MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Z Mikołajem na pediatrii

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 7 grudnia 2019, 16:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 grudnia 2019, 10:44
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
To już tradycja – dzieci, które z uwagi na chorobę nie mogą spędzić Dnia Świętego Mikołaja w domu, na oddziale pediatrii Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej odwiedza "gość z Laponii". Mali pacjenci dostają prezenty i bawią się z pomocniczkami Mikołaja.

Na spotkanie z Mikołajem przybyły nie tylko dzieci z pediatrii, ale również z alergologii, okulistyki, chirurgii dziecięcej. Co istotne, prezenty dostały również dzieci, którym stan zdrowia nie pozwolił na uczestniczenie w zabawie.

W rolę Św. Mikołaja wcielił się Grzegorz Bielewicz z Grupy GB. Oprócz prezentów, dzieci otrzymały również vouchery do Karkonoskiego Parku Rozrywki. Na koniec - pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek, zarówno dla dzieci jak i rodziców.

Miesiąc grudzień obfituje w tym roku w różne atrakcje, urozmaicając małym pacjentom pobyt w szpitalu. Dwa dni temu, odbył się koncert „Dzieci-Dzieciom” w wykonaniu uczniów klas muzycznych Szkoły Nr 11/ Państwowej Szkoły Muzycznej w Jeleniej Górze. W niedzielę, 8 grudnia na motocyklach przyjadą MotoMikołaje. Niespodzianki i prezenty czekają na nasze dzieci również w okresie świątecznym.

W naszym szpitalu musi być Święty Mikołaj. To szczególne święto - podkreślała Anna Sinica, organizatorka przedsięwzięcia. - Wszyscy wiemy, że uśmiech przyspiesza powrót do zdrowia - dodała.

Jak zaznaczyła Anna Sinica, pomoc w upiększeniu oddziału (ubieranie choinek, dekorowanie oddziału) to dzieło dzieci i rodziców oraz studentów III roku pielęgniarstwa ERASMUS z Portugalii/ KPSW w Jeleniej Górze z opiekunem E. Skowrońską.

Z kolei prezenty oraz słodki poczęstunek dla wszystkich małych pacjentów naszego szpitala ufundowali: Stacja Paliw Moya z Jeleniej Góry, Ryszard Łasek i współpracownicy, Cukiernia Mrugała, Grzegorz Bielewicz Grupa GB, Szkoła Podstawowa Nr 2, Jelenia Plast, Donata Jur, Danuta Wójcik, Policja oraz Straż Miejska. Wszystkim darczyńcom, w imieniu małych pacjentów naszego szpitala, składam serdeczne słowa wdzięczności. Dzięki Państwa pomocy chore dzieci były uśmiechnięte i radosne, choć przez chwilę zapomniały o chorobie - powiedziała Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy Oddziale Pediatrycznym WCSKJ.

Twoja reakcja na artykuł?

14
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

"Leniuchem" do kolei linowej na Kopę w Karpaczu

Krakowska gotowa!  

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~nannao 7-12-2019 19:38
Przez wiele lat w gronie sponsorów było TESCO ,teraz widać że są bardzo słabej kondycji ,przykre to.
~ 7-12-2019 21:39
do: ~nannao (19:38)
Lepiej napisz o swoim wkładzie...
~no 8-12-2019 9:34
do: ~nannao (19:38)
Tesco 2 krotnie ufundowalo upominki -osoba ktora sie tym zajmowala robi to dalej tylko z ramienia innej firmy
~A 7-12-2019 22:13
Akurat w tym dniu wraz z córką przebywałysmy na oddziale i było miło, wesoło, po prostu cudnie! Korytarz i świetlica pięknie przyozdobione, dzieki czemu bylo naprawde nastrojowo. Dzieci były uśmiechnięte i rozbawione, a to dla rodziców najwspanialszy prezent! Dzięki takim chwilą przebywanie w szpitalu jest milsze dla małych pacjentów. Świetnie bawiły sie nie tylko dzieci. Przepiękna inicjatywa! Z całego serca DZIĘKUJEMY!
użytkownik facebook 8-12-2019 17:48
super :)
~bk 9-12-2019 10:03
Byłam wczoraj w szpitalu, gdy mikołaj w asyście motocyklistów (i nie tylko) przybył do szpitala. To ja, stara baba się wzruszyłam, a co dopiero te dzieci! Gratuluję wszystkim, którym chciało się chcieć - dobro powraca, czego z całego serca życzę :-)))))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

96 nowych zakażeń w regionie (aktualizacja)

Droga jak nowa

JSM zbuduje parking na Zabobrzu przy wsparciu Miasta

Synoptycy: spodziewane ulewy

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
420
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
10%