MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Z medalami z dolnośląskiego czempionatu

Wiadomości: Żarów
Wtorek, 20 września 2016, 17:41
Aktualizacja: 17:42
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Bardzo udany start zaliczyli szachiści Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra na rozegranych w dniach 17–18 września w Żarowie Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych. Grano tempem 30 minut na partię na zawodnika + 30 sekund za każde wykonane posunięcie na dystansie 7 rund.

Drugie miejsce i srebrny medal w kategorii D-9 (dziewcząt do lat 9) wywalczyła Jagoda Romejko (5,5 pkt.). Naszą zawodniczkę wyprzedziła jedynie aktualna mistrzyni Polski Magdalena Pawicka (7,0) z KSz Polonia Wrocław, zaś trzecie miejsce przypadło Aleksandrze Pastuszce (5,5) z KS AZS Wratislavia. W tej grupie 5. miejsce przypadło ponadto Wiktorii Janikowskiej (4,5); debiutowała również Kasia Michalak (4,0), która świetnym występem wśród starszych koleżanek zajęła 11. miejsce i uzyskała normę na III kategorię!

W kategorii D-11 rewelacyjny występ zanotowała będąca w rewelacyjnej formie Oliwia Ćwiszewska (5,0 pkt.), zajmując 3. miejsce i zdobywając brązowy medal. Przed nią zameldowały się tylko Martyna Jędrzejko (6,0) z GCKiS Kobierzyce oraz Wiktoria Olszewska (5,5) z UKS SP3 Bogatynia. Widać że zwycięstwo w Turnieju Owocowym w Jeleniej Górze na początku września i uzyskana norma na II kategorię nie były dziełem przypadku.

Za bardzo dobry występ należy również uznać 5. miejsce Kingi Strzały (4,0), która do końca również liczyła się w walce o medale. Również brązowy medal przypadł w udziale Markowi Madejowi (5,5 pkt.) C-9. Po zaciętych pojedynkach w końcowej klasyfikacji musiał tym razem uznać jedynie lepszą postawę Michała Demskiego (6,5) z KSz Polonia Wrocław oraz Piotra Keiny (6,0) z GCKiS Kobierzyce. W tej grupie dobrze wypadł również, grający z kontuzją ręki Kacper Karp, który z dorobkiem 4,5 pkt. zajął 8. pozycję.

Ponadto wartościowe wyniki osiągnęli: w C-11 Piotr Kołodziejski – 10. miejsce (4,0 pkt.); połączona kategoria D-13 i C-13: Piotr Jaracz – 8. lokata (4,0) z normą na II kategorię PZSzach oraz Jakub Bartłomowicz – 10. miejsce (4,0). W nieoficjalnej klasyfikacji klubowej KSz Jelonka zajęła 1. miejsce (104,5 pkt.), wyprzedzając dwa wrocławskie kluby: KSz Polonia Wrocław (80,0 pkt.) oraz MUKS MDK Śródmieście Wrocław (66,0 pkt.).

W sumie w Mistrzostwach wśród 160 zawodników uczestniczyło 30 juniorów KSz Jelonka Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Grand Prix Polonia 2020 za nami

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Trenowali na francuskiej ziemi

To będzie siatkarskie zakończenie wakacji

Wypadek w Radomierzu

Stalowe rumaki w Karpaczu

Wiadukty prawie gotowe

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
815
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%