuteczność w działaniu na rzecz miasta jak również jako kierownika jednostki organizacyjnej jakim jest Urząd. Jak byłby to egzamin to otrzmałby dwóję i to chyba podkreśloną albo z wykrzyknikiem. A tak to tylko nie zagłosuję ani na niego ani na PO.
~a może praca okazała się za trudna 31-07-2007 12:20
i za mało płatna a do tego ludzie rozliczają?
~namieszał, nafermentował 31-07-2007 12:23
i pójdzie w posły. Tam przynajmniej dostanie dużo więcej a i dorobić można
~do PO 31-07-2007 12:25
ja sobie wyobrażam. Robiłby to co lubi czyli peniądze.
~do Analityka 31-07-2007 12:27
a jeszcze wszystko nie wyszło na zewnątrz Urzędu. Jeszcze wile nas czeka
~ankieter 31-07-2007 12:36
Gdyby to było ileś tam negatywnych opinii,gdyby to mówili ludzie z wrogiego ugrupowania,gdyby jakaś opozycja oponowała – nie należałoby się przejmować.Tymczasem negatywna opinia jest powszechna i wspólna dla wszystkich rozmówców.Taka jednomyślność zmusza do refleksji,a może do całkowitej reorientacji,a może do rezygnacji...?
~777 31-07-2007 12:43
On odejdzie a przyjdzie Sajnog... Lepiej się już zastrzelić...
~kwa 31-07-2007 13:03
To sie może rozczarować jak wystartuje. Juz stracil sporo elektoratu od poczatku sprawowania funkcji.
~Strateg 31-07-2007 14:48
A ja wroze mu wielki sukces wyborczy! Cale miasto (WM, LiD, PiS) zaglosuje za nim by tylko sie go pozbyc z ratusza i by cos sie w tym miescie wreszcie ruszylo wraz z nowym prezydentem. Jestem pewien ze wlasnie z tego powodu popra go wszyscy, byle go wystrzelic najdalej od JG. Ja przynajmiej na niego zaglosuje, jest szansa ze zniknie z JG i bedzie git! Obrebalski nie dumaj bo do reszty wylysiejesz, kandyduj i uwolnij JG od siebie samego!
~Kibic.. 31-07-2007 15:09
Jeśli ktoś nie wie, ile dobrego zrobił dla Jeleniej Góry Jerzy Szmajdziński – to jest albo kompletnie niezorientowany, albo głupi i do tego zawistny. Z całego wianuszka senatorów i posłów, na których głosowali jeleniogórzanie – tylko Jerzy Szmajdziński jest aktywny dla regionu, dla utrzymania w mieście choćby sportu, jest tu częstym gościem, zawsze dostępny, chętny do pomocy, interesuje się naszym miastem... Jeśli już kogoś oceniamy – to zróbmy to sprawiedliwie, a nie / jak to zwykle bywa/ z domieszką jadu i złośliwości. Od pokory jeszcze nikt nie umarł...
~A–k 31-07-2007 15:32
Będzie następna kompromitacja Obrębalskiego, tak jak przy wyborze na szefa Euroreginu.
~D.K. 31-07-2007 16:29
Pan poseł Szmajdziński ma biuro poselskie przy ul.Wojska Polskiego gdzie można się z nim spotkac regularnie co dwa tygodnie ja czekalaem tydzien na spotkanie i bardzo mi pomogł niestety pani Sawicka nie kiwnela nawet palcem o Pani Machałek nawet nie wspomne ona tylko jest widziana na oficjalnych rautach (z telewizją,
~a'propos 31-07-2007 18:14
Dla mnie Szmajdziński zdradził Jelenią Górę pozwalając – jako MINISTER MONU (!) na "eksmisję" wojska z naszego miasta. Tyle lat historii, tradycji (nawet za czasów Niemców). To Gosiewski – jako byle popierdułka potrafił zatrzymać pociąg we Włoszczowie, a Szmajdziński i szkołę radiotechniczną i cało wojsko z Jeleniej przegnał... Paranoja! Nie dość, że od lat tym miastem rządzą nieudacznicy, to jeszcze robią z niego coraz większą dziurę. Już słyszy się określenia "Jelenia Góra koło Karpacza (albo Szklarskiej Poręby" Śmiechu warci tacy reprezentanci!
