MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Z MobiTime już korzysta ponad tysiąc pasażerów

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 2 lipca 2013, 7:21
Aktualizacja: 7:28
Autor: Angela
Nowa usługa pobierania rozkładów jazdy na telefon komórkowy MobiTime wprowadzona w czerwcu br. przez jeleniogórskie MZK ma coraz większą rzeszę zwolenników. Sprawdź, jak ją pobrać i jak z niej korzystać.

Jak pokazują statystyki najwięcej osób korzysta z usługi na najbardziej popularnej platformie, czyli Android.

- Jeżeli chodzi o platformę Windows Phone nasze prace wciąż trwają i zakończą się w lipcu – informuje wykonawca systemu z firmy Infospread. - Będziemy gotowi do uruchomienia Windows Phone w sierpniu – dodał.

W sierpniu też ma zostać uruchomiona możliwość kupowania biletów przez MobiTime.

Aplikacja dostępna jest bezpłatnie w sklepach Apple App Store, Google Play lub poprzez link do pobrania aplikacji. By otrzymać link do pobrania MobiTime należy wysłać SMS-a o treści: Jgora na numer 690 845 845 (koszt zwykły SMS zgodnie z taryfą). Po otrzymaniu SMS-a z linkiem do aplikacji, należy przejść do linku w swoim telefonie i pobrać aplikację lub wpisać swój numer telefonu w oknie na stronie www.mzk.jgora.pl.

Aby sprawdzić w aplikacji rozkład jazdy na danej linii, wystarczy wejść w moduł Rozkłady wybrać linię z listy (można też znaleźć dostępne linie poprzez wpisanie nazwy przystanku).

Przy szukaniu rozkładu po raz pierwszy aplikacja wymaga połączenia z Internetem (np. siecią Wi-Fi), przy czym generuje minimalny transfer danych. Raz sprawdzony rozkład zapisuje się lokalnie w pamięci telefonu i od tej pory jest już dostępny w trybie off-line, bez konieczności łączenia się z siecią Internet.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~mieszkaniec JG 2-07-2013 13:11
o wiele lepsza i co najwazniejsze: dziala off-line jest aplikacja / Transportoid / - perfekcja. takze mozna pobrac ze sklepu Google, bez zadnych smsow, poprostu dziala darmowo w calym kraju
~chocim 3-07-2013 10:55
transportoid górą!
~ciepliczanin001 7-07-2013 23:12
Dla osób bez stałego dostępu do internetu w komórce ta aplikacja jest prawie całkowicie bezużyteczna. O wiele lepiej sprawdza się tutaj wcześniej wymieniony Transportoid.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

W czwartek spotkanie z Elżbietą Jaworowicz

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Klasyki zjechały do Kowar

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
298
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
5%