MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Z „Metaforą” do sukcesu

Wiadomości: REGION
Środa, 28 października 2009, 8:42
Aktualizacja: 16:21
Autor: rylit
Fot. Organizator
Niezależny Literacki Kabaret Seniora „Metafora”, o którego pierwszym występie w Książnicy Karkonoskiej niedawno pisaliśmy, wyruszył z powodzeniem na podbój Dolnego Śląska. W festiwalu „Śpiewający Seniorzy” w Bogatyni, wyśpiewał drugą nagrodę.

Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy Dojrzałych „Śpiewający Seniorzy” w Bogatyni już po raz czwarty gościł wykonawców seniorów. W tym roku w przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 31 uczestników w kategoriach: chóry, soliści, duety, zespoły ludowe, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne.

Kabaret z Jeleniej Góry wystąpił w ostatniej kategorii. Festiwal odbył się w Sali Bogatyńskiego Ośrodka Kultury gdzie obejrzało go ponad 350 widzów. Oprócz występów konkursowych odbyły się występy zaproszonych gości: orkiestry górniczej i zespołu „Karkonosze”. Kabaret „Metafora” w zmienionym nieco składzie, który jest w trakcie eksperymentowania, może zaliczyć swój występ do udanych. Po burzliwych obradach jury okazało się, że dobył drugą nagrodę.

Największym aplauzem z utworów wykonywanych przez kabaret cieszył się koronny utwór kabaretu „Senior marzy”, którego słowa do muzyki znanego utworu czeskiego „Jožin z bažin” napisała Nina Jankowska. Drugi i trzeci refren tej piosenki kabaretowej śpiewała już cała sala.

„Metafora” wystąpiła tym razem w składzie: Janusz Jachnicki, Nina Jankowska, Wieława Kozłowska. Przypominamy, że kabaret jest w trakcie organizacji i cały czas poszukuje uzdolnionych wokalnie i muzycznie seniorów chętnych do współpracy.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

Wyjątkowa wystawa  

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Propozycje Kina Lot  

Mikołaj nie zawiódł

Koncert Marcina Wyrostka w Jeleniej Górze (rozmowa z artystą)

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
783
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%