~lala 31-07-2007 18:34
Konrad?Chyba byłbyś lepszym prezydentem!!!Odpowiedź autora jest bardziej "realna" i logiczna.Buziaki dla całej redakcji
~waldek_a 31-07-2007 18:44
Do Pysia i nie tylko. Schetyna rządzi w PO, PO rządzi w województwie, w JG rządzi Marek O, też PO i co z tego wynika dla Jeleniej? obwodnicy brak, szpital w tragicznej sytuacji, komunikacja a wrocławkiem taka jak była nawet ta drobna kosmetyka nie pomoże, ale po głosy do nas wyciągają łapę. Nawet Marek O i Jerzy Ł kwestują w godzinach pracy – czego media przychylne platwormasom nawe nie zauważyły
~Mistrz dedukcji 31-07-2007 19:56
Już samo to, że odpowiedział na artykuł świadczy o tymm, że zależy mu na poparciu ludzi, więc będzie kandydował.
~Ja tak uważam 31-07-2007 19:58
Myślę, że Jelonka.com to dobry portal. Dobry jest też j...4, ale najlepsza jest strona jelenia.pl
~BC 31-07-2007 21:00
dajcie spokój z tym szmajdzińskim i jego zasługami dla JG – robi tylko to, co jest mu potrzebne do zgarnięcia odpowiedniej ilości głosów podczas wyborów, a tak w zasadzie to każe sobie robić bo sam to się raczej nie przemęcza.
~kierowca 31-07-2007 21:23
Czy ktoś wie gdzie są zainstalowane fotoradary w Jeleniej Górze ?????
~pronto 31-07-2007 21:24
Nie czepiajcie się posłanki Sawickiej,ma kobiety problemy z kuzynką betanka /z klasztoru /,nie wiemy czy wujek czuje sie dobrze ,to sa problemy strategiczne Naszego regionu. Ja juz szykuje list poparcia dla Marka O.w ewentualnych wyborach,nie chce za to żadnej kasy ,oby tylko udała się trasplantacja do Sejmu.Wystarczy tej kompromitacji urzędu .
~Helena 31-07-2007 22:38
"W chwili obecnej jestem Prezydentem Jeleniej Góry i pracuję na rzecz Miasta i mieszkańców" o ile to pierwsze to niestety prawda, o tyle to drugie to raczej niezly dowcip.
~Do kogoś KTO WIE 31-07-2007 23:21
Gdzie obecnie pracuje "szwagierka" OBREMBALSKIEGO bo Pan Prezydent pracuje na rzecz mieszkańców i Miasta, to nie dowcip –Pani HELENO.
~sumienie 1-08-2007 1:01
A czemu by nie?, zawsze w sejmie większe koryto i możliwości większe. A może głupki znowu dadzą się nabrac i mnie wybiorą.
~Do Pysio 1-08-2007 8:19
HAHAHA! Rzeczywiście dużo Schetyna zrobił dla JG, bo bywał na konferencjach i spotkaniach różnych, a nie to co inni – DOBRE!!!
~aite 1-08-2007 8:44
co by było gdyby babcia miała wąsy– oto cała treść artykułu, a może by tak się postarać przedstawić jakieś fakty? czy to już zbyt dużo pracy?
~NA POSŁA 1-08-2007 10:50
tylko JERZY SZMAJDZIŃSKI.bardzo kompetentna osoba.
~pawel 1-08-2007 10:55
haha smiesznie tutaj, wszyscy po nim jadą a nie podają ŻADNEJ alternatywy co moze znowu będzie "na Ssajnoga głos na Ssajnoga" ? jesteście żenujący :D
~aite 2-08-2007 20:21
daj spokój z tym Sajnogiem:–((

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skatepark za frekwencję?

Przebudowa drogi nr 2273D

Nowy program "Moja woda"

Fundusze dla powiatu

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
165
Tak
44%
Nie
42%
Nie wiem
14%