MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Z Karkonoszy do Tyrolu

Wiadomości: Jelenia Góra/Fügen-Zillertal
Wtorek, 29 lipca 2008, 16:08
Aktualizacja: 17:45
Autor: Mar
Fot. Organizatorzy
W Austrii przebywała grupa fotografików z Kotliny Jeleniogórskiej, którzy uczestniczyli wraz z kolegami fotografikami z Zillertal, we wspólnym plenerze fotograficznym i prezentowali swoje prace na wystawie zatytuowanej „Impresionen aus Karkonosze (Riesengebierge) und Umgebung”– „Impresje z Karkonoszy i okolic”.

Wystawę zorganizował Kultur Initiative Fügen wraz z Towarzystwem Polsko-Austriackim – oddział Karkonoski. Swoje fotografie -związane tematycznie z górami i ich mieszkańcami na zamku Bubenburg w Fügen wystawili: Marian Bochynek, Zbigniew Kulik, Jacek Kunikowski, Łukasz Lewkowicz i Marek Mikrut.

W otwarciu wzięli udział artyści zrzeszeni w Kultur Initiatiwe Fügen, przedstawiciele władz lokalnych, członkowie organizacji pozarządowych z Zillertal oraz ludzie biznesu, którzy wspierają działalność kulturalną austriacko – polską. Nasi fotograficy zabrali ze sobą wiele materiałów promocyjnych o Karkonoszach i powiecie jeleniogórskim.

Wystawę w Tyrolu patronatem objął starosta jeleniogórski Jacek Włodyga a przygotowanie wystawy i wyjazdu do Austrii wsparli finansowo: jeleniogórskie starostwo, gmina Janowice Wielkie, Western City i jeleniogórskie MPGK.

W dniu 20.08 w Galerii N….. w DODN w Jeleniej Górze swoje prace wystawią austriaccy fotograficy a przy tej okazji w dniach 18-23- sierpnia wycieczkę w Sudety odbędzie grupa fotografików i turystów z Tyrolu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Wkrótce będzie zakaz wstępu na Tamę Złotnicką

Radośnie i bezpiecznie

Komentarze (11) Dodaj komentarz

piipi 29-07-2008 21:51
...przybyli w Karkonosze,bo musieli swoja Ojczyzne opuscic.~Byli to ludzie, ale TYLKO innego wyznania.Austriaccy protestanci 700km. pokonali w ciagu 21-dni.To byl rok 1837...oni opuscili piekna Doline Zillertal,ale nastal 1946 i znowu pozegnanie....
piipi 30-07-2008 0:11
..Przegladam te zdjecia,a na jednym z nich (nr.17) Ducha Gor ujrzalam. ~Chcialabym bardzo kiedys jego spotkac....
~Rumcajs 30-07-2008 9:32
Ty piipi to - jak wynika z twoich postów - całe życie tylko duchy i mary widzisz. Jak ciebie znam, to kto jak kto, ale ty Ducha Gór spotkasz na pewno!
piipi 30-07-2008 20:59
..do - [~Rumcajs..]..."ujrzalam",ale tylko w moich marzeniach.~Ducha Gor nigdy NIE zobacze,bo on odszedl od ludzi...DLACZEGO ?.
~Walery 30-07-2008 23:53
Dlaczego odszedł do ludzi? Po prostu zmądrzał...
piipi 31-07-2008 14:17
~Przebaczenie jest najwiekszym wyrazem milosci.Gdy nie ma przebaczenia czlowiek staje sie zgoorzknialy i smutny...~Przebaczenie jest SZANSA dana czlowiekowi,by mogl ukazac ze jest DOBRY !.
~Liczyrzepa 31-07-2008 15:03
Widzisz Piipi, niektórzy przebaczają raz, potem drugi, trzeci, czwarty i... w końcu dochodzą do wniosku, że ludzie są źli, i gorzknieją. Inni szybko pojmują, że ludzie są źli, i układają sobie życie bez nich. Mądrzej postępuja ci drudzy, bo o ile życie i jednych i drugich dochodzi do tego samego punktu, ci ostatni przynajmniej nie marnują życia. W życiu nie należy walczyć z wiatrakami, za wszelką cenę uparcie wędrować granią gór, widząc, że zbliża się burza. Mądrość polega m.in. na tym, aby w miarę szybko spostrzec, że z wiatrakami wygrać się nie da, burzy nie da się przechytrzyć, i nie udawać chojraka. "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść...". Liczyrzepa to wiedział i - choć jest smutny, bo wie więcej niż inni - jest zarazem szczęśliwy. Niestety, nie może wam o tym powiedzieć, zresztą on doskonale zdaje sobie sprawę, że i tak nikt by go nie chciał słuchać...
piipi 31-07-2008 16:26
..ja slysze to echo.~Tam w dostojnych gorach na moich kochanych sciezkach..potrafie z radosci,lisc paproci pocalowac i do serca przytulic.
~Liczyrzepa 31-07-2008 17:44
Słyszysz Piipi tylko echo, odbite wielokrotnie od skał i zniekształcone. Wydaje Ci się, że to głos Ducha Gór, a to tylko przypadkowy świst zabłąkanego wiatru. To duch i mara, jakich wiele w Twoim życiu...
piipi 31-07-2008 23:47
...to TYLKO radosc,bo tam czuje sie szczesliwa.
~Liczyrzepa 2-08-2008 21:32
Ty Piipi wcale nie jesteś szczęśliwa, widać to na każdym kroku. A najlepszym tego dowodem jest to, że właśnie tego tematu dotyczy ogromna część Twoich postów - jest to wręcz Twoja obsesja! Mogę Ci powiedzieć tylko tyle, że na tej drodze, jaką wybrałaś w życiu, nigdy nie będziesz szczęśliwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Synoptycy: spodziewane burze i deszcz

Odkryj Dolny Śląsk

Stalowe rumaki w Karpaczu

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Śmierć na żwirowni

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
829
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%