MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Z Janiną Peikert o Nowej Zelandii

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 1 marca 2015, 8:26
Aktualizacja: 8:28
Autor: Manu
Fot. Janina Peikert
W najbliższy czwartek (5.03) o godz. 19.00 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) rozpocznie się prelekcja multimedialna pt. “Nowa Zelandia – kraj niezwykły”. Spotkanie poprowadzi Janina Peikert. Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona).

- Nowa Zelandia to kraj wyspiarski (na południowo-zachodnim skraju Pacyfiku) mający powierzchnię o 14 proc. mniejszą od Polski – opowiada prelegent Janina Peikert. - Jego krajobraz jest bardzo urozmaicony: ciągnące się dziesiątki kilometrów, jedne przy drugich, pastwiska owiec i bydła, lasy, gejzery, wulkany, lodowce, fiordy, jeziora, wysokie góry, ocean. Fascynujący kalejdoskop widoków i wrażeń.

- Nową Zelandię zamieszkuje 4-milionowe, wielonarodowościowe, wielowyznaniowe społeczeństwo. Rdzenni Maorysi stanowią zaledwie ok. 8 proc. mniejszość narodową. Ludzie są mili, uprzejmi, uśmiechnięci. Tu wszyscy szanują ciężką pracę, każdą pracę. Tu przepisy i prawo są po to, by ich przestrzegać, a obowiązki, by wykonywać je sumiennie, rzetelnie i z uśmiechem; ochoczo, ale bez nadmiernego pośpiechu.

Janina Peikert od kilkudziesięciu lat jest zapaloną podróżniczką. Była już w ponad 50. krajach, na sześciu kontynentach. Fascynują ją niezwykłości rzeczy pozornie zwyczajnych i napotkani ludzie. Długoletnie zamiłowanie do fotografii przerodziło się w pasję prezentacji cudowności elementów przyrody i świata. Od roku 2007 jest członkiem Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Jest także założycielką Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~gluś 1-03-2015 10:58
Pani Janina to fantastyczna Osoba, niezwykła Osobowość
~sd 1-03-2015 13:42
rozumiem prelekcje kogoś kto był w kosmosie ale żeby z powodu wycieczki na inny kontynent to już trochę żałosne,biorąc pod uwagę że np. do Japonii można kupic bilet w obie strony za 1500zł.za komuny może i takie osoby były kimś niezwykłym ale nie dzisiaj.
~foto to 1-03-2015 14:45
Niektórym to i kosmosem nie dogodzisz! Nowa Zelandia to świat bajkowy, fajnie go uwiecznić :)
~geograf 1-03-2015 14:54
Ta prezentacja choć kapitalna to "pikuś" wobec tego co pokaże Zofia Czernow z Kilimandżaro.
~n 1-03-2015 17:53
Zgadzam się dzisiaj wyjazd do Nowej Zelandii to jak udać sie do sklepu po chipsy. Mogę udostępnić zdjeica z Turkmenistanu czy Arabii Saudyjskiej tam sam bilet nic nie da trzeba mieć WIZĘ. Ale cóż każdy ma swój świat
~Fotograffff 2-03-2015 12:16
Szkoda że te zdjęcia nie wnoszą nic nowego. Jest tyle pięknych miejsc w naszej okolicy które można promować , co to za sztuka jechać w egzotykę i cyknać kilka przeciętnych zdjęć, do tego jak się jest w towarzystwie wzajemnej adoracji to i wystawę zrobić, trzymacie się kurczowo łapami w tym waszym stowarzyszeniu fotografików i bronicie się przed młodymi osobami które mają dużo dużo więcej do pokazania.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Muzyczne spacery po Piechowicach

Na Orlim i Głowackiego bawili się doskonale

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Park Norweski – Park Kultury z Przystanią Twórczą

Wczoraj kino, dzisiaj kabaret

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
96
Tak
46%
Nie
48%
Nie wiem
6%