MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Z metą na Przełęczy Okraj

Wiadomości: Kowary
Sobota, 17 sierpnia 2019, 9:05
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Za nami zawody sportowe Kowary – Okraj w nowej odsłonie. W miniony czwartek (15.08) w Kowarach pojawili się miłośnicy biegania, kolarstwa MTB i szosowego. Dla wszystkich celem była Przełęcz Okraj, na której zlokalizowano metę.

W biegu zwyciężył Piotr Holly, drugi na mecie był Jacek Lerynowicz, a trzeci Marcin Wojewoda. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Anna Ficner przed Martą Lipnicką i Magdaleną Bednarczyk. W zawodach, oprócz klasyfikacji generalnej, grup wiekowych i podziału na płeć, prowadzono klasyfikację najlepszych kowarzan. Tu najlepszy był Konrad Biela, który na mecie pojawił się przed Piotrem Pęcherzem i Michałem Zagrobelnym. Najszybszą kowarzanką była Katarzyna Stawiarska, drugie miejsce zajęła Anna Chomicz-Szabłowska, a trzecie Natalia Pazdan. Warto wspomnieć, że w biegu uczestniczyli m.in. Ryszard Rzepczyński (zastępca pani burmistrz Kowar).

W kolarstwie górskim zwyciężył Michał Daniel przed Kacprem Fiszerem i Ignacym Duminem. Wśród pań zwyciężyła Anna Michalak-Warżała przed Iwoną Rychlewską i Dominiką Niemiec. W klasyfikacji kowarzan najlepsze wyniki uzyskali: Robert Winiarski (mężczyźni) oraz Monika Szcześniak (kobiety).

Z kolei w kolarstwie szosowym zwyciężył Michał Czapla przed Władysławem Kwaśnickim oraz Czechem – Petrem Javůrkiem. Wśród pań najlepsza była Karolina Cierluk, druga na mecie zameldowała się Petra Tlamkova (Czechy), a trzecia Bożena Gomułka. W klasyfikacji kowarzan najlepszy był Karol Ligęza, a wśród kowarzanek – Renata Sarnecka. Wśród startujących był m.in. Maciej Michella - przewodniczący Rady Miasta Kowary.

Szczegółowe wyniki dostępne na stronie: wyniki.datasport.pl/results3038/

Twoja reakcja na artykuł?

1
17%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przebojem zdobędą ligę?

Prezydent Duda odwiedzi Jelenią Górę

"Wybierzmy prezydenta, który nie będzie dzielił"

Robert Biedroń w Jeleniej Górze

Przesiecki Bieg Icemana

Nie żyje Urszula Broll

Trzeci złoty medal dla Konrada Badacza!

Veto kuratora ws. szkoły

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
38
Tak
55%
Nie
42%
Nie wiem
3%