MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Z nadzieją na basen w Sobieszowie

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Środa, 1 sierpnia 2012, 6:33
Aktualizacja: Czwartek, 2 sierpnia 2012, 8:49
Autor: Angela
Fot. AP
– Dowiedzieliśmy się od władz miasta, że firma „Bart”, która posiada nieruchomość po zakładzie kartonaży, chce ją zamienić i szuka terenów inwestycyjnych w Jeleniej Górze . Jest zainteresowana m.in. byłym basenem w Sobieszowie. Czy jest szansa, że w końcu minie zła passa tego miejsca? – pytają mieszkańcy Sobieszowa.

Jak mówią mieszkańcy dzielnicy pod Chojnikiem, zgodnie z zapisem w planie zagospodarowania przestrzennego teren po byłym basenie jest przeznaczony na cele turystyczno - rekreacyjne.

- Informację, że firma chce przejąć były basen w Sobieszowie, usłyszeliśmy w lipcu br. od prezydenta Marcina Zawiły, który uczestniczył w spotkaniu stowarzyszeń. Słyszeliśmy też, że przedsiębiorca zobowiązuje się w ciągu 3- 4 lat wybudować w tym miejscu kompleks hotelowo - basenowy. Mieszkańcy mają nadzieję, że po wielu latach straszący obiekt zostanie zagospodarowany zgodnie z przeznaczeniem – mówi prezes Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa.

Tymczasem Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze potwierdza tylko część tej informacji.

- Rzeczywiście są prowadzone rozmowy dotyczące zamiany terenu z firmą Bart, ale były basen w Sobieszowie jest tylko jednym z wielu obiektów, którymi interesuje się inwestor. Jest jeszcze za wcześnie by mówić o konkretach w tej sprawie. Cały czas toczą się bowiem rozmowy, i o tym, gdzie i co wybuduje ten przedsiębiorca dowiemy się zapewne za kilka miesięcy – mówi rzecznik jeleniogórskiego urzędu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rzeźby dla Kowar

