MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Z "kompotem" na gorącym uczynku

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 10 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 10 lipca 2007, 9:59
Autor: anzol
Fot. Archiwum
Producenci „polskiej heroiny” zatrzymani.

Kobietę, która przewoziła w samochodzie 2 kg słomy makowej, oraz dwóch mężczyzn podejrzanych o produkcję „polskiej heroiny” złapali policjanci z Bogatyni.

Najpierw uzyskali informację, że w samochodzie marki BMW jeżdżącym po mieście może znajdować się słoma makowa oraz prekursory do produkcji tak zwanego „kompotu” czyli narkotyku produkowanego na bazie maku.

Na jednej z ulic funkcjonariusze zauważyli wspomniany pojazd. Zatrzymali go do kontroli. W samochodzie, za kierownicą siedziała 27-letnia mieszkanka Bogatyni. Podczas kontroli pojazdu, policjanci znaleźli na podłodze torbę. Jak się okazało w środku była słoma makowa o wadze 2 kg.

Policja dotarła również do mieszkania, w którym miała się odbywać produkcja narkotyków. Informacja o lokalu okazała się prawdziwa, a producentów „polskiej heroiny” zastano niemal dosłownie na gorącym uczynku.
– W mieszkaniu funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn: 43-letniego właściciela mieszkania oraz jego 26-letniego znajomego. W kuchni były jeszcze ciepłe garnki z zawartością mokrego suszu. Palniki kuchenki również były ciepłe, a w powietrzu unosił się zapach amoniaku – poinformował mł. asp. Paweł Petrykowski.

W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli także reklamówkę ze słomą makową oraz prekursorami potrzebnymi do produkcji polskiej heroiny.

Kobieta oraz mężczyźni zostali zatrzymani. Za posiadanie i przetwarzanie prekursorów do produkcji narkotyków grozi kara do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

To teren zapuszczony

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~angelo 10-07-2007 13:50
W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli także reklamówkę ze słomą makową oraz PREKURSORAMI potrzebnymi do produkcji polskiej heroiny. CO to??????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przetarg na kolejną stację

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Czyżby Andrzej Duda?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
572
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%