MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Z Jeleniej Góry autobusem do Monachium i Trembowli

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 30 listopada 2016, 8:26
Autor: UM (komunikat)
Fot. Archiwum
Jelenia Góra w niedługim czasie wzbogaci się o dwa bezpośrednie i długodystansowe połączenia autobusowe: do Monachium w Niemczech i do Trembowli na Ukrainie.

Na początek kwietnia jeden z przedsiębiorców niemieckich planuje uruchomienie kursu Wrocław – Monachium przez Jelenią Górę. Wyjazd w Monachium – minutę przed północą, przyjazd do Jeleniej Góry – 11.25.Autobus kończyłby kurs we Wrocławiu o godz. 13.20, z jednym tylko jeszcze przystankiem w Bolkowie, a po drodze z Monachium zajeżdżałby m.in. do Norymbergii i Drezna. Z kolei wyjazd z Jeleniej Góry do Monachium zaplanowano na godz. 19.05, przyjazd na dworzec końcowy – 6.40. Autobus ma kursować cztery razy w tygodniu.

Z kolei przedsiębiorca jeleniogórski wraz z ukraińskim partnerem jeszcze przed końcem roku chcą uruchomić regularną linię o długości 900 km, z początkiem w odległym o ok. 25 km Lubomierzu i przystankiem końcowym w Trembowli, po drodze zajeżdżając do Jeleniej Góry. Zabawnym zbiegiem okoliczności przyczynkiem do tej decyzji byli mityczni „Sami Swoi”, to znaczy filmowe postacie Kargula i Pawlaka. Ukraińcy z Trembowli, obok której leżą filmowe Krużewniki przyjechali w odwiedziny do Lubomierza, później zwiedzili Jelenią Górę i… zainspirowani filmem podjęli decyzję o eksperymencie komunikacyjnym.

Formalności w tej drugiej sprawie są już załatwione, zakończono też objazdy trasy, odwiedziny na wszystkich dworcach, uzgodniono możliwość wjazdów. – Podróż – powiedziano nam – będzie trwała długo, ok. 18 godz., przy czym wyjazd z Lubomierza odbywać się będzie ok. godz. 14.00, a przyjazd do Trembowli nastąpi o godz. 8.00 następnego dnia. Autokar jeździć ma w pierwszym okresie trzykrotnie w tygodniu, a w zależności od zainteresowania pasażerów będą ewentualnie następować korekty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odbudowa mostu

Chwile wzruszenia podczas Złotych Godów  

Księżna Daisy von Pless o sobie samej

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~aa 30-11-2016 8:34
Super.
~Wm 30-11-2016 9:52
Powinien jezdzic pociag Jelenia Góra, Zgorzelec, Drezno, Berlin i Dalej do Hamburga i okolic
~se 30-11-2016 11:30
Jazda busem krychy 900 km i 18 h w i zdezelowanym rupieciem sama przyjemnosc.
~leo 30-11-2016 11:47
Dajcie spokój 18 godzin w autobusie. Czekam na ryanair wrocław-lwów zapełnienie 100% w każdą stronę.
~kbbcc 30-11-2016 11:50
jeżeli autobus do Trembowli będzie zatrzymywać się we Lwowie, uważam, że jest szansa na spore zainteresowanie; każde nowe połączenie Jeleniej Góry z jakimkolwiek miejscem w Europie powinno być odbierane korzystnie; do se: kiedy ostatnio jechałeś autobusem PKS Tour Jelenia Góra?
~Pińcet plus 30-11-2016 13:34
PKS ma same stare graty kupione z niemieckich szrotów i ani jednego nowego autobusu. Nawet nie mają siana na dokończenie zajezdni
~do Pińcet... 30-11-2016 14:21
Nie narzekam na autobusy PKS-u w JG. Jechałem legnickim - wszystko w środku skrzypiało, głośniej niż praca silnika. Bolesławieckie czy świdnickie też nie zachęcają
~adaśś 30-11-2016 14:55
Połączenie z Berlinem też by się przydało.
~ 30-11-2016 18:31
a moze na kamczatke w 40 h??????
~xy 30-11-2016 18:34
Połączenie z Monachium bardzo potrzebne- świetny pomysł.
~Pomorzanka 30-11-2016 18:38
Bardzo cieszy, że Jelenia Góra otwiera się na świat. Jeszcze żeby ktoś pomyślał o połączeniu nocnym Ustki z Jelenią Górą. Jest połączenie bezpośrednie ale tylko przejazd w ciągu dnia. Więc cały dzień w plecy :-( A fajnie by było , gdyby w Ustce wsiadać wieczorem do autobusu, a rano być w górach, to samo w druga stronę . Wsiadamy w J. Górze wieczorem a rano jesteśmy nad morzem.
~inge 30-11-2016 19:40
Uważam,że PKS Jelenia Gora jest jednym z najlepszych przewożników autobusowych w Polsce. Jeżdżę sporo,zawsze punktualnie,kulturalnie i z dużymi zniżkami jeżdzi się PKS TOUR Jelenia Góra.
d-_-b 30-11-2016 19:49
18h? trochę długo... Przez Wrocław, Rzeszów i Lwów spokojnie 12-13godzin powinno być (plus czs na granicy PL-UA)
~et21 30-11-2016 22:24
Nie no... naprawdę? Redakcji polecam zapoznać się z ofertą Sindbada.
~awejak 1-12-2016 7:58
PKS Jelenia Góra w trasy dalekobieżne wysyła autobusy wygodne i z wysokim pokładem jak ktos nie jezdzi niech sie nie odzywa...szroty moze i sa ale jezdza po okolicznych wioskach..do Wroclawia super znizki na biletach..
~do awejak 1-12-2016 8:57
Te wygodne z wysokim pokładem autobusy mają już 20 lat a niektóre nawet 25 lat.Po sprzedaniu placu prezes PKS obiecywał zakup nowego taboru a kupił dziesięcioletnią Setre . Po spłaceniu długów nie starczyło nawet na dokończenie budowanej zajezdni.Jeżeli PKS nie zainwestuje w nowy tabor to skończy jak krycha. Stare autobusy można pudrować z wierzchu ale w końcu zacznie się to sypać.Szkoda bo parę lat temu był to jeden z lepszych przewoźników w kraju,dzisiaj powoli się stacza.Zobacz sobie w necie jakie obecnie produkuje się nowe np Setry dalekobieżne.Nasze stare bovy wyglądają przy tym mizernie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Jest nowy skwerek

Wypadek przy baniakach  

Pamięci Henryka Tomaszewskiego

Wędrówka Szlakiem Siedmiu Wzgórz

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
315
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%