MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Z Fletnią Pana przez Polskę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 25 sierpnia 2010, 11:17
Aktualizacja: Czwartek, 26 sierpnia 2010, 9:31
Autor: agrafka
Fot. agrafka
Od dwóch lat mieszka w Polsce i na co dzień umila życie jeleniogórskim przechodniom i turystom peruwiańską, indiańską, meksykańską i latyno – amerykańską muzyką. To Neil Cabrera, artysta z Peru, którego mieszkańcy mogą spotkać najczęściej przy Bramie Wojanowskiej. Muzyk koncertuje też po całej Polsce.

Neil Cabrera razem z kolegami z Peru stworzyli zespół “Trio Mariachi” i koncertują po całej Polsce. Tydzień temu byli w Bolesławcu, w piątek pojadą do Gryfic obok Szczecina. Grają muzykę peruwiańską, indiańską, meksykańską i latyno-amerykańską. Jak mówią, melodie Lambady, Salsy czy Rumby porywają do tańca każdą publikę. Przykładów potwierdzających jego słowa nie trzeba było daleko szukać.

- Gdy przechodzę obok kaplicy św. Anny i słyszę przepiękną barwę fletni, to chce mi się tańczyć. Dźwięki wydobywane z tego typu instrumentów są lekkie i działają uspokajająco. W tym pędzie, jaki serwuje nam XXI wiek, słysząc te egzotyczne brzmienia, można choć na chwile zatrzymać się i popaść w zadumę – usłyszeliśmy od zachwyconej pani Elżbiety, jeleniogórzanki.
Muzyk gra również bardziej klasyczne utwory np. “Ojciec Chrzestny”, “La Paloma”, czy “El Condor Pasa”, co po polsku oznacza “Lot Kondora”.

- Gry na gitarze elektrycznej solowej i klasycznej nauczyłem się w Peru – zdradza muzyk. Na Fletni Pana gram dopiero od dwóch lat. Jest to instrument zrobiony z sosny lub hebanu. Każda z połączonych ze sobą rurek ma inną długość, co różnicuje wysokość dźwięków, jakie można z nich wydobyć.

- Kolejnym instrumentem, na jakim gram, jest tzw. zamponia, która zrobiona jest z rurek bambusowych, ułożonych w dwóch rzędach. Gram też na kenie,zwanej po polsku fletnią prostą pojedynczą, która także wykonana jest z drewna bambusowego – wyjaśnił Neil Cabrera.

Poza grą na fletni, muzyk sprzedaje płyty z muzyką, którą tworzy wraz z artystami z zespołu. Pozycje takie jak “Magical Sound” czy “Mistical Travel” nie są obce jeleniogórskiej społeczności. Bowiem muzyk z Peru mieszka już od dwóch lat w Jeleniej Górze

– Do Polski przyjechałem pierwszy raz w 1995 roku. W ciągu 6 lat grałem koncerty w różnych miastach m.in. w Poznaniu, Warszawie i Krakowie – wyznaje artysta.

Wybrałem Polskę, ponieważ spodobała mi się bardzo tutejsza kultura. Ludzie są otwarci, tak jak w Peru. Na początku nie było łatwo, szczególnie z nauką języka, ale po dwóch - trzech latach jestem w stanie już porozumieć się po polsku z każdym – dodał.

Artysta tworzy też własnoręcznie peruwiańskie bransoletki ze skóry i sierści sarny lub jelenia oraz z nici i korali.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Na kanwie muzyki, czyli wybitny wiolonczelista w Filharmonii Dolnośląskiej

Komentarze (8) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 25-08-2010 14:14
.. muzyka tego Artysty to ..zapach drzewa cedrowego i mchu .. z dalekiego kraju w którym jest inna radosc ! ~BRAVO !
~RADEK 25-08-2010 16:21
słuchać tej muzyki to sama przyjemność spacerując po mieście
~kioskarka 25-08-2010 16:47
A spróbujcie kiedyś popracować przy tym człowieku i jego muzyce, po 4godz roboty można mieć go baaardzo dość...
~niebo 25-08-2010 18:52
agrafko! El Condor Passa i fletnia Pana.
~niebo 25-08-2010 20:32
agrafko! Gratuluję szybkiej reakcji. Popracuj jeszcze nad stylistyką zdań wielokrotnie złożonych. Pasa, oczywiście, przez jedno "s".
~uhyj 25-08-2010 20:59
niech pogra z artystą Nagajkiem...
~olo 26-08-2010 20:21
to czyja ta fletnia ?
~pamela 26-08-2010 23:35
wlasnie to moj ojciec czesc tato ciesze sie bardzo dalej idz tak,kocham cie o te amo papito lindo espero que llegues muy pronto chaoooooo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Z oferty Wodnastrefa.pl może skorzystać każdy

O jeleniogórskim rynku

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Zmarł ks. Józef Stec

Przychodnia wyrzucała igły i strzykawki do śmieci?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
732
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
8%