Zalogowanych: 4

Legnica: Z Legnicy bez punktów

Poniedziałek, 16 grudnia 2019, 14:22
Aktualizacja: Środa, 18 grudnia 2019, 2:46
Juniorki młodsze Karkonoszy nie zaliczą do udanych wyjazdu na mecz w Legnicy, gdzie zmierzyły się z liderkami wojewódzkich rozgrywek. Do przerwy ekipa prowadzona przez Zdzisława Wąsa radziła sobie nieźle, ale po zmianie stron zanotowała przestój, który pozbawił je złudzeń.

Ekipa z Legnicy jak dotąd ma same zwycięstwa na swoim koncie, więc w starciu z jeleniogórzankami była faworytem. Pierwsza połowa była przez dłuższy czas wyrównana. Dziewiątka prowadziła 3:1, ale Karkonosze doprowadziły do remisu 4:4 i 23. minuty trwała zacięta walka o każdego gola - wówczas na tablicy wyników było 10:9. Na nieco ponad minutę przed przerwą legniczanki odskoczyły na 14:10, a po 30 minutach było 14:11, co mogło dawać nadzieję na dalsze emocje. Od stanu 16:13 w 34. minucie, nasz zespół przestał istnieć na boisku, przez co miejscowe zdobyły 8 bramek z rzędu (24:13) i stało się jasne, kto zgarnie komplet punktów. Pozostała część spotkania była już lepsza w wykonaniu przyjezdnych, ale pozwoliło to jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Mecz zakończył się wynikiem 30:21.

UKS-EUCO Dziewiątka Legnica - MKS Karkonosze Jelenia Góra 30:21 (14:11)

Dziewiątka: Gdula 5, Lange 4, Strójwąs 4, Niedzielenko 4, Doroba 4, Borowa 3, Wojciechowska 3, Szuk 1, Wiśniewska 1, Stelmach 1, Mauer, Wańkowicz, Przybył, Warzecha, Piechota.
Karkonosze: Lambrinow, Prokop - Jarosz 6, Podobińska 6, Kulas 3, Kuśnierz 2, Wołoszczak 2, Jadeszko, Stankiewicz, Romejko.
Sędziowali: Andrzej Garbera, Mateusz Witkowski.