MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Z pomysłem na biznes w Jeleniej Górze

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 14 maja 2011, 7:45
Aktualizacja: 7:46
Autor: Angela
Fot. Angela
Sklep z akcesoriami okolicznościowymi czy odzieżą alternatywną, przedszkole integracyjne, mycie parą, skatepark i wiele innych ciekawych pomysłów zaprezentowali wczoraj studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze podczas Giełdy Pomysłów. Podsumowano również wyniki badań dotyczące jakości życia mieszkańców Jeleniej Góry i innych miast.

Na dzień poświęcony projektowi „Giełda Pomysłów – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu na rzecz rozwoju Jeleniej Góry” przybyło wielu gości, w tym wykładowcy innych uczelni, a także przedstawiciele urzędu miasta, w tym zastępca prezydenta Hubert Papaj.

Podczas spotkania prezentowano m.in. wyniki badań realizowanych w ramach GRANTU Katedry Zarządzania Strategicznego i Logistyki, Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Gorzowie, pt. „Logistyka a jakość życia mieszkańców miasta Jelenia Góra”, które przedstawili prof. dr hab. Jarosław Witkowski, dr Krzysztof Witkowski, dr Maja Kiba oraz mgr Tomasz Kołakowski. Z badań wynikało m.in., że największym problemem większości mieszkańców jest brak pracy i możliwości zarabiania pieniędzy.

Pojawiły się również prezentacje zatytułowane „Kierunki rozwoju miasta Jelenia Góra – ocena na podstawie najlepszych praktyk” oraz „Park Przemysłowy w Jeleniej Górze – perspektywy”, które przedstawili studenci kół naukowych LoGRiT, AKT.

Na korytarzu uniwersytetu studenci prezentowali własne pomysły firmy, które mogłyby wypełnić rynkową nisze w Jeleniej Górze. Dagmara Dyrga i Łukasz Sikorski przygotowali nie tylko prezentacje, ale i szereg dokumentów, które w przyszłości mają zamiar wykorzystać do rzeczywistego założenia firmy na naszym terenie. Ich pomysłem jest internetowy sklep z alternatywną odzieżą, jakich na terenie całej Polski znaleźć można zaledwie pięć.

- Chcielibyśmy się specjalizować w produkcji i sprzedaży odzieży alternatywnej, której jeden ze wzorów na sobie prezentuje moja siostra. Pomysł zrodził się z moich prywatnych zainteresowań. Interesuje mnie taka moda i taki styl ubierania się. Otworzenie takiego sklepu jest moim małym prywatnym marzeniem i mam nadzieję, że kiedyś mi się to uda – mówi pani Dagmara.

Aleksandra Kret i Michał Adamski pomysłów na biznes mają wiele. Jednym z nich jest otwarcie firmy trudniącej się w mobilnym myciu parowym i wielu innych usługach. Poza dobrym pomysłem wiedzą jak zdobyć pieniądze na start i zamierzają z tej wiedzy skorzystać.

Kaja Chowaniak wraz ze swoimi koleżankami wymyśliła reaktywację upadłego zakładu produkcji ryb przy wykorzystaniu licytacji komorniczej.
- Badaliśmy rynek i sprawdzaliśmy jakich przedsięwzięć i przedsiębiorstw brakuje w Jeleniej Górze. Po tych badaniach okazało się, że nie ma na naszym terenie gospodarstwa rybnego, które produkuje hurtowe ilości ryb – mówi Kaja.

Karolina Deja, Joanna Kowalik, Justyna Madeksza i Justyna Szportun przygotowały projekt sklepu z prezentami okolicznościowymi, m.in. na urodziny, osiemnastki, wieczory kawalerskie czy panieńskie. Dziewczyny przyznają, że póki co nie planują otwierać takiego własnego sklepu, ale chętnie sprzedają pomysł komuś, kto chciałby taki interes otworzyć.

