MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Z karkonoską kartą regionalną taniej

Wiadomości: Region
Piątek, 1 czerwca 2012, 11:35
Aktualizacja: 11:41
Autor: red
Fot. Archiwum
Od dziś (1 czerwiec) zaczyna funkcjonować pierwsza polsko–czeska regionalna karta gościa tzw. „Karkonosze Regioncard.pl”. Dzięki niej zarówno polscy, jak i zagraniczni turyście będą mogli korzystać z dużych rabatów na 124 atrakcyjne usługi w 22 miastach i gminach po polskiej i czeskiej stronie Karkonoszy.

Karta upoważnia do zniżek na wyznaczone parkingi, komunikację, koleje linowe, hotele, muzea, pałace, SPA, kompleksy sportowe i wiele innych ciekawych miejsc jest ważna przez 14 dni od pierwszej aktywacji, która następuje w momencie jej pierwszego wykorzystania. Warto zapamiętać, że do użytkowania karty uprawniony jest tylko jej posiadacz. Rabat można uzyskać po okazaniu Karkonosze Regioncard, a rabaty się nie sumują .

W projekcie biorą udział takie polskie miasta jak: Karpacz, Szklarska Poręba, Jelenia Góra, Kowary, Piechowice, Bolków, Jakuszyce oraz czeskie m.in. Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Harrachov, Janské Lázně, Mladé Buky, Rokytnice nad Jizerou, Vrchlabí, Černý Důl, Jilemnice, Vítkovice v Krkonoších, Benecko, Paseky nad Jizerou, Poniklá, Svoboda nad Úpou, Temný Důl.

Karta rabatowa dla dorosłych kosztuje 30zł (150 CZK), a dla dzieci poniżej 15 lat 18 zł (90 CZK). Gdzie można dostać taką kartę? W punktach dystrybucji Regioncard: ul. Bankowa 27 w Jeleniej Górze, Wytwarzanie i Szlifowanie Szkla - Leśna huta , ul. Kollataja 2 w Szklarskiej Porębie, Jelenia Struga Medical SPA– Sztolnie, ul. Podgórze 55 w Kowarach, PRO PROGRESS, ul. Gorna8/8 w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach, Piechowicki Ośrodek Kultury, Informacja Turystyczna ul. Żymierskiego 53 w Piechowicach oraz w Karpaczu: Biuro Turystyczne Sudety 1 , ul. Karkonoska 12c, , ul. Karkonoska 1, Biuro turystyczne SUDETY 3 i 2 ul. Konstytucji 3 Maja 55 i 31, Sandra SPA Obrońców Pokoju 3, Penzion Toreja ul. Sarnia 4, Palomino w Ściegnach.

Kartę można kupić również w sklepie internetowym znajdującym się na stronach www.regioncard.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ważny komunikat KPN!

Utrudnienia w centrum Szklarskiej Poręby  

Efektowne zakończenie Mud Party

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 1-06-2012 13:56
Nie przekręcili żadnej nazwy miejscowości. Musieli skądś skopiować...
~xyz 1-06-2012 14:07
Ale ul. Górna 8/8 nie jest w Szklarskiej Porębie Jakuszycach. Najprawdopodobniej chodzi o "Stację Jakuszyce"
~lukasuka 1-06-2012 14:12
a ile wart ten rabat?, pewnie 3% hihi
~ 1-06-2012 20:59
w cywilizowanym świecie karty tego typu są wydawane za darmo osobom nocującym na terenie regionu. oto przykład: http://www.alpbachtal.at/pl/aktualnosci/karta-alpbachtal-seenland-card Krok w dobrą stronę ale jeszcze musimy się sporo nauczyć.....
~ 1-06-2012 21:06
wchodzę na stronę -> lista rabatów -> zaznaczam jelenia góra -> pokaż wszystkie rabaty......i co ? i są ! są rabaty ! aż 3 ! Trzy muzea 50% rabatu ! To się Jelenia Góra promuje. No gratuluje ! No posikam się zaraz ze śmiechu ! HHHHAAAAAAHHHAHAHAHAHAAAAAAHHHAAHAHAA
~ 2-06-2012 9:33
http://www.regioncard.pl./pl/
~klaps 2-06-2012 9:44
świetna inicjatywa, gdyby jeszcze po stronie polskiej były jakiekolwiek rabaty. Ja weszłam na stronę - Lista Rabatów - Wszystkie ......i nic mi nie wyświetliło. Po stronie czeskiej za to całe mnóstwo. Czesi wiedzą jak się promować. Weszłam jeszcze na kontakt, żeby napisać im swoje uwagi o tej stronie i co...? Taka to piękna międzynarodowa inicjatywa, ale oczywiście e-mail jest tylko do Czechów. Gratulacje!
~hdfhse 2-06-2012 12:23
Kto to finansuje? Każde tego typu przedsięwzięcie musi być jasno opisane. Dla mnie cały ten projekt śmierdzi z daleka wałkiem. Nie jest jasno opisane kto to finansuje, ile kosztuje to miasta, ile kosztuje to właścicieli obiektów itd. Widzę też na podanej stronie że w Jeleniej Górze projekt rabatowy nie obejmuje ANI JEDNEGO MIEJSCA NOCLEGOWEGO. Projekt jest niejasny, jego finansowanie jest niejasne, jako specjalista odradzam prywatnym przedsiębiorcom branie udziału w tym projekcie.
goscniedzielny 2-06-2012 14:39
Nie ma znaczenia kto to finansuje, bo to prywatne przedsięwzięcie, w zamian za umieszczenie w bazie firm udzielających rabaty, trzeba zapłacić pieniądze. System ten tak naprawdę na sens jedynie dla wystawcy takiej karty, bo on na tym zarabia, reszta tzn firmy z bazy danych i frajerzy którzy kupują taką kartę - płacą. Więcej korzyści dla miasta Jelenia Góra oraz powiatu jeleniogórskiego byłoby włączenie MZK do ZVON - PKS już jest KD również, komunikacja miejska Zgorzelca Bolesławca też... czemu nie MZK z Jeleniej. A tak przy okazji mógłby ktokolwiek z IT miasta, zainteresować się danymi Jeleniej Góry podanymi na stronach ZVON, która zawiera sporo potrzebnych informacji, tylko mało aktualnymi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poznali wyniki rekrutacji

Przejście dla pieszych prowadzące w...pole  

Dużo drożej za śmieci

Biuro na medal!

Atrakcje ze zniżką dla krwiodawców

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
33
Tak
30%
Nie
70%
Nie mam zdania
0%