MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Z Pegazem bliżej europejskiej rzeczywistości

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 7 stycznia 2009, 10:27
Aktualizacja: 10:27
Autor: TEJO
Fot. ....
Czterdziestu Dolnoślązaków – głównie absolwentów wyższych uczelni i osób, które kiepsko radzą sobie na rynku pracy – przebywało na 12–tygodniowych stażach w Holandii, gdzie zdobyło doświadczenie, które ma zaowocować poprawą ich bytu w przyszłości.

Wszystko dzięki Stowarzyszeniu „Pegaz”, które zorganizowało staże w ramach programu Leonardo da Vinci – w zakresie kształcenia zawodowego, projekt pn „Młody przedsiębiorca na europejskim rynku w Holandii”.

Projekt był adresowany do 40 uczestników z Regionu Dolnego Śląska, młodych ludzi, absolwentów szkół i wyższych uczelni, osób znajdujących się w złej sytuacji na rynku pracy, nie mogących znaleźć zatrudnienia z powodu: braku odpowiednich kwalifikacji, wysokiego bezrobocia oraz osób pracujących w deficytowych gospodarstwach rolnych.

Partnerem holenderskim w projekcie była firma Contec Holding B.V. posiadająca wieloletnie doświadczenia w organizowaniu staży dla studentów z różnych krajów Unii Europejskiej. Contec Holding B.V dzięki wieloletniej współpracy z mikro przedsiębiorstwami znalazł dla naszych stażystów miejsca praktyk, które pozwoliły na pełne zrealizowanie zadań i celów przyjętych w projekcie.

Uczestnicy zaprzyjaźniali się z europejskim rynkiem pracy podczas stażów zawodowych w przedsiębiorstwach wykorzystujących najnowocześniejsze technologie zarządzania, ochrony środowiska i informacyjno-komunikacyjne. Ponadto zapoznanie się z nowoczesnymi formami organizacji pracy oraz systemami jakości ISO i HCCP - wdrażanymi nawet w niewielkich firmach rodzinnych. W tych ramach uczyli się komunikacji w języku obcym oraz nabywali wiedzę praktyczną, między innymi, w zakresie promocji i sprzedaży

Pobyt stażystów w gospodarstwach holenderskich pozwolił stażystom na zdobycie wiedzy z zakresu funkcjonowania rodzinnych firm , w oparciu o normy produkcyjne obowiązujące w krajach UE. – W ciągu 12-stu tygodni praktyki w gospodarstwach zapoznali się ze sposobami funkcjonowania i organizacją pracy w mikro przedsiębiorstwie. Pozwoli im to na wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności do prowadzenia własnych przedsiębiorstw w przyszłości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sadzą las

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (6) Dodaj komentarz

piipi 7-01-2009 16:59
Pegaz jest ..symbolem natchnienia poetyckigo,aby im ten "konik" nie zaszkodzil !!.
~do piipi 7-01-2009 20:07
ale ty jestes pusta!
~fbp 7-01-2009 22:47
piipi jest superancka...a pusta to moze byc twoja glowa...konska zapewne,taka jaka miala "nasza szkapa" bo na 100% nie taka jaka ma pegaz:)))!!!!
~xx 8-01-2009 9:51
brak slów na powyższe wypowiedzi
~fbp 8-01-2009 10:40
a jednak "xx" uzyles kilku slow:)))
~ 8-01-2009 21:05
a czemu miałbym nie uzyć ?? żyjemy chyba w wolnym kraju... a tak poza tym współpracuję ze Stowarzyszeniem Pegaz i drazni mnie jak wypowiada się ktoś pod tym tematem zupelnie nie wiedząc o przekazie artykulu. czepiacie się tylko symbolu Pegaza! ważna jest treść!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Synoptycy: spodziewane ulewy

Policjanci też pomagali

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Osuwiska na obwodnicy

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
909
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%