MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Z kryminałem w nowy rok

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 stycznia 2020, 8:13
Aktualizacja: Niedziela, 5 stycznia 2020, 9:37
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Pierwszą premierą w 2020 roku na deskach Teatru Norwida w Jeleniej Górze będzie "Pułapka na myszy" Agathy Christie, w reż. Marka Siudyma. Inauguracyjne spotkanie z kryminałem zaplanowano na najbliższą sobotę!
Zawsze warto czytać, oglądać dobrą literaturę - to nas niesie. Wychodzimy z teatru trochę inni i tak powinno być. Ludzie teatru powinni mieć zasadę, żeby dawać ludziom coś, co ich zastanowi, co w nich coś zmieni i nie skończy się to z ostatnią kurtyną - powiedział Marek Siudym, reżyser spektaklu, który miał już okazję współpracować z jeleniogórskim teatrem w poprzednim sezonie. - Dobrze mi się tu pracuje, bo znam ten zespół. Wiem, że to są ludzie, którzy mogą wszystko zrobić dobrze - podkreślił aktor znany m.in. z Kabaretu Olgi Lipińskiej.
Ta sztuka to klasyka angielskiego kryminału z wszystkimi doskonale wykorzystanymi cechami tego gatunku. Znakomicie rysowane charaktery, lekkość dialogu, misternie skonstruowana zagadka kryminalna. Agatha Christie, jak zawsze, zapewnia rozrywkę wysokiej próby - zapewniają organizatorzy.

"Pułapka na myszy"
Autor: Agatha Christie.
Reżyser: Marek Siudym.
Scenografia: Wojciech Stefaniak.
Kostiumy: Aleksandra Harasimowicz.
Opracowanie muzyczne: Marek Siudym.
Występują: Elwira Hamerska - Skórecka, Marta Kędziora, Iwona Lach, Katarzyna Trzeszczkowska, Andrzej Kępiński, Piotr Konieczyński, Robert Mania, Bogusław Siwko, Filip Toroński.

Po premierze zaplanowanej na 4 stycznia, kolejne pokazy "Pułapki na myszy" odbędą się 5, 9, 10, 11, 12 stycznia. Bilety do nabycia w kasie teatru oraz na stronie teatrnorwida.pl.

Kolejna premierę w sezonie artystycznym 2019/2020 planuje się na połowę marca, a ostatnią w połowie czerwca.

Ostatnią premierą sezonu będą ballady Tadeusza Woźniaka. To będzie spektakl typowo muzyczny, w oparciu o teksty poetyckie - zapowiada Tadeusz Wnuk, dyrektor Teatru Norwida.

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Na jubileusz "Polany"

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Bezdomny 3-01-2020 9:23
A może wystawia Dziady Adasia.
~I hope 5-01-2020 14:26
do: ~Bezdomny (9:23)
Chętnie obejrzę..na glowie kwietny ma wianek,w ręku zielony badylek,a przed nią bieży baranek,a nad nią lata motylek.Znam też inne cytaty,i bardzo lubię twórczość Adama Mickiewicza:-)klasyka jest the best
~Doktor Proktor 3-01-2020 12:42
Kryminał należy się dla tych z PO za złe zarządzanie miastem.
~Dorsz 3-01-2020 15:43
Taka informacja, to już coś ! Brakuje mi jedynie, jak za dawnych lat, godzin seansów i na ile wcześnie można bilety kupić, przed występem.
~Dorsz 4-01-2020 14:13
I to jest to, co zmieniłbym w kulturze, np. w jeleniogórskim teatrze - działy marketingu ! Ich pracownicy nawet nie są zainteresowani artykułami o nich samych; ani zarząd, ani nawet aktorzy. Po prostu nie korzystają z internetu. Proszę zobaczyć powyżej, że zapytałem o coś. Nie ma odpowiedzi, tzn., że nie czytają, nie korzystają.
~-Ꝏ- 4-01-2020 23:36
do: ~Dorsz (14:13)
Pracownicy nie odpowiadają, ponieważ są zajęci poprawianiem usterek po ostatnim remoncie za ponad 20 mln zł. Wniosek jest taki - gdyby wydano jeszcze więcej kasy teatr nawet nie ruszył by do tego czasu ze spektaklami.
~sajmon 4-01-2020 19:42
Hmmm... Uwielbiam teatr : ) Teatr ma moc :) Ale nie wyobrażam sobie spektaklu uderzający w władze miejskie :( Są za bardzo powiązani :) Prezes teatru jest jak prezes wodnika :( Hmmm....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

„Cień bestii” w ZTA

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Wrzesień z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
878
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%