Most już po remoncie

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (39) Dodaj komentarz

~vip 1-08-2012 8:53
JAK PANI ANNA SIĘ TEMATEM ZAJMUJE TO NIC Z TEGO NA PEWNO NIE BĘDZIE BO GADAĆ TO ONA POTRAFI ALE ZAŁATWIĆ COŚ KONKRETNEGO TO JUŻ NIE !!! ;)
~aaa 1-08-2012 9:17
Tematem nie zajmuje się pani Anna, tylko taką informację przekazał mieszkańcom Sobieszowa osobiście pan Prezydent Zawiła na spotkaniu zorganizowanym 2 lipca w Muflonie. W spotkaniu uczestniczyło ponad 30 osób, i wszyscy mogą to potwierdzić.
~ 1-08-2012 9:18
A może niech weźmie rakownicę?
~chipo 1-08-2012 9:24
Ja czegoś nie rozumiem, jeśli f-ma Bart posiada nieruchomość po kartonażach - czyli bardzo świeży nabytek, to po co ją kupowała, jeśli chce inwestować w coś innego, czyli w basen, który o ile dobrze zrozumiałem jest wciąż do nabycia od miasta. Widać w tym interesie, któraś ze stron ma zyskać, domyślam się, że nie będzie nią miasto.
~chipo 1-08-2012 9:33
drodzy mieszkańcy Sobieszowa, zróbcie ściepę na budowę / remont basenu , zorganizujcie się w stowarzyszeniu - weźcie sprawy we własne ręce, inaczej miasto znów was wydyma. Jeśli prowadzenie basenu może być intratne, to czego się tym nie zająć? Jakikolwiek prywatny inwestor który pojawi się w tamtym miejscu w najmniejszym stopniu będzie zainteresowany basenem, atrakcyjny ten teren jest tylko jako działka budowlana, pod hotel... a basen ...no basen będzie, dmuchany 2x3m...
~do vip 1-08-2012 9:34
Proszę czytać artykuł z zrozumieniem. A prywatne animozję najlepiej załatwiać poza forum :)
~do chipo 1-08-2012 9:37
Masz dobry pomysł... może i ty pomożesz :)
~14sqandal 1-08-2012 9:48
bedzie basen w Sobieszowie..... a widzicie w moim oku tramwaj ? no
~do 9:48 1-08-2012 10:05
Ech tam, najważniejsze aby zrobili coś z tym terenem . Dziś jak widać po fotkach teren straszy - może być hotel z basenem ;)
~żółw 1-08-2012 10:35
A było tam tak fajnie. Za pachołęcia szlało sie jak nic;-)) Teraz dzieciaki maja tylko basen w jelonce szkoda. Miło powspominać stare dobre czasy;-))
~warmbrunner 1-08-2012 11:01
Jako dziecko w latach 50tych fajnie bawilem sie w basenie w Cieplicach za stadionem niedaleko Lubanskiej. Tam uczylem sie plywania. Duzy basen, piekna plaza piaseczna, woda razej ciepla - mile wspomnienia. Czy ten basen jeszcze istnieje ?? Pozdrowienia z Niemec.
~warmbrunner 1-08-2012 11:19
Jako dziecko w latach 50tych fajnie bawilem sie w basenie w Cieplicach za stadionem niedaleko Lubanskiej. Tam uczylem sie plywania. Duzy basen, piekna plaza piaseczna, woda razej ciepla - mile wspomnienia. Czy ten basen jeszcze istnieje ?? Pozdrowienia z Niemec.
CН.W.D.P. 1-08-2012 11:23
LUDKI, WY NAPRAWDĘ WIERZYCIE, ŻE TAM WRÓCI TO, CO BYŁO?? CZY NIE DOCIERA DO WAS, ŻE SPRAWA ISTNIENIA LUB NIE BASENU ROZBIJA SIĘ O PRZEPISY SANITARNE I RACHUNEK EKONOMICZNY?? NAPRAWDĘ WSZYSCY Z WAS SŁYSZĄ ZE WSZĄD STRZAŁY ROZLEGAJĄCE SIĘ W LESIE POD SMOLEŃSKIEM I W ZWIĄZKU W TYM POSĄDZACIE O ZŁĄ WOLĘ TAJEMNICZYCH "ONYCH"??
~ 1-08-2012 11:27
Tam o remoncie niema mowy widać to zresztą na zdjęciach,basen trzeba by było od podstaw odbudować a to już są ogromne koszta.Największym problemem jaki tam istnieje jest brak dostępu do wody,przez co ów basen padł po zamknięciu młyna z którego woda zasilała kąpielisko.
~chipo 1-08-2012 11:38
do @ 09:37 , a chętnie, jeśli zostanie powołane stowarzyszenie związane z odbudową basenu i otrzyma status OPP (organizacji pożytku publicznego) z przyjemnością oddam 1% swojego podatku na jej rzecz i nie ma tu dla mnie znaczenia fakt, że Sobieszów dla mnie, to drugi koniec miasta - ale mojego miasta :)
~do chipo 1-08-2012 11:44
dzięki :)))
~do 11:27 1-08-2012 11:50
Nie do końca z młyna a z rzeki Wrzosówki, która w tej chwili nie jest rzeką tylko ściekiem:(
~OLIMPIJCZYK 1-08-2012 12:56
jak Polska stoi w sporcie każdy widzi :-) kiedyś były i funkcjonowały w JG i Sobieszowie 3 baseny, a teraz tylko jeden. Wejście 2 rodziców + dziecko = 24pln x załóżmy 20 dni w wakacje = 500plnów. O krytych czy parkach wodnych nie wspomnę -i jak my mamy mieć medale na IO ????
~sainzz 1-08-2012 13:04
basenu napewno nie bedzie bo komu by sie to oplacalo ...
~Adu233 1-08-2012 13:05
Oby odbudowali basen w Sobieszowie. Sam basen na Sudeckiej nie wystarczy i sprawia wrażenie przepełnionego.
~gggr 1-08-2012 13:51
