MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Z „Metaforą” do sukcesu

Wiadomości: REGION
Środa, 28 października 2009, 8:42
Aktualizacja: 16:21
Autor: rylit
Fot. Organizator
Niezależny Literacki Kabaret Seniora „Metafora”, o którego pierwszym występie w Książnicy Karkonoskiej niedawno pisaliśmy, wyruszył z powodzeniem na podbój Dolnego Śląska. W festiwalu „Śpiewający Seniorzy” w Bogatyni, wyśpiewał drugą nagrodę.

Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy Dojrzałych „Śpiewający Seniorzy” w Bogatyni już po raz czwarty gościł wykonawców seniorów. W tym roku w przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 31 uczestników w kategoriach: chóry, soliści, duety, zespoły ludowe, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne.

Kabaret z Jeleniej Góry wystąpił w ostatniej kategorii. Festiwal odbył się w Sali Bogatyńskiego Ośrodka Kultury gdzie obejrzało go ponad 350 widzów. Oprócz występów konkursowych odbyły się występy zaproszonych gości: orkiestry górniczej i zespołu „Karkonosze”. Kabaret „Metafora” w zmienionym nieco składzie, który jest w trakcie eksperymentowania, może zaliczyć swój występ do udanych. Po burzliwych obradach jury okazało się, że dobył drugą nagrodę.

Największym aplauzem z utworów wykonywanych przez kabaret cieszył się koronny utwór kabaretu „Senior marzy”, którego słowa do muzyki znanego utworu czeskiego „Jožin z bažin” napisała Nina Jankowska. Drugi i trzeci refren tej piosenki kabaretowej śpiewała już cała sala.

„Metafora” wystąpiła tym razem w składzie: Janusz Jachnicki, Nina Jankowska, Wieława Kozłowska. Przypominamy, że kabaret jest w trakcie organizacji i cały czas poszukuje uzdolnionych wokalnie i muzycznie seniorów chętnych do współpracy.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Zaczytaj się z Jelonką.com

Góry Kaczawskie w Muzeum Karkonoskim

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Chcą łącznika Harrachov–Jakuszyce

Festiwal Musique D'Elite w Kamiennej Górze

Festiwal Piosenki Letniej

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1085
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%