MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Z Jeleniej Góry do Kołobrzegu autobusem

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 2 marca 2017, 8:04
Autor: E–K/Jel
Fot. Użyczone
Uruchomiona została nowa linia autobusowa z Jeleniej Góry do Kołobrzegu. Trasa będzie obsługiwana przez PolBus wspólnie z PKS Tour Jelenia Góra. Bilety na podróże od 4 marca są dostępne w cenach już od 1 zł + 1 zł za rezerwację.

Trasa będzie przebiegać przez: Legnicę, Zieloną Górę, Gorzów Wielkopolski, Kamień Pomorski. Podróżni będą mieć do dyspozycji po jednym kursie w każdą stronę. Do 17 kwietnia w sprzedaży udostępnione będą tylko kursy weekendowe, natomiast od 18 kwietnia z Jeleniej Góry do Kołobrzegu pasażerowie zyskają połączenia codzienne.

Z Jeleniej Góry autobusy wyjeżdżać będą o godzinie 6:20, by do Kołobrzegu dotrzeć o godzinie 17:13. W odwrotnym kierunku podróż zacznie się o godzinie 7:35, a na miejsce autokar dojedzie o 18:15.

Połowa kursów będzie realizowana przez autokary Arriva Bus Transport, natomiast nowością jest współpraca z przewoźnikiem z Jeleniej Góry. Trasa będzie obsługiwana przez autokary marki IVECO posiadające bezprzewodowe połączenie z Internetem oraz klimatyzację. Pasażerowie będą wpuszczani na pokład na podstawie numeru rezerwacji otrzymanego w wiadomości e-mail wraz z e-biletem PolskiBus.com.

Podczas podróży Pasażerów zależnie od operatora obowiązywać będzie regulamin przewozów Arriva Bus Transport, który dostępny jest pod adresem:
http://www.arrivabus.pl/pl/dla-pasazerow/regulamin-przewozow lub PKS Tour Jelenia Góra: http://pks.jgora.pl/images/article/file/REGULAMIN-PRZEWOZOWY-nowy-od-15_04_2015.pdf.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mniej barier dla niepełnosprawnych