Innymi pomysłami było przedszkole integracyjne dla dzieci niepełnosprawnych i zdrowych, park rozrywki, kręgielnia czy hurtownia dziczyzny, ryb owoców morza i ryb słodkowodnych. Zdecydowanym zrealizować własne pomysły życzymy powodzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Rok niespełnionych obietnic

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~z jeleniej 14-05-2011 8:37
Młodzi, powodzenia!
~realistkazjg 14-05-2011 8:57
Do Młodych, niestety te pomysły tak marne i nierealne jak Jelenia Góra. Jeżeli o biznesie rozmawia sie z teoretykami zatrudnionymi na etat, którzy dostaja pieniadze z góry czyli pierwszego to co może dobrego z tego wyjść. Okiem praktyka-kązdy w/w pomysł to porazka. A budowanie biznesu na komorniku to hanba. Na cudzych łzach nie wyrasta nic dobrego.
~marcops 14-05-2011 10:29
Z tego co wiem głównym zadaniem studentów była analiza rynków i poszczególnch sektorów. Przygotowywali oni pełna dokumentacje i wszelke analizy. Nie było to tylo pomysł i tyle. każdy mógł tam zajrzeć do gotowego dokumentu.
~bang 14-05-2011 10:48
kurde!!! wszyscy wiedzą że trzeba tworzyć miejsca pracy... wielcy uczeni odkryli Amerykę gdzie każdy debil rozumie ze w każdym mieście w Polsce jest problem z pracą(nie tylko w JG)...pomysłów i wizji mamy powyżej uszu...trzeba wreszcie wziąć się do roboty a nie pieprzenie o czymś co każdy wie...Problemem jest,biurokracja,korupcja,za wysokie podatki które dławią przedsiębiorców a żadna partia PiS,PO,SLD,PSL tego nie zmieniła...więc problem jest we władzy ze narzuca debilne zasady rynku, który powinien być wolnym rynkiem!!! ten problem trzeba rozwiązać przy urnach i koniec!!!
evildols 14-05-2011 12:04
Kreatywność nie jest mocną strona niektórych studentów. Sklep z alternatywną odzieżą w Jeleniej Górze funkcjonuje już od paru lat. Kocia kurteczka prezentowana na zdjęciu prawdopodobnie w tym sklepie została nabyta. A reklamy e-sklepu można zobaczyć w kilku miejscach w Jelonce (m in w Orient Ekspresie) i na stronkach alternatywnych subkultur. Sklep prowadzi niezwykle interesująca osóbka z szalonymi pomysłami i wrednym charakterkiem, ale znająca się na rzeczy.
~jom 14-05-2011 12:05
łudzenie się....
~EvilDolls.pl 14-05-2011 12:26
Powyższy wpis nie jest naszego autorstwa, jest dziełem nadgorliwego fana :))) Kurteczka nie jest od nas... A do kreatywności naszych studentów nie zgłaszamy żadnych zastrzeżeń :))) Pozdrawiamy evildolls.pl
~TuPolew154 14-05-2011 12:37
P.S. niechaj wszechmocny ZeUS i waleczny Fiskus mają was w swojej opiece.. hłe hłe hłe ;-)
~Dagmara 14-05-2011 12:43
Kocia bluza została nabyta w Papercats i nikt tego podczas prezentacji nie ukrywał:) Zarówno tam, jak i w Evil Dolls sprzedawane są NIESAMOWITE ciuchy i pomarzyć o otwarciu sklepu o podobnym profilu nikt mi nie zabroni:) Zresztą obydwa sklepy chwalę wśród znajomych i przysparzam im potencjalnych klientów. Jako wyjaśnienie dodam też, że na stoiskach, na których opisie skupili się reporterzy, prezentowane były tylko pomysły dotyczące zagospodarowania nisz rynkowych, natomiast te, dotyczące stricte rozwoju Jeleniej Góry- na konferencji z władzami miasta... Nie zostały one opisane w powyższym artykule, ale jeśli ktoś z Was ma ich tyle, to niech ma odwagę publicznie się nimi pochwalić:) Pozdrawiam!
~do dagmary 14-05-2011 13:14
jakie nisze rynkowe ?????? uważasz, ze przedsiębiorcy z JG tych nisz by nie zauważyli. Pomyliłaś nisze z dołem. Ha ha ha
