MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Z fałszywkami do banków po kredyty

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 3 kwietnia 2009, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: TEJO
Kara do ośmiu lat więzienia grozi trojgu oszustom, którzy – na podstawie fałszywych dokumentów – chcieli wyłudzić kilka kredytów z różnych banków. Wpadli, kiedy podpisywali wniosek o pożyczkę w jednej z placówek. Inspiratorką procederu była kobieta.

W minioną środę policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 51-letniego mieszkańca Karpacza, 26-letniego jeleniogórzanina i 49-letnią jeleniogórzankę. Cała trójka podejrzana jest o oszustwa.

– Organizatorem przedsięwzięcia była kobieta. To ona zaopatrzyła mężczyzn w sfałszowane dokumenty niezbędne do uzyskania kredytów. Policjanci ustalili, że 51-latek ubiegał się o kredyty gotówkowe w pięciu jeleniogórskich bankach. Każdy w wysokości 20 tys. zł – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

kobieta w takie samo zaświadczenie wyposażyła 26-letniego jeleniogórzanina, który na ich podstawie próbował uzyskać kredyty gotówkowe w wysokości 40 tys. zł w dwóch jeleniogórskich placówkach. W jednym z nich oszuści zostali zatrzymani.
Jeleniogórzanka wystawiła mężczyznom sfałszowane zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach , z firmy, w której nigdy nie pracowali. Cała trójka odpowie za oszustwa, za co grozi im kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bobry na Zabobrzu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Karkonosze ulubione

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~hę??? 3-04-2009 20:53
Ustalili??? Znaczy Sąd Okręgowy wydał bankowi zgodę na ujawnienie tajemnicy,no bo jak inaczej się pytam? Inaczej znaczy z naruszeniem prawa,niech mnie poprawi jakiś prawnik,jeśli się mylę...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Areszt dla mieszkańca Krzeszowa

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

IMGW: burze, deszcz i silny wiatr (aktualizacja)

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2062
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%