Sztuka w pałacach i nowi ambasadorzy

O bezpieczeństwie seniorów na drodze

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~jeleniogór 2-03-2017 9:31
Fajnie - świetna wiadomość, tanie połączenia, kurs nad Bałtyk, wyposażony autokar. Ale w najlepszym autobusie spędzić 11 godzin jazdy, to koszmar. Sorry, pochwalam bardzo ofertę, ale - mimo wszystko wolę jazdę do Kołobrzegu pociągiem, mimo przesiadki we Wrocławiu. Mniej się dłuży i tyłek nie odpada od siedzenia plackiem. Marzy mi się bezpośrednie połączenie kolejowe z Jeleniej do Kołobrzegu. Może kiedyś się doczekamy? Bo póki co, mamy tylko Gdynię.
~FFF 2-03-2017 9:46
Super.... jeszcze raz super.
~MAMUTO 2-03-2017 9:53
Nawet za złotówe nie chciałbym się ciągnąć 11 godzin autobusem
~kolejorz 2-03-2017 10:08
Zmieniła się trasa przejazdu autobusu do Kołobrzegu który od dłuższego czasu jezdził z Jeleniej Góry , co za nowość , hehhe
~Gość 2-03-2017 10:12
Nie rozumiem. Najpierw informacja o PolBusie (PKS Wrocław) i PKS Jelenia Góra, później napisano, że połowe kursów zrealizuje PKS JG i Arriva a na końcu dodano że bilety są do kupienia na stronie PolskiBus.com ?
~ 2-03-2017 10:56
ale bubel jelonka POLBUS to nie POLSKI BUS??????????????????
~??? 2-03-2017 10:56
Bardzo nietrafione, nieprzemyślane godziny wyjazdu z Jeleniej i powrotny z Kołobrzegu ! Wolałbym wyjechać o 22 i być nad morzem o 9 rano. Mam wtedy cały dzień na wykorzystanie a nie po 17 i dzień stracony a opłacony w pensjonacie. Tak samo powrót o 6 rano i znowu dzień stracony a opłacony. To wole pojechać autem. Opuszczam pokój o 12 w południe pakuje walizki do auta i idę na plażę. Wyjeżdżam o 17 i jestem w Jeleniej o 23. Nikt nie będzie tymi kursami jeździł i szybko je zlikwidują. Trzeba trochę pomyśleć jak się coś planuje. Bo to co proponują to bez sensu. TRAGEDIA !!!
~kolejorz 2-03-2017 11:31
Doby hotelowe zaczynają się zazwyczaj od godz. 13-14 a kończą się o 10-11 więc godziny odjazdów są bardzo dobre.
~jorguś kiler 2-03-2017 11:32
Jechałem tym kursem rok temu do Trzęsacza,nie było tak źle
~MARIA 2-03-2017 11:42
Ja wolę jechać na noc.Mam wtedy cały dzień nad morzem.
rymcycymcy 2-03-2017 11:49
To jak przywrócą nam Festiwal Piosenki Żołnierskiej, to będziemy jeździć słuchać piosenek ...o wojence i bohaterach ! :)
~do 10.56 i 11.31 2-03-2017 12:18
popieram i jeszcze raz popieram, a te 11 godzin jazdy ? , jest jakieś video ? czy tylko siedzenie " plackiem" ? postoje ? kawa? herbata? inne? jakie? w pociągu można " rozprostować kości" a tu ? kolejarz myśli wyłącznie o " dobach hotelowych w hotelach kolejowych", widać obce kolejarzowi doby hotelowe w ośrodkach wczasowych w Kołobrzegu...tak też , nie wiesz - nie pisz ! tyle.
~Zdzich 2-03-2017 12:52
Co to za matoł napisał ! POLBUS to jest dawny PKS Wrocław.
~Może tak 2-03-2017 13:19
Nic nowego. Wolałbym ,żeby było bezpośrednie połączenie z Jeleniej Góry do Świnoujścia. Teraz żeby tam dojechać to tylko własne auto, bo koleją czy autobusem to koszmar, kilka przesiadek
~warszawiak z jeleniej 2-03-2017 14:26
dajcie coś nowego np. ekspresowe 5h do warszawy za 1zł konkurencja dla pendolino a cena niebo niższa...
~Jan 2-03-2017 14:31
A czy doczekamy się kursów do Liberca?
~kolejorz 2-03-2017 15:01
Np. w weekendy masz możliwość dojazdu do Liberca z Jeleniej Góry o godz. 7.22 , 8.20 , 9.25 z przesiadką w Szklarskiej Porębie Górnej . Czas przejazdu 2.55g. Bilet 25zł.Euro-Nysa Całodzienny , obowiązuje także np. w MZK Jelenia Góra, autobusy,tramwaje w Libercu a nawet kolejka na górę Ystad w Libercu
~kolejorz 2-03-2017 15:02
oczywiście pociągiem . Autobusy przez granicę nie przejeżdżają .
~Zdzich 2-03-2017 15:04
Kiedyś były kursy do Liberca ale PKS je zlikwidował.Obecnie do Liberca możesz pojechać pociągiem z przesiadką w Szklarskiej Porębie
~Jel.. 2-03-2017 16:15
bardzo dobre godziny wszędzie doba zaczyna się od 14 a nad morze z bagażem iść to głupota.Jak ktoś chce to niech jedzie pociągiem z przesiadką i będzie rano na plaży
~~~Fanka~~ 2-03-2017 18:22
Ale nowośc do Kołobrzegu od lat jeździ autobus z Jel.G.o 6.20.w czasie podróży są postoje na kawę,obiad po 30 min.ale caly dzień w plecy.Do Świnoujścia brak połaczenia autobusem,pociągiem z przesiadką we Wrocławiu ale rano jesteśmy na miejscu.Przydałyby się autobusy nad morze w godzinach nocnych.Mimo wszystko te przesiadki nie są najgorsze.
~??? 2-03-2017 18:28
Dlatego wole jechać swoim samochodem i za 4 osoby nad morze 40 zł czyli 10 zł na osobę -wyjeżdżam o 4 rano i jesteśmy o 10 w Kołobrzegu. mam cały dzień dla siebie a nie o 17.13 na dworcu, później taksówkę za 20 zł do ośrodka , znieść rzeczy i jest po 18. Czyli dzień w plecy a zapłacony. Więc pks do d_py. Dziękuję !!!
~do 16:15 2-03-2017 18:32
Jaka z Ciebie tępa osoba. Jakie z bagażem iść nad morze. Przecież piszę, że jadę autem to bagaże w aucie a ja idę na plaże. Czytaj i myśl trochę
~do Rymcy coś tam 2-03-2017 18:35
A na Festiwalu kto ma niby śpiewać ??? Beatka z Jarkiem + Antoni na harmonii ?? A teraz do Jeleniogora : W nocy to się śpi a nie trzyma się kierownicę (czkę) A potem skąd te wypadki ...No skąd?? Bo zasnął nad kierownicą. Jak toś chce szybko to niech dogada się z Antonim i dronem będzie chwila moment i jestem nad morzem i to Bałtyckim
~molten 2-03-2017 21:00
Do~???. Za 40 zł nad morze dojedziesz samochodem ? na 9 l paliwa 450 km. 2l/100 km - które auto tak pali ? audik a4 diesielek lub pssat TDI rocznik 2000 ???
~Zdzich 2-03-2017 23:27
do kolejorz. Obecnie na wjazd na Jested trzeba dokupić do zvona miejscówkę ale i tak wychodzi taniej niż zwykły bilet.Ystad jest w Szwecji :)
~??? 3-03-2017 0:44
Sorki źle policzyłem 8l/100 km czyli 8x4,5=36 litrów x2,15 za gaz to 77 zł do Kołobrzegu. dzieląc na 4 os. daje 19 zł na osobę. To i tak dużo taniej niż autobus czy pociąg.
~Do 10:56 3-03-2017 12:14
Są osoby, które z uwagi na bezpieczeństwo - i ja do nich należę, wolą podróżować w dzień. Nie mniej oferta ciekawa, choć osobiście preferuję podróż pociągiem, bo mogę w każdej chwili wstać, udać się do toalety. Kto jednak woli podróż autokarem, oferta ta jest ciekawa, a co ważne bezpośrednia bez przesiadki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Akcja Segregacja

Razem bezpieczniej

Country pod Śnieżką

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Zamknięcie szlaków w Rudawach Janowickich

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
413
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%