MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Z „Polibudą” w udaną przyszłość

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 23 października 2010, 8:01
Aktualizacja: 9:48
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Wczoraj w hali widowiskowo–sportowej w Cieplicach odbyła się inauguracja roku akademickiego 2010/2011 w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze. Uczelnia rozwija się i daje studentom coraz lepszą bazę naukową i bytową.

Tradycyjnie najpierw odprawiono okolicznościową mszę świętą w kościele św. Jana Chrzciciela w Cieplicach. Na uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego 2010/2011 immatrykulowani zostali przedstawiciele studentów pierwszego roku. Miało też miejsce wręczenie absolwentom dyplomów ukończenia studiów. Prof. dr hab. inż. Wojciech Ciężkowski wygłosił wykład inauguracyjny „Wody termalne Sudetów” . Na uroczystość przybyli zarówno pracownicy Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze, absolwenci oraz studenci pierwszego roku. Pojawili się tacy goście jak m.in. Anna Uniejewska, Andrzej Szymański, wicekanclerz do spraw technicznych, Monika Micińska z dziekanatu wydziału Podstawowych Problemów Techniki.

- Prowadzone są modernizacje sal wykładowych, laboratoriów, w zeszłym roku udało się uruchomić laboratorium wydziału budownictwa. Zakończył się remont budynku socjalno administracyjnego. Jesteśmy w trakcie rozstrzygnięcia przetargu na przebudowy kominów. Sale wyposażone są w wideoprojektory itp. , studenci korzystają w naszym budynku z Internetu bezprzewodowego, w bieżącym roku nasza biblioteka zyskała możliwość bezpośredniego akcesu dolnośląskiej biblioteki cyfrowej – poinformował dr inż. Maciej Pawłowski, dyrektor Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze.

– W najbliższych dniach oddamy nowe łącze światłowodowe, co spowoduje zwiększenie szybkości i komfortu korzystania z Internetu. Udało się wyremontować bazę socjalną akademików. Studenci mogą teraz mieszkać w takich warunkach, jakie spotyka się w Europie Zachodniej. Silnie współpracujemy z zagranicznymi uczelniami w ramach projektu Uniwersytet Nysa. Wspólne studia organizowane w ramach tego projektu stanowią wzorzec dla innych państw. 10 dni temu podpisaliśmy umowę z Uniwersytetem Narodowym Ukrainy w Ługańsku o wymianie studentów i kadr. Jesteśmy również zaangażowani w inwestycję basenów termalnych – dodał szef ośrodka.

Obecnie Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Jeleniej Górze kształci studentów na siedmiu wydziałach: mechanicznym, elektroniki, elektrycznym, inżynierii środowiska, informatyki i zarządzania, studium kształcenia podstawowego oraz dwa nowe wydziały budownictwa i podstawowych problemów techniki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rodzice okupują szkołę

