MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Z obiektywem na podbój krajów bałtyckich

Wiadomości: REGION/ ŚWIAT
Niedziela, 12 października 2008, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: Ania
Fot. Archiwum
Karkonoscy fotograficy, którzy na przełomie września i października przebywali w Estonii, wzbudzili ogromne zainteresowanie wśród tamtejszej ludności.

Na zaproszenie Agencji Artystycznej „Un Canto” z Tallina, zorganizowano tam dwie wystawy fotograficzne. Rangę imprezy podniósł Tomasz Chłoń, ambasador Rzeczpospolitej Polski w Estonii, który odwiedził ekspozycję. –

Przywieziona przez nas wystawa odniosła ogromny sukces, byliśmy także zaszczyceni faktem, że miejscem, jaki na nią przeznaczono była Biblioteka Narodowa w Tallinie. – powiedział Marek Mikrut, organizator przedsięwzięcia. Przed otwarciem naszej wystawy, odbywał się tam Kongres Mniejszości Narodowych, który zbiegł się z naszymi przygotowaniami do wernisażu.

Dzięki temu obecni tam ludzie zapoznali się wcześniej ze zrobionymi przez nas fotografiami, wiedzieli czego mogą się spodziewać po naszej prezentacji
Swoje fotografie w Estonii prezentowali Jacek Szczerbaniewicz, Marian Bochynek, Zbigniew Kulik, Jacek Kunikowski oraz Marek Mikrut.

Materiały promocyjne na tą wystawę przygotowały: Związek Gmin Karkonoskich oraz jeleniogórskie starostwo. W Estonii nie ma gór, a wielu ze zwiedzających nigdy nie było w Polsce. Dlatego prezentowana w Tallinie i Narwy prezentacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Pobyt polskich fotografików wystarczył, aby estońscy mistrzowie obiektywu zapragnęli przyjechać do nas i zaprezentować swoje prace.

– Chcemy zorganizować im wystawę. Poprosili także o to, żeby uczestniczyli w niej także nasi muzycy i malarze. Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować ten pomysł wiosną 2009 roku – dodaje Marek Mikrut.

W podobny sposób artyści z Karkonoszy nawiązali współpracę z Austriakami. Poprzez prezentację zdjęć i dzieł sztuki udało się doprowadzić do wymiany młodzieży i wielu innych wymiernych osiągnięć, z których skorzystali zarówno mieszkańcy Kotliny Jeleniogórskiej, jak i Austriacy z Tyrolu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wzrost bezrobocia w powiecie lwóweckim

Trwa rozbudowa SOSW

Komentarze (7) Dodaj komentarz

piipi 12-10-2008 10:31
~Fotografia moze wszysko pokazac i nawet ..AKT,ale najlepiej "towar" smakuje,gdy mozna go dotknac.
~do piipi 12-10-2008 12:08
Autoreklama?
piipi 12-10-2008 14:16
..do- [~postu z godz.12:08..]..~NIE !.~To mezczyzna..
~do piipi 12-10-2008 20:14
es verdad.. muchacho
~Sabath 12-10-2008 21:40
na żywo jest inaczej niż na zdjęciu wiadomo
piipi 13-10-2008 0:12
...do - [~postu z godz.20:14..]...dobrze,ze jestes po mojej stronie i akceptacje do mojego w/w postu napisales.~*Dziekuje.piipi. ~Viva Espana..tam jest duzo..naga.
~Jacek 13-10-2008 9:35
Que cosas! no entiendo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Fundusze dla powiatu kamiennogórskiego

Nadbrzeżna gotowa

Mapa ku przestrodze

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Powstanie dolnośląski szlak zabytków techniki

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1208
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%