MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Z miasta znika ruina

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 27 lipca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Szczególną uwagę powinni zachować przechodnie przy ulicy Sobieskiego. Trwają tam prace rozbiórkowe kamienicy, która groziła zawaleniem. Ludzie lekceważą zakaz przejścia blisko budynku.

Budynek powoli znika z krajobrazu tego traktu. Zdecydowano, że będzie burzony stopniowo, aby nie narażać na niebezpieczeństwo przechodniów. Ważne też są względy bezpieczeństwa sąsiednich kamienic.

Zbyt szybko przeprowadzona rozbiórka mogłaby skutkować narażeniem na szwank konstrukcji domów, które stoją obok. Wskutek tego mogłoby dojść do katastrofy budowlanej.
Podobny przypadek zdarzył się na początku lat 90-tych przy ulicy Szkolnej, kiedy to z powodu braku zabezpieczenia fundamentów, po zburzeniu sąsiedniej kamienicy, zawalił się dom.

Teraz prace przy ulicy Sobieskiego przeprowadzane są na koszt urzędu miasta, choć kamienica ma swojego właściciela. Mimo że ją kupił, nie stać było go na zabezpieczenie obiektu. Ten popadając w ruinę, stał się siedliskiem meneli. Po wypaleniu zaczął zagrażać bezpieczeństwu ludzi.

Prace rozbiórkowe potrwają jeszcze kilka tygodni. Nie wiadomo, co powstanie na pustym placu. Na pewno przez jakiś czas będzie to kolejne, niezagospodarowane miejsce po poniemieckiej kamienicy w stolicy Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rękawice zimowe – doskonały pomysł na prezent pod choinkę!

Rok niespełnionych obietnic

Mozaika pod ochroną

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~M. 27-07-2006 10:29
Miasto w ramach rekompensaty za rozbiórkę powinno odebrać plac właścicielowi, bo inaczej wyjdzie na to że za niedługo my jako podatnicy będziemy płacić prywciarzom za wszystko bo ich na nic nie stać!!!
~D. 27-07-2006 12:02
Racja M. Wiecej konsekwencji i pomyslowosci by sie przydalo naszym niezbyt mlodym urzedasom.
~kazimierzp 27-07-2006 16:08
Do M. i do D. - a skąd wiecie, że tych procedur się nie stosuje. Właściciel tejże nieruchomości jest pełnym bankrutem, ma na karku komornika i różne płatności. Sąd określa kto i w jakiej kolejności dostaje środki z odzyskanych wierzytelności! Tu nie ma możliwosci: kto silniejszy, ten lepszy! Ale "jak to miło rzucać bezpodstawne oskarżenia" i jak miło "dawać dobre rady" nie mając pojęcia o obowiazujących procedurach prawnych!
~Patol 27-07-2006 16:47
zdbudowac tam agencje!!
~Patry Boy 27-07-2006 18:41
Patol dzieciaku!!! Jak bys niewiedzial to pare krokow dalej jest Heineken i jak masz jaja na swoim miejscu to wyrwiesz laske z imprezki!!!! Przy okazji zaoszczedzisz troche kasy bo laski z tego lokalu wyrywa sie na pare drinkow albo browcow!! Czy to nie prostszy i tanszy sposob?? Po co od razu agencja :P No chyba ze miales na mysli inna agencje np reklamowa, nieruchomosci :))))) pozdro dla dziwczyn bawiacych sie w heinekenie 3 majcie tak dalej!!
~tomek.jg 28-07-2006 7:23
Party Boy - Patolowi pewnie chodziło o agencję rządową - ale widzę, że o takowych jeszcze nie słyszałeś. Wszystko przed Tobą. ;) A co Kazimierza - to jak miło jak ktoś nadinterpretute jekst. Przecież ani D. ani M. nie napisali, że w mieście takich procedur się nie przeprowadza! Zapodali tylko dobry pomysł! I po co ta Twoja cała gadka?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To grozi tragedią  

Finał projektu dla janowickich seniorów

Ruszył proces sprawców tragedii drogowej

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Pojadą ski busy

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
573
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%