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Gmina skarży MEN

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~na prawdę ! 23-10-2010 9:29
"Z „Polibudą” w udaną przyszłość" - owszem, ale z tą we Wrocku czy Poznaniu. Tu jest zaścianek, godny tytułu "Wyższej Szkoły Zawodowej", ale nie Politechniki.
~mm 23-10-2010 9:41
Wojciech Ciężkowski wygłosił wykład inauguracyjny „Wody termalne Sudetów” wygłoszony przez.... siebie powinno chyba być.
~karol7 23-10-2010 10:49
Do "na prawdę!". No nie zgadzam się. Między Politechniką a Kolegium Karkonoskim jest przepaść.
~ja 23-10-2010 10:54
STUDENCI PIERWSZEGO ROKU rozumiem,ze dopiero wchodzicie w dorosłe życie,ale okazania choć trochę kultury to chyba do tej pory już ktoś powinien was nauczyć. Zero szacunku z waszej strony dla dziekanów,dyrektora,profesorów i innych ważnych osób tam obecnych jak również dla starszych kolegów,którzy odbierali dyplomy inżynierskie.Strach pomyśleć,że za 4 lata wy będziecie występować w togach. Wstyd!
~znowu ja 23-10-2010 14:13
"Do "na prawdę!". No nie zgadzam się. Między Politechniką a Kolegium Karkonoskim jest przepaść. " Niestety, ale KK to nie szkoła tylko fabryka papierków, wiecie o co chodzi. A ZOD PWr w JG ma poziom Wyższej Szkoły Zawodowej (na tą chwilę).
~do ~znowu ja 23-10-2010 14:49
No to przyjdż i zdobądź ten papierwk, zwłaszcza na Wydziale Techniki. Od razu będziesz wracał na poilbudę bo tam nie dasz rady. Wystaczy popatrzeć kto w ciepliach uczy infromtyki - magister magistra pogania. Łał ale poziom ... no i to jeżdzenie do wrocka. I jeszcze biblotekę oddają studentom - to z czego do tej pory studenci korzystali. polibuda tylko dla szpanerów i dojarzy kasy od starych.
~no 23-10-2010 15:12
dlatego lepiej sie opyla do wro polecieć od razu i troche pozakuwac, ale przynajmniej ma sie szanse np. na stypendia jesli jest kierunek zamawiany, a na studiach wiadomo, jak ktos z przecietnej polskiej rodziny, to kazdy grosz sie liczy ! Mam jeszcze pytanie do wtajemniczonych, o co chodzi z tym jezdzeniem do wrocka z jeleniej studentow pwr cieplickiej, wykladowcom sie nie chce przyjezdzac do Jg czy co ?
~do ~no 23-10-2010 18:38
studenci ZOD 30% zajęć robią w macierzystych uczuleniach - o to właśnie chodzi, że 2 dni z 5 w tygodniu masz zajęcia we wrocku a jak spóźnisz się na szkolny autobus to sam bulisz za bilet rejsowego. A stypendia na zamawianych – zapomnij !! to ściema !!! – są dopiero po I roku, i tylko gdy masz odpowiednio wysoką średnią i jeszcze gdy będziesz miał szczęście i załapiesz się na to 10% , którym się należy.
~politechnik 23-10-2010 19:59
"przyjdź i zdobądź ten papierek". Hehe dokładnie tak to się tam odbywa na KK, przychodzisz i od razu Ci dają papier, bez zbędnych ceregieli. A skoro Ty sobie tam nie radzisz, to radzę od razu szukać w ogłoszeniach o pracę czy nie potrzebują kolejnych sprzątaczy w hipermarketach.
~tak 23-10-2010 20:28
Bzdury piszecie z tymi wyjazadami studiujących do wrocka. Proszę nie wprowadzac w błąd. To wykłaowcy codziennie przyjeżdżają z wrocka. Dodam jedynie, ze są czasami są wspólne wykłady dla tych we wrocku i JG - wspólny wykład na sali multimedialnej. Tylko studiować w doskonałych warunkach, bez tłoku i korków na ulicach wrocka. ps. Internet jest wszędzie.
~mr00fkoi4t 24-10-2010 0:53
Dyrektor Pawłowski jak zwykle uprawia propagandę sukcesu. Robi to tak często i uporczywie, że aż żal słuchać. Rzeczywistość ZOD-u niestety nie jawi się tak pozytywnie, jak to pan dr raczy przedstawiać. Owszem, pewne rzeczy udalo się zrobić, ale nadal ta uczelnia pozostawia wiele do życzenia, a wiem to stąd, że sam na niej studiuję. Udało się wprawdzie wyremontować niektóre pokoje w akademiku, ale nadal całość budynku wygląda bardziej jak z Dostojewskiego, niż przypomina standardy zachodnie. Biblioteka cyfrowa powinna być już dawno. Laboratorium dajmy na to miernictwa jest po prostu do bani, jedyna działająca w nim rzecz, to nowy oscyloskop cyfrowy. Reszta tj. woltomierze, jeden komputer z lat 80., jest do wyrzucenia. Nie działał też np. żaden z 4 częstościomierzy. Najgorsze jest jednak to, że większość z tych "studentów" to kompletni ignoranci, którzy w życiu nie mieli do czynienia ani z techniką, ani z książkami naukowymi. Ich wiedza z matematyki czy fizyki, jak i zapał do nauki są
~ 24-10-2010 10:04
A przede wszystkim,panie Pawłowski idź pan z pałacu bo to jak pan w nim gospodaruje w tym cennym dla regionu zabytku woła o pomstę do nieba!
~Gość 24-10-2010 19:33
komuś chyba żal dupę ściska:) Co do wyjazdów do Wrocławia, IŚ jeździł przez około 6(na 8) semestrów raz w tyg na laboratoria, wykłady lub ćwiczenia, podobnie było z innymi wydziałami.
mi87 27-10-2010 10:52
do "mr00fkoi4t" a co Ci się nie podoba? Dostojewskiego to Tu chyba nawet nie czytałeś...a co dopiero będziesz się wypowiadał na temat TAKIEJ uczelni! Wiadomo, że każdy reklamuje swoje jak najlepiej potrafi! Masz jakiś uraz, albo dawno tu nie byłeś. I się lepiej już nie odzywaj!!!
~do mi87 28-10-2010 13:01
Pewnie, najlepiej jak za komuny - nie wolno krytykować bo to niewłaściwe. Tylko hymny na czesc sa dozwolone. A co, gdy rzeczywistosc jest własnie taka jak pisze mr00fkoi4t? Chroń na Boże prze takimi elektrykami, co ucza sie na zesputym sprzecie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Doczekają się ronda

Nowe zasady w szkołach

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Dyskutowali w KPSW o zawodach medycznych

Rodzice: będzie walka o szkołę aż do skutku

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
734
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%