~taka prawda 14-05-2011 14:55
dla tych studentów nisza to znaczy mała ilość ofert na alegro:)
~Donek 14-05-2011 15:41
Najpierw panie/pani ,,do dagmary" trzeba znać pojęcie niszy i rynku niszowego a nie wypowiadać się publicznie. Jeśli ktoś nie zaszczycił swoją obecnością w tym dniu UE nie ma pojęcia co się tam działo, o co chodziło w całej kampanii oraz ,,akcji z inwestorami"
~ha ha ha ha 14-05-2011 18:22
biznesmeni z pomysłami teoretycy jak wszyscy wykładowcy z UE wielcy fachowcy którzy rozłożyli na łopatki pół Jeleniej a jedyne siano które potrafią zarabiac to te które biorą z naszych podatków wymyślają strategie szkolenia dla gmin i inne farmazony ,firmom potrzeba jasnych prostych przepisów niskich podatków i zatrzymania fali Chińskiej tandety cały polski biznes to import i sprzedaż tego gówna przez wielkie sieci i bogaczy nic więcej, to zabija wszystko w tym kraju szczególnie małe firmy
~do hahahahah 14-05-2011 20:02
Zakompleksiony frajerku:P Nikt ci nei bronił się uczyc:D A tak apropos co drugi wykładowca albo ma firmę własna albo pracuje zawodowo gdzie indziej. Z pensji uczelnianej kokkosów nie ma. Odnośnie strategi, nie pojmiessz po zawodówce jak ważna jest nauka.
~Hi hi hi 14-05-2011 21:01
mycie parą skarpetek ....
~do 20:02 14-05-2011 21:06
skończyłem tą uczelnię 11 lat temu brałem udział w tworzeniu strategi zrównoważonego rozwoju dla wielu gmin robiliśmy całą robotę na zaliczenie badania ankiety wykładowcy zgarniali po kilkanaście tysięcy a My wpisy do indeksu taka strategia jest bezsensownym wymogiem do uzyskiwania subwencji nie pisz pierdół o złych zarobkach wykładowców i o ich firmach pełny etat to kilka godzin tygodniowo dlatego pracują na 2 ,3 etatach na różnych uczelniach a firmy zakładają aby uciekac od podatków i w ramach fuch robic to co należy do ich obowiązków ,na koniec skończ jakąś zawodówkę to ułatwi Ci rozumienie tekstu pisanego bo mojego nie zrozumiałeś
~taka prawda 14-05-2011 22:07
od lat nikt nie patrzy na strategię, to taki mit, że trzeba to mieć, rozpowszechniony przez firmy wykonujące startegie
~prawda w oko 14-05-2011 23:18
No tak, siedzicie i gadacie brednie. Zostaniecie juz w jeleniej, nie wystraczy nieć strategie, musi być dobra i ja realizować. Wielkie fimy mają, a jeleniogórskie pierdzidołki wola MALKONTENTOWAĆ na forach:)
~ra 15-05-2011 0:14
dług publiczny RP wynosi (stan na 23:46, 14/05/2011 dlugpubliczny.org.pl) 766 204 408 234 zł. Nie tędy droga. jest PO nas ryży nas wykończył
~a ode mnie 15-05-2011 9:22
Gratulacje! Bo niektóre osoby z wymienionych już podjęły kroki i prowadzą działalność na własny rachunek! Więc nie do końca jest to tylko teoria :) Oby było jak najlepiej dziewczyny!!!
ebee 15-05-2011 21:06
Cieszy fakt, ze są młodzi ludzie, którzy mają pomysły i niespożyte zasoby energii. Martwi, ze napotykają na ludzi we władzach, ktorzy poza trzymaniem się własnych stołków do realizacji części tych pomysłów nie są zdolni. Życzę im powodzenia i mimo wszystko liczę na cud. Liczę też na to, że nazwiska ludzi władzy, które niezmiennie od komuny są te same w końcu odejdą w niepamięć. EBEE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To grozi tragedią  

Mozaika pod ochroną

Dla obrońcy ojczyzny

Szczytna akcja w szkole

Chcą powtórki wyborów!

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
549
Tak
21%
Nie
69%
Nie wiem
9%