A ta firma "Bart" To nie jest firma, której częścią jest Karkonosze Play? Mocny POwski układzik!
~warmbrunner 1-08-2012 14:05
Jako dziecko w latach 50tych fajnie bawilem sie w basenie w Cieplicach za stadionem niedaleko Lubanskiej. Tam uczylem sie plywania. Duzy basen, piekna plaza piaseczna, woda razej ciepla - mile wspomnienia. Czy ten basen jeszcze istnieje ?? Pozdrowienia z Niemec.
~... 1-08-2012 14:22
W Sobieszowie nie ma co ukrywać - większości mieszkają same zrzędy, którym wszystko przeszkadza, potrafią tylko krytykować i obgadywać i czekać jak im manna z nieba spadnie lub inny za nich wszystko załatwi. Dlatego mimo pięknego miejsca wyprowadziłam się z tej miejscowości - tu nie da się żyć. Niestety niektórzy myślą, że jest jeszcze komuna i wszystko im się należy. Tu ludzie nawet nie potrafią posprzątać po swoich pieskach. Sobieszów ma potencjał , ale który prywatny inwestor zechce zaryzykować?! Jak wszędzie bród i smród. Przecież to wy sami nie dbacie choćby o swoje obejścia, kto wylewa szambo do rzeki, wrzuca do rowu niepotrzebne rzeczy, niszczy kosze, znaki drogowe, kto zaśmiecił ten basen ?! Aby wszystkim żyło się lepiej muszą o to zadbać wszyscy : władza i każdy z nas. Podziwiam t
~jejcam 1-08-2012 15:07
i znowu komplex kłamie jestem z TCZEWA i uczestnicze w rozmowach firma bart wyburzy dom po kartonażach a komplex wciska bna, jeszcze terwn w sobieszowie ale my go nie chcemy i taka prawda
~SARBLE 1-08-2012 17:40
LUDZIE !!!!! Ja czegoś nie mogę zrozumieć:( Niedawno była dyskusja i lament, że nie ma basenu w Sobieszowie. Jak kiedyś to było fajnie, jak basen działał, bo coś się działo, ludzie przyjeżdżali, kasę w Sobieszowie zostawiali, a teraz jak się pokazało "światełko w tunelu", że z basenem może coś się ruszy, to zamiast wykazać jakieś pozytywne zainteresowanie tą sprawą, to snujecie jakieś czarne scenariusze. Wy w końcu wiecie czego chcecie?
~do SAEBLE 1-08-2012 19:16
Jakaś prawda jest w tym co pisze była mieszkanka, ale nie można też przez pryzmat kilku sfrustrowanych forumowiczów wyciągać wnioski, że wszyscy są tacy. Jest grono osób, którym zależy, aby dzisiejszy Sobieszów zmienił swoje oblicze. Prawdziwe jest też stwierdzenie - jeśli ma się coś zmienić na lepsze, powinno na tym zależeć wszystkim, a samym narzekaniem niczego się nie zmieni. Jest takie powiedzenie ... spójrz na siebie, nim zaczniesz kogoś krytykować, a później oceniaj innych. Patrząc na zdjęcia byłego basenu, serce się kraje. I jeśli istnieje cień szansy, aby to zmienić to tylko popierać i wspierać, aby to się udało.
Nοstradamus 1-08-2012 21:01
W tym roku w Polsce utopiła się już rekordowa ilość dzieci. Ponad 80% z nich po prostu nie umiała pływać! Jako dzieciak praktycznie całe wakacje spędzałem na basenach, na Rakownicy i w Sobieszowie. Wszyscy umieliśmy i do dzisiaj umiemy pływać i nurkować jak ryby. Ciągle słyszę że budowa i eksploatacja basenu np. w Sobieszowie JEST NIEOPŁACALNA. Więc grzecznie się zapytam: A PARK W CIEPLICACH JEST OPŁACALNY?! Dla kogo? Dla KGHM, właściciela uzdrowiska? Ile KGHM dokłada się do tego parku?! Czy FONTANNA przy baniakach ZARABIA NA SIEBIE?! Ile zarobiła w te wakacje? Czy plaże w SOPOCIE są dochodowe? (nie są!) BASENY czy PARKI w Jeleniej Górze nigdy nie były opłacalne, dlatego tego typu inwestycje muszą być finansowane ze środków publicznych.
Nοstradamus 1-08-2012 21:05
Jeżeli ktoś MA NADZIEJĘ że prywatny inwestor zbuduje odkryty letni basen w Sobieszowie TO SIĘ GRUBO MYLI! To inwestycja dla miasta, a miasto nie robi nic tylko PODWYŻSZA PODATKI I OPŁATY DLA SPÓŁEK MIEJSKICH. Właściciele obiektów turystycznych w Jagniątkowie płacą podatki jak w CENTRUM MIASTA! Ale w zamian nie mają nawet tego co mieli ZA KOMUNY! Np. basenu w Sobieszowie w którym kąpały się zawsze dzieciaki z domów wczasowych w Jagniątkowie. Ludzie JEST GORZEJ NIŻ ZA KOMUNY! To co macie teraz: KOMPUTERY, SAMOCHODY, NOWE LODÓWKI itp. nie jest wynikiem WSPANIAŁEGO KAPITALIZMU tylko zwyczajnego postępu TECHNOLOGICZNEGO ... i to CHIŃSKIEGO a nie EUROPEJSKIEGO. Wałęsa zrobił nas w *, okradziono nas i okrada się nas nadal.
~Oooo 1-08-2012 22:11
