MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Z nudy podkładają ogień

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 21 sierpnia 2009, 17:06
Aktualizacja: 17:16
Autor: Angela
Podpalone opony, śmietniki oraz skoszona trwała złożona na stosach i przeznaczona do wywózki – do takich zdarzeń wyjeżdżali w ostatnim czasie strażacy, którzy tracili swój czas i siły by ugasić to, co podpalili bezmyślni wandale. Do tego dochodzą też wykorzystane na wyjazd pieniądze podatników. Najczęściej sprawcami są nieletni, chociaż nie brakuje też „pomysłowych” dorosłych. Jedni i drudzy z podkładania ognia robią sobie zabawę, bo nikt nie reaguje na ich zachowanie.

Sprawcy podkładają ogień, po czym obserwują jak gaszą to strażacy – o tym wiedzą niemal wszyscy, jednak na zatrzymanie wandali decyduje się niewielu mieszkańców. Świadkowie podpaleń zapytani przez policję czy straż miejską o podpalaczy, sądzą że nic nie widzieli i nic nie słyszeli.

Dzisiaj około godziny 13.30 przy ulicy Lwóweckiej – Grunwaldzkiej, na tyłach budynków bazy budowlanej podpalone zostało dzikie wysypisko śmieci wraz z oponami. Ogień i dym unosił się wysoko, więc i gapiów zebrało się wielu, głównie nieletnich. Sprawców nie udało się ustalić, chociaż teren, na którym doszło do podpalenia widoczny jest z większości okien okolicznych budynków. Wczoraj około godziny 21.00 podpalono skoszoną trawę przy ulicy Jana Pawła II w kierunku drogi na Zgorzelec. Tam również sprawcy uciekli, przez nikogo niezauważeni. Prawdziwą plagą są też podpalenia koszy na śmieci. Co tydzień strażacy wyjeżdżają do kilkunastu takich zdarzeń. W wielu przypadkach podpalacze pozostają nieznani i ...bezkarni.

- Najwięcej zgłoszeń jest podczas weekendu, kiedy nieletni wracają z zakrapianych imprez i po drodze urządzają sobie zabawę – przyznają strażacy.

Podpalacze powinni jednak pamiętać, że za takie zabawy czekają ich słone konsekwencje. W przypadku nieletnich sprawa trafia do sądu rodzinnego i nieletnich. Dorośli są karani mandatami karnymi do 500 złotych, karą aresztu lub nagany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmiany pod Szrenicą  

Dworzec tymczasowy w Szklarskiej Porębie

Krew oddawali funkcjonariusze

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 21-08-2009 20:14
brak opieki,organizacji wolnego czasu dla malolatow i efekty sa widoczme
~ 21-08-2009 20:58
ruch "śmietnikowych piromanów" możne się przerodzić w new age świętej inkwizycji...
~Lustus 21-08-2009 21:18
Jak prawo nie będzie bardziej surowe i chroniące świadków, to każdy będzie siedział cicho.
piipi 21-08-2009 23:08
.. przed podpaleniem bylo ciemno i ..SWIADKOWIE mieli ograniczona widocznosc ! Smutne ..
~GALLA 22-08-2009 8:50
w komunie tej tak opluwanej malo ze nas uczono co to jest dobro wspolne to i dzieci mialy kolonie malo bylo dzieci na podworkach nudzacych sie bo byly zaklady pracy a one mialy socjal i byly to bardzo dobre strony naszego zycia bo mlodziez wyjezdzala na kolonie a po naszym miescie wedrowaly dzieci ale tylko te ktore przyjezdzaly do nas na kolonie i obozy, a dzis mamy ameryke gdzie dzieci wychowuja gangi
~ 22-08-2009 11:08
nie piszcie czym grozi bo prawo ma do siebie że jest martwe, jak dostaną po dupie albo po pysku to się szybko oduczą palenia
~tommi 22-08-2009 20:13
racja do goscia z godz.11:08,prawo jest martwe,a morze nasz prezydent miasta ,leń który byczy sie calymi dniami zalozylby kamery na rogu kazdej ulicy,zatrudnilby bezrobotnych do pilnowania,albo cokolwiek kurde zrobił w tym kierunku.normalnie syf sie dzieje,--kradzierze,rozboje,i wogóle speluna w tej JELENIEJ DZIURZE!!!!!!!
~xxx 24-08-2009 13:19
he he brak opieki nad dzieckiem, a ty pewnie bedziesz trzymał/a dzieci na smyczy do 20 roku życia.Prawda jest taka że takie mamy prawo a być świadkiem w tych czasach to tak jak już nie istniec bo każdy ma dostęp do wszystkiego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stop Plastik w Zamku Książ

Skocznia już gotowa

Większość za zmianą

KOD pod sądem

Aktywny Dolny Śląsk

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
744
Tak
19%
Nie
77%
Nie wiem
5%