MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Z karkonoską kartą regionalną taniej

Wiadomości: Region
Piątek, 1 czerwca 2012, 11:35
Aktualizacja: 11:41
Autor: red
Fot. Archiwum
Od dziś (1 czerwiec) zaczyna funkcjonować pierwsza polsko–czeska regionalna karta gościa tzw. „Karkonosze Regioncard.pl”. Dzięki niej zarówno polscy, jak i zagraniczni turyście będą mogli korzystać z dużych rabatów na 124 atrakcyjne usługi w 22 miastach i gminach po polskiej i czeskiej stronie Karkonoszy.

Karta upoważnia do zniżek na wyznaczone parkingi, komunikację, koleje linowe, hotele, muzea, pałace, SPA, kompleksy sportowe i wiele innych ciekawych miejsc jest ważna przez 14 dni od pierwszej aktywacji, która następuje w momencie jej pierwszego wykorzystania. Warto zapamiętać, że do użytkowania karty uprawniony jest tylko jej posiadacz. Rabat można uzyskać po okazaniu Karkonosze Regioncard, a rabaty się nie sumują .

W projekcie biorą udział takie polskie miasta jak: Karpacz, Szklarska Poręba, Jelenia Góra, Kowary, Piechowice, Bolków, Jakuszyce oraz czeskie m.in. Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Harrachov, Janské Lázně, Mladé Buky, Rokytnice nad Jizerou, Vrchlabí, Černý Důl, Jilemnice, Vítkovice v Krkonoších, Benecko, Paseky nad Jizerou, Poniklá, Svoboda nad Úpou, Temný Důl.

Karta rabatowa dla dorosłych kosztuje 30zł (150 CZK), a dla dzieci poniżej 15 lat 18 zł (90 CZK). Gdzie można dostać taką kartę? W punktach dystrybucji Regioncard: ul. Bankowa 27 w Jeleniej Górze, Wytwarzanie i Szlifowanie Szkla - Leśna huta , ul. Kollataja 2 w Szklarskiej Porębie, Jelenia Struga Medical SPA– Sztolnie, ul. Podgórze 55 w Kowarach, PRO PROGRESS, ul. Gorna8/8 w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach, Piechowicki Ośrodek Kultury, Informacja Turystyczna ul. Żymierskiego 53 w Piechowicach oraz w Karpaczu: Biuro Turystyczne Sudety 1 , ul. Karkonoska 12c, , ul. Karkonoska 1, Biuro turystyczne SUDETY 3 i 2 ul. Konstytucji 3 Maja 55 i 31, Sandra SPA Obrońców Pokoju 3, Penzion Toreja ul. Sarnia 4, Palomino w Ściegnach.

Kartę można kupić również w sklepie internetowym znajdującym się na stronach www.regioncard.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Święta coraz bliżej

Miejsce piknikowe wkrótce w Karpaczu

Barbórkowa feta

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 1-06-2012 13:56
Nie przekręcili żadnej nazwy miejscowości. Musieli skądś skopiować...
~xyz 1-06-2012 14:07
Ale ul. Górna 8/8 nie jest w Szklarskiej Porębie Jakuszycach. Najprawdopodobniej chodzi o "Stację Jakuszyce"
~lukasuka 1-06-2012 14:12
a ile wart ten rabat?, pewnie 3% hihi
~ 1-06-2012 20:59
w cywilizowanym świecie karty tego typu są wydawane za darmo osobom nocującym na terenie regionu. oto przykład: http://www.alpbachtal.at/pl/aktualnosci/karta-alpbachtal-seenland-card Krok w dobrą stronę ale jeszcze musimy się sporo nauczyć.....
~ 1-06-2012 21:06
wchodzę na stronę -> lista rabatów -> zaznaczam jelenia góra -> pokaż wszystkie rabaty......i co ? i są ! są rabaty ! aż 3 ! Trzy muzea 50% rabatu ! To się Jelenia Góra promuje. No gratuluje ! No posikam się zaraz ze śmiechu ! HHHHAAAAAAHHHAHAHAHAHAAAAAAHHHAAHAHAA
~ 2-06-2012 9:33
http://www.regioncard.pl./pl/
~klaps 2-06-2012 9:44
świetna inicjatywa, gdyby jeszcze po stronie polskiej były jakiekolwiek rabaty. Ja weszłam na stronę - Lista Rabatów - Wszystkie ......i nic mi nie wyświetliło. Po stronie czeskiej za to całe mnóstwo. Czesi wiedzą jak się promować. Weszłam jeszcze na kontakt, żeby napisać im swoje uwagi o tej stronie i co...? Taka to piękna międzynarodowa inicjatywa, ale oczywiście e-mail jest tylko do Czechów. Gratulacje!
~hdfhse 2-06-2012 12:23
Kto to finansuje? Każde tego typu przedsięwzięcie musi być jasno opisane. Dla mnie cały ten projekt śmierdzi z daleka wałkiem. Nie jest jasno opisane kto to finansuje, ile kosztuje to miasta, ile kosztuje to właścicieli obiektów itd. Widzę też na podanej stronie że w Jeleniej Górze projekt rabatowy nie obejmuje ANI JEDNEGO MIEJSCA NOCLEGOWEGO. Projekt jest niejasny, jego finansowanie jest niejasne, jako specjalista odradzam prywatnym przedsiębiorcom branie udziału w tym projekcie.
goscniedzielny 2-06-2012 14:39
Nie ma znaczenia kto to finansuje, bo to prywatne przedsięwzięcie, w zamian za umieszczenie w bazie firm udzielających rabaty, trzeba zapłacić pieniądze. System ten tak naprawdę na sens jedynie dla wystawcy takiej karty, bo on na tym zarabia, reszta tzn firmy z bazy danych i frajerzy którzy kupują taką kartę - płacą. Więcej korzyści dla miasta Jelenia Góra oraz powiatu jeleniogórskiego byłoby włączenie MZK do ZVON - PKS już jest KD również, komunikacja miejska Zgorzelca Bolesławca też... czemu nie MZK z Jeleniej. A tak przy okazji mógłby ktokolwiek z IT miasta, zainteresować się danymi Jeleniej Góry podanymi na stronach ZVON, która zawiera sporo potrzebnych informacji, tylko mało aktualnymi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Taśmą pod pod kolej linową na Kopę

Dzieci gościły u pograniczników

Chcą powtórki wyborów!

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Szczytna akcja w szkole

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
616
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%