Basen ten, kiedyś był na obrzeżach miasta a dziś w centrum osiedla. Ładny teren z widokiem na góry, to znaleźli się chętni i zbudowali domy. Być może, niektórym prominentnym nie jest na rękę, aby basen zostało odbudowany. Oni chcą ciszy i spokoju, a władza nie chce im tego spokoju burzyć. Za te pieniądze co mają wybudować Termy w Cieplicach, można było nie tylko basen w Sobieszowie odbudować a i stary w Cieplicach. Wiadomo, że do Term miasto i tak będzie dokładać a ile osób z nich będzie korzystać jak one takie mikre. Czy nie lepiej było wydać te pieniądze na basen w Sobieszowie i Cieplicach - ile więcej mieszkańców i turystów by z nich korzystało a i tak na utrzymanie ich wydano by tyle samo pieniędzy co na słynne Termy. Termy to największa niewypał rządów pana Marka O.
~ 1-08-2012 22:17
A pipi jelonkowa co na to
~vg 1-08-2012 22:29
Sobieszów basen było fajnie za łepka, kanapki w torbę i wypad na cały dzień :))
~Stasiek 1-08-2012 23:31
Zla passa to tzw. wladze Jeleniej Gory . Wladzami to tego tworu nazwac nie mozna . Aqua park mieliscie miec ..hahahaha Szkoda , ze w Polsce nie mozna rozliczac politykow za zmarnowne pieniadze na bzdury jakim byl na przyklad Obrzempalski ! W normalnych krajach sie takich geniuszy stawia przed sad i skazuje jak sa dowody !
~ccc 1-08-2012 23:40
Po obejrzeniu fotek przedstawionych zastanawiam się kiedy tam skończyły się działania wojenne . A czy przypadkiem właścicielem tego (bałaganu)terenu nie jest aby nasze kochane miasto które to dopuściło do agoni i dewastaci tak jak wszyscy wiedzą urokliwego miejsca ,może pora zainteresowac STRAŻ MIEJSKĄ i wręczyc panu gospodarzowi mandacik a kto jest gospodarzem no kto a łaskawie nam panujący p.MARCIN ZAWIŁA. A skoro na jakimś spotkaniu mówił że ma inwestora to tylko mówił chyba że żartował może ktoś wie coś więcej to niech napisze może warto pana prezydenta zapytac jeszcze raz .
~uzi 1-08-2012 23:52
Marcinek i jemu podobne Józki i Zośki powinni wisieć za stan w jakim jest obecnie miasto!!! Brudne, zarośnięte, ze zdewastowanymi basenami, notabene dobra robota, bo zmniejszyła się konkurencja na rynku i ceny poszły w górę... Panowie i panie z magistratu świetnie się bawią marnując nasze pieniądze i potencjał miasta.
~ccc 2-08-2012 0:10
Uzi masz świętą rację ale dopóki tym miastem rządzą nieudacznicy gamonie to na zmiany na lepsze nie ma co liczyc ,zawsze jest tak - albo się pomylili -albo zapomnieli ale nigdy nie widzą problemu ,wszystkiemu winne obiektywne trudności i potencjalny inwestor nie dał się im wyrolowac bo zadawał wiążące pytania na które oczekiwał odpowiedzi .
~smutne 2-08-2012 1:10
W 1950 roku w każdej miejscowości : Jeleniej Górze, Cieplicach, Sobieszowie, w Zachełmiu, Podgórzynie, Michałowicach, Górzyńcu były piękne baseny kąpielowe odkryte tylko na sezon letni. W Cieplicach piękny basen z bieżącą wodą źródlaną, trampolinami, piętrowe z ławkami dla widowni i przebieralnie z boku łączka. Obok znajdował się stadion sportowy. Baseny z bieżącą wodą znajdowały się również w Sobieszowie i Zachełmiu, gdzie przyjeżdżały dzieci z całej polski na kolonie.Wystarczyło tylko o to wszystko dbać i modernizować. Dziś nie było by problemu z szukaniem inwestorów. A swoją drogą wszystkie te obiekty, oprócz basenu na Sudeckiej w tym samym czasie zostały zamknięte. Komu na tym zależało ?
~smutne 2-08-2012 2:53
cd. Ciekawy artykuł i zdjęcia tu: http://www.jelonka.com/news,single,init,article,2645
~ 3-08-2012 8:32
Baseny to problem. Jesli mieliby z nich korzystac ludzie ze stolkow, nie stanowily by wtedy problemu, optowano by za takimi inwestycjami. Niestety, oni za niby szlachetne posadki maja na takie zbytki w Golebiewskim, czy w Wojanowie. Prosty czlowieku, pracujesz by przezyc i utrzymac tych w krawatach, nie TOBIE takie rzeczy. Dopoki narod nie walnie piescia w stol i nie odwroci systemu placy za prace, bedzie ciagla bieda, niesmak i marzenia ze w tym kraju pracujac, mozna zyc godnie i dostatnio, miec rekreacje, baseny i inne fajne sprawy na ktore tylko wtedy bedzie stac ludzi pracy.
~komancz 90 17-08-2012 10:49
Znowu robią metlik w głowach sobieszowskich tyle lat czekania i jeszcze gdybają

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejowe inwestycje w Kotlinie Kłodzkiej

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Czytelniczka: drogo i brudno

Stalowe rumaki w Karpaczu

Kontakt ograniczony